T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
buhaj
Posty: 1046
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 861 times
Been thanked: 513 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: buhaj »

Dzisiaj rodzinnie rozwaliliśmy zagadkę Azylu. W drugim skoku ale muszę przyznać, że notowalismy, no i mielismy w ekipie moją córkę. Bez niej to i czwartego skoku by brakło. Skubana ma pamięc fotograficzną (medalistka MPJ w szachach). Wyłapała 3 kluczowe moim zdaniem motywy. Ja nawet nie zipnąłem :). Gra jest fantastico. Zamawiam od razu 3 pozostałe scenariusze. Zabawa była przednia
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Uwaga, OGROMNY, spoiler. Czytać dopiero jak ograliście grę na 100%.
Spoiler:
buhaj
Posty: 1046
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 861 times
Been thanked: 513 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: buhaj »

Dobrze kminisz. Ale ewidentnie brakuje ci jednej informacji. Na pocieszenie dodam, że jakby nie moja córka to też bym jej nie zauważył.
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: ObraneOrzechy »

wirusman pisze:Uwaga, OGROMNY, spoiler. Czytać dopiero jak ograliście grę na 100%.
Spoiler:
Spoiler:
buhaj
Posty: 1046
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 861 times
Been thanked: 513 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: buhaj »

:wink:
Ostatnio zmieniony 02 lis 2016, 10:27 przez buhaj, łącznie zmieniany 2 razy.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

buhaj pisze:No toś Mu konkretnie podpowiedział :wink:
Spoiler:
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: ObraneOrzechy »

Edytowalem ale za pozno ;/ na szybko w pracy czytalem i nie doczytalem ostatniego zdania. Ogromnie przepraszam!

Mam nadzieje, ze nie zdazyl przeczytac.

Edit. Uff, jeszcze raz przepraszam za nieuwage.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2016, 10:29 przez ObraneOrzechy, łącznie zmieniany 1 raz.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Uch, na szczęście przeczytałem tylko
Spoiler:
buhaj
Posty: 1046
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 861 times
Been thanked: 513 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: buhaj »

Jest ok Wirusman nie zdążył przeczytać :wink:
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Dawno lub nawet nigdy nie podeszłem do gry trzy razy w ciągu jednego dnia. Już chyba wiem, co muszę zrobić żeby wygrać:P
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Karit »

Poświęciłem wczoraj 1h na wycinanie fanowskich dodatków i muszę powiedzieć że jestem trochę zawiedziony jakością grafiki.
Nie wymagam 4k i specjalnych obrazków, ale rozdzielczość kart kuje w oczy. Nie do końca też sensownie ułożone są karty w Switching Gears - nie da się zrobić białych obwódek z każdej strony.
Zakładam jednak że w trakcie gry nie będzie nam to za bardzo przeszkadzało, a i może ktoś będzie potem zainteresowany odkupieniem, to się za druk zwróci :)

Mam takie przemyślenie że karty w TS powinny być albo mniejsze - standard zwykłych kart albo większe takie jak w Dixicie.
Gdyby były w standardowym rozmiarze łatwiej było by je drukować np. kupiłem kiedyś spoko dodatek do FireFly od gościa który zamówił parę zestawów, z przesyłką wyszło mi 50 zł.
Gdyby karty był większe były by bardziej klimatyczne (no bo większe obrazki)
A tak są takie gdzieś po środku.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Może ktoś mi powiedzieć, jaki dodatek fanowski będzie tłumaczył rebel. A której na pewno nie przetłumaczą.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

W ramach sg z kampanii na wspieram to ma być przetłumaczony tylko Pariah Missouri.
kmd7
Posty: 1018
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 41 times
Been thanked: 30 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kmd7 »

Dwie strony wcześniej Nataniel pisał , że na pewno nie przetłumaczą scenariusza z Batmanem. Gdy padło pytanie o Switching Gears, odpowiedź już nie była tak kategoryczna :).

@Karit - rzeczywiście, grafiki nie powalają. I nie tylko o jakość chodzi. O ile w Batmanie styl komiksu jakoś się broni, to w Switching Gears jest słabo. Ale darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda ;).
Jabol
Posty: 207
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Jabol »

Grę zakupiłem z akcji crowdfundingowej w sumie dość w ciemno zachęcony pozytywnymi recenzjami ale teraz mam kilka pytań zanim do niej zasiądę:

1. Czy po jednej rozgrywce czuć raczej satysfakcję czy niedosyt że nie rozwiązało się zagadki i od razu chce się zasiąść do kolejnej rozgrywki?
2. Czy granie ma sens jedynie wtedy, gdy gramy stały składem? Zakładam że będziemy grali w 4 osoby ale to pytanie jest dla mnie o tyle istotne że pozwoli mi zdecydować z kim grać.
3. Czy gra będzie przystępna i zjadliwa dla osób, które w życiu w zbyt wiele gier nie grały? (nie chodzi o mnie ale o parę znajomych)
Każdy w końcu kiedyś zaczyna...
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: rattkin »

Jabol pisze: 1. Czy po jednej rozgrywce czuć raczej satysfakcję czy niedosyt że nie rozwiązało się zagadki i od razu chce się zasiąść do kolejnej rozgrywki?
Bardzo trudno jest nie grać dalej.
Jabol pisze: 2. Czy granie ma sens jedynie wtedy, gdy gramy stały składem? Zakładam że będziemy grali w 4 osoby ale to pytanie jest dla mnie o tyle istotne że pozwoli mi zdecydować z kim grać.
Stały skład nie jest potrzebny, ale pozwoli na docenienie ukrytych rzeczy - nowe osoby nie zrozumieją/nie zauważą.
Jabol pisze: 3. Czy gra będzie przystępna i zjadliwa dla osób, które w życiu w zbyt wiele gier nie grały? (nie chodzi o mnie ale o parę znajomych)
Raczej nie, ale nie mam pewności. Chyba że ktoś będzie bardzo dobrze czuwał nad zasadami i rozstrzygał szybko wszystkie kwestie. Trochę zrozumienia mechaniki tutaj się jednak przydaje.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Karit »

Jabol pisze:Grę zakupiłem z akcji crowdfundingowej w sumie dość w ciemno zachęcony pozytywnymi recenzjami ale teraz mam kilka pytań zanim do niej zasiądę:
1. Czy po jednej rozgrywce czuć raczej satysfakcję czy niedosyt że nie rozwiązało się zagadki i od razu chce się zasiąść do kolejnej rozgrywki?
Czujesz pozytywny niedosyt, wygranie gry w pierwszym podejściu jest praktycznie niemożliwe - 99,9% że Ci się nie uda. Albo inaczej, jak przejdziesz tak szybko to możesz mieć pretensję że to był fart a nie twoja intuicja :). My zrobiliśmy w 4 podejściu, ale dalej było super :)
Jabol pisze:2. Czy granie ma sens jedynie wtedy, gdy gramy stały składem? Zakładam że będziemy grali w 4 osoby ale to pytanie jest dla mnie o tyle istotne że pozwoli mi zdecydować z kim grać.
Realizacja danego scenariusza powinna być robiona przez dana grupę. Jesteście w pewien sposób jednością, ktoś pamięta to, ktoś tamto. Pomiędzy scenariuszami można robić zmiany, ale generalnie dobrze mieć jeden zgrany zespół - na zasadzie "a pamiętacie ostatnio w tym scenariuszu to .....hahahahaha.... no to było mega...."
Jabol pisze:3. Czy gra będzie przystępna i zjadliwa dla osób, które w życiu w zbyt wiele gier nie grały? (nie chodzi o mnie ale o parę znajomych)
Dla mnie to nie jest gra planszowa (ani RPG!) ale pewnego rodzaju rozrywka/wydarzenie towarzyskie z elementami gry planszowej. To pytanie na zasadzie - czy ktoś kto nie bierze udziału w rajdach samochodowych chętnie przejedzie się ze mną 4x4 po lesie? Są ludzie którzy nigdy tego nie zrobią, są tacy co to uwielbiają, musisz ocenić czy twoi znajomi chcą w tym wziąć udział. Jeśli miał bym zrobić bardziej rygorystyczne porównanie - normalna planszówka to rajd 4x4 po wertepach, to TS to fajna jazda po lesie z mega widokami i oglądaniem dzikiej zwierzyny dla spostrzegawczych + parę decyzji na zasadzie "gdzie jedziemy" - o tu jest ślepa droga, to się wracamy i jedziemy w lewo :).
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

Moim zdaniem można grać z nie-graczami. Wystarczy niejakie pojęcie o grach w ogóle i pojmowanie konceptu przygodówki komputerowej albo escape roomu. Gra sama się sobą rządzi, mówi co można i nie można, wprowadza sama w zasady. Jedna ogarnięta osoba styka by tym zawiadować.

Będziesz chciał grać więcej i więcej, będziesz chciał grać z tą samą ekipą. Tutaj przykład mogę dać taki - spotykacie w trzecim scenariuszu osobę, która wita was jak znajomych i gada o jakichś wydarzeniach. Ty wiesz o co chodzi, bo już ją spotkałeś w pierwszym scenariuszu. Twoi znajomi nie wiedzą o co chodzi, bo nie grali wcześniej. Nie przeszkadza im to rozwiązać zagadki i przejść scenariusz, ale bawiliby się lepiej wiedząc o co chodzi.
kmd7
Posty: 1018
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 41 times
Been thanked: 30 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kmd7 »

@Jabol - zdecydowanie popieram przedmówców. To w zasadzie nie gra, tylko opowieść. Moim zdaniem, jeśli ktoś lubi czytać książki i oglądać filmy, to T.I.M.E Stories mu się spodoba. Ograłem dwa scenariusze - oficjalny i fanowski, więc nie mogę nic powiedzieć na temat linii fabularnej łączącej scenariusze oryginalne , ale myślę, że to podobnie jak w dobrym serialu (np. kryminalnym). Każdy odcinek to osobna opowieść, ale są też wątki je spajające. W T.I.M.E Stories różni się to o tyle, że każda opowieść może dziać się nie tylko w innym czasie, ale także i w światach równoległych. Chociaż np. w serialu "Doktor Who" jest podobnie :D.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bea »

Jabol pisze: 3. Czy gra będzie przystępna i zjadliwa dla osób, które w życiu w zbyt wiele gier nie grały? (nie chodzi o mnie ale o parę znajomych)
Jak najbardziej, gra jest prosta w zasadach... w zasadzie to nie jest gra... tylko wycieczka?

Jak dla mnie gra jest rewelacyjna, ale żeby nie było tak kolorowo i fajnie to powiem, że mojemu mężowi totalnie nie podeszła. Skwitował, że to takie memo na sterydach, gdzie trzeba pamiętać gdzie co było. :? :cry: :(
Arius
Posty: 1417
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 300 times
Been thanked: 159 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Arius »

Bea pisze:
Jabol pisze: 3. Czy gra będzie przystępna i zjadliwa dla osób, które w życiu w zbyt wiele gier nie grały? (nie chodzi o mnie ale o parę znajomych)
Jak najbardziej, gra jest prosta w zasadach... w zasadzie to nie jest gra... tylko wycieczka?

Jak dla mnie gra jest rewelacyjna, ale żeby nie było tak kolorowo i fajnie to powiem, że mojemu mężowi totalnie nie podeszła. Skwitował, że to takie memo na sterydach, gdzie trzeba pamiętać gdzie co było. :? :cry: :(
Akurat w tej grze właśnie fajnie nie pamiętać.
Dlatego zalecają by kolejny skok robić po jakimś czasie.
W tej grze przyjemnością jest zanurzanie się w świecie, w jego klimacie, a nie gra na wynik i wykręcanie jak najlepszego czasu.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bea »

Arius pisze:
Akurat w tej grze właśnie fajnie nie pamiętać.
Dlatego zalecają by kolejny skok robić po jakimś czasie.
W tej grze przyjemnością jest zanurzanie się w świecie, w jego klimacie, a nie gra na wynik i wykręcanie jak najlepszego czasu.
No ale jeśli wciąż będziesz chodzić w te same miejsca, bo nie pamiętasz gdzie co było... My już po dwóch nieudanych skokach i końca nie widać. :?
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 969
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: krecilapka »

To kwestia wyboru. Grając całą przygodę w jeden dzień/ wieczór idzie się drugi raz duuużo szybciej. Grając tą samą ekipą w kolejne scenariusze, w grę wchodziliśmy już jak naprawdę doświadczeni Agenci Temporalni. Pierwsze podejście uznaliśmy za swoisty zwiad. Tylko po to by w drugim podejściu móc być szybszym i nie tracić czasu niezbędnego na rzeczy zbędne ;).
Ale po tygodniu przerwy to się faktycznie już nie pamięta pod którą kartą w jakimś pomieszczeniu skryte są istotne szczegóły i znajdźki. I wiecie co? Wcale nie żałuje że miałem mniej czasu w grze. Bo faktycznie 3 podejście nie było raczej wymagane. Zabawę jednak miałem naprawdę przednią :). Bez 2 zdań.
Z takimi tygodniowymi przerwami to i na 4 podejściach może się nie skończyć ;). No ale jeśli macie z tego cały czas fun to czemu nie. To najważniejsze by wynieść z gry pozytywne wrażenia. Oby to się nie skończyło cokolwiek nudnym już odwiedzaniem znanych lokacji. Jak np. porażka w finałowej części gry. Widziałem parę ekip i za każdym razem było tak samo - gracze znając już całą historię ani myśleli przejść ją jeszcze raz do finału, tylko po to by zakończyć go zwycięstwem. Niejako automatycznie uznawali, że nie ma po co, a grę "wygrali".
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Karit »

Jesteśmy po pierwszym dodatku fanowskim z Batmanem.
Musze przyznać że poziom bardzo dobry jak na coś zrobionego przez fanów i dostępnego w PnP. Jedyne do czego mogę się przyczepić to jakość grafik, wygląda jak by ktoś je rozciągnął do wielkości kart i mamy piksele.
Rozgrywka ma trochę inny charakter niż scenariusz z podstawki (no ale to oczywiste, że musi się różnic).
Oczywiście udało się nam dopiero za 3 razem.

To co dla mnie jest pewną, generalną wadą scenariuszy to moment w którym Ci nie wychodzi i gra postanawia dać Ci wolną rękę na zasadzie "rób ile chcesz". Wolał bym mieć możliwość podchodzenia więcej razy, tracąc jakieś bonusy za nie przejście, niż mieć nieograniczony czas.

Czekam na poradnik od Rebela i wysyp fajnych scenariuszy od polskich graczy, po angielsku daliśmy radę bez problemu, jednak przyjemniej gra się w języku ojczystym :)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
kmd7
Posty: 1018
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 41 times
Been thanked: 30 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kmd7 »

@Karit, mam pytanie:
Spoiler:
Mi to umknęło, dopiero syn zwrócił na to moją uwagę.
ODPOWIEDZ