Mythic Battles (Benoit Vogt)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Bardok »

Są jeszcze 4 pudełka czarne i moje typy na nie to:

W Tytanie Bundlu:
Duży dodatek to Typhon i tytani
kwadratowy to zestaw Map

W Typhon bundle:
Duże pudło to pudło kolekcjonerskie do trzymania wszystkiego
małe pudełko to zestaw terenów - skały itp
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1159
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 424 times
Been thanked: 261 times

Re: Mythic Battles

Post autor: mmag »

Duże pudło to pudło kolekcjonerskie do trzymania wszystkiego
A ja myślałem, że figurka konia trojańskiego :P

PS. Wyłapane z komentarzy twórcy:
Definitely more than 3 Titans...
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Ramzeseba »

Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Ramzeseba »

Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Marx »

Dzisiaj ma być rzekomo najbardziej emocjonujący dzień całek kampanii. Stay tuned!
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1159
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 424 times
Been thanked: 261 times

Re: Mythic Battles

Post autor: mmag »

Szykuje się dodatek z tytanami. Potwierdzili na razie Gaję i Tyfona. W dodatku ma być dostępnych czterech tytanów... Leo na żywo wspominał też coś o dużych potworach - ale nie załapałem, czy chodzi mu o to, że w dodatku oprócz 4 tytanów znajdzie się jeszcze jakiś potwór/potwory, czy też po prostu jakaś bestia, nie będąca de facto tytanem w mitologi, będzie pełniła taką funkcję w dodatku... Tak czy inaczej - będzie ciekawie;)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Marx »

Ah, marzyciele pełni fantazji są ci nasi twórcy:
https://www.kickstarter.com/projects/80 ... ts/1748430

Jak, jak tu ich nie lubić?
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Marx »

Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Jak dobrze że mitologia mnie nie pociąga bo byłbym pewnie 400$ do tyłu. Chyba że na tzw handel to brać. Ale jeszcze się spodoba i będzie problem.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Marx »

No wlasnie mechanicznie gra jest bardzo miodna. Mogę podesłac ci filmik z dobrym gameplayem :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Mythic Battles

Post autor: pan_satyros »

Marx pisze:No wlasnie mechanicznie gra jest bardzo miodna. Mogę podesłac ci filmik z dobrym gameplayem :-)
Nie pytaj tylko wysyłaj ;)
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Mythic Battles

Post autor: olsszak »

Ten jest najlepszy :

https://youtu.be/9kQR6oFpp4U

:)

Mnie porwali i teraz oglądam ich film o KDM.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Nie, nie, nie. Nic nie linkujcie. Już urywki widziałem i szybko wyłączyłem. I tak brak miejsca w szafie.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Mythic Battles

Post autor: pan_satyros »

Fruczak Gołąbek pisze:Nie, nie, nie. Nic nie linkujcie. Już urywki widziałem i szybko wyłączyłem. I tak brak miejsca w szafie.
I tak zazdroszczę, że myślisz jeszcze o grach w kategoriach szafy ;)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Marx »

olsszak pisze:Ten jest najlepszy :

https://youtu.be/9kQR6oFpp4U

:)

Mnie porwali i teraz oglądam ich film o KDM.
Dokładnie! Gracz po lewej - Warren - jest zafascynowany grą podczas rozgrywki. Pierwsze 20 minut to draft jednostek, pojedynek na rozłożonej mapie zaraz potem. Niesamowita partia. Natomiast jeśli ktoś nie do końca kuma jak działają kości podczas bitew to też dawać znać, wyjaśnimy.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
dgd79
Posty: 93
Rejestracja: 10 maja 2014, 09:54
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Mythic Battles

Post autor: dgd79 »

Marx pisze:No wlasnie mechanicznie gra jest bardzo miodna. Mogę podesłac ci filmik z dobrym gameplayem :-)
A ja właśnie jakbym miał się czegoś czepiać to mechaniki. Draft zawsze na plus, mechanika kości fajna, ale reszta jakoś mi nie podeszła. Jakiś czas temu spróbowałem Zombicide (którego klimat jest bardziej z mojej bajki) i cieszę się, że nie kupiłem, bo po 2 scenariuszach miałem dość. Turlanie kośćmi w tak prostej mechanice po prostu mnie znużyło. Tutaj niestety wygląda to podobnie. Na pewno raj dla lubiących malować, do tego ilość SG spowoduje, że raczej nikt w razie odsprzedaży na tym nie straci, ciekawy jestem natomiast, kto pogra w to trochę dłużej.

Swoją drogą informowanie o potencjalnym nowym produkcie w nordyckich klimatach w trakcie jeszcze działającej kampanii to chyba pierwsze poważne potknięcie. W innych kwestiach nasi wydawcy powinni podpatrywać jak budować i prowadzić wspieraczkową kampanię
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Marx »

Mechanikę może ocenić każdy sam i albo przypadnie mu do gustu, albo nie. Bardzo dużo w tej grze zależy od zarządzania ręką. To nie tylko same kości. Co do regrywalności. Trzeba by zagrać i samemu ocenić. Każda z postaci jest inna i ma przeróżne zdolności. Scenariusz łącznie ze wszystkich addonów ma być łącznie ponad 60 i mają być urozmaicone. Tutaj link do jednego z nich z kampanii Hefajstosa: https://drive.google.com/file/d/0B6WkrN ... FDbDA/view Cięzko mi ocenić, ale zapowiada się ciekawie IMHO.

Autorom trzeba oddać sprawiedliwość, że nie informowali o tym, co będzie kolejnym panteonem. Jedynie wspierający zaczęli zastanawiać się w komentarzach i podczas streamu, gdzie wypytywali Leonidasa, który pozostał nieugięty w tej kwestii. Zapowiedział jedynie drugi sezon w zależności od sukcesu tej kampanii.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
dgd79
Posty: 93
Rejestracja: 10 maja 2014, 09:54
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Mythic Battles

Post autor: dgd79 »

Z tymi kartami aktywacji trochę szkoda, że nie poszli z pomysłem dalej np. różnorodne karty umiejętności zamiast suchych kart aktywacji. Nie podoba mi się też zasada, że w momencie wyczerpania decka przeciwnik dociąga resztę swojego, ale faktycznie, co kto lubi.

Tak przy okazji wiadomo może ile jest wszystkich umiejętności postaci?
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Mythic Battles

Post autor: olsszak »

dgd79 pisze:Z tymi kartami aktywacji trochę szkoda, że nie poszli z pomysłem dalej np. różnorodne karty umiejętności zamiast suchych kart aktywacji. Nie podoba mi się też zasada, że w momencie wyczerpania decka przeciwnik dociąga resztę swojego, ale faktycznie, co kto lubi.

Tak przy okazji wiadomo może ile jest wszystkich umiejętności postaci?
A mi się to podoba akurat z tym dociąganiem pozostałego decku. Dlatego, że to też jest element strategii. DObierasz sboie team, któy ma dużo kart Art of War i szybciej kopiesz się przez deck dzięki dodatkowym aktywacjom, ale takie rozwiązanie daje przeciwnikowi też jakąś szansę na nawiązanie walki, choćby przez aktywację swoich postaci.

Co do wszystkich umiejętności to musisz się przekopać przez update i poczytać. Chyba nikt nie zrobił zestawienia.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
xjonc
Posty: 27
Rejestracja: 19 lut 2013, 17:00
Has thanked: 3 times

Re: Mythic Battles

Post autor: xjonc »

Odnośnie wspierania : jeśli teraz wesprę za 10USD będę mógł w pledge managerze wybrać God Pledge + Typhon Bundle? Pytam bo nie widzę tego nigdzie w FAQ a zapis "You will need a God pledge to use the contents of the TYPHON bundle." nie jest dla mnie jasny.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Marx »

dgd79 pisze:Z tymi kartami aktywacji trochę szkoda, że nie poszli z pomysłem dalej np. różnorodne karty umiejętności zamiast suchych kart aktywacji. Nie podoba mi się też zasada, że w momencie wyczerpania decka przeciwnik dociąga resztę swojego, ale faktycznie, co kto lubi.

Tak przy okazji wiadomo może ile jest wszystkich umiejętności postaci?
Znam tylko to: spis zawartości gry podstawowej i wszystkich addonów, SG itd.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0
xjonc pisze:Odnośnie wspierania : jeśli teraz wesprę za 10USD będę mógł w pledge managerze wybrać God Pledge + Typhon Bundle? Pytam bo nie widzę tego nigdzie w FAQ a zapis "You will need a God pledge to use the contents of the TYPHON bundle." nie jest dla mnie jasny.
"You will need a God pledge to use the contents of the TYPHON bundle" Oznacza tyle, że ten zestaw Typhon wymaga podstawki, bo nie ma jej w jego składzie.

Wystarczy, że wesprzesz grę małą kwotą, aby potem mieć dostęp do pledge managera.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Mythic Battles

Post autor: KonradT »

Marx pisze:Autorom trzeba oddać sprawiedliwość, że nie informowali o tym, co będzie kolejnym panteonem. Jedynie wspierający zaczęli zastanawiać się w komentarzach i podczas streamu, gdzie wypytywali Leonidasa, który pozostał nieugięty w tej kwestii. Zapowiedział jedynie drugi sezon w zależności od sukcesu tej kampanii.
Przecież już w 2015 było wiadomo, że planują inne mitologie. Podali nawet nazwy dwóch następnych sezonów, Ragnarok i Eclipse.
https://boardgamegeek.com/thread/146190 ... -pantheons
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Marx »

Eclipse? A cóż to?
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Mythic Battles

Post autor: olsszak »

olsszak pisze:NO dobra - mały bundle check.

Titan 299 USD jest od dwa dodatki od swojej całkowitej zawartości. Na ten moment według cen podanych za różne dodatki to wartość tego co odkryte wynosi 371. Zakładając, że będzie jeszcze jeden duży i coś extra to można liczyć + 29 USD czyli teoretycznie bundle może pozwolić zaoszczędzić 100 USD.

Expansion - Hell Judges 15
Expansion - Manticore 18
Expansion - Enchidna's children 29
Expansion - Corinthia 29

z mojej perspektywy patrząc są 4 dodatki, których najpewniej bym nie brał gdyby nie bundle, warte 96 USD teraz, w tym 2 KS exclusives. Czyli teoretycznie opłaca mi się wziąć ten bundle już teraz, nawet jakbym miał sprzedać kilka dodatków.
Aktualizacja

Edit:
Czy dobrze rozumiem, ze w sprzedazy detalicznej bedzie tylko to co widzimy jako Core box ? Bez zadnych SG czy to ekskluzywnych czy tez nie ?

Przyglądałem sie Conanowi i wyglada z opisu ze strony Monolith, ze wersja detaliczna nie zawiera zadnych SG. Zakładam, ze tu bedzie podobnie ?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Marx »

SG to nagroda dla backerów oczywiscie.

dgd79 pisze:Z tymi kartami aktywacji trochę szkoda, że nie poszli z pomysłem dalej np. różnorodne karty umiejętności zamiast suchych kart aktywacji. Nie podoba mi się też zasada, że w momencie wyczerpania decka przeciwnik dociąga resztę swojego, ale faktycznie, co kto lubi.
Jeszcze jedna uwaga. Podczas rozgrywki zagrywamy karty, a w swojej turze można zazwyczaj aktywować do dwóch jednostek, co wymaga zagrania dodatkowo karty "art of war" poza samymi kartami jednostek. Tu kryje się sedno samej strategii, dlatego, że oprócz ilości kart w naszej talii liczy się również nasza aktywność w turach. Im więcej aktywujemy jednostek, jesteśmy bardziej aktywni na polu bitwy, tym szybciej wyczerpiemy talię. Czynnik, który należy mieć na uwadze podczas gry.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
ODPOWIEDZ