Ulubiona planszówka Encore?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.

Jaka planszówka Encore jest Twoją ulubioną?

Gniazdo
0
Brak głosów
Gwiezdny Kupiec
64
40%
Labirynt Śmierci
28
17%
Odkrywcy Nowych Światów
21
13%
Bitwa na polach Pellenoru
10
6%
W imieniu Ziemi
2
1%
Wojna o Pierścień
21
13%
Rok 1920
15
9%
 
Liczba głosów: 161

Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Transsolar na Allegro. A jednak wydali :)
Niestety fotek brak.
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Post autor: wolfe »

Oh maj gad! Jest Transsolar na allegro i w dodatku jest fotka... Ale cena też chyba w transsolarach. :)
Raleen
Posty: 867
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 59 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dla mnie najlepsza: Bitwa na polach Pelleonoru - świetna gra jak na czasy, w których została wydana. Osoby chcące zrobić strategię opartą na Tolkienie powinny koniecznie do niej zajrzeć. Może mam do niej sentyment, bo była to gra, w którą prawie nigdy z kuzynem nie mogłem wygrać...
Awatar użytkownika
lukas_gab
Posty: 5
Rejestracja: 20 lip 2004, 21:32
Lokalizacja: Nowa Wieś
Kontakt:

Post autor: lukas_gab »

ma kto skany jakiś planszuwek encore ?? jak narazie to udała mi sie tylko ściągnąć wojna o pierścien labirynt śmierci w imieniu ziemi
Awatar użytkownika
wilczelyko
Posty: 174
Rejestracja: 04 cze 2004, 09:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 39 times

Post autor: wilczelyko »

lukas_gab pisze:ma kto skany jakiś planszuwek encore ?? jak narazie to udała mi sie tylko ściągnąć wojna o pierścien labirynt śmierci w imieniu ziemi
Większość z tych gie można ściągnąć poprzez stronkę: http://www.republika.pl/gryencore/
Awatar użytkownika
lukas_gab
Posty: 5
Rejestracja: 20 lip 2004, 21:32
Lokalizacja: Nowa Wieś
Kontakt:

Post autor: lukas_gab »

wilczelyko pisze:
lukas_gab pisze:ma kto skany jakiś planszuwek encore ?? jak narazie to udała mi sie tylko ściągnąć wojna o pierścien labirynt śmierci w imieniu ziemi
Większość z tych gie można ściągnąć poprzez stronkę: http://www.republika.pl/gryencore/
dzienkx ale tam jest z 7 gier 4 ściągnełem a przy wojnie o pierścień gwiezdnym kupcu i jeszcze jakiejś w połowie ściągania wywala mi błąd przy ściąganiu i tyle :cry:
Jarzynek
Posty: 179
Rejestracja: 26 lip 2005, 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Jarzynek »

Mała reaktywacja wątku
TransSolar na Allegro
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=65191896

BTW: ma ktoś skany, albo chociaż instrukcję do Roku 1920 ? Z podanej strony nie mogę ściągnąć.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

Jakimż ja jestem przygłupem, totalnie bez kasy ale nie potrafię się powstrzymać :P
To kto da więcej?

Aha, ze swojej strony mam do sprzedania Ratuj swoje miasto za 20 plnów.

A rok 1920 gdzieś mi się wala w cd-kach gg->5302524
chefir
Posty: 4
Rejestracja: 05 wrz 2005, 18:07
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: chefir »

Rok 1920 to dobra gra, bardzo dobra.. jedna z niewielu strategii jakie mnie wciągnęły szczerze swego czasu. No i mam ją. Ale skanera nie mam:)
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

Zagłosowałem na Odkrywców, bo swego czasu namiętnie w to grałem. Chociaż gdyby w ankiecie były wszystkie gry ENCORE zagłosowałbym na "Bogowie Wikingów" lub "Ratuj Swoje Miasto" - w te dwie gry (z wydanych przez encore) często tłukliśmy z bratem - była też trzecia (także dla 2-óch graczy) - nazywała się BULWA (czy jakoś tak) - ale nie mam pewnosci czy to byla ENCORE - o takim złym ziemniaku, ktorego zadaniem bylo rozrosnac sie maxymalnie - zetony i hexy - bardzo fajna.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3079
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 90 times

Post autor: cezner »

Witam wszystkich.
Bulwa nie była Encore. Ktoś inny to wydał.
Mam to chyba jeszcze gdzies. Smieszna z niej gierka była. :lol:
Awatar użytkownika
max_star
Posty: 125
Rejestracja: 21 wrz 2005, 11:49
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: max_star »

mam wiekszosc gier Encore zeskanowanych i dostepnych dla tego kto chce - gdzies w sieci kiedys znalazlem
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 147 times
Been thanked: 25 times

Post autor: uyco »

Dwie bardzo cenię, ale trudno powiedzieć, która lepsza - oceniam je na róni. Mianowicie Gwiezdny Kupiec i Odkrywcy Nowych Światów.

Tą ostatnią dostałem od mamy (chyba w 84 r. albo 83r.) żebym przestał ją męczyć żeby ze mną grała... od tego się wszystko zaczęło. Odkrywcy = największy sentyment.

pozdr
Awatar użytkownika
bezimienny
Posty: 21
Rejestracja: 22 cze 2004, 15:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bezimienny »

Ma ktos może zeskanowna grę Odkrywcy nowych światów ??
Naszedł mnie sentyment żeby sobie w nią zagrać.
Niestety podane wyżej strony już zostały zlikwidowane.

Dzięki.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
JackthePilot
Posty: 40
Rejestracja: 28 gru 2005, 12:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: JackthePilot »

Mam ciągle kilka tytułów Encore. Ja zawsze uwarzałem że najfajniejsi są odkrywcy, bo to była jedyna tak odmienna gra. Ale i tak wszystkie inne byly fajne, szczególnie ratuj swoje miasto, choć niestety jak sie w to troche pograło to było widać, że niedopracowane (tzn. moim zdaniem niezbalansowane).
funky_kamyk
Posty: 22
Rejestracja: 04 lut 2006, 23:53

Post autor: funky_kamyk »

Ja największym sentymentem darzę chyba 'Labirynt śmierci' (i nie tylko ja- spójrzcie na awatara Pancho), ale tylko dlatego, że był pierwszy.

Najbardziej podobał mi się 'Gwiezdny kupiec' (zniszczyliście mi dzieciństwo, mówiąc, że to też była piracka kopia :evil: ) i 'Bitwa na Polach Pellenoru' (katapultowanie odciętych głów, polewanie smołą - czy może być coś lepszego dla dziesięciolatka?). Fajne było też 'Ratuj swoje miasto'- bardzo dobre do tworzenia własnych scenariuszy. No i super było gaszenie pożarów. To też zresztą pirat, oryginał nazywał się 'The Creature That Ate Sheboygan'.

Ale Encore to nie wszystko- była jeszcze 'Galakta' (chyba ta sama?) i jeszcze kilka firm-efemeryd. 'Bulwa', 'Monstrum', 'Przekleństwo mumii', 'Komandosi'- "mówi to Panu coś?"
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

Mnie najbardziej podobali sie Bogowie Wikingow i Wojna o Pierscien. Przynajmniej przy tych grach spedzilem najwiecej czasu. Labirynt Smierci tez byl ok, a Gwiezdny Kupiec troche za bardzo skomplikowany jak na takiego dzieciaka jakim bylem wtedy (pamietam, ze wtedy pierwszy raz zetknalem sie ze slowami podaz i popyt i za cholere nie moglem tego zrozumiec i zapamietac :). Chociaz kilka razy udalo mi sie zagrac.

Az sie lezka kreci w oku jak sobie przypomne tamte czasy, a najbardziej mnie denerwuje to, ze mialem wiekszosc tych gier i pozostala mi tylko plansza do Gwiezdnego Kupca i gra Targi (ktos to kojarzy?). Reszta gdzies przepadla :(

funky_kamyk - komandosow kojarze, calkiem fajna gra. Pamietam, ze z kumplem dosyc czesto w nia grywalismy.

Przypominam sobie jeszcze jedna ciekawostke zwiazana z grami. Byla taka kolorowa gazeta. Nie pamietam czy tygodnik czy miesiecznik. Nie pamietam tez tytulu. Byl tam kacik z grami, ktore mozna bylo wycinac i grac......kojarze jedna gre, nie jestem pewien nazwy, chyba BAMBUKO.
funky_kamyk
Posty: 22
Rejestracja: 04 lut 2006, 23:53

Post autor: funky_kamyk »

Pewnie chodzi Ci o dodatek do 'Świata Młodych'- ale to chyba raz jeden było.. W 'Razem' bywały planszówki, ale też chyba nieregularnie.

Hm, gdzieś ten 'ŚM' jeszcze mam.. Z tą grą mafijną na parkingu- pamiętacie?
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

funky_kamyk:

Tak jest. chodzilo mi o Razem. Moj kuzyn to kupowal, a gry byly bardzo nieregularnie.
Poprzez ŚM kupowalem wysylkowo gry Encore.
Awatar użytkownika
theta
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2006, 18:12

Post autor: theta »

Zdecydowanie Labirynt Śmierci, chociaż Gwiezdny Kupiec depcze mu po piętach. W drugą grę nikt nie chciał grać, więc musiałem samemu, a w takich przypadkach jestem niestety stronniczy (Linie Archanioła ;) ).

Najgorsze było chyba Uratuj swoje miasto, bo każdy chciał grać potworem, a nie jeździć lamerskimi czołgami. A zanim dogoniło się Godzillę, zdążyła zrujnować sporą połać miasta.
Ex equo Bogowie Wikingów - totalne nieporozumienie.

Bitwa na polach Peleonoru była całkiem przyjemna, ale ciut nudna. Z reguły Rohirrimowie nie zdążali przyjechać. A Wojnę o Pierścień lubiłem przede wszsytkim oglądać - to było cudo :)

I offtopikując - w ŚM na rozkładówce była chyba więcej niż jedna gra. Ja pamiętam Bruce Lee i za (nomen omen) Chiny Ludowe nie mogę sobie przypomnieć pozostałych tytułów. Anybody?
Jarzynek
Posty: 179
Rejestracja: 26 lip 2005, 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Jarzynek »

Co do Bogów Wikingów to się z Tobą nie zgodzę. Kiedy miałem 12 lat ( czy coś około) , to całymi dniami potrafiliśmy w nią grać. To była moja pierwsza gra "niemonopolowa". Nieporozumieniem to była Wojna o Pierścień - graliśmy raz i doszadłem do Góry Przeznaczenia nieniepokojony, chociaż Ciemność dwoiła się i troiła.

W Świecie Młodych były kiedyś wybory "Gry na Piątkę" i właśnie z tej okazji był tam Bruce Lee ( Następne nieporozumienie ). Poza tym były tam Magia i Miecz, Podziemia, Komandosi i Bogowie Wikingów( właśnie dizęki tej recenzji ją kupiłem ). Oczywiście w ŚM były recenzje tych gier, a nie same gry.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

"Bogowie Wikingow" byl hitem rowniez u mnie. Ostatnio przy okazji porzadkow znalazlem ta gre i mam nawet wszystkie zetony :-)
Chyba sobie w nia zagram :-)
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

Jarzynek:

Wojna o Pierscien byla fajna tylko trzeba ja bylo przerobic. Zawsze gralismy w to jako strategie ekonomiczna....nie bawilismy sie w jakies bezsensowne lazenie po planszy z pierscieniem :p
Jarzynek
Posty: 179
Rejestracja: 26 lip 2005, 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Jarzynek »

Żeby było śmieszniej to w BW zawsze graliśmy źle - w instrukcji był błąd - Asgard należało rozstawić na zachód od rzeki ( a w instrukcji było że na wschód i cała zachodnia część planszy była niewykorzystana ). Siły Zła schodziły z mostu tylko dzięki uprzejmości Dobra, które ich nie blokowało na moście :). Coś jeszcze robiliśmy źle ( chyba coś z walką ), ale i tak uciecha z gry była nieprzeciętna. Potem był Dragon i Gwiezdny Kupiec.

WoP jako strategia ekonomiczna??? jakoś ciężko mi sobie to wyobrazić :D. Że jako jakaś RISKopodbna, to już szybciej. Czym ( i z kim ) handlowaliście, a może coś produkowaliście?

W sumie całkiem ciekawy pomysł - połączyć Gwiezdnego Kupca z Wojną o Pierścień i wozić izotopy z Shire do Mordoru, a podzespoły z Minas Tirith do Mrocznej Puszczy :)
Pozdrawiam
Adam Waśkiewicz
Posty: 64
Rejestracja: 19 wrz 2005, 10:40
Kontakt:

Post autor: Adam Waśkiewicz »

theta pisze:I offtopikując - w ŚM na rozkładówce była chyba więcej niż jedna gra. Ja pamiętam Bruce Lee i za (nomen omen) Chiny Ludowe nie mogę sobie przypomnieć pozostałych tytułów. Anybody?
Na pewno był Pacman na podstawie gry komputerowej i Węże (chamska zrzynka ze Snakes and Ladders, ale z tego co pamiętam, grało się całkiem przyjemnie).

Pozdrawiam,
Adam
ODPOWIEDZ