Jaki deckbuilding ?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
M.K.
Posty: 25
Rejestracja: 03 gru 2015, 14:30

Jaki deckbuilding ?

Post autor: M.K. »

Witam,

Jaką karciankę z mechaniką deckbuildingu polecacie ?
Aktualnie gram w Ascension na apce i stwierdzam, że jest OK.
Postanowiłem pokazać ten rodzaj gier rodzince w związku z tym :
- angielski ok, ale bez przesady,
- fajnie jakby miała klimat,
- dla 8 latka,
- dla żony,

PS. "Vikings gone Wild" - zamówione.
violar
Posty: 25
Rejestracja: 04 mar 2016, 21:18
Lokalizacja: Madryt / Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Jaki deckbuilding ?

Post autor: violar »

Dominion!

Nawet i sama podstawka jest wystarczająca żeby się wkręcić, a dodatków, które to urozmaicą - masa!
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Jaki deckbuilding ?

Post autor: c08mk »

M.K. pisze: - angielski ok, ale bez przesady,
- fajnie jakby miała klimat
Legendary Marvel. Nie ma dużo tekstu po angielsku, instrukcja nie jest trudna. Gra jest stworzona żeby miała klimat już dla osób które z superbohatermi zetknęły się tylko w filmach. Do tego jest rozszerzona o postacie mniej znane z komiksów, albo trzecioplanowe z filmów.
Gra kooperacyjna ale każdy na koniec zlicza punkty więc można ocenić kto jest lepszy (najbardziej Legendarnym z bohaterów).
Dużo rozszerzeń zwiększa regrywalność i możliwości jakie dają nowi bohaterowie.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3362
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Jaki deckbuilding ?

Post autor: Ardel12 »

+1 dla Legendary Marvel

Polecam też Dominiona.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Jaki deckbuilding ?

Post autor: Rafalm »

Star Realms - szybki, z mnóstwem negatywnej interakcji, dla dwóch graczy i wciąga jak wir.
Dominion - wiadomo, klasyk. Ja akurat nie jestem pasjonatem tego tytułu, ale nie wypada nie wspomnieć.
Dolina Kupców - lekki temat, doborem talii regulujesz interakcję między graczami. Myślę że dobry do gier rodzinnych.
Legendary: Alien - przygoda i klimat, jeśli lubisz Obcego.
Eminent Domain - to z kolei jeden z moich ulubionych, ale trzeba lubić klimaty s-f. Fajny twist w postaci możliwego kopiowania akcji innych graczy, co powoduje, że nie nudzisz się podczas gdy inni "grają", bo musisz obserwować ich ruchy.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Jaki deckbuilding ?

Post autor: kinioo »

violar pisze:Dominion!

Nawet i sama podstawka jest wystarczająca żeby się wkręcić, a dodatków, które to urozmaicą - masa!
Jezeli chcesz pokazac ideę deckbuildingu rowniez polecam Dominion - nawet moja zonka sie zakochała !!

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1216
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 375 times
Been thanked: 264 times

Re: Jaki deckbuilding ?

Post autor: Deem »

M.K. pisze:Witam,

Jaką karciankę z mechaniką deckbuildingu polecacie ?
Aktualnie gram w Ascension na apce i stwierdzam, że jest OK.
Postanowiłem pokazać ten rodzaj gier rodzince w związku z tym :
- angielski ok, ale bez przesady,
- fajnie jakby miała klimat,
- dla 8 latka,
- dla żony,

PS. "Vikings gone Wild" - zamówione.
Zdecydowanie "Clank!" - wiem, że piszesz o karciance, ale tu dzięki planszy świetnie zaimplementowano dodatkowy wymiar w postaci ruchów. Gra ma genialny klimat, a angielski jest prosty.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
M.K.
Posty: 25
Rejestracja: 03 gru 2015, 14:30

Re: Jaki deckbuilding ?

Post autor: M.K. »

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Myślę że Dominion / Legendary Marvel to będzie mój typ.

Clank! - jak najbardziej jest na moim radarów, jak tylko się gdzieś pojawi to biorę.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 477
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 102 times

Re: Jaki deckbuilding ?

Post autor: Zaan84 »

Dominion koniecznie. Można pomyśleć od razu o dodatku (polecam Intrygę), powinno wystarczyć do momentu premiery Clanka w Polsce (jeżeli nikt tego nie wyda to trochę stracę wiarę w nasze rodzime wydawnictwa).
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Jaki deckbuilding ?

Post autor: c08mk »

Zaan84 pisze:Można pomyśleć od razu o dodatku...
To ja dodam coś o Marvelu. Jakby gra Cię wciągnęła i będziesz chciał kupić dodatki, to pierwszy dodatek polecany przez każdego gracza na każdym forum to Dark City. Na początek jednak warto pograć samą podstawką, co najwyżej można użyć opcji utrudniających które są w instrukcji. Mając samą podstawkę przetestowałem klika. Urozmaicają i utrudniają rozgrywkę.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 477
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 102 times

Re: Jaki deckbuilding ?

Post autor: Zaan84 »

c08mk pisze: To ja dodam coś o Marvelu. Jakby gra Cię wciągnęła i będziesz chciał kupić dodatki, to pierwszy dodatek polecany przez każdego gracza na każdym forum to Dark City. Na początek jednak warto pograć samą podstawką, co najwyżej można użyć opcji utrudniających które są w instrukcji. Mając samą podstawkę przetestowałem klika. Urozmaicają i utrudniają rozgrywkę.
To ja dodam też coś o obu grach. Obie są super jednak trzeba zaznaczyć jeszcze kilka spraw. Jedna to rodzaj rozgrywki, Dominion to gra nastawiona na rywalizację, dbanie o własny deck i ewentualne zakłócanie sekwencji kart innych graczy. Legendary jest nastawione na kooperację, raczej chcemy współpracować, choć ostatecznie też są punkty, które wyłonią zwycięzcę. Legendary ma tą wadę, że po jakimś czasie sama podstawka staje się łatwa, w Dominionie tego nie ma bo rywalizujemy z przeciwnikiem. No i ostatecznie na pewno dużym czynnikiem decydującym o zakupie będzie cena... ale to już jest indywidualna sprawa.
Tuminure
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Jaki deckbuilding ?

Post autor: Tuminure »

Radziłbym zapoznać się z innymi grami Legendary i Legendary Encounters i wybrać tą, której klimat (lub ewentualnie zasady i karty) najbardziej odpowiadają.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1216
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 375 times
Been thanked: 264 times

Re: Jaki deckbuilding ?

Post autor: Deem »

Tuminure pisze:Radziłbym zapoznać się z innymi grami Legendary i Legendary Encounters i wybrać tą, której klimat (lub ewentualnie zasady i karty) najbardziej odpowiadają.
Obawiam się, że gra z ośmiolatkiem i żoną może ograniczyć możliwość wyłożenia na stół Aliena czy Predatora, ale może fajtycznie warto rozważyć Firefly z uwagi na ciekawszą mechanikę niż w Marvelu?
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2824
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Jaki deckbuilding ?

Post autor: Gromb »

No nie wiem. Postacie z Firefly, raczej nie są z tych szlachetnych i jednokolorowych. I jak ośmiolatkowi wytłumaczyć misję z np. obroną burdelu?! Tu chyba lepiej sprawdzi się Marvel. Rozpoznawalni bohaterowie i łatwa mechanika, a to dla ośmiolatka najważniejsze.
Edit: Może spróbuj z polską wersją Runeage. Na sam początek wystarczy i cena nie jest obecnie z kosmosu.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki deckbuilding ?

Post autor: pattom »

M.K. pisze:Witam,


PS. "Vikings gone Wild" - zamówione.
a gdzie zamawiałeś?
Tuminure
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Jaki deckbuilding ?

Post autor: Tuminure »

Deem pisze:
Tuminure pisze:Radziłbym zapoznać się z innymi grami Legendary i Legendary Encounters i wybrać tą, której klimat (lub ewentualnie zasady i karty) najbardziej odpowiadają.
Obawiam się, że gra z ośmiolatkiem i żoną może ograniczyć możliwość wyłożenia na stół Aliena czy Predatora, ale może fajtycznie warto rozważyć Firefly z uwagi na ciekawszą mechanikę niż w Marvelu?
Firefly imo jest najgorszym wyborem - zarówno w tym przypadku, jak i w większości innych przypadków. To raczej gra tylko dla fanów Firefly i osób które chcą mieć wszystkie Legendary. Dodatkowo ciężko dostępna w PL z drugiej ręki, więc droższa.
Gdybym miał 8 lat wolałbym grać w Aliena lub Predatora :P.
Dlatego też zasugerowałem by najlepiej autor sam wybrał która wersja byłaby najbardziej odpowiednia.

btw.
Zaproponowałbym jeszcze Dolinę Kupców. Nie jest tak klimatyczna jak Legendary ale jest wyraźnie bardziej klimatyczna od Dominiona.
M.K.
Posty: 25
Rejestracja: 03 gru 2015, 14:30

Re: Jaki deckbuilding ?

Post autor: M.K. »

pattom pisze:
M.K. pisze:Witam,


PS. "Vikings gone Wild" - zamówione.
a gdzie zamawiałeś?
Zamawiałem w Mepel.pl
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Jaki deckbuilding ?

Post autor: Rafalm »

Tuminure pisze:Zaproponowałbym jeszcze Dolinę Kupców. Nie jest tak klimatyczna jak Legendary ale jest wyraźnie bardziej klimatyczna od Dominiona.
Dlatego tez proponowałem ją w jednym z pierwszych postów :D

I z tego tez powodu powtórzę, że według mnie dla 8-mio latka Star Realms będzie świetnym wyborem. Strzelanka ze statkami i bazami kosmicznymi to przecież miód i orzeszki...
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 431
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 508 times
Kontakt:

Re: Jaki deckbuilding ?

Post autor: crazygandalf »

Grałem we wszystkie Realmsy (Star, Chtulhu, Hero). Jak dla mnie lepsze od Star Realms jest Cthulhu Realms. Ta sama mechanika, ale nie ma tekstu na kartach tylko ikony. Dzięki temu jest szybsza i sprawniejsza rozgrywka i języka nawet nie musisz znać. Piszę z perspektywy osoby, która nie przepada za uniwersum Lovecrafta. :D
Natomiast jeśli miałbym wybierać w tej mechanice klimat to był brał Hero Realms. Ale to ciężko dostać.
W podobnej mechanice jak Dominion to brałbym Kamień Gromu. Lepszy klimat i ciekawszy. Idziesz do wioski, kupujesz sprzęt, "zbierasz drużynę" idziesz do lochów tłuc potwory. I wszystko oparte na kartach. Polecam.
ODPOWIEDZ