Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: TTR_1983 »

RunMan pisze:Minął już jakiś czas od wydania polskich wersji Wiarusów i Troyes, więc pytam - czy w przypadku dodruku dodatków można liczyć na ich polskie wydanie, czy raczej się na to nie nastawiać?
Pozdrawiam :)
Dodatek do Wiarusów już dawno jest zapowiedziany.

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4673
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1044 times
Been thanked: 1986 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: warlock »

Rebelu - ktoś wrzucał na grupę facebookową zdjęcie karty Uniwersytet Marsjański z drugiej edycji Terraformacji Marsa. Ta karta nie była objęta erratą, a ma zmienioną treść tłumaczenia. I tłumaczenie z pierwszej edycji było jednoznaczne, a tymczasem teraz pojawiły się wątpliwości w interpretacji:

Treść karty z pierwszej edycji:
Obrazek

Treść karty z drugiej edycji (czy ta karta działa teraz również wstecz?):
Obrazek

Mogę wiedzieć z czego wynika zmiana i jak wiele innych kart i zapisów doczekało się takich "poprawek"? Czy wynika to ze zmiany w treści kart anglojęzycznych w drugiej edycji?
Awatar użytkownika
predki
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: predki »

warlock pisze:Rebelu - ktoś wrzucał na grupę facebookową zdjęcie karty Uniwersytet Marsjański z drugiej edycji Terraformacji Marsa. Ta karta nie była objęta erratą, a ma zmienioną treść tłumaczenia. I tłumaczenie z pierwszej edycji było jednoznaczne, a tymczasem teraz pojawiły się wątpliwości w interpretacji:

Treść karty z pierwszej edycji:
Obrazek

Treść karty z drugiej edycji (czy ta karta działa teraz również wstecz?):
Obrazek

Mogę wiedzieć z czego wynika zmiana i jak wiele innych kart i zapisów doczekało się takich "poprawek"? Czy wynika to ze zmiany w treści kart anglojęzycznych w drugiej edycji?
W angielskim pierwowzorze karta wygląda tak:
Obrazek

Co odpowiada tłumaczeniu z pierwszej edycji.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: krecilapka »

Koszulki wydały mi się super sprawą. Jest tylko taki szkopół że ich nie ma nigdzie poza waszym sklepem oraz trollami którzy mają tylko w ofercie Ale czekać na nie niby mam 14 dni. Chciałem kupić grę + Koszulki i 14 czekania trochę długo ;). Planujecie oddać je do szerszej dystrybucji?
Druga sprawa to jest marzec. Miesiąc w którym mieliście odpalić konkurs na scenariusz time stories. Jest marzec gdzie słać scenariusz ;)?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4053
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: AkitaInu »

krecilapka pisze:Koszulki wydały mi się super sprawą. Jest tylko taki szkopół że ich nie ma nigdzie poza waszym sklepem oraz trollami którzy mają tylko w ofercie Ale czekać na nie niby mam 14 dni. Chciałem kupić grę + Koszulki i 14 czekania trochę długo ;). Planujecie oddać je do szerszej dystrybucji?
Druga sprawa to jest marzec. Miesiąc w którym mieliście odpalić konkurs na scenariusz time stories. Jest marzec gdzie słać scenariusz ;)?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Sa w meplu :)

Wysłane z telefonu
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2443
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Jiloo »

krecilapka pisze:Koszulki wydały mi się super sprawą. Jest tylko taki szkopół że ich nie ma nigdzie poza waszym sklepem oraz trollami którzy mają tylko w ofercie Ale czekać na nie niby mam 14 dni. Chciałem kupić grę + Koszulki i 14 czekania trochę długo ;). Planujecie oddać je do szerszej dystrybucji?
Zdajesz sobie sprawę, że te koszulki dopiero co zostały zapowiedziane i nie ma ich jeszcze fizycznie? Jak już będą myślę, że Rebelowi będzie zależeć na tym aby były dostępne gdzie się da.

A to czy super sprawa to się okaże jak ktoś je w końcu dostanie w swoje łapki i przetestuje. Na razie znamy tylko rozmiary. Z jednego źródła słyszałem, że mają być robione tam gdzie Ultra Pro, z drugiego. że to jakość Swan Panasia (co się wcale nie musi wykluczać, bo nie wiem gdzie są produkowane koszulki). Jeśli faktycznie Panasia to ja dziękuję.

W twoim przypadku masz dwa wyjścia - wziąć inne, sprawdzone koszulki albo poczekać 14 dni na kota w worku. A później podzielić się swoją opinią na temat tych koszulek.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
mia123
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2014, 21:41

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: mia123 »

Koszulki juz są dostępne w innych sklepach od reki
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Bary »

predki pisze:
warlock pisze:Rebelu - ktoś wrzucał na grupę facebookową zdjęcie karty Uniwersytet Marsjański z drugiej edycji Terraformacji Marsa. Ta karta nie była objęta erratą, a ma zmienioną treść tłumaczenia. I tłumaczenie z pierwszej edycji było jednoznaczne, a tymczasem teraz pojawiły się wątpliwości w interpretacji:

Treść karty z pierwszej edycji:
Obrazek

Treść karty z drugiej edycji (czy ta karta działa teraz również wstecz?):
Obrazek

Mogę wiedzieć z czego wynika zmiana i jak wiele innych kart i zapisów doczekało się takich "poprawek"? Czy wynika to ze zmiany w treści kart anglojęzycznych w drugiej edycji?
W angielskim pierwowzorze karta wygląda tak:
Obrazek

Co odpowiada tłumaczeniu z pierwszej edycji.
Nowe polskie tłumaczenie znacząco wzmocniło kartę. Czyżby autor wprowadził przy okazji nowej edycji zmiany w balansie?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Kisun »

W takim razie samo się nasuwa pytanie czy ta (te?) zmodyfikowana karta też będzie w zestawie wysyłanym do posiadaczy pierwszego druku?
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2443
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Jiloo »

mia123 pisze:Koszulki juz są dostępne w innych sklepach od reki
Odniosłem się do postu przedmówcy i moich wcześniejszych informacji. Obecnie koszulki na Rebel są dostępne od ręki.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
witekgreg
Posty: 9
Rejestracja: 08 sty 2017, 12:42
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: witekgreg »

Witam,

z tego co widzę, 5 Klanów Rzemieślnicy (5 Tribes Artisians) znikło ze wszystkich sklepów. Czy planowany jest może dodruk tego dodatku?

Czy planowana jest też polska edycjarzemieślników oraz dodatku "Złodzieje"?

Na stronie Days of Wonder zauważyłem, że producent gry sprzedaje (fizycznie) nowe dżiny (Wilwit i Dhenim) jako mini dodatki, a dla osob, ktore nie maja mozliwosci ich zakupu jest dostepna wersja pdf, chcialbym sie dowiedziec czy Rebel jako polski wydawca ma możliwośc dystrybucji nowych dżinów jako mini dodatków w formie fizycznej?

z góry dziekuje i pozdrawiam,
Witek
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: TTR_1983 »

Kiedy będą znane plany odnośnie Queen Games? Wstrzymuje się z kilkoma tytułami w nadziei na polską edycję.

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 440
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Fiacik »

Czy znana jest SCD dla Yamatai? Robię rekonesans dla mojego portfela...
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Aville »

Fiacik pisze:Czy znana jest SCD dla Yamatai? Robię rekonesans dla mojego portfela...
Też bym chciala wiedziec... :)
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: kwiatech »

Aville pisze:
Fiacik pisze:Czy znana jest SCD dla Yamatai? Robię rekonesans dla mojego portfela...
Też bym chciala wiedziec... :)
Strzelam, że SCD będzie podobna do Pięciu Klanów :)
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Rafal_Kruczek »

Bary pisze:
predki pisze:
warlock pisze:Rebelu - ktoś wrzucał na grupę facebookową zdjęcie karty Uniwersytet Marsjański z drugiej edycji Terraformacji Marsa. Ta karta nie była objęta erratą, a ma zmienioną treść tłumaczenia. I tłumaczenie z pierwszej edycji było jednoznaczne, a tymczasem teraz pojawiły się wątpliwości w interpretacji:

Treść karty z pierwszej edycji:
Obrazek

Treść karty z drugiej edycji (czy ta karta działa teraz również wstecz?):
Obrazek

Mogę wiedzieć z czego wynika zmiana i jak wiele innych kart i zapisów doczekało się takich "poprawek"? Czy wynika to ze zmiany w treści kart anglojęzycznych w drugiej edycji?
W angielskim pierwowzorze karta wygląda tak:
Obrazek

Co odpowiada tłumaczeniu z pierwszej edycji.
Nowe polskie tłumaczenie znacząco wzmocniło kartę. Czyżby autor wprowadził przy okazji nowej edycji zmiany w balansie?
Na oficjalnym wątku z wyjasnieiami i erratą tej karty nie ma.
https://bgg.cc/thread/1705209/official- ... ifications

W tym nowym sformułowaniu ta karta w ogóle nie wpisuje się w ogólne ramy w jakich sa sforułowane karty w tej grze dotyczace zdolności dotyczące przeszłych ikon i zdolności aktywowanych jako akcje
"Efekt trwały Za każdy symbol nauki możesz odrzucić kartę z ręki i dobrać..."

Gdyby zdolność dotyczyło przeszłych ikon to byłby w DOLNEJ CZĘŚCI KARTY.
Zdolnosci wymagające akcji maja strzałkę.

Tutaj chodzi o inną zmianę.

Stary tekst pozwalał odzucić i dobrać 1 kartę gdy zagrywało się kartę z symbolem nauki . Ale ponieważ są (i będą?) karty z więcej niż jednym symbolem nauki chodziło o to żeby taka karta wywoływała efekt Uniwersytetu (i drugiej karty z podobnym triggerem) wielokrotnie - raz za każdy symbol nauki na zagranej karcie

https://boardgamegeek.com/article/23975719#23975719

Czyli powinno być tak
"Efekt trwały Za każdy symbol nauki na zagranej karcie możesz odrzucić kartę z ręki i dobrać..."
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: veljarek »

Panie Rebel kiedy Master of Orion w sklepach ?
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Wassago »

Wiadomo już coś o dodatku do Cyklad?
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: TTR_1983 »

Coś Pan Rebel rzadziej się tutaj udziela ostatnio :(
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Bary »

TTR_1983 pisze:Coś Pan Rebel rzadziej się tutaj udziela ostatnio :(
Dziwicie się? No przecież nowości same się nie ograją... ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: REBEL.pl »

TTR_1983 pisze:Coś Pan Rebel rzadziej się tutaj udziela ostatnio :(
Tak, następuje przekazanie obowiązków związanych z zapowiedziami wydawniczymi nowej osobie. Proces jest w trakcie, a wasze pytania wymagają ustalenia na nie odpowiedzi u kilku źródeł, co w efekcie rodzi opóźnienia. Szacujemy, że na początku przyszłego tygodnia będziemy w stanie odnieść się do wszystkich z nich. Prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: krecilapka »

Zakupiłem dwa rodzaje rebelowych koszulek: CCG i Tarot Size. W mojej prywatnej rywalizacji stanęły w szranki z UltraPro. Póki co nie wiem czy po tygodniu grania nie rozejdą się w szwach albo nie ulotnią ;). Ale na początek nie jestem zawiedziony. Z wersji CCG mile się zaskoczyłem bo miałem obawy, że to będzie jakość najtańszego maydaya. Nie jest, jest lepiej.
Gorzej to wyglądało w rozmiarze tarot size. Tutaj jednak UltraPro jest sztywniejszy, a produktowi Rebela bliżej maydayom. Z którym jednak wygrywa ceną.
Zobaczę jak to będzie jak się trochę kartami natasuje, pogra, powyświechtuje. Może życie nieco zweryfikuje opinię. Ale na początek jestem zadowolony.
Ludzie oczekujący jakości koszulek FFG mogą odpuścić od razu. Nie będziecie zadowoleni. Ale gracze z finansowego segmentu UltraPro/Mayday mogą podskakiwać z radości bo na rynku objawił się zacny konkurent.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2443
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Jiloo »

krecilapka pisze:Zakupiłem dwa rodzaje rebelowych koszulek: CCG i Tarot Size. W mojej prywatnej rywalizacji stanęły w szranki z UltraPro. Póki co nie wiem czy po tygodniu grania nie rozejdą się w szwach albo nie ulotnią ;). Ale na początek nie jestem zawiedziony. Z wersji CCG mile się zaskoczyłem bo miałem obawy, że to będzie jakość najtańszego maydaya. Nie jest, jest lepiej.
Gorzej to wyglądało w rozmiarze tarot size. Tutaj jednak UltraPro jest sztywniejszy, a produktowi Rebela bliżej maydayom. Z którym jednak wygrywa ceną.
Zobaczę jak to będzie jak się trochę kartami natasuje, pogra, powyświechtuje. Może życie nieco zweryfikuje opinię. Ale na początek jestem zadowolony.
Ludzie oczekujący jakości koszulek FFG mogą odpuścić od razu. Nie będziecie zadowoleni. Ale gracze z finansowego segmentu UltraPro/Mayday mogą podskakiwać z radości bo na rynku objawił się zacny konkurent.
Mówisz o koszulkach Rebel w wersji Standard czy Premium? Ja wrzuciłem swoje pierwsze wrażenia z CCG Premium do wątku o koszulkach. Standard nie mam nawet zamiaru dotykać.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
bieniu
Posty: 62
Rejestracja: 26 kwie 2016, 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: bieniu »

Jest szansa na wydanie przez was po polsku "Watson & Holmes"?
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: kwiatech »

Mój Kochany Rebelu :)
Niecierpliwie czekam na informację, kiedy w końcu ta pełna polska edycja GHOST STORIES? :wink:
W tym czy przyszłym roku :)
Zablokowany