[KS] Monstrous: The Game of Mythic Mayhem

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5237
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1843 times
Kontakt:

[KS] Monstrous: The Game of Mythic Mayhem

Post autor: Gambit »

W wątku o ciekawych grach z crowdfundingu obiecałem recenzję Monstrous. Nie będę już tam śmiecił, więc robię nowy wątek, bo według mnie gra jest zacna (co nieco zdradza moją recenzję)

Link do kampanii:
https://www.kickstarter.com/projects/19 ... hic-mayhem

A tu moja recenzja:
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: [KS] Monstrous: The Game of Mythic Mayhem

Post autor: Dexterus »

Nie wiem czy zauważyłeś, ale w opinii twórców zostałeś Czechem... Ahoj! :lol:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5237
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1843 times
Kontakt:

Re: [KS] Monstrous: The Game of Mythic Mayhem

Post autor: Gambit »

Dexterus pisze:Nie wiem czy zauważyłeś, ale w opinii twórców zostałeś Czechem... Ahoj! :lol:
Człowiek nie wie, w jakim świecie się obudzi. Ahoj :)
Andarist
Posty: 446
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: [KS] Monstrous: The Game of Mythic Mayhem

Post autor: Andarist »

w teorii prog za 29 usd powinien nam wystarczyc, nie?
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: [KS] Monstrous: The Game of Mythic Mayhem

Post autor: Krwawisz »

Ja wsparłem - gierka wygląda genialnie i zdaje się, że całkiem dobra przy niej zabawa. zobaczymy
poket
Posty: 344
Rejestracja: 15 wrz 2011, 17:19
Has thanked: 2 times

Re: [KS] Monstrous: The Game of Mythic Mayhem

Post autor: poket »

Krążę kursorem wokół przycisku "Back this project" ale jeszcze się wacham :)


Gambit wypowiedz się prosze na temat rozgrywek w mniejszą liczbę graczy. W 5 osób pewnie stół zapełni się szybciej niż w 3 osoby ( ale większa liczba stworów ląduje od każdego).

Zastanawia mnie jeszcze jakość kart w stosunku do ilości rozegranych gier tzn. rzucanie kartami na stół może powodować obijanie rogów itp. Koszulki raczej nie wchodzą w grę chyba że laminowanie.

No i pytanie do pledga za 29$. VAT nie jest doliczany do dużo większych i cięższych gier a te ok 30zł robi róźnicę.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4045
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] Monstrous: The Game of Mythic Mayhem

Post autor: AkitaInu »

Koszulki wchodzą w gre jak najbardziej :) Autorzy to napewno testowali. Z resztą w zasadach jest że kawałek koszulki lądujący na karcie też się liczy :)

Ja napewno zakoszulkuje, mimo że karty powinny być dość pancerne (ivory core cardstock for extra weight, with linen finish - brzmi groźnie ale nie wiem co to dokładnie znaczy :D )
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5237
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1843 times
Kontakt:

Re: [KS] Monstrous: The Game of Mythic Mayhem

Post autor: Gambit »

poket pisze:Krążę kursorem wokół przycisku "Back this project" ale jeszcze się wacham :)
Gambit wypowiedz się prosze na temat rozgrywek w mniejszą liczbę graczy. W 5 osób pewnie stół zapełni się szybciej niż w 3 osoby ( ale większa liczba stworów ląduje od każdego).
Stół zapełnia się z podobną prędkością. Jednak jeśli grasz bez lokacji pozwalającej na wyjmowanie kart z discardu, to przy mniejszej liczbie graczy jest większa szansa na pojawienie się kreatur odsyłających karty do talii, lub na discard. Jak grasz w pięć osób bez możliwości wyciągania z discardu, może się okazać, że na dzień dobry wyląduje tam smok, hydra, gorgona i takie tam. Wtedy stół będzie bardziej zatłoczony.
poket pisze:Zastanawia mnie jeszcze jakość kart w stosunku do ilości rozegranych gier tzn. rzucanie kartami na stół może powodować obijanie rogów itp. Koszulki raczej nie wchodzą w grę chyba że laminowanie.
Nie odpowiem na 100%. Jakość kart była w moim przypadku chyba "trialowa". Nie wiem, czy to były te "ivory coś tam", ale wytrzymały całkiem nieźle. Lekkie śladu uderzeń po bardziej nerwowych graczach, którzy ciskali kartami dość mocno i zdarzało się im trafiać kantem w stół się pojawiały, ale to było do przewidzenia. Sam kart nie koszulkowałem, ale jak już, to powinny być dobrze dopasowane, żeby karta nie latała.
poket pisze:No i pytanie do pledga za 29$. VAT nie jest doliczany do dużo większych i cięższych gier a te ok 30zł robi róźnicę.
Tu Ci niestety nie odpowiem. Musisz pytać w kampanii.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: [KS] Monstrous: The Game of Mythic Mayhem

Post autor: Krwawisz »

poket pisze:Krążę kursorem wokół przycisku "Back this project" ale jeszcze się wacham :)
No i pytanie do pledga za 29$. VAT nie jest doliczany do dużo większych i cięższych gier a te ok 30zł robi róźnicę.

Ja wsparłem za 29$ i nie widzę powodu dla którego miałbym wybrać ten droższy. Do gry za 29$ nikt na cle się nie przyczepi. Wspierałem za więcej i nie było problemu z przesyłką z US and A
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4045
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] Monstrous: The Game of Mythic Mayhem

Post autor: AkitaInu »

U mnie podobnie, nie widze problemu z tym pledge levelem :)
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: [KS] Monstrous: The Game of Mythic Mayhem

Post autor: Furia »

Czy ktoś już miał okazję przetestować?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4045
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] Monstrous: The Game of Mythic Mayhem

Post autor: AkitaInu »

Furia pisze:Czy ktoś już miał okazję przetestować?
Tak, grałem 2,3 razy.

Gra jest prosta i losowa przez to że rzucamy kartami, czegóż innego się spodziewać :)

Z drugiej strony daje troche funu i bardzo przyjemnie się gra.

Ale to stricte imprezówka, jest dość szybka co jest jej dużą zaleta.
ODPOWIEDZ