Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: misioooo »

AbramsPl pisze:
ChlastBatem pisze:
ozy pisze:Gdyby ktoś chciał sobie wydrukować naklejki do erraty, to już są: http://www.phalanxgames.pl/do-pobrania/
Nie dało się zrobić tego lepiej. Profesjonalizm. Bardzo dziękuję.
Dajcie pomysł jak to najlepiej wydrukować, gdzie i na czym??? Pozdrawiam.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Najlepiej na drukarce foto na cienkim papierze samoprzylepnym :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
AbramsPl
Posty: 49
Rejestracja: 17 sie 2015, 17:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: AbramsPl »

Myślicie że gdzieś oferują takie usługi??

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

AbramsPl pisze:Myślicie że gdzieś oferują takie usługi??

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Tak, myślę że gdzieś oferują takie usługi :P....
Awatar użytkownika
piwoslaw
Posty: 194
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Scythe

Post autor: piwoslaw »

Grał ktoś solo?? Jest w ogole sens takiej gry ??jak wtedy działa?
tejot
Posty: 354
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Scythe

Post autor: tejot »

piwoslaw pisze:Grał ktoś solo?? Jest w ogole sens takiej gry ??jak wtedy działa?
Grał.
Jest.
Dobrze.
Szczegóły na poprzednich kartach tego wątku.
pieprzowa
Posty: 158
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Scythe

Post autor: pieprzowa »

No i się złamałam...wiec od dzisiaj jestem posiadaczka Kosy :) najbliższa rozgrywka dopiero w weekend, więc jeżeli ktoś jeszcze chce się podzielić wrażeniami z rozgrywki to chętnie poczytam i jeszcze się ponapalam :D

Póki co na razie mogę się wypowiedzieć o wizualnych wrażeniach: jest b. dobrze - grafiki, jakość na + (i znów milion woreczków do kolekcji, bo i tak wszystko pięknie spakowało sie do organizatora). Co do wspomnianych zapachów jakoby stęchlizny - ja nie zauważyłam, za to pachniało żywicznie-kadzidełkowo, ale w żadnym wypadku nie nieprzyjemnie : )
Mam i gram: mini-kolekcja
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: Karit »

AbramsPl pisze:Myślicie że gdzieś oferują takie usługi??
http://www.google.pl - "druk na papierze samoprzylepnym" (link: https://www.google.pl/webhp?sourceid=ch ... przylepnym)
do tego dodajesz nazwe swojej miejscowości.
Jedziesz na miejsce i zamawiasz (weź plik na pendrivie)
UWAGA UWAGA: płacisz i dostajesz wydruk

Nie wiem gdzie mieszkasz więc maps.google.com i wracasz do domu, potem nożyczki i wycinasz. Na końcu będzie trudno - trzeba nakleić.
Daj znać jak Ci poszło, najlepiej fotki albo jakiś live na facebooku.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Scythe

Post autor: rattkin »

misioooo pisze: Najlepiej na drukarce foto na cienkim papierze samoprzylepnym :)
Warto jeszcze dodać: na fotograficznym (glossy). Na matowych, albo ogólnie nie-fotograficznych, kolory z drukarki domowej są słabo oddane. Ale to zależy od elementu docelowego, czasem taki efekt jest pożądany.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Scythe

Post autor: Dellas »

Wczoraj (a w zasadzie dzisiaj o 2am) pierwsza gra na 5 graczy - ale ja najpierw nie o tym. Otóż jak już wspomniałem wcześniej planszetki były proste, ale podczas gry w oczach zaczęły się wyginać - dosłownie. Po 30 minutach grania były już sporo wygięte. Co to oznacza, że planszetki wcale nie były wilgotne tylko zbyt suche i zaczęły nabierac wody. To tak jak jest z drewnem, tez zbyt suche się wygina (dlatego wietrzy się drewno nawet kilka lat na powietrzu). Dobra tyle teorii. Teraz co zamierzam zrobić, ano potrzymam jeszcze planszetki w takim "wilgotnym" powietrzu, niech wilgoć w tekturze nabierze równowagi dynamicznej z powietrzem i wtedy zacznę planszetki prostować na początek pod stertą książek.

A jak się grało? Bardzo miodnie, szybko, choć jak na pierwsza grę popełniliśmy zbyt dużo błędów (może dlatego, że była już 2 w nocy i byliśmy po pandemic legacy i tzolkinie). Co ciekawe Saxoni mając 6 gwiazdek głównie z walk (a reszta ledwie po 2/1) a nie wygrali gry. Ciekaw jestem jak potoczy się następna rozgrywka.
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: nikozja_dg »

Podsumowanie informacji o drobnych błędach i hiszpańskich kartach promocyjnych - dla tych, którzy przegapili w gąszczu postów. :)
http://info.znadplanszy.pl/2016/11/18/s ... -medialny/
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Scythe

Post autor: shaigan »

A czy może ktoś z was się orientuje, czy mają ponownie pojawić się w sprzedażny te realistyczniej wyglądające zasoby? Monetki nawet zamówiłem, ale zastanawiam się nad tymi zasobami (gdzieś w eu bym chciał kupic żeby wysylka nie była przedroga).
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: misioooo »

shaigan pisze:A czy może ktoś z was się orientuje, czy mają ponownie pojawić się w sprzedażny te realistyczniej wyglądające zasoby? Monetki nawet zamówiłem, ale zastanawiam się nad tymi zasobami (gdzieś w eu bym chciał kupic żeby wysylka nie była przedroga).
Planszostrefa zapowiadałą, że będzie miała. Szukaj w wątku handlowym :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Scythe

Post autor: Casiliasplp »

uff doszło i chyba nie śmierdzi nic :D rozpakuje do końca i dam znać czy plansze są ok :)
Hala Madrid
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Scythe

Post autor: Sekator »

Warto sie wykosztowac jak bedziemy grac tylko w 2 osoby?
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Scythe

Post autor: Casiliasplp »

Pamiętaj że jest jeszcze automa czyli można grac 2 i 1 bot :D albo zeskanować bota i grać 2 i 3 boty :D
Hala Madrid
buhaj
Posty: 1046
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 861 times
Been thanked: 513 times

Re: Scythe

Post autor: buhaj »

Sekator pisze:Warto sie wykosztowac jak bedziemy grac tylko w 2 osoby?
Nie
buhaj
Posty: 1046
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 861 times
Been thanked: 513 times

Re: Scythe

Post autor: buhaj »

Dzisiaj za mną 5 osobowa partia. kolejność: Krym, Polonia, Roswietja, Nordycy i Saksonia. Gralismy z rozkładaniem i tłumaczeniem zasad około 3 godzin. Gra była trochę chaotyczna, każdy szukał swojego rytmu tej gry. Było napięcie na umownych granicach, doszło do 7 walk i kilku przegnań. Osobiście wiem, że nie grałem optymalnie. W większości wiem gdzie popełniłem błąd i gdzie mogę grać lepiej. Ogólnie grało się bardzo fajnie, najbardziej mi doskwierało, ze nie wiem w którym miejscu jestem z punktami, znaczy na którym miejscu. Czuję, że w następna gra będzie dużo ostrzejsza i dojdzie do większej liczby walk.
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Scythe

Post autor: Casiliasplp »

Rozpakowana i posegregowana troszkę plansza jest słabo zrobiona można ją łatwo podrzeć jak będzie się ją szybko chciało rozłożyć.
Ale za to nic nie śmierdzi!
Wszystkie karty i plansza są przepięknie wykonane śliczne grafiki cud miód i Polska we frakcjach !
Hala Madrid
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Scythe

Post autor: Sekator »

buhaj pisze:
Sekator pisze:Warto sie wykosztowac jak bedziemy grac tylko w 2 osoby?
Nie
Tak myślałem. Dzięki za rzeczową odpowiedź :D
EMI_NAT
Posty: 104
Rejestracja: 15 lip 2016, 21:33
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: EMI_NAT »

Sprawdzałeś odczucia z gry, kiedy wyłączysz pólwyspy nieaktywnych frakcji i dołączysz Automę ... ... ???
Koperty
Posty: 89
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:25
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: Koperty »

piwoslaw pisze:Grał ktoś solo?? Jest w ogole sens takiej gry ??jak wtedy działa?
Ja tez gralem z automa i na + ruchy automy sa uproszczone wielu rzeczy nie robi w porownaniu do tego co czlowiek moze jak gra. Ale za to nie trzeba wszytkiego robic za 2. Tak przecietnie bym powiedzial. A Distant Plain ma np lepszy tryb na jednego gracza moim zdaniem Natomiast automa jako 3 gracz robiacy tlok na planszy to swietny pomysl. Jutro jak bede gral to dolaczam autome.
ajvven
Posty: 126
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:02
Lokalizacja: Nadolice Wielkie koło Wrocławia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: ajvven »

Koperty pisze:
piwoslaw pisze:Grał ktoś solo?? Jest w ogole sens takiej gry ??jak wtedy działa?
Ja tez gralem z automa i na + ruchy automy sa uproszczone wielu rzeczy nie robi w porownaniu do tego co czlowiek moze jak gra. Ale za to nie trzeba wszytkiego robic za 2. Tak przecietnie bym powiedzial. A Distant Plain ma np lepszy tryb na jednego gracza moim zdaniem Natomiast automa jako 3 gracz robiacy tlok na planszy to swietny pomysl. Jutro jak bede gral to dolaczam autome.
Hej, ale dokładasz autome jako 3 gracz dokladnie wg regul z instrukcji (na solo) czy jakies specialnie zasady z bgg?:) na 1 stronie instrukcji jest link do bgg na multiautome i multiplayer.
AbramsPl
Posty: 49
Rejestracja: 17 sie 2015, 17:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: AbramsPl »

Chyba wszyscy grają. Już dawno nie było takiej długiej przerwy [emoji3]
Jakie wnioski i oceny po kolejnych rozgrywkach???

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
pieprzowa
Posty: 158
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Scythe

Post autor: pieprzowa »

Dzisiaj pierwsza rozgrywka za nami - w dwie osoby. Na początek potwierdziło się jednak to czego się obawiałam: plansze graczy i w mniejszym stopniu plansze frakcji zaczęły się wyginać :( wygląda to dość średnio... robiliście już coś żeby je wyprostować?

Co do samej rozgrywki potraktowaliśmy ją dość testowo i z pewnością nie wykorzystaliśmy nawet połowy potencjału, a podobało nam się BARDZO. Losując wypadła Polania i Nordia, więc byliśmy dość blisko siebie, czuć było napięcie i nawet doszło do dwóch walk. Dużo możliwości i nieoczywistych wyborów. Z każdą kolejną grą i większą liczbą graczy powinno być tylko lepiej : ) i jedynie te planszetki tak bardzo smucą : (

Podsumowując nie mogė się doczekać następnej partii : )

P.s. plus za humorystyczny akcent na kartach spotkań -
Spoiler:
- naprawde niektore nas rozbawiły : )
Mam i gram: mini-kolekcja
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 254 times
Been thanked: 113 times

Re: Scythe

Post autor: hamish »

pieprzowa pisze:Dzisiaj pierwsza rozgrywka za nami - w dwie osoby. Na początek potwierdziło się jednak to czego się obawiałam: plansze graczy i w mniejszym stopniu plansze frakcji zaczęły się wyginać :( wygląda to dość średnio... robiliście już coś żeby je wyprostować? (...)
Przyjrzyj się też planszy głównej. Moja się powyginała na całej długości a jeszcze wcześniej pojawiło się powietrze pod okleiną z mapą (jak w przypadku źle przyklejonej tapety). Także plansza już równo przylegać do podłoża nie będzie. Na szczęście Phalanx okazał dużo zrozumienia i zaoferował w tej kwestii pomoc, więc chwała im za to i moja dozgonna miłość ;) Plansze frakcji i graczy prostowałem pod książkami. Pomogło do tego stopnia, że efekt jest akceptowalny, aczkolwiek nie wiem na jak długo.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
ODPOWIEDZ