Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: smalco »

Dziękuję
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Scythe

Post autor: Lothrain »

ozy pisze:
Gromb pisze:
xan pisze:Wiadomo już kiedy będzie dosyłany wariant dla wielu autom?
Zamawiałeś w wydawnictwie, czy w sklepie? Pytam, bo nie orientuję się, czy w sklepach też był dostępny.
Tylko w sklepie wydawcy, w przedsprzedaży.
Dostałem, ale trochę jak psu z gardła i musiałem się nawojować. Zapakowany tylko w wielką kopertę bąbelkową nie uniknął wymiędolenia. Szkoda że nikt nie włożył tego kartonika między dwie warstwy solidnego kartonu - wtedy nie przylazłby w takim stanie. I jeszcze ktoś wpadł na pomysł, aby wysyłać listem poleconym na nicka z forum. Pani na poczcie o dowód prosi, a tam nijak Lothrain nie figuruje. A adres zameldowania w dowodzie inny. I weź tu człowieku udowodnij, że ty, to ty.
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Scythe

Post autor: YuZ »

W temacie dystrybucji zarówno gry jak i instrukcji to ogólnie mówiąc wtopa. Wynajęcie firmy dystrybuującej książki do wysyłki gier planszowych nie było najlepszym pomysłem. Scythe zapakowany w sam karton o konstrukcji zabezpieczającej książki (skrzydełka, miękkie krawędzie) bez jakiekolwiek folii czy bąbelek. Wysyłka GLSem z adresacją z błędnymi numerami telefonicznymi (nie tylko u mnie, sporo osób zgłaszało ten problem, także na tym forum). Wysyłka instrukcji w kopercie z folią bąbelkową bez jakiegokolwiek usztywnienia - nie dotarła w dobrym stanie. Phalanx, poprawcie się!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Scythe

Post autor: RUNner »

A ja miałem zabawną sytuację, bo kupiłem dodatek w przedsprzedaży, ale po tym jak sprzedałem Scythe, zrezygnowałem oczywiście z dodatku. Phalanx zwrócił mi pieniądze, a tymczasem jakiś czas temu kurier mi ten dodatek przywiózł :D Dałem znać wydawcy i po kilku dniach kurier zgłosił się po paczkę. Jakież było moje zaskoczenie, gdy po 2 tygodniach od tego zdarzenia otrzymałem instrukcję gry dla wielu Automm! Coś ta dystrybucja nie funkcjonuje jak należy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
buhaj
Posty: 1036
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 837 times
Been thanked: 498 times

Re: Scythe

Post autor: buhaj »

Ja też miałem zabawną sytuację: Odebrałem na poczcie dużą kopertę niewiadomego pochodzenia no to ja roztargałem i wyjąłem z niej najpierw jedną część instrukcji do Autom a potem drugą część :wink:
buhaj
Posty: 1036
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 837 times
Been thanked: 498 times

Re: Scythe

Post autor: buhaj »

Ja też miałem zabawną sytuację: Odebrałem na poczcie dużą kopertę niewiadomego pochodzenia no to ja roztargałem i wyjąłem z niej najpierw jedną część instrukcji do Autom a potem drugą część :wink:
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Szaweł »

To widzę, że nie tylko ja podarłem dodatek przed wyjęciem go z koperty. Brawo my.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Scythe

Post autor: KrzysiekL »

Do mnie też doszedł cały pognieciony, ale szkoda mi się w sumie użerać, bo gry i tak nie zamierzam sprzedać, a ja jakoś to przeżyję... Chociaż wydawcy proponuję poszukać innej firmy do realizacji, bo w takim opakowaniu to nie miało szans dojść inaczej. ;)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

Bardzo mi przykro z powodu tych niedociągnięć. Wyciągniemy wnioski na przyszłość.

W międzyczasie przygotowaliśmy dla fanów Scythe drobną niespodziankę: http://www.phalanxgames.pl/blog/2017/06 ... osiagniec/
smalco pisze:Ja tak z innej beczki, miżliwe że idpowiedz już padła. Czy i kiedy będzie najnowszy dodatek?
Tłumaczymy tekst, wyceniamy dostawę itp. Wkrótce podamy szczegóły i ogłosimy termin przedsprzedaży. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Swawolny_Pionek
Posty: 286
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:43
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 82 times
Been thanked: 8 times

Re: Scythe

Post autor: Swawolny_Pionek »

ozy pisze:Wkrótce podamy szczegóły i ogłosimy termin przedsprzedaży. :)
Zuchy! [emoji1]
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Scythe

Post autor: Gatherey »

Pojawiło się info nt nowego dodaku (głownie chodzi mi o cenę i datę premiery):

https://www.topshelfgamer.com/products/ ... ind-gambit
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Scythe

Post autor: Gromb »

Gatherey pisze:Pojawiło się info nt nowego dodaku (głownie chodzi mi o cenę i datę premiery):

https://www.topshelfgamer.com/products/ ... ind-gambit
Przecież w planszostrefie od kilku tygodni jest przedsprzedaż angielskiej wersji.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Scythe

Post autor: Gatherey »

Racja, sorry nie zauważyłem.
Awatar użytkownika
radoslawus
Posty: 18
Rejestracja: 04 lut 2017, 14:00
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time

Re: Scythe

Post autor: radoslawus »

Witajcie mam kilka pytań co do zasad:
1. Czy można wykonać ruch np dwoma mechami naraz wykorzystując ruch 1 hex x 1 jednostka? np. by dwoma mechami naraz najechać hex wroga? Czy to jest możliwe? Sugeruje mi to możliwość zagrywania 1 karty walki na jednostkę.
2. Jak dokładnie działa umiejętność u Roswecji "Wielkomiejskość"? Czy moge się przenosić między dowolnymi wioskami, czy równiez niezajętymi? I czy jeśli jest zajęta fabryka to mogę się tam pojawić?
3. Czy umiejętność "Kamraci" u Polanii działa gdy mechem przepędzam chłopa przeciwnika, czy tylko gdy dochodzi do walki z użyciem siły? Czy przepędzanie chłopa jest walką?
4. Po przegranej walce lub przegnaniu chłopa, jednostki wracają do bazy?
Z góry dzięki ;)
"Wuja, graj!"
Padre_W_stare_konto
Posty: 165
Rejestracja: 14 lis 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: Padre_W_stare_konto »

radoslawus pisze:Witajcie mam kilka pytań co do zasad:
1. Czy można wykonać ruch np dwoma mechami naraz wykorzystując ruch 1 hex x 1 jednostka? np. by dwoma mechami naraz najechać hex wroga? Czy to jest możliwe? Sugeruje mi to możliwość zagrywania 1 karty walki na jednostkę.
2. Jak dokładnie działa umiejętność u Roswecji "Wielkomiejskość"? Czy moge się przenosić między dowolnymi wioskami, czy równiez niezajętymi? I czy jeśli jest zajęta fabryka to mogę się tam pojawić?
3. Czy umiejętność "Kamraci" u Polanii działa gdy mechem przepędzam chłopa przeciwnika, czy tylko gdy dochodzi do walki z użyciem siły? Czy przepędzanie chłopa jest walką?
4. Po przegranej walce lub przegnaniu chłopa, jednostki wracają do bazy?
Z góry dzięki ;)
Witaj.
1. Tak. Jak masz ruch 2-3 jednostki o x pól to wchodzisz jedną, potem następną i ewentualnie 3. Dzięki temu możesz użyć więcej kart.

2. Tylko między kontrolowanymi wioskami. Tak możesz a jak w fabryce ktoś jest to po zakończeniu ruchu rozpatrujesz walkę albo przepędzasz parobków :-)

3. Przepędzenie chłopa to nie walka a Kamraci odnoszą się do walki.

4. Tak.

Moje gry na BGG
Awatar użytkownika
radoslawus
Posty: 18
Rejestracja: 04 lut 2017, 14:00
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time

Re: Scythe

Post autor: radoslawus »

Wielkie, dzięki znacznie to poprawi proces walki ;) bo naparzaliśmy się zawsze 1-1.
Pozdrawiam!
"Wuja, graj!"
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 465
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 31 times
Been thanked: 27 times

Re: Scythe

Post autor: the_ka »

Pojawiła się Polska instrukcja do Wind Gambit

Wind Gambit >>>
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Scythe

Post autor: YuZ »

Piękne dzięki za info. Szczerze powiedziawszy spodziewałem się czegoś więcej niż 24 kart i 7 figurek. Cieszy errata zasad i wprowadzenie wariantów do "podstawki".
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Scythe

Post autor: mmag »

Z cyklu "co by jeszcze sprzedać?" - pojawiła się opcja kupienia dużego pustego pudełka na Scythe z dodatkami, za jedyne 25$...

https://stonemaiergames.com/games/scythe/legendary-box/
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Scythe

Post autor: YuZ »

mmag pisze:Z cyklu "co by jeszcze sprzedać?" - pojawiła się opcja kupienia dużego pustego pudełka na Scythe z dodatkami, za jedyne 25$...

https://stonemaiergames.com/games/scythe/legendary-box/
Raczej z cyklu "chcecie to macie". Box ten powstał w odpowiedzi na zew fanów. 100 zł za box wielkości ponad dwóch pudełek Scythe + gruba przekładka + 3 mniejsze pudełka do segregacji komponentów. Myślę, że wykonie tego samemu pochłonęłoby niewiele mniejsze koszty + wiele więcej czasu.
aallen
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2017, 01:22

Re: Scythe

Post autor: aallen »

Usunęło się tj. Instrukcja. Wrzuci ktos jeszcze raz
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: Tycjan »

aallen pisze:Usunęło się tj. Instrukcja. Wrzuci ktos jeszcze raz
Dzisiaj będzie na ZnadPlanszy.pl

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: Tycjan »

Zgodnie z obietnicą na ZP, można już zapoznać się z polaka instrukcją dodatku "Igrając z wiatrem". Dodatkowo polska okładka i kilka zdjęć jego zawartości.
Link: http://info.znadplanszy.pl/2017/08/02/s ... -medialny/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Scythe

Post autor: warlock »

"WARIANT ROSWIECJI: Zauważyliście zapewne, że frakcja Roswiecji jest całkiem mocna. Choć w trakcie długotrwałych testów nie stwierdziliśmy, żeby była silniejsza od innych, wy możecie mieć odmienne wrażenia. Jeśli tak, zalecamy, aby nie używać zdolności powtarzania tej samej akcji z użyciem karty Fabryki (szczególnie przy 2-3 graczach, gdy współczynnik spotkań na gracza jest wyższy). Oprócz tego frakcja Roswiecji nigdy nie powinna grać z wykorzystaniem planszy
„Przemysł”."
Ciekawe ;).
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Scythe

Post autor: Muad'Dib »

Pytanie odnośnie przedsprzedaży. Widzę, że niektóre sklepy już mają w ofercie nachodzący dodatek, w Phalanx Games (tzn ich sklepie) na razie cisza. Czy ktoś się orientuje czy w ramach przedsprzedaży znowu będą dodawane jakieś bonusy w postaci promek?
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
ODPOWIEDZ