T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bea »

Mam takie pytanko. Planujemy kupić grę na spółkę w kilka osób. Prawdopodobnie będą trzy lub dwie ekipy do grania. Może się zdarzyć, że jednak grupa rozegra partyjkę, ale nie skończy scenariusza, czyli nie odgadnie zagadki, a w między czasie będzie chciał grać druga grupa. Nie będzie z tym problemu? W sensie, jak zapamiętać w którym momencie skończyła poprzednia grupa?
Nie znam zasad gry więc moje pytanie może być zupełnie bezsensowne, więc z góry przepraszam.
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 471
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 33 times
Been thanked: 27 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: the_ka »

Bea pisze:Mam takie pytanko. Planujemy kupić grę na spółkę w kilka osób. Prawdopodobnie będą trzy lub dwie ekipy do grania. Może się zdarzyć, że jednak grupa rozegra partyjkę, ale nie skończy scenariusza, czyli nie odgadnie zagadki, a w między czasie będzie chciał grać druga grupa. Nie będzie z tym problemu? W sensie, jak zapamiętać w którym momencie skończyła poprzednia grupa?
Nie znam zasad gry więc moje pytanie może być zupełnie bezsensowne, więc z góry przepraszam.
DO "zapisywania" gry służą przegródki w wyprasce do których wkłada się kartę postaci + karty, które zdobyła/odkryła oraz jest miejsce na posiadane żetony. Pewnie trzeba by zanotować na kartce jakie karty kto zdobył/odkrył oraz ilość posiadanych żetonów
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: krecilapka »

Teoretycznie jest możliwie savea w grze. Ale kolejna ekipa musi ten zapis rozłożyć by grać więc tak to nie zadziała. Ale można po prostu nr kart zapisać na kartce / włożyć do woreczka które postaci jaki sprzęt mają.
Ale generalnie grę przechodzi się tak w 3 lub 4 przejściach więc wystarczy wybrać moment restartu scenariusza na koniec nasiadówy by niczego nie trzeba było zapamiętywać.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
kmd7
Posty: 1019
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 30 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kmd7 »

ixi24 pisze:Jeśli możesz podeślij linka do tych scenariusz, chętnie obadam ;)
Proszę bardzo, są na BGG:

http://boardgamegeek.com/boardgameexpan ... me-stories

http://boardgamegeek.com/boardgameexpan ... me-stories

Jest jeszcze trzeci, ale ten ma być po polsku dla wspierajacych (pdf do samodzielnego wydruku) od Rebela, więc na razie omijam go szerokim łukiem :D:
http://boardgamegeek.com/boardgameexpan ... me-stories
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

Bea pisze:Mam takie pytanko. Planujemy kupić grę na spółkę w kilka osób. Prawdopodobnie będą trzy lub dwie ekipy do grania. Może się zdarzyć, że jednak grupa rozegra partyjkę, ale nie skończy scenariusza, czyli nie odgadnie zagadki, a w między czasie będzie chciał grać druga grupa. Nie będzie z tym problemu? W sensie, jak zapamiętać w którym momencie skończyła poprzednia grupa?
Nie znam zasad gry więc moje pytanie może być zupełnie bezsensowne, więc z góry przepraszam.
Save jest Ci potrzebny jedynie w sytuacji, gdy przerwiesz rozgrywkę. Jeżeli zakończysz partię porażką, to talia wraca do domyślnego ustawienia i inna grupa może swobodnie korzystać z gry.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Nataniel »

Bary pisze:Save jest Ci potrzebny jedynie w sytuacji, gdy przerwiesz rozgrywkę. Jeżeli zakończysz partię porażką, to talia wraca do domyślnego ustawienia i inna grupa może swobodnie korzystać z gry.
Nie do końca, karty z symbolem agencji TIME nie wracają do talii.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

Nataniel pisze:
Bary pisze:Save jest Ci potrzebny jedynie w sytuacji, gdy przerwiesz rozgrywkę. Jeżeli zakończysz partię porażką, to talia wraca do domyślnego ustawienia i inna grupa może swobodnie korzystać z gry.
Nie do końca, karty z symbolem agencji TIME nie wracają do talii.
True story, ale mimo wszystko druga grupa może spokojnie grać, a my sobie bez problemu wyciągniemy przedmioty przd rozgrywką.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
sajlenthill
Posty: 242
Rejestracja: 30 mar 2015, 12:50
Has thanked: 79 times
Been thanked: 22 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: sajlenthill »

A ja mam takie pytanie:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 23 paź 2016, 22:03 przez sajlenthill, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1221
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 392 times
Been thanked: 266 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Deem »

Pytanie jak i odpowiedź sugeruję wrzucić w spoiler.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: DarkSide »

A poza tym czy jednak wszelkie kwestie fabuły scenariuszy nie mogłyby zostać przeniesione do tematu z pytaniami i wątpliwościami? :? Jako że rozgrywka wciąż przede mną, nie chciałbym się jednak nadziać na owoc czyjejś nieroztropności. W tym temacie wolałbym raczej posty natury ogólno-informacyjno-techniczno-recenzenckiej. :roll:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 262
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Shimrod »

sajlenthill pisze:A ja mam takie pytanie:
Spoiler:
Spoiler:
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Karit »

Wiadomo coś o dodatku P&P Pariah Missouri który był jednym z progów?
To idealny moment na udostępnienie go w wersji PL, jak czekamy na pozostałe dodatki.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Nataniel »

Karit pisze:Wiadomo coś o dodatku P&P Pariah Missouri który był jednym z progów?
To idealny moment na udostępnienie go w wersji PL, jak czekamy na pozostałe dodatki.
Dosłownie wczoraj otrzymaliśmy od autora tego dodatku finalne pliki. Dzisiaj poszły do tłumaczenia, czekamy na oszacowanie czasu przez tłumaczkę. Jak tylko będziemy mieli jakąś dokładniejszą datę, dam znać.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Karit »

Czy poza tym jednym jest szansa na dwa pozostale dodatki fanowskie w PL?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
kmd7
Posty: 1019
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 30 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kmd7 »

Czekając na Pariah Missouri rozegrałem w weekend scenariusz Batman Year One. Dość przyjemny, można zagrać. Znaleźliśmy jeden ciekawy smaczek, aczkolwiek można go przeoczyć.
Techniczna uwaga - przedmioty w tym scenariuszu nie mają liczb na awersach, więc trzeba było je odwracać, żeby sprawdzić, jaki ma numer zdobyty przedmiot. W jakimś momencie po prostu napisaliśmy sobie te numerki długopisem na awersach zdobytych przedmiotów.
Jednak mimo wszystko znajomość języka jest ważna, żeby nie spowalniać tempa opowieści i osłabiać klimatu. Z czwórki graczy troje lepiej lub gorzej rozumiało, co się do nich pisze po angielsku :) i dawali sobie radę. Natomiast czwarty gracz albo szedł razem z innym, albo miał przedstawioną sytuację u siebie przez innego gracza. Trochę to było dla niego frustrujące, co stwierdził w połowie rozgrywki. Pobrałem też drugi scenariusz fanowski "Switching Gears", ale chyba raczej przed rozgrywką poświęcę się dla dobra współgraczy i spróbuję przetłumaczyć go na potrzeby rozgrywki na język polski.
No chyba, że gdzieś w internecie jest już polska wersja?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Nataniel »

Karit pisze:Czy poza tym jednym jest szansa na dwa pozostale dodatki fanowskie w PL?
Na pewno scenariusza o Batmanie nie będziemy tłumaczyć ani publikować - myślę, że prawnicy mogliby zagryźć nas żywcem...
Natomiast co do Switching Gears - powiedzmy, że dyskusja się toczy. Na pewno Pariah Missouri jest teraz priorytetem, ale po nim - kto wie?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
kmd7
Posty: 1019
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 30 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kmd7 »

A ta dyskusja może potrwać długo? Czy na przykład decyzja może być listopadzie? Grudniu? :)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Nataniel »

kmd7 pisze:A ta dyskusja może potrwać długo? Czy na przykład decyzja może być listopadzie? Grudniu? :)
Trudno mi powiedzieć, jak pisałem - najpierw Pariah Missouri. Potem wszystko będzie zależało od mocy przerobowych działu wydawniczego.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bea »

Z grą dostałam kilka dodatkowych (osobno zapakowanych kart) są to głównie karty postaci. Pytanie do którego scenariusza? Czy one są uniwersalne? Są też kart podobne do kart postaci, z trochę inaczej oznaczonymi statystykami. Jak się ich używa? Tak jak postaci? Mają swój pionek?
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kamron6 »

Są to zamienniki płci do postaci we wszystkich scenariuszach. Różnią się grafiką + płcią od tych w scenariuszach.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bea »

kamron6 pisze:Są to zamienniki płci do postaci we wszystkich scenariuszach. Różnią się grafiką + płcią od tych w scenariuszach.
Dzięki :)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Karit »

Jestem ciekaw relacji tych co już przeszli pierwszy scenariusz, jak coś to tutaj podzieliłem się swoimi: (w spoilerze jest link do postu w dziale "relacje z gier")
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 800
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Michał M »

Też napisałem o swoich wrażeniach: http://metodymarnowaniaczasu.blogspot.c ... enzja.html
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Karit »

Michał M pisze:Też napisałem o swoich wrażeniach: http://metodymarnowaniaczasu.blogspot.c ... enzja.html
Pominę już to, że testy wykonywaliśmy źle
Z ciekawości, jak wy wykonywaliście te testy że robiliście to źle?
U nas było 3 graczy i każdy sam przeczytał instrukcję. Były jakieś wątpliwości ale żadne z nich nie dotyczyły testów.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 800
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Michał M »

Kiedy nie wyszedł nam test, a usunęliśmy część tarcz, przy kolejnej próbie wykładaliśmy wszystkie tarcze od nowa.

Poza tym po wejściu na obszar obniżaliśmy jednostki czasu o 1 już przy pierwszym rozstawieniu się na lokacjach.

Można się śmiać.
ODPOWIEDZ