Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2017

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Nasza Księgarnia
Posty: 158
Rejestracja: 14 lis 2016, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 159 times
Kontakt:

Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2017

Post autor: Nasza Księgarnia »

Witam,
zapraszam do zapoznania się z planami Wydawnictwa Nasza Księgarnia na rok 2017. W wątku tym będziemy prezentować Wam nasze zapowiedzi a także informować o wszystkim czym zamierzamy się zająć w przyszłości.

Luty 2017

Fabryka robotów

Obrazek

Sugerowana cena: 39,90 zł / Autorzy: Jason Lin, Frank Liu / Ilustracje: Maciej Szymanowicz / Liczba graczy: 2-6 /Czas gry: 20 min

SPOSTRZEGAWCZOŚĆ I REFLEKS!

W fabryce praca wre. Na taśmie produkcyjnej pojawiają się różnokolorowe roboty. Zadaniem graczy jest jak najszybsze odnalezienie robota, na którego właśnie przyszło zamówienie. Aby wygrać, musisz być szybszy od pozostałych graczy! Bądź jednak ostrożny, bo w fabryce czasami nie ma zamawianego robota. W takiej sytuacji należy jak najszybciej nacisnąć przycisk STOP i zatrzymać taśmę produkcyjną. Zwycięzcą zostanie najszybszy i najbardziej spostrzegawczy gracz.

Gra na emocjach

Obrazek

Sugerowana cena: 39,90 zł / Autor: Manu Palau / Liczba graczy: 3-10 / Czas gry: 20 min

GRA NA EMOCJACH JESZCZE NIGDY NIE BYŁA TAKA ZABAWNA!

Zadajesz pytanie zaczynające się od „JAK SIĘ CZUJĘ, GDY…”, a pozostali gracze wykładają po jednej karcie – takiej, która według nich najlepiej pasuje do odpowiedzi na twoje pytanie. Wybierasz tę, którą uważasz za najlepiej oddającą twoje emocje. Gracz, który ją wyłożył, zdobywa punkt! Zwycięzcą zostaje osoba, która zdobędzie 3 punkty.

Recenzja Łukasza "Wookiego" Woźniaka https://www.youtube.com/watch?v=86VBXpcYzuA

Bankrut

Obrazek

Cena: 39,90 zł / Autorzy: Reiner Knizia / Ilustracje: Nikola Kucharska / Wiek: 8-108 lat / Liczba graczy: 3-6 / Czas gry: 30 min

NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!

W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy grają równocześnie! Gracze wcielają się w rolę kupców handlujących towarami na targu. Wśród gwaru i krzyków wymieniają się kartami towarów, starając się zdobyć jak najwięcej towaru jednego rodzaju. Muszą jednak być czujni! Jeden z towarów może doprowadzić ich do bankructwa!

DOMEK NA DRZEWIE

Obrazek

Sugerowana cena detaliczna: 49,90 zł / Autor: Scott Almes / Ilustracje: Tomek Larek, Adam McIver / Wiek: 8-108 lat / Liczba graczy: 2-4 / Czas gry: 30 min

ZBUDUJ WYMARZONY DOMEK NA DRZEWIE!

Masz do dyspozycji ponad 70 atrakcji, które możesz w nim umieścić: hamak, most linowy, kawiarnię, kino i wiele innych zaskakujących pomieszczeń! Stwórz najładniejszy i najlepiej wyposażony domek na drzewie. Uwaga! Pilnuj, aby podczas budowy drzewo nie przechyliło się w którąś ze stron! Budowa będzie trwała 3 rundy, po których wyłoniony zostanie zwycięzca.

Recenzja Tomasza Dobosza z Gambit TV Znad Planszy https://www.youtube.com/watch?v=y6kGGmZFXbg

Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie internetowej http://nk.com.pl/page,gry/index.html
Zachęcamy do zamawiania gier już teraz, kupując przez naszą stronę internetową otrzymacie 20% rabatu.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2016, 11:48 przez Nasza Księgarnia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4458
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1413 times
Been thanked: 1089 times

Re: Nasza księgarnia - plany wydawnicze 2017

Post autor: garg »

Czy Bankrut to polska wersja niemieckiego GmbH? Bo niemieckie wydanie jest faktycznie doskonałe :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Nasza księgarnia - plany wydawnicze 2017

Post autor: TTR_1983 »

garg pisze:Czy Bankrut to polska wersja niemieckiego GmbH? Bo niemieckie wydanie jest faktycznie doskonałe :) .
To polska edycja tej gry: BGG
Awatar użytkownika
Nasza Księgarnia
Posty: 158
Rejestracja: 14 lis 2016, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 159 times
Kontakt:

Re: Nasza księgarnia - plany wydawnicze 2017

Post autor: Nasza Księgarnia »

garg pisze:Czy Bankrut to polska wersja niemieckiego GmbH? Bo niemieckie wydanie jest faktycznie doskonałe :) .
Tak, niemieckie wydanie tej gry tak się nazywało.
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: Nasza księgarnia - plany wydawnicze 2017

Post autor: Elemele »

Jaki format pudełka oraz kart będzie miał 'Domek na drzewie'? Bo na grafice pudełko wydaje się spore, a w recenzji Gambita to mała karcianka w klasycznym, "karciankowym" pudełku :)
Awatar użytkownika
Nasza Księgarnia
Posty: 158
Rejestracja: 14 lis 2016, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 159 times
Kontakt:

Re: Nasza księgarnia - plany wydawnicze 2017

Post autor: Nasza Księgarnia »

Elemele pisze:Jaki format pudełka oraz kart będzie miał 'Domek na drzewie'? Bo na grafice pudełko wydaje się spore, a w recenzji Gambita to mała karcianka w klasycznym, "karciankowym" pudełku :)
Karty - 58x88mm
Pudełko - wymiary: 135 x 135 x 45
Rozmiar pudełka jest większy niż w wersji oryginalnej, w tamtej wszystko było na "styk".
Polska edycji "Domku..." zawiera dodatki - 4 karty budek dla ptaków oraz 6 kart tajnych celów
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Nasza księgarnia - plany wydawnicze 2017

Post autor: Kin@a »

Widziałam zapowiedź Gry na emocjach na Bonito - zaciekawiła mnie, na pewno kupię. Szkoda, że dopiero w przyszłym roku będzie dostępna.
Domek na drzewie też wydaje się interesujący...
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: Nasza księgarnia - plany wydawnicze 2017

Post autor: Elemele »

Nasza Księgarnia pisze:
Elemele pisze:Jaki format pudełka oraz kart będzie miał 'Domek na drzewie'? Bo na grafice pudełko wydaje się spore, a w recenzji Gambita to mała karcianka w klasycznym, "karciankowym" pudełku :)
Karty - 58x88mm
Pudełko - wymiary: 135 x 135 x 45
Rozmiar pudełka jest większy niż w wersji oryginalnej, w tamtej wszystko było na "styk".
Polska edycji "Domku..." zawiera dodatki - 4 karty budek dla ptaków oraz 6 kart tajnych celów
Dziękuję za informacje. To jeszcze tylko pytanie o grafiki, bo w polskiej wersji jest dopisany Tomek Larek. Czy grafiki kart będą się różnić, czy Tomek zrobił "tylko" nowe pudełko?
BTW, gra trafiła na moją wishlistę :)
Awatar użytkownika
Nasza Księgarnia
Posty: 158
Rejestracja: 14 lis 2016, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 159 times
Kontakt:

Re: Nasza księgarnia - plany wydawnicze 2017

Post autor: Nasza Księgarnia »

Obrazek

Karty będą takie jak w oryginale (oczywiście atrakcje będą miały polskie nazwy). Tomek Larek przygotował grafikę na pudełko.
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: Nasza księgarnia - plany wydawnicze 2017

Post autor: Elemele »

Nasza Księgarnia pisze:
Spoiler:
Karty będą takie jak w oryginale (oczywiście atrakcje będą miały polskie nazwy). Tomek Larek przygotował grafikę na pudełko.
Wygląda świetnie :)
A czy w polskim pudełku znajdziemy może karty, które na kickstarterze były jako Kickstarter Promo Pack? Chodzi mi o advanced bonus cards.
Jak polskie wydanie ma się do edycji z kickstartera (tam były też ufundowane advanced game changers i birdhouses)?

EDIT: Czy pudełko pomieści karty w koszulkach?
Awatar użytkownika
Nasza Księgarnia
Posty: 158
Rejestracja: 14 lis 2016, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 159 times
Kontakt:

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2017

Post autor: Nasza Księgarnia »

Elemele pisze: A czy w polskim pudełku znajdziemy może karty, które na kickstarterze były jako Kickstarter Promo Pack? Chodzi mi o advanced bonus cards.
Jak polskie wydanie ma się do edycji z kickstartera (tam były też ufundowane advanced game changers i birdhouses)?

EDIT: Czy pudełko pomieści karty w koszulkach?
Tak, w polskim wydaniu będą karty z tego zestawu - 6 dodatkowych celów oraz domki dla ptaków.
W pudełku będzie wkładka o szerokości 90 mm, co może utrudniać przechowywanie zakoszulkowanych kart. Oczywiście będzie można się jej pozbyć, co umożliwi pomieszczenie kart w koszulkach.
Awatar użytkownika
Nasza Księgarnia
Posty: 158
Rejestracja: 14 lis 2016, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 159 times
Kontakt:

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2017

Post autor: Nasza Księgarnia »

Czytelnicy "Kuriera planszowego" a także osoby obserwujące nasz profil na FB dowiedzieli się o kolejnych premierach, które planujemy na ten rok.
Miło nam zatem poinformować, że Nasza Księgarnia wyda:

Marzec 2017

WIELKA UCIECZKA

Autor: Leo Colovini / Ilustracje: Tomek Larek / Wiek: 8-108 lat / Liczba graczy: 2-5 /Czas gry: 30 min

Obrazek

„Wielka ucieczka” to nowa wersja gry „Cartagena” i „Cartagena 2”, klasyka wśród gier rodzinnych. Wzbogacona jest o całkowicie nowe rozwiązania i kilka wariantów, które można ze sobą dowolnie łączyć. W grze pojawią się skrzynie ze skarbami, Kapitan Morgan i pirackie cwaniaki.
Każdy gracz posiada sześciu piratów, którym pomaga w ucieczce z lochów. Piraci muszą dotrzeć do czekającej na nich łodzi. Jest ona jednak za mała i nie dla wszystkich wystarczy w niej miejsca! Gracze muszą w przemyślany sposób przemieszczać swoich piratów, ponieważ nie zawsze wygrywa ten, który biegnie najszybciej! Czasami trzeba się cofnąć, aby zdobyć przedmioty przydatne w dalszej ucieczce. Gra kończy się, gdy któryś z graczy umieści w łodzi wszystkich swoich piratów. Zostaje on zwycięzcą i szczęśliwie odpływa, pozostawiając kompanów na pastwę losu.


TWARDY ORZECH DO ZGRYZIENIA

Autor: Nestor Romeral Andres / Ilustracje: Tomek Larek / Wiek: 8-108 lat / Liczba graczy: 2-4 /Czas gry: 20 min

Obrazek

Gracze mają twardy orzech do zgryzienia: jak przechytrzyć wiewiórki rywali i zdobyć najwięcej orzechów. Należy w przemyślany sposób przemieszczać swoją wiewiórkę po drzewie i gromadzić kolejne orzechy. Planując swoje ruchy, nie można być jednak zbyt zachłannym – czasami opłaca się zdobyć tylko jednego orzecha, by za moment sięgnąć po ich większą liczbę. Jest to gra, w której trzeba planować kilka ruchów do przodu. Prawdziwa gratka dla wszystkich lubiących pogłówkować!

Profil gry na BGG https://boardgamegeek.com/boardgame/112 ... ar-gliders

PIRANIE!

Autor: Jens-Peter Schliemann / Ilustracje: Tomek Larek /Wiek: 7-107 lat /Liczba graczy: 2-6 /Czas gry: 30 min

Obrazek

Idealna planszówka wprowadzająca mniej doświadczonych graczy w świat gier z mechaniką opartą na jednoczesnym wyborze działań (simultaneous action selection). Wymaga przewidywania ruchów pozostałych graczy.
W tej grze tylko jedna osoba przegrywa, pozostali wygrywają! Na amazońskiej wyspie gracze spotykają poszukiwacza przygód. Twoje zadanie jest proste: przemieszczać go po planszy w taki sposób, aby nie wpadł do rzeki pełnej piranii. Nie będzie to łatwe, ponieważ pozostali gracze mogą mieć inne plany! Jeśli w twojej kolejce poszukiwacz przygód wpadnie do wody, otrzymujesz punkt ujemny. Gra kończy się, gdy któryś z graczy otrzyma trzeci punkt ujemny – osoba ta przegrywa, a pozostali gracze wspólnie zwyciężają.

Recenzja gry w serwisie Kostkarnia http://kostkarnia.blogspot.com/2014/12/ ... pedro.html
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2017

Post autor: citmod »

Do zakupu Cartagena szykowałem się od jakiegoś czasu, ale słaba dostępność i z tego wynikająca stosunkowo wysoka cena mnie odstraszały. Teraz jestem ciekaw jakie zmiany będą wprowadzone, ale grafika z okładki bardzo mi się podoba.

Sugar Gliders również było na liście. Miało zastąpić "Hej, to moja ryba". Tutaj jednak niestety okładka polskiej wersji bardzo mnie zmartwiła. Sugar Gliders ma świetną szatę graficzną, a ta polska okładka w ogóle mi nie podchodzi. :( Zobaczymy jak z resztą gry.
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2017

Post autor: Dr_Kecaj »

Proponowałbym zrezygnować z podawania we wszystkich Waszych grach górnej granicy wiekowej. To przestarzały trend. W zupełności wystarczajaca jest informacja np. 7+, 8+, 10+
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2017

Post autor: Pan_K »

Dr_Kecaj pisze:Proponowałbym zrezygnować z podawania we wszystkich Waszych grach górnej granicy wiekowej. To przestarzały trend. W zupełności wystarczajaca jest informacja np. 7+, 8+, 10+
Zgadzam się. Zwraca uwagę i razi. Choć może tzw. "target" właśnie czegoś takiego oczekuje...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Nasza Księgarnia
Posty: 158
Rejestracja: 14 lis 2016, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 159 times
Kontakt:

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2017

Post autor: Nasza Księgarnia »

Polska edycja Domku na drzewie będzie miała dwa dodatki, które były celami do osiągnięcia podczas kampanii na Kickstarterze.

Obrazek
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2017

Post autor: Kin@a »

citmod pisze:Do zakupu Cartagena szykowałem się od jakiegoś czasu, ale słaba dostępność i z tego wynikająca stosunkowo wysoka cena mnie odstraszały. Teraz jestem ciekaw jakie zmiany będą wprowadzone, ale grafika z okładki bardzo mi się podoba.
Też mnie to ciekawi.
Awatar użytkownika
Nasza Księgarnia
Posty: 158
Rejestracja: 14 lis 2016, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 159 times
Kontakt:

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2017

Post autor: Nasza Księgarnia »

Dziś ogłaszamy kolejną zapowiedź. W maju ukaże się Hanamikoji

Maj2017
Hanamikoji

Autor: Kota Nakayama / Ilustracje: Maisherly / Wiek:10+/ Liczba graczy: 2 /Czas gry: 30 min

Obrazek

Hanamikoji to świetna gra dwuosobowa. Tytułowa Hanamikoji to ulica znajdująca się w dystrykcie gejsz w Kioto, kojarząca się z folklorem Japonii: kunsztem i urodą gejsz, pawilonami herbacianymi, tradycyjnymi ceremoniami. Właśnie gejsze są bohaterkami tej karcianki. To ich przychylność starają się pozyskać gracze wykładając karty przedmiotów, które przynależą do dziedziny sztuki, w której szkoli się każda z gejsz.[ cytat pochodzi z recenzji Edyty Warmińskiej, Znadplanszy.pl]

Polskie recenzje gry:
http://bazgranie.znadplanszy.pl/2016/11 ... -wszystko/
http://blognawolnyczas.blogspot.com/201 ... jmosc.html
http://www.kostkizostalyrzucone.pl/2017 ... enzja.html

Może macie pomysły na polski tytuł?
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2017

Post autor: Trolliszcze »

Fajny tytuł, gratulacje.
Ja bym nie kombinował i zmienił tytuł na Gejsza - a w każdym razie to jest pierwsze, co mi przychodzi do głowy.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2017

Post autor: Gromb »

A mnie podoba się: Piękno Orientu lub Orientalna uliczka. :)
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Odp: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2017

Post autor: Lothrain »

No i pierwszy tytul Naszej Ksiegarni trafi na polke. Gratuluje wyboru!
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2017

Post autor: mikeyoski »

Polecam i Domek na Drzewie. Bankruta też. I Roboty. I grę z serduszkami ;-). Jarek z Windziarzem odwalili kawał dobrej roboty.

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
Nasza Księgarnia
Posty: 158
Rejestracja: 14 lis 2016, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 159 times
Kontakt:

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2017

Post autor: Nasza Księgarnia »

Lubisz grać zielonymi pionkami ale ktoś inny też chce nimi gra?
Nie chce Ci się pakować gry?
Nie ma problemu, kupując grę z logo Nasza Księgarnia w pudełku znajdziecie jedną wersję kartę mocy, którą możecie wykorzystać podczas spotkań przy grach planszowych.
Obrazek

Macie pomysł co mogłoby się znaleźć na takiej karcie? Piszcie, właśnie szykujemy kolejną porcję i Wasz pomysł może znaleźć się w pudełku z naszą grą.
Bjorn
Posty: 34
Rejestracja: 10 wrz 2016, 13:38

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2017

Post autor: Bjorn »

Czekamy z zona na Hanamikoji :) Zostawcie tę nazwę chociaż jako część tytułu - "Hanamikoji: ulica gejsz" czy coś takiego. Ona też robi klimat :)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2017

Post autor: Wincenty Jan »

Ja też czekam na te japońskie panie. Polowałem na ten tytuł ale z dostępnością było ciężko. Super, że bierzecie się za taki niszowy tytuł.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2017, 07:58 przez Wincenty Jan, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany