Martians: A Story of Civilization (Grzegorz Okliński, Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 429 times
Been thanked: 126 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Coen »

tassman pisze:
Coen pisze:
tassman pisze:Ja właśnie zabieram się za szukanie jakiegoś organizera, ale bez pozostawionej wypraski.
Ja się zabieram za zrobienie wypraski piankowej. Wyciąganie tej gry z woreczków to koszmar :|
Jutro zacznę robić projekt w sketchup'ie. Mam już zwymiarowane. Chętnie podziele się plikiem jak będzie gotowe.
Z chęcią skorzystam [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Padre_W_stare_konto
Posty: 165
Rejestracja: 14 lis 2015, 20:17
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Padre_W_stare_konto »

Yig pisze:Te budyneczki to raczej jeden z fajniejszych aspektów tej gry :wink:
To ile ich w końcu jest?
Bo chyba nikt Ci w końcu nie odpowiedział, tych extra jako dodatek jest 10

Obrazek
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: orzeh »

Myślę sobie że najbardziej gra traci w momencie gdy trzeba wykupić pionki z kwatery za jedzenie. Jeśli nie masz kasy a wszystkie pionki są w kwaterze to wygląda to że workerzy umierają z powodu braku pieniędzy :)
Nie wiem jak to klimatycznie wyjaśnić. Zagrałem 2 gry pod rząd w wersji solo, jest niezbyt łatwo żeby nie napisać że trudno, "zmiana harmonogramu". W pierwszej grze znowu mnie dosięgła "klątwa" braku kasy.
Kościel
Posty: 403
Rejestracja: 23 maja 2013, 17:58
Lokalizacja: Ruda Śląska / Ginger Silesia
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Kościel »

Wczoraj starałem się ogarnąć wariant solo, zagrałem gdzieś połowę i odechciało mi się. Nie wiem czy to kwestia gry, czy instrukcji przez którą się przebijałem, pomstując głośno do nieba. Czekam na drugą edycję instrukcji, teraz daje sobie spokój z grą i mam nadzieję, że jeszcze wrócę do tytułu, bo współgracze pytali.
Zapraszamy na naszą stronę: http://sharpgames.pl
Sklep z gadżetami dla graczy: http://meeple.pl
SILESIA ON BOARD
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: tassman »

Coen pisze:
tassman pisze:
Coen pisze: Ja się zabieram za zrobienie wypraski piankowej. Wyciąganie tej gry z woreczków to koszmar :|
Jutro zacznę robić projekt w sketchup'ie. Mam już zwymiarowane. Chętnie podziele się plikiem jak będzie gotowe.
Z chęcią skorzystam [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
Link do zrzutu PNG: https://goo.gl/photos/vWWi23773D9mLqja6
Link do pliku Sketchup: https://drive.google.com/open?id=0B_YU0 ... 2VoVFlqczQ
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Marx »

Ja za rozgryzanie zasad zabieram się w weekend. Obejrzałem filmik z opisem setupu i zasad podany kilka stron wcześniej (https://www.youtube.com/watch?v=ejFzlYcd9f0). Z instrukcją i faqiem wierzę, że sobie poradzę.

Co do samej gry,jest bardzo ładnie wykonana, elegancka. Pomysł z dwustronną planszą jest rewelacyjny. Mogłoby to stać się standardem. Budynki 3D bardzo przyjemne, ale niepomalowane wyglądają na planszy tak sobie. Żałuję okrutnie, że nie mam smykałki do malowania.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Wothan »

Jestem po 2 rozgrywkach solo (słabo mi poszło, utrzymałem kolonię, ale nie spełniłem żadnych celów misji) i wczoraj miałem okazję rozegrać pierwszą grę rywalizacyjną na 4 graczy. Trzeba przyznać, że nie było łatwo, bardzo utrudniało blokowanie pól akcji przez graczy, a do rozbudowy budynków nikt się nie kwapił. Z nauką gry zeszło nam 2 godziny co nie jest chyba złym wynikiem. Nie wiem po co jest 5 cykl? Chyba tylko, żeby natrzepać punkty za zlecenia. W każdym razie na pewno gra wyląduje na stole nie raz.
Veto
Posty: 158
Rejestracja: 09 gru 2006, 16:27
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Veto »

Wothan pisze:Z nauką gry zeszło nam 2 godziny co nie jest chyba złym wynikiem.
U nas wczoraj czteroosobowa rywalizacja zabrała troszkę ponad 3h :)
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1727
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 113 times
Been thanked: 85 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Tomzaq »

Po dwóch grach dwuosobowych w wariancie rywalizacyjnym (pierwsza z błędami w zasadach) IMO gra jest fantastyczna. Klimat wycieka, że hej, kołdra tak krótka, że d..pa wystaje. Łeb paruje, bardzo trudno zapewnić kolonii podstawowe potrzeby, nie mówiąc już o realizacji kontraktów. Jest bardzo dobrze, a będzie jeszcze lepiej jeśli sprawdzi się wariant kooperacyjny i będzie można realizować misje. Mocne 8.5 z tendencją do wzrostu :D
Minusem są karty specjalistów - niektórzy specjaliści, ze względu na losowy dociąg w ogóle nie pojawiają się w grze, co uniemożliwia realizację kart tajnych celów korporacji.
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Marx »

Drobna uwaga. W setupie gry na 2 graczy potrzeba 9 znaczników rozbudowy, podczas gdy do gry dołączone jest 8 takich znacznikow w sumie.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 429 times
Been thanked: 126 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Coen »

Jest errata początkowego ustawienia. W (chyba) szklarni kładziesz 2 a nie 3.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: tassman »

Coen pisze:Jest errata początkowego ustawienia. W (chyba) szklarni kładziesz 2 a nie 3.
Dokładnie w szklarni.
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: tassman »

tassman pisze:
Coen pisze:
tassman pisze: Jutro zacznę robić projekt w sketchup'ie. Mam już zwymiarowane. Chętnie podziele się plikiem jak będzie gotowe.
Z chęcią skorzystam [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
Link do zrzutu PNG: https://goo.gl/photos/vWWi23773D9mLqja6
Link do pliku Sketchup: https://drive.google.com/open?id=0B_YU0 ... 2VoVFlqczQ
A tak wygląda zrobiona. Jak by ktoś chciał się wzorować to proszę o info. Musiałbym poprawić parę rzeczy. Te karty spokojnie można ułożyć tylko w 4 lub trzech przegrodach i wtedy jest możliwośc rozłożenia jeszcze żetonów osobno.
Spoiler:
skimmboard
Posty: 28
Rejestracja: 13 lis 2016, 18:40
Has thanked: 1 time

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: skimmboard »

Czy ktoś z już grających w MARTIANS grał także w Terraformację Marsa? Można te gry jakoś porównać? A jeżeli nie to do której gry byście porównali MARTIANS?
opulentus
Posty: 522
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: opulentus »

Ktoś wie, czy wersja gry sprzedawana na strefamarzen. pl, zawiera budynki 3d?
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: malekith_86 »

opulentus pisze:Ktoś wie, czy wersja gry sprzedawana na strefamarzen. pl, zawiera budynki 3d?
wątpliwe żeby je zawierała
te budynki to nie coś co się dostawało za wsparcie na KS czy wspieram.to tylko add-on, który trzeba było dokupić
te budynki kosztowały w czasie kampanii 110zł więc tym bardziej mało realne żeby w cenie ze strefymarzen były te budynki dodane
cena w strefie marzeń początkowo było dużo niższa, a opis się nie zmienił więc cena zmieniła się raczej dlatego, że gra już nie jest w przedsprzedaży tylko dostępna od reki
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Marx »

Coen pisze:Jest errata początkowego ustawienia. W (chyba) szklarni kładziesz 2 a nie 3.
Dziękuję Wam serdecznie za tę uwagę. Wszystko gra.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
arturroq
Posty: 76
Rejestracja: 27 maja 2012, 09:21
Lokalizacja: Szczecin

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: arturroq »

opulentus pisze:Ktoś wie, czy wersja gry sprzedawana na strefamarzen. pl, zawiera budynki 3d?
Nie zawiera.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Veto
Posty: 158
Rejestracja: 09 gru 2006, 16:27
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Veto »

skimmboard pisze:Czy ktoś z już grających w MARTIANS grał także w Terraformację Marsa? Można te gry jakoś porównać? A jeżeli nie to do której gry byście porównali MARTIANS?
Nie. Nie da się tych gier porównywać. Jedyne co je łączy to tematyka.

A do jakiej można ją porównać? Być może zbyt krótko gram w gry planszowe, bo żaden tytuł mi do głowy nie przychodzi ;) Do tej pory nie spotkałem gry worker placement gdzie workerzy mogą umrzeć WSZYSCY :)
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Wothan »

Veto pisze:
skimmboard pisze:Czy ktoś z już grających w MARTIANS grał także w Terraformację Marsa? Można te gry jakoś porównać? A jeżeli nie to do której gry byście porównali MARTIANS?
Nie. Nie da się tych gier porównywać. Jedyne co je łączy to tematyka.

A do jakiej można ją porównać? Być może zbyt krótko gram w gry planszowe, bo żaden tytuł mi do głowy nie przychodzi ;) Do tej pory nie spotkałem gry worker placement gdzie workerzy mogą umrzeć WSZYSCY :)
Nie wie czemu, ale Martians jakoś kojarzą mi się z "Atak Zombie" :) Także ciułasz surowce (na pułapki), umierają twoi robole i z tury na turę jest coraz gorzej :)
A co do posegregowania elementów to kupiłem w BricoMarche organizer (bodajże rozmiar) i zmieściłem do niego wszystkie elementy gry łącznie z kartami :) Koszt to niecałe 10 zł. Musiałem tylko wypraskę wywalić. Polecam.
Veto
Posty: 158
Rejestracja: 09 gru 2006, 16:27
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Veto »

Wothan pisze:Nie wie czemu, ale Martians jakoś kojarzą mi się z "Atak Zombie"

Ataku Zombie nie udało mi sie (sic!) nigdy przeżyć. A tutaj wygrywam :)
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: orzeh »

Jak!? Już chyba z 6 raz siadam do zmiany harmonogramu solo, brakuje mi zwykle dosłownie 1 lub 2 energii żeby zakończyć :)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Wincenty Jan »

skimmboard pisze:Czy ktoś z już grających w MARTIANS grał także w Terraformację Marsa? Można te gry jakoś porównać? A jeżeli nie to do której gry byście porównali MARTIANS?
Jedyne co Mars ma wspólnego z Martiansami to obecność planszy w pudle. :D Martians to kolejna wariacja na temat mechaniki worker placementu więc jeżeli grałeś w tego typu gry to pewien trzon mechaniki będzie podobny do tego typu gier. Do tego dochodzi przetwarzanie surowców, krótka kołderka i interakcja na poziomie zajmowania/blokowania miejsca dla twoich workerów. Jest również rozbudowany element "żywienia" pracowników pod postacią zapewnienia im tlenu, żywności i leków. To taki mix kilku mechanik, który przynajmniej według mnie, po pierwszej partii sprawia wrażenie dobrze rokującej gry.
skimmboard
Posty: 28
Rejestracja: 13 lis 2016, 18:40
Has thanked: 1 time

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: skimmboard »

Dzięki za opinie :) Chyba się skuszę na tę grę choć w domu czekają jeszcze na rozegranie Zimna Wojna i Cywilizacja gra planszowa to MARTIANS może je wyprzedzić ;)
Yig
Posty: 70
Rejestracja: 21 paź 2016, 12:22
Been thanked: 1 time

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Yig »

P.Szwanke pisze: Bo chyba nikt Ci w końcu nie odpowiedział, tych extra jako dodatek jest 10
A to dziękuję za odpowiedź i fotkę :D
ODPOWIEDZ