Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4649
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1035 times
Been thanked: 1953 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: warlock »

Swój organizer naklejałem na planszetkę najważniejszym gadżetem studentów architektury podwędzonym od dziewczyny, czyli klejem Magic (zwanym magicznym :D) - kupicie go w większości sklepów dla plastyków. Nałóżcie cieniutką warstwę w kilku miejscach i będzie super, po zaschnięciu klej robi się przezroczysty i naprawdę przyzwoicie to wygląda ;).

Obrazek
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: mikeyoski »

Eee medżika można kupić praktycznie wszędzie. Nawet w jakimś hiperze (niedawno kupowałem w leclercu). Mi klej poleciła pani bibliotekarka :-) Jest genialny

Wysłałane z espiątki
Sol
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2016, 15:42
Has thanked: 12 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Sol »

Czyli najprostsze rozwiązanie :lol: Jak dorwę to przetestuję.
Awatar użytkownika
pjentaszeq
Posty: 367
Rejestracja: 07 gru 2016, 15:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: pjentaszeq »

Czy coś wiadomo odnośnie transportu dodruku ? Koniec lutego coraz bliżej ...
pnq 3d print studio - elementy 3d do gier planszowych

ETSY: https://www.pnq3d.etsy.com
FB https://www.facebook.com/pnq3dprint
IG https://www.instagram.com/pnq3dprint/
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Nidav »

Wystarczy zajrzeć do rebelowego wątku odnośnie planów wydawniczych w 2017 roku, a znajdziesz tam to:
REBEL.pl pisze:
Bary pisze:Jak tam Rebelu, Terraformacja powoli dociera do Was?
Dotrze na początku przyszłego tygodnia. Wtedy też zrealizujemy wysyłkę.
Sol
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2016, 15:42
Has thanked: 12 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Sol »

A więc tak, te organizery od GeekModa można przykleić zwykłym klejem introligatorskim, jak pisano wyżej. Ja dodatkowo przeciąłem sobie barierkę pomiędzy energią a ciepłem, żeby można było przesuwać te zasoby + papier ścierny troszeczkę i wygląda ok.

Małe porady.
Tips 1. Dopasuj i sprawdź, którą stronę pleksy będziesz smarował klejem.
Tips 2. Rozsmaruj klej na jakiejś powierzchni, żeby pozbyć się nadmiaru kleju. Jak za dużo kleju dasz na pleksę to nie rozsmarujesz tego, będzie widać później.
Tips 3. Upewnij się dwa razy, że dobrą stronę malujesz. Dla pewności przyłóż do planszetki.
Tips 4. Klej na złej stronie pleksy zmyjesz wycierając go pod ciepłą wodą. Klej z planszetki da się zmyć, ale z nadrukiem :D Żart. Delikatnie wilgotną, ale nie mokrą ścierką. Najpierw zająć się papierową planszetką, potem pleksą.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: mikeyoski »

Pojawił się dodruk. W hurcie już się wszystko rozeszło :-) Taki hype się zrobil, że niedługo i ten nakład szybko się wyczerpie. Nie dziwię się. Dla mnie to numero uno ubiegłego roku :-)
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: arturpe »

Czyli lada moment paczucha?

Wybaciecz bełdy, bo wyłsane z mokórki.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2427
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 527 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Jiloo »

mikeyoski pisze:Pojawił się dodruk. W hurcie już się wszystko rozeszło :-) Taki hype się zrobil, że niedługo i ten nakład szybko się wyczerpie. Nie dziwię się. Dla mnie to numero uno ubiegłego roku :-)
Znajomy sprzedawca polecał się szybko decydować. Podobno nowy nakład ma tyle samo sztuk co poprzedni.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: ko2a »

Czyli zwieksza sie prawdopodobienstwo zrobienia 3 naklady z ulepszonymi planszetkami :)!

pisnane z teelfonu, sory za litrerowki
greg212
Posty: 14
Rejestracja: 07 lut 2017, 22:23

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: greg212 »

Jako, że jestem z Gdańska to odebrałem egzemplarz drugiej edycji bezposrednio od Rebela :)
tomasz86
Posty: 104
Rejestracja: 23 sty 2016, 23:26
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: tomasz86 »

Jak wygląda druga edycja? Co zostało poprawione a co nie? Ma ktoś porównanie ?
Miedzcu
Posty: 41
Rejestracja: 14 sty 2017, 00:17
Lokalizacja: Zawadzkie
Been thanked: 1 time

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Miedzcu »

tomasz86 pisze:Jak wygląda druga edycja? Co zostało poprawione a co nie? Ma ktoś porównanie ?
Z tego co wiem:

Nie ma:
Wypraski - bo nie zdała egzaminu w pierwszym wydaniu (wiele było zniszczonych wiec z niej zrezygnowano).

Zmieniono:
Instrukcje (poprawiając tylko i wyłącznie błędy z tłumaczenia z pierwszej edycji)
Karty (poprawiając tylko i wyłącznie błędy- poprawione katy można dodatkowo zamówić za darmo do pierwszej edycji).

Więcej zmian nie ma. Mając pierwszą edycje domawiając poprawione katy za darmo, wyciągając wypraskę i doczytując instrukcje z erratą po przez internet stajemy się właścicielami drugiej edycji ;)
MOJA KOLEKCJA I MOJE TOP 10

\"IT MAYBE WASN'T BEST WIN, BUT WIN IS WIN."\
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1559
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 106 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Muad'Dib »

tomasz86 pisze:Jak wygląda druga edycja? Co zostało poprawione a co nie? Ma ktoś porównanie ?
Chyba tylko kilka kart, które miały błędy.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Bary »

Muad'Dib pisze:
tomasz86 pisze:Jak wygląda druga edycja? Co zostało poprawione a co nie? Ma ktoś porównanie ?
Chyba tylko kilka kart, które miały błędy.
A także instrukcja. Na stronie Rebela jest errata. Błędy z niej zostały poprawione.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Strud
Posty: 314
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 41 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Strud »

Miedzcu pisze: Nie ma:
Wypraski - bo nie zdała egzaminu w pierwszym wydaniu (wiele było zniszczonych wiec z niej zrezygnowano).
Potwierdzam, właśnie odebrałem paczkę, wypraski brak.

Przy okazji - te planszetki faktycznie są kiepskie. Czytałem wcześniejsze opinie na ich temat, ale nie spodziewałem się aż takiej "cienizny", ma się wrażanie, że karty już są grubsze / sztywniejsze. Czkam na dodatek z lepszymi planszetkami na wzór Scythe!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Bary »

Strud pisze:
Miedzcu pisze: Nie ma:
Wypraski - bo nie zdała egzaminu w pierwszym wydaniu (wiele było zniszczonych wiec z niej zrezygnowano).
Potwierdzam, właśnie odebrałem paczkę, wypraski brak.
Problem z wypraską rozwiązany wzorowo. Dobrze, że tak samo nikt nie podszedł do błędów na kartach. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
predki
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: predki »

Strud pisze: Przy okazji - te planszetki faktycznie są kiepskie. Czytałem wcześniejsze opinie na ich temat, ale nie spodziewałem się aż takiej "cienizny", ma się wrażanie, że karty już są grubsze / sztywniejsze. Czkam na dodatek z lepszymi planszetkami na wzór Scythe!
Do Scythe to planszetkom bardzo daleko, ale znowu nie przesadzajmy. Mogę podać dwa przykłady znanych gier z podobnymi: pierwsze wydanie "Ora&Labora" (w Polsce jedyne) i z zeszłego roku "Great Western Trail".
troinn
Posty: 32
Rejestracja: 04 sty 2016, 16:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: troinn »

Ja narazie wtrzymuję się zakupem Terraformacji i czekam na info o poprawionych planszetkach, czy to w formie kolejnego dodruku, czy też dodatku. Fundusze mam już odłożone :D
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4649
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1035 times
Been thanked: 1953 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: warlock »

Wyluzujcie z tymi planszetkami, to nie jest pierwsza gra, która ma nieco księgowości na torach - tak samo można potrącić planszetkę w Cywilizacji: Poprzez Wieki, Terra Mystice, Eclipse czy dowolnym innym euro i cofnąć grę do poziomu 0. Wiadomo - w Terraformacji Marsa jest to szczególnie niefortunne, ale organizer od GeekModa załatwia sprawę. Nie rozumiem odkładnia zakupu tylko i wyłącznie ze względu na planszetkę...
reynmar
Posty: 60
Rejestracja: 04 gru 2016, 08:44

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: reynmar »

warlock pisze:Wyluzujcie z tymi planszetkami, to nie jest pierwsza gra, która ma nieco księgowości na torach - tak samo można potrącić planszetkę w Cywilizacji: Poprzez Wieki, Terra Mystice, Eclipse czy dowolnym innym euro i cofnąć grę do poziomu 0. Wiadomo - w Terraformacji Marsa jest to szczególnie niefortunne, ale organizer od GeekModa załatwia sprawę. Nie rozumiem odkładnia zakupu tylko i wyłącznie ze względu na planszetkę...
Wiesz, każdy robi co uważa za słuszne ;) skoro mechanika dobra to planszetki są jak dla mnie drugorzędne. Ot, zwykle ocenianie książki po okładce :)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: zakwas »

Cały czas mnie śmieszy narzekanie na te planszetki. Grubszą łatwiej potrącić, częściej by Wam kostki latały. Zrobienie takiej podwójnej jak w Scythe to koszt, który odbiłby się na cenie na tyle, że nie warto nawet o tym myśleć.

Keep calm and enjoy good game.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Pan_K »

zakwas pisze:Cały czas mnie śmieszy narzekanie na te planszetki. Grubszą łatwiej potrącić, częściej by Wam kostki latały. Zrobienie takiej podwójnej jak w Scythe to koszt, który odbiłby się na cenie na tyle, że nie warto nawet o tym myśleć.

Keep calm and enjoy good game.
Co więcej - mam za sobą kilkanaście gier i nie zdarzyło mi się ani razu potrącić planszetki. Problem jest stanowczo zdemonizowany.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2821
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 844 times
Been thanked: 363 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Gromb »

Ale maja byc tylko trochę grubsze, za to z wycięciami. Problem sam się rozwiąże. A grube planszetki a'la Scythe, cenowo niepotrzebnie wywinduje tą pozycję.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
troinn
Posty: 32
Rejestracja: 04 sty 2016, 16:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: troinn »

Nie chciałem nikogo urazić, ale byłem ciekaw czy ktoś podobnie jak ja wstrzymuję się z zakupem.

Gdyby nie było informacji o planowaniu poprawienia planszetek to pewnie zakupiłbym obecną edycję TM. Narazie jednak mam w co grać, więc mogę spokojnie poczekać na kolejny dodruk. Co do argumentu ceny to wątpię, żeby różnica w cenie była wyższa niż cena 5 organizerów od GeekModa.

Na rynku pojawią się coraz więcej dobrych gier, więc poza samą mechaniką ważne jest również wydanie. Dla przykładu gdyby w Five Tribes zamienić wszystkie drewniane elementy papierowymi żetonami to sama gra byłaby znacznie tańsza, ale wątpie, aby cieszyła się takim zainteresowaniem.
ODPOWIEDZ