Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 868
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Szewa »

A więc podsumujmy, w podstawce mamy (82 funty):
- 5 monumentów (Zeus, Hermes, Atena, Hades, Posejdon),
- 6 bohaterów ( Helena, Achilles, Herkules, Perseusz, Odyseusz, Kasandra),
- 11 potworów,
- Puszka pandory (czy wiadomo co w niej jest czy to top secret?),
- Piątego gracza,
+ karty, mapę i inne mini znaczniki.

Czy o czymś jeszcze zapomniałem?
Pierwszy raz na ks wspieram.


Jak myślicie, warto dokupić Leonidasa oraz Atlasa? W ogóle wiadomo co Atlas wprowadza do gry, jaką mechanikę?
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: olsszak »

Szewa pisze: Jak myślicie, warto dokupić Leonidasa oraz Atlasa? W ogóle wiadomo co Atlas wprowadza do gry, jaką mechanikę?
A update czytasz ? ;) Niezłe źródło wiedzy
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: SirSowa »

Paskuder pisze:
SirSowa pisze:
vcrproszek pisze:Przecież terrain nic wprowadza, zadnej grywalnej wartosci, juz lepiej wziąć atlasa
Karty "Oracle od Delphi" nie są powiązane z dodatkiem (figurką)?
Nie. Są powiązane z budynkiem wyroczni delfickiej który w podstawce masz. Tylko kartonowy jak wszystkie świątynie. Terrain pack zamienia kartonowe świątynie na plastik i dodaje plastikowe miasta których w podstawce nie ma nawet kartonowych, tylko są nadrukowane na planszy. Żebyś mógł sobie wsadzić wygodnie hoplitę do miasta żeby było wyraźnie widać że ma +1 do siły.
Aaaaa... to źle zrozumiałem co jest napisane :) OK, to faktycznie Atlas jest lepszy, ale z racji tego, że "niewiele" (tylko zegar oraz bonusy za jabłka) wnosi, to to się nie opłaca.
Szewa pisze: Jak myślicie, warto dokupić Leonidasa oraz Atlasa? W ogóle wiadomo co Atlas wprowadza do gry, jaką mechanikę?
Leonidasa tak, zawsze to jakieś urozmaicenie w bohaterach, z kolei z Atlasem to już zależy, ponieważ sam Atlas wprowadza niewiele:
1. Działa jak zegar - za każdym razem gdy stawiasz budynek licznik wzrasta do max 12, a po uzyskaniu tego wyniku zaczyna maleć i jak dojdzie do 0 t owszyscy gracze przegrywają ("Niebo spada wszystkim na głowy")
2. Dodana jest akcja pomocy Atlasowi, dzięki czemu poświęcasz bohatera ,a Atlas wydluża upadek nieba o siłę bohatera.
3. Można pozyskać złote jabłka, które dają kilka możliwości, jak ochronę jednostki przed śmiercią itp.

jak na moje to słabo.

podsumowując:
Opłacalny zestaw (optymalny) to:
- Core box;
- City of steel exp;
- Lord of the Sun exp;
- Leonidas.
Koszt: 137 funciaków, czyli jakieś 660 złociszy.
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: adalbert »

Ok. Jeśli uda się odblokować całe rozszerzenie dla piątego gracza, to kampania będzie dla mnie już po pozytywnej stronie, a potem może będzie jeszcze lepiej :) Aczkolwiek z tego, co widzę, to jednak wolałbym Troję jako SG, a Atlantydę jako add-on.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: playerator »

Kto wyjaśni leniwemu, co wnosi do gry ten dodatek z Apollem? Czemu jest lepszy od Atlasa?


edit: @SirSowa - dziękuję :)
Ostatnio zmieniony 21 cze 2017, 10:53 przez playerator, łącznie zmieniany 1 raz.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: SirSowa »

playerator pisze:Kto wyjaśni leniwemu, co wnosi do gry ten dodatek z Apollem? Czemu jest lepszy od Atlasa?
Apollo monument will help you to:

recruit Muses
choose upcoming events
refresh your special actions (only for you!)
use monsters on the board

Muses will change the game dramatically - once you will recruit it in region under your control they will be able to help you in many ways. They will act like a hero (so they can't be attacked by other armies) and depending on what muse you will get (there will be 9 muse cards that will determine her special abilities) they will add special bonuses such us healing wounds, increasing statistics or gathering hero tokens.

When on board, they will help you getting glory tokens - for example if you will have muse in the region where your army will win battle - you will get glory token for that land.
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: siekan »

Wczoraj mielismy okazje zagrac w prototyp i ... hype opadł strasznie. Bez tych wszystkich kozackich figurek, mechanicznie jest co najwyżej ok,a może i nawet trochę poniżej ok.
Jak wrócę z pracy, to wrzucę swoje przemyslenia. Myślę, że ktoś z mojej grupy też coś dopisze.
Awatar użytkownika
Swawolny_Pionek
Posty: 290
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:43
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 93 times
Been thanked: 8 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Swawolny_Pionek »

Wiem, że nie ten dział, z góry przepraszam. :oops: Termin się zbliża i może ktoś przeoczył, a będzie zainteresowany.

Zamówienie zbiorowe ze Śląska, możliwa wysyłka, brakuje jednej osoby, a pyknie - http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 55&t=50211

Jeszcze raz przepraszam i proszę o wyrozumiałość. :wink:
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Paskuder »

siekan pisze:Wczoraj mielismy okazje zagrac w prototyp i ... hype opadł strasznie. Bez tych wszystkich kozackich figurek, mechanicznie jest co najwyżej ok,a może i nawet trochę poniżej ok.
Jak wrócę z pracy, to wrzucę swoje przemyslenia. Myślę, że ktoś z mojej grupy też coś dopisze.

No ale przecież w prototypie są figurki (na wszystkich gameplayach widać) to w co wyście grali? Chyba w print and play?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 250 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: toblakai »

Pewnie PnP - niekoniecznie musieli grać w prototyp przysłany przez wydawcę.
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: siekan »

Dokladnie, w P&P :) licze ze bedzie jak z Chaosem - na poczatku takie o, a pozniej top 3 :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

Dawaj przemyślenia! :)
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5217
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 278 times
Been thanked: 899 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Prawda jest taka, że figurki są w LoH integralnym elementem budowania klimatu. Co ciekawe to nie jest klimat Gracji, wogóle nie czułem się helleńsko, ale to jest klimat epickiego konfliktu bohaterów o półboskich mocach walczących o terytoria i z potężnymi potworami.
Bez tych figurek gra zostaje spłaszczona i bardziej eurowata.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Trolliszcze »

raj pisze:Prawda jest taka, że figurki są w LoH integralnym elementem budowania klimatu. Co ciekawe to nie jest klimat Gracji, wogóle nie czułem się helleńsko, ale to jest klimat epickiego konfliktu bohaterów o półboskich mocach walczących o terytoria i z potężnymi potworami.
Bez tych figurek gra zostaje spłaszczona i bardziej eurowata.
To dodajmy do Agricoli figurki, może wyjdzie wypasiony ameritrash z klimatem.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3079
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 90 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: cezner »

:lol: To samo chciałem napisać!
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5217
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 278 times
Been thanked: 899 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Spróbuj, jak ci się uda to pewnie sporo kasy zarobisz. Tylko nie wiem co jest epickiego w hodowaniu świń...
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4056
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

Trolliszcze pisze:
raj pisze:Prawda jest taka, że figurki są w LoH integralnym elementem budowania klimatu. Co ciekawe to nie jest klimat Gracji, wogóle nie czułem się helleńsko, ale to jest klimat epickiego konfliktu bohaterów o półboskich mocach walczących o terytoria i z potężnymi potworami.
Bez tych figurek gra zostaje spłaszczona i bardziej eurowata.
To dodajmy do Agricoli figurki, może wyjdzie wypasiony ameritrash z klimatem.
Nie wiem czy wiesz ale planują dodatki z figurkami do agricoli :) Albo już nawet pierwszy się pokazał ;-)
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 250 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: toblakai »

Trolliszcze pisze:
raj pisze:Prawda jest taka, że figurki są w LoH integralnym elementem budowania klimatu. Co ciekawe to nie jest klimat Gracji, wogóle nie czułem się helleńsko, ale to jest klimat epickiego konfliktu bohaterów o półboskich mocach walczących o terytoria i z potężnymi potworami.
Bez tych figurek gra zostaje spłaszczona i bardziej eurowata.
To dodajmy do Agricoli figurki, może wyjdzie wypasiony ameritrash z klimatem.
Obrazek
Najlepiej do wątku o klimacie ;)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Trolliszcze »

AkitaInu pisze:Nie wiem czy wiesz ale planują dodatki z figurkami do agricoli :) Albo już nawet pierwszy się pokazał ;-)
Może w końcu poczuję ten epicki klimat rozlewania gnojowicy o poranku :D
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1221
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 396 times
Been thanked: 267 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Deem »

raj pisze:Prawda jest taka, że figurki są w LoH integralnym elementem budowania klimatu. Co ciekawe to nie jest klimat Gracji, wogóle nie czułem się helleńsko, ale to jest klimat epickiego konfliktu bohaterów o półboskich mocach walczących o terytoria i z potężnymi potworami.
Bez tych figurek gra zostaje spłaszczona i bardziej eurowata.
W rpgach ukuło się takie ładne powiedzenie "System does matter" i to samo dotyczy planszówek. Jeśli mechanika jest eurowata to choćbyś dorzucił tonę plastiku to gra nadal taką pozostanie. Z resztą siedząc w grach wojennych sam wiesz, że do stworzenia klimatu epickiego konfliktu plastik nie jest niezbędny.

Figurki dorzucili, bo to się sprzedaje i tyle. Ludzie lubią ładne żołnierzyki i są gotowi zapłacić więcej - zamiast gry za 200 pln masz grę za 400 pln (w podstawowej wersji). Jak widać po wynikach wyszło im to na dobre, ale nie ma co dorabiać do tego filozofii i tłumaczeń.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5217
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 278 times
Been thanked: 899 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

https://boardgamegeek.com/geeksearch.ph ... 0Expansion
preorder jest na 34,9EUR
hłe hłe hłe :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5217
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 278 times
Been thanked: 899 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Deem pisze:Z resztą siedząc w grach wojennych sam wiesz, że do stworzenia klimatu epickiego konfliktu plastik nie jest niezbędny.
Właśnie siedząc w grach wojennych widzę ewolucję jakości wykonania.
Teoretycznie ta jakość nie powinna mieć znaczenia a jednak ma i to duże, co widać choćby po wielkościach żetonów czy sztywnych mapach.

Ale to faktycznie dyskusja na inny wątek. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: siekan »

Wrazenia na goraco, ale po wstepnym poukladaniu sobie wszystkiego :)
- area control - wypada ok, aczkolwiek kilka gier robi to lepiej. Kluczem na pewno wydaje sie byc wykorzystanie w odpowiednim momencie akcji rekrutacji wojsk, by zyskac spora przewage. Jednak brakuje mi jakiegos elementu rozbudowy tych obszarow, czegos co moglbym z nimi zrobic. Owszem, jest budowa swiatyn, ale czuje lekki niedosyt. Brakuje mi czegos jak w np RTSach, rozbudowy linii frontu, zabezpieczen, czegos do ulepszania technologii. Boje sie, ze moze byc jak w Cykladach - kazdy buduje wielka armie na 1-2 terenach a gdy wyczuwa potencjal do wygranej, to wtedy dopiero rusza. Chociaz mam nadzieje, ze ten aspekt rekrutacji do tego nie dopusci.
- walki - karty w grze mozna wykorzystywac na kilka sposobow, jednak w praktyce i tak kierunkujemy sie albo na wykorzystanie ich w bitwie, albo na potwory ze wzgledu na maly dociag. Moze po wybudowaniu monumentu kazdy moglby dobrac jedna karte? Mogla sie u nas zdarzyc sytuacja, ze jeden z graczy mogl zostac juz w 2 turze bez zadnego terenu i bez kart. Boje sie, ze zanim by sie odbudowal, to juz nie mialby szans w walce o zwyciestwo. Oszczedzilismy go tylko dlatego, bo chcielismy wszyscy testowac gre :p akurat w Cykladach mechanizm ostatniego terenu bardzo mi sie podoba, zastanawiam sie, czy tutaj tez by sie takie cos przydalo. Sama nagroda z walk tez jest taka srednia
- questy - tu mam najwiekszy problem. Po pierwsze moga w ogole nie dojsc. Po drugie instrukcja nie wyjasnia dokladnie, kiedy mozna odebrac nagrode, po 3 samo wykonanie i dojscie do q zajmuje na tyle duzo czasu, ze wykonanie tej nagrody samemu zajeloby zdecydowanie krocej. Bardziej widzialbym to na zasadzie 2-3 q dostepne caly czas i ich uzupelnianie gdy ktos je wykona.
- bohaterowie - gdyby dociag kart walki byl wiekszy, to fajnie jakby dzieki nim ktos z innych graczy mogl przeszkodzic w ruchu lub zablokowac umiejetnosc bohatera. Brakuje mi tutaj mozliwosci wplywania na innego bohatera.
- potwory - sama walka jest spoko, chociaz mocno losowa. Jednemu z graczy dochodzil sam syf, pomimo mocnego bohatera a drugiemu karty siadaly idealnie. Bardzo podoba mi sie niejako mechanizm sterowania potworem przez innego gracza.
- artefakty - nie mielismy ich za duzo w grze, ale wydaja sie naprawde bardzo mocne
- swiatynie i monumenty - bardzo mocny element gry, mozna ciekawie skalowac czasem rozgrywki. Jedyne co mi sie nie podoba to kolejnosc draftu kart blogoslawienstw. Byla sytuacja, ze ja nie mialem w ogole swiatyn, a gracz obok wybudowal taka, ze akurat byl draft. Bylem drugi, wiec moglem wybrac dosyc mocna karte i czulem, ze gracze ktorzy mimo tego, ze sa pozniej ale maja te swiatynie, sa bardziej poszkodowani. Ale tutaj calosc na duzy plus

Ogolnie gra z potencjalem. Spodziewalem sie bomby zaskoczenia, gra okazala sie dobra ale na razie tylko dobra. Brakuje mi wiekszej gry nad stolem . Asymetria bohaterow jest czyms co uwielbiam, tylko zeby ona za bardzo nie wyznaczyla kierunku w jakim maja gracze isc (jak w Cry Havoc). Niebawem kolejne testy, wiec zdania pewnie beda sie zmieniac, i na plus i na minus :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4056
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

Tak na szybko, z instrukcji ktora znam mam takie info:

Quest Track, the Quest is completed.
1. Place your Hero on the board in the Region
containing the Quest Token. Your
Hero cannot move this turn.
2. Receive a reward for completing the
Quest (written on the Quest Card).

3. Receive the Glory Token in the color of
the Region in which you undertook the
uest.
4. Remove the Quest Token from the
board (additional event phase).
5. Draw a new Event Card.

Do tego questy sa na samym poczatku w jakiej
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4056
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

Tak na szybko, z instrukcji ktora znam mam takie info:

Quest Track, the Quest is completed.
1. Place your Hero on the board in the Region
containing the Quest Token. Your
Hero cannot move this turn.
2. Receive a reward for completing the
Quest (written on the Quest Card).

3. Receive the Glory Token in the color of
the Region in which you undertook the
uest.
4. Remove the Quest Token from the
board (additional event phase).
5. Draw a new Event Card.
ODPOWIEDZ