Gra quiz dla 2 lub więcej

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Berylo
Posty: 2
Rejestracja: 04 paź 2016, 13:51

Gra quiz dla 2 lub więcej

Post autor: Berylo »

Cześć, witam wszystkich na forum:)

Z żoną jesteśmy graczami amatorami i mamy w swojej kolekcji kilka gier. Niestety niewiele z nich nadaje się do gry w dwie osoby tak aby było to ciekawe. Szukam gry, która byłaby możliwie niedroga ale bardzo grywalna w dwie osoby. Słyszałem o Patchwork, że fajna, a jakieś inne propozycje? Szczerze mówiąc z braku laku pozostają nam Scrabble, Osadnicy z Catanu w co gramy najczęściej ale już nam się znudziło.

Z innej strony, poszukuję gry opartej na pytaniach/zagadkach. Tak aby było dużo pytań z wielu dziedzin, by dało się grać w 2 osoby ale by także gra była ciekawa w większej liczbie graczy. Dobrze by było by poziom był sensowny, a nie na wysokości 1z10 gdzie da się odpowiedzieć na co 10-te pytanie. Są jakieś sprawdzone i polecane gry quizowe oparte na pytaniach?
W tej dziedzinie słyszałem o cardline i timeline jako ciekawe produkcje, polecacie? A quizy granny?

Pozdrawiam serdecznie
Berylo
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra quiz dla 2 lub więcej

Post autor: bukimi »

Wstępnie nie polecam "5 sekund" - cały czas czułem wyraźny brak balansu, bo niektóre pytania wymagają konkretnej wiedzy w wąskiej dziedzinie, a inne są bardziej "dla zabawy".
Timeline za to powinien być OK. Zagrasz w więcej osób, a poziom potrzebnej wiedzy jest w sam raz. Są jeszcze gry oparte na szacowaniu, np. "Over/Under".
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Gra quiz dla 2 lub więcej

Post autor: genek »

z gier na sacowanie to Fauna
z quizowych to przychodzi mi do głowy iknow, choć tam pytania nie są łatwe, no ale na 2 graczy to zawsze mozna wybrać najwięcej podpowiedzi
Berylo
Posty: 2
Rejestracja: 04 paź 2016, 13:51

Re: Gra quiz dla 2 lub więcej

Post autor: Berylo »

Widziałem przykładowe pytania iKnow i chyba próg wejścia jest dość wysoki:)
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Gra quiz dla 2 lub więcej

Post autor: genek »

dlatego napisałem, że pytania nie są łatwe, ale punkty też można zarobić na obstawianiu odpowiedzi innych, no i każdy kolejny gracz słyszy odpowiedzi poprzedników
są jeszcze np milionerzy i postaw na milion
Awatar użytkownika
hydrox
Posty: 142
Rejestracja: 26 gru 2014, 20:20
Lokalizacja: Kraków/Katowice
Kontakt:

Re: Gra quiz dla 2 lub więcej

Post autor: hydrox »

Sprawdź takie pozycje jak:
Trivial Pursuite - typowa gra quizowa z w miarę sensownym poziomem pytań, nie wiem jednak czy dostępna jeszcze tak zwyczajnie w sprzedaży w wersji PL
Terra - trochę geograficzna, trochę techniczna... obstawiamy miejsca, wielkości, lata itp.
Koncept - bardziej kalamburowe obstawianie grafik na planszy w celu odgadnięcia pojęcia z karty
Timeline i Cardline - chodzi mi o te w metalowych puszkach - one też są szacunkowe w kontekście np. lat odkrycia czegoś, wielkości zwierzęcia itp. Zależy wszystko od wybranej wersji gry. Strasznie dużo się tego ostatnio pojawiło.
Gry wyd. Alexander - też jest seria quizowa typu Quiz o Europie itp. Wydanie tych gier jest niestety dramatyczne, a w odpowiedziach są merytoryczne błędy, których jednak bez wiedzy specjalistycznej się nie uchwyci.
Pytań z iKnowa nie widziałam.

Jeśli jednak interesują Cię dwuosobówki w innym stylu niż quizowe to wspomniany Patchwork bardzo polecam ale również mr Jack pocket - super regrywalna i detektywistyczna i Haru Ichiban. Ja też grywam na 2 osoby w Carcassonne choć nie wszystkim to pasuje - mi bardzo. Wszystkie te gry są we względnych cenach.
Zajrzyj też w wątek o grach na 2 osoby.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4645
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1034 times
Been thanked: 1951 times

Re: Gra quiz dla 2 lub więcej

Post autor: warlock »

Świetną grą quizową na poziomie był TriBond (mam chyba gdzieś egzemplarz na strychu, ale musiałbym sprawdzić, czy kompletny) ;).
ODPOWIEDZ