Ameritrash z klimatem od 2 do 4(5) osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Ameritrash z klimatem od 2 do 4(5) osób

Post autor: Looke83 »

Witam.

Poszukuję gry przygodowej, z kosteczkami i emocjami...z niebanalną fabułą i sporą regrywalnością, a także ciekawą opcją overlorda. Ostatnimi dniami śledziłem to forum i czytałem recenzje na różnych portalach i wyłonił mi się taki obraz obecnie dostępnych gier :
1. Conan - jeżeli kupować to tylko wersję KS, ale z kolei nie jest dostępna z rozsądnej cenie. Z tego co wyczytałem najlepszy mechanizm overlord'a w grach, do tego fajna mechanika dla graczy. Świat i przygody jak to Conan. Z wad wymienia się niedopracowanie scenariuszy [są też scenariusze online]. Niestety tylko wersja ENG, ale raczej spolszczenie jej w domowych warunkach nie powinno być trudne.
2. The others - jest po polsku, cieakawa mechanika, są dodatki. To mój drugi faworyt:)
3. Star Wars : Imperium Atakuje - klimat SW, fajne wykonanie. Słyszałem narzekania, że misje to bardziej biegnij i zrób coś szybko niż kombinuj, walcz eksploruj [ale tutaj niech się może wypowie ktoś, kto ma]. Do tego ma tryb skirmish, który być może i jest urozmaiceniem. Znajomy ma Descent'a 2ed, którego bez problemu mogę pożyczyć, więc zastanawiam się, czy jest sens kupowania tej gry, czy lepiej czegoś trochę innego nie poszukać.
4. Arcadia Quest, Super Dungeon Explorer - rozważałem, nawet fajne opcje były, ale nie wiem, czy na 2 dobrze działają [a tak niestety głównie gramy]. No i fabuły tutaj specjalnie nie ma, tylko radosne turlanie kostkami.
5. Masmorra : Dungeon of Arcadia - tutaj jak kupować to podobno tylko wersję z KS ze względu na ilość elemntów. Takie przyjemne, lekkie turlanie kostkami bez zbędnych zobowiązań...oczywiście też brak wersji PL, ale również da się to zapewne zrobić :) Niestety mało informacji o tej grze, chociaż na forum zachwalana [przynajmniej Curiosity zachwalał na początku po zakupie...nie wiem jak teraz;)].
6. Doom 2ed, Nexus Ops, Gear Wars - jakkolwiek lubię Star Wars, a w Doom'a swego czasu namiętnie się zagrywało we wszystkie części na PC nie jestem pewien, czy ten klimat do końca będzie pasował...chyba wolę jednak fantasy, chociaż Doom zbiera bardzo dobre opinie i dlatego proszę Was tutaj o informację odnośnie tej gry.

Ogólnie jestem w kropce. Teoretycznie najprostszą opcją byłoby kupić Star Wars : IA - wiem w co się pakuję i z czym to się je. Z drugiej strony człowiek zawsze szuka czegoś nowego, innego :) Conan mechanicznie i klimatycznie jest perełką, niestety scenariusze są jego piętą achillesową [no i dostępność]. The others od początku wydawaje się ciekawy i stosunkowo dostępny na rynku. Nie wiem tylko jak z mechaniką overlord'a i poświęcania jednostek Faith. Arcadia, SDE - tutaj w zasadzie dużo figurek, ale nie mam jakoś do końca przekonania...Masmorra natomiast byłaby zapewne fajnym, lekkim dungeon crawrlerem ale gdyby mieściła się w rozsądnych granicach cenowych [chyba 500zł to jednak trochę dużo jak za tę grę].

Proszę poradźcie, doradźcie...jeżeli jeszcze macie jakieś inne pomysły też z chęcią wysłucham...powiedzmy, że budżet 500-600zł [chociaż niekoniecznie chciałbym tyle wydać / nie chciałbym wydać tyle na 1 grę :) ].

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Ameritrash z klimatem od 2 do 4(5) osób

Post autor: dziobanes »

Cześć ,

Z ciekawych opcji zobacz jeszcze https://www.games-workshop.com/en-PL/Wa ... merhal-ENG
Bardzo klimatyczny dungeon crawler z ciekawą mechaniką. Nie przeraź się ceną katalogową (chociaż mieści się w Twoim budżecie), znajdziesz w Polsce w sklepie za ok.360 zł , czyli tyle mniej więcej co Conan w wersji podstawowej.

Poza tym popularny Descent 2ed też spełnia wszyskie kryteria, dużo kosteczek, emocji i trzymająca się kupy fabuła w kampanii. Poza tym jest jeszcze trochę niedoceniany Dungeon Saga : Grobowiec Króla Krasnoludów, gdzie znajdziesz moim zdaniem trochę ciekawszy i bardziej taktyczny system walki niż w Descencie.

Z tych gier co wymieniłeś mogę szczerze polecić Imperium Atakuje, jeśli oczywiście lubisz SW, bo w moim przypadku jest to trochę minus :lol:

Gears of War to tylko kooperacja, nie ma opcji wcielenia się w overlorda, chyba że jakieś własne zasady wymyślisz :D Natomiast Nexus Ops to gra strategiczna pełną gębą, więc z tego co piszesz to nie tego szukasz.

W Dooma grałem tylko raz i to w pierwszą edycję ,myślę że może to być świetna alternatywa. Angielska wersja jest dostępna w jednym sklepie za ok.280 zł, a niedługo wychodzi edycja po Polsku.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8788
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2698 times
Been thanked: 2373 times

Re: Ameritrash z klimatem od 2 do 4(5) osób

Post autor: Curiosity »

Looke83 pisze:5. Masmorra : Dungeon of Arcadia (...) na forum zachwalana [przynajmniej Curiosity zachwalał na początku po zakupie...nie wiem jak teraz;)].
Nadal zachwalam. Powiem z ręką na sercu, że nie miałem przypadku, żeby ktoś zagrał i powiedział, że gra mu się nie podobała. Niektórzy twierdzą, że doskwiera im downtime, ale to też zależy od współgraczy. Wiadomo, jak trafisz na stratega-kombinatora (pozdrawiam szwagra), to nie ma zmiłuj ;)

A tak off-topic, to przyszedłbyś czasem do Kosteczki pograć w BSG :P
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Ameritrash z klimatem od 2 do 4(5) osób

Post autor: Looke83 »

Kombinator to zawsze downtine może zrobić. Ja przy Żonie nauczyłem się czekać :) wczoraj we 4 przy Terraformacji to kumpel po 5-10min myślał jakie karty zatrzymać...a na końcu okazało się, że wygrał...więc miał wytłumaczenie.
W BSG jeszcze gracie...no to muszę się poprawić i przyjść. Teraz na tydzień wyjeżdżam, ale po powrocie się widzimy.
Tak on-topic to na masmorre też się moglibyśmy się zgadać.
Pozdrawiam:)

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Ameritrash z klimatem od 2 do 4(5) osób

Post autor: Looke83 »

dziobanes pisze:Cześć ,

Z ciekawych opcji zobacz jeszcze https://www.games-workshop.com/en-PL/Wa ... merhal-ENG
Bardzo klimatyczny dungeon crawler z ciekawą mechaniką. Nie przeraź się ceną katalogową (chociaż mieści się w Twoim budżecie), znajdziesz w Polsce w sklepie za ok.360 zł , czyli tyle mniej więcej co Conan w wersji podstawowej.

Poza tym popularny Descent 2ed też spełnia wszyskie kryteria, dużo kosteczek, emocji i trzymająca się kupy fabuła w kampanii. Poza tym jest jeszcze trochę niedoceniany Dungeon Saga : Grobowiec Króla Krasnoludów, gdzie znajdziesz moim zdaniem trochę ciekawszy i bardziej taktyczny system walki niż w Descencie.

Z tych gier co wymieniłeś mogę szczerze polecić Imperium Atakuje, jeśli oczywiście lubisz SW, bo w moim przypadku jest to trochę minus [emoji38]

Gears of War to tylko kooperacja, nie ma opcji wcielenia się w overlorda, chyba że jakieś własne zasady wymyślisz :D Natomiast Nexus Ops to gra strategiczna pełną gębą, więc z tego co piszesz to nie tego szukasz.

W Dooma grałem tylko raz i to w pierwszą edycję ,myślę że może to być świetna alternatywa. Angielska wersja jest dostępna w jednym sklepie za ok.280 zł, a niedługo wychodzi edycja po Polsku.
Dziękuję Ci za bardzo szczegółową odpowiedź. Na pewno przyjrzę się Warhammer'owi. Może ktoś ma na miejscu to zawsze będzie można sprawdzić jak to chodzi.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Ameritrash z klimatem od 2 do 4(5) osób

Post autor: Fegat »

Masmorra jest spoko, ale potrzebujesz podstawkę + dodatek z kośćmi oraz bohaterami, lub wersję KS.
Ewentualnie AQ, ale to jest dłuższe, mniej dynamiczne, droższe i sama podstawka również biedna... Dodatki obowiązkowe.
SR:IA fajna pozycja, wg mnie ciekawsza od Descenta, szczególnie, że ma tryb bitewny - skirmish.
Posiadłość szlaleństwa 2ga edycja z apką - genialny klimat, trochę gorsze wykonanie, ale spoko rozgrywka i tak ;) (brak overlorda)
Super Dungeon Explore - Taki Hack&Slash w figurkowej, analogowej wersji, polecam 10/10.

No i polecę coś co polecam ostatnio wszędzie gdzie się da! (brak overlorda)

https://www.youtube.com/watch?v=6U06FKquH-k

W wersji największej, gra jest dla 2-5 (lub 4 osób) + ma tryb co-op!
Mistrzostwo wg mnie, aczkolwiek karciane.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Ameritrash z klimatem od 2 do 4(5) osób

Post autor: c08mk »

Gears of War - bardzo fajnie zrobiona symulacja FPSa. Grając ma się podobne wrażenie jak przy grze PC, zresztą trzeba stosować podobne strategie jak w grze komputerowej. Dużą zaletą jest to, że gra jest kompletna. Jest jeden mały dodatek z misjami i nic więcej już nie wyjdzie. Jeden zakup koniec wydatków. Gra nie ma Overlorda.

Descent 2-ga Edycja - gra jest dość mocno rozbudowana. Posiada duże dodatki, małe dodatki, dodatki figurkowe, dodatkowe scenariusze w pełni kooperacyjne, możliwość kooperacyjnie z aplikacją. Podstawa jest z Overlordem dla którego warto dokupić jeden zestaw figurkowy dla dodatkowych możliwości.
ODPOWIEDZ