Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4132
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 313 times
Been thanked: 343 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: tomb »

Ja mam i u mnie świetnie spełnia swoją rolę.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Yavi »

Mikanit pisze:Czy ktoś z posiadaczy gry ma całą wypraskę? Moja też podarta
Ja! Ja! Calutka i nieuszkodzona. Po obejrzeniu filmiku Marcina Krupińskiego na ZnadPlanszy spodziewałem się podartej, ale nie mogę jej nic zarzucić.
I na forum chyba (czy na Facebooku) Rebel pisał, że można zgłaszać i będą dosyłać nieporwane.

e: Chodziło o całe pudełko z wypraską (link), ale może samą wypraskę też by wymienili, jeśli Wam zależy.
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Haloon »

U mnie też w pudełku jest wszystko w takim stanie w jakim być powinno
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1726
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 113 times
Been thanked: 85 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Tomzaq »

Ja też dostałem całą :D
Who is John Galt?
Posiadam
Wosho
Posty: 1440
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Wosho »

U mnie cała :)
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: orzeh »

Ja też cała ale po kilku rozgrywkach wypraska zaczęła się rozrywać (mi to nie specjalnie przeszkadza)
looqash007
Posty: 27
Rejestracja: 14 cze 2016, 11:13

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: looqash007 »

U mnie wypraska uszkodzona, kanty jakby ponadszarpywane. Plansza na szczęscie cała, reklamować nie będę, ale średnio to wygląda i zaskoczonko po otwarciu, że już podniszczone pudełko w środku. W razie odsprzedaży gry nikt nie uwierzy, że to od nowości tak tu miałem :P
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: konrad.rymczak »

U mnie też naderwana od nowości :-S

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Toomek »

Porwana wypraska + brak jednego żetona planety (po prostu jest wybity. I nie, nie lata luzem w pudełku). O ile pierwsze bym przebolal, to jednak drugiego już nie, więc zareklamowałem oba.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
piwoslaw
Posty: 194
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: piwoslaw »

Wszyscy teraz nawijają o wyprasce a co z rozgrywką? Jak tryb na jednego gracza??
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1726
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 113 times
Been thanked: 85 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Tomzaq »

Po pierwszej trzyosobowej rozgrywce - jest nieźle, fajnie. Gra jest dosyć długa, wyczerpującą i satysfakcjonująca. Zastanawiają mnie tylko kafle obszarów specjalnych. Myślę, że powinny dawać jakieś ekstra punkty, a tak tylko się je stawia i ewentualnie można zebrać premie z planszy, za oceany i ewentualnie policzyć je do nagrody za najwięcej obszarów na mapie. Te dwa miasta na księżycach też jakiś ekstra premii chyba nie dają, a moim zdaniem powinny.
Chyba, że czegoś nie doczytałem w instrukcji.
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: jax »

Tomzaq pisze:Zastanawiają mnie tylko kafle obszarów specjalnych. Myślę, że powinny dawać jakieś ekstra punkty, a tak tylko się je stawia i ewentualnie można zebrać premie z planszy, za oceany i ewentualnie policzyć je do nagrody za najwięcej obszarów na mapie. Te dwa miasta na księżycach też jakiś ekstra premii chyba nie dają, a moim zdaniem powinny.
Oto pole na pomysły do dodatku :) (szczególnie dodatkowe nagrody/tytuły można by opracować).
W ogóle gra stworzona idealnie do dodatków :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4132
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 313 times
Been thanked: 343 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: tomb »

Tomzaq pisze:Po pierwszej trzyosobowej rozgrywce - jest nieźle, fajnie. Gra jest dosyć długa, wyczerpującą i satysfakcjonująca. Zastanawiają mnie tylko kafle obszarów specjalnych. Myślę, że powinny dawać jakieś ekstra punkty, a tak tylko się je stawia i ewentualnie można zebrać premie z planszy, za oceany i ewentualnie policzyć je do nagrody za najwięcej obszarów na mapie. Te dwa miasta na księżycach też jakiś ekstra premii chyba nie dają, a moim zdaniem powinny.
Mnie wydaje się, że gra jest świetnie policzona tzn. karty pozwalające wyłożyć żeton specjalny dają wystarczającą dopałkę przy swojej cenie, by nie gratyfikować dodatkowo takich obszarów.

Dzisiaj rozegrałem kapitalną partię trzyosobową. Wybierałem karty szybko przysuwające temperaturę i starałem się maksymalnie przyspieszać terraformację. Karty te mają jednak jeden feler - nie dają punktów na koniec lub dają minusy. Dodatkowo rozwinąłem produkcję roślinną i stawiałem drzewka, czyli tereny za 1 pkt. Choć na torze terraformacji byłem daleko w przodzie to do końca nie byłem pewien wyniku (udało się wygrać).
Gra pokazała pazur, a mi w ciągu prawie dwóch godzin rozgrywki towarzyszyło to samo uczucie wyścigu pod presją, co w RaceftG. Nie ma lepszej rekomendacji.
(Ciągle nie używamy dodatkowych kart.)
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Quetzalcoatl »

Zagrałem w 3 osoby wariant ze wszystkimi kartami i trwało to 4 godziny! Co prawda jedna osoba grała pierwszy raz (reszta drugi :p ) i faktycznie czasami przedłużała, ale 4 godziny to stanowczo za długo i nie wiem ile z tego da się zbić. Pewnie mniej niż 3 godziny jest nierealne. Bawiłem się dobrze, czas leciał szybko, przemieliliśmy całą talię, a wyniki na koniec były zbliżone i każdy liczył, że wygra. Jednak po skończonej partii czułem zmęczenie. No i taki ambaras, z jednej strony pełny tryb korpo jest za długi, a z drugiej granie bez sporej części kart jest dla mnie takie na pół gwizdka, wybrakowane. Nie wiem, który tryb odpalimy następnym razem.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Wincenty Jan »

Jestem bardzo ciekaw , czy jak już wszyscy gracze poznają dobrze zasady i wszyscy postarają się
w miarę nie generować przestojów to czy będzie można skrócić czas gry. Niestety , jak dla mnie, jest to póki co jedyny znaczący minus. Oczywiście przy ilości plusów , ta jedna wada niewiele znaczy ale pewnie dla wielu graczy może to stanowiać istotny problem przed zagraniem w grę.
Ciekaw jestem ile czasu zajmie rozgrywka solo. Godzina pewnie nierealna...
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1726
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 113 times
Been thanked: 85 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Tomzaq »

Quetzalcoatl pisze:Zagrałem w 3 osoby wariant ze wszystkimi kartami i trwało to 4 godziny! Co prawda jedna osoba grała pierwszy raz (reszta drugi :p ) i faktycznie czasami przedłużała, ale 4 godziny to stanowczo za długo i nie wiem ile z tego da się zbić. Pewnie mniej niż 3 godziny jest nierealne. Bawiłem się dobrze, czas leciał szybko, przemieliliśmy całą talię, a wyniki na koniec były zbliżone i każdy liczył, że wygra. Jednak po skończonej partii czułem zmęczenie. No i taki ambaras, z jednej strony pełny tryb korpo jest za długi, a z drugiej granie bez sporej części kart jest dla mnie takie na pół gwizdka, wybrakowane. Nie wiem, który tryb odpalimy następnym razem.
A jakby zagrać ze wszystkimi kartami i ustawionymi znacznikami produkcji na 1? Wykorzystamy wtedy wszystkie elementy i skrócimy czas gry.
Who is John Galt?
Posiadam
Polo15
Posty: 118
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Polo15 »

Wincenty Jan pisze:Ciekaw jestem ile czasu zajmie rozgrywka solo. Godzina pewnie nierealna...
Dwa razy zagrałem wariant solo, za pierwszym razem 2 godziny (oraz przegrana :D) a za drugim około 1,5 godziny. Poniżej godziny raczej nie da rady zejść, ale tryb solo pomimo 14 rund jest dość szybki, ponieważ zdarzają się rundy, w których nie ma zupełnie co zagrać, gdy nie podejdą karty albo nie stać nas na początku na droższe projekty.
Wosho
Posty: 1440
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Wosho »

My graliśmy 3h z jedną osobą która dłużej myślała.
Jeśli weźmiemy graczy którzy grali kilka razy i część karta już znają myślę że powinno zejść do 2/2,5 h.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5605
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 792 times
Been thanked: 1237 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: mat_eyo »

Wosho pisze:My graliśmy 3h z jedną osobą która dłużej myślała.
Jeśli weźmiemy graczy którzy grali kilka razy i część karta już znają myślę że powinno zejść do 2/2,5 h.
Piszesz teraz o trybie z kartami korporacyjnymi, ale prosukcją na 1, czy o pełnej wersji?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4045
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: AkitaInu »

3 gra za nami.

Kolega grał pierwszy raz i poszedł w roślinki, wyszedł na tym nie najgorzej ale mógł lepiej :)
2 Kolega poszedł w karty z Jowiszem (mniej więcej) bo dawały mu punkty i kase, dobrze mu szło
Moja Żona miałą jakiś kiepski dociąg i miała problemy z produkcją.
Ja miałem korpo które dawało 4 kasy a nie 3 za tytan, potem dorzuciłem kartę któa to zwiększyła o 1.

Graliśmy dość długo ale było przyjemnie :) wygrałem z wynikiem 95pkt, z 24oma punktami z kart (budowałem dużo kart tych drogich, mając 4 przychodu tytanu mogłem). Reszta była troche w tyle ale grali 1/2 raz więc to zrozumiałe.

Generalnie, bardzo fajna gra dająca duużo przyjemności z grania :)

Graliśmy długo ale na 4 osoby myślę że w 2 godzinach można się zmieścić :) Aha, graliśmy z draftem od początku i z kartami korpo. Produkcja na 0
Wosho
Posty: 1440
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Wosho »

O pełnej wersji.
Zwróćcie uwagę że dużo czasu schodzi na czytanie kart w pierwszych grach, później powinno być szybciej.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Rafal_Kruczek »

Podchwytliwe pytanie do tłumacza instrukcji.
Jakie powieści SF o Marsie napisał pan "Wojtek Krzysiek Marcin"?
Nie mam dostepu do nagielskich kart wiec trudno powiedzieć jaki inne smaczki zostały zgubione w tłumaczeniu...
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4132
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 313 times
Been thanked: 343 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: tomb »

Rafal_Kruczek pisze:Podchwytliwe pytanie do tłumacza instrukcji.
Jakie powieści SF o Marsie napisał pan "Wojtek Krzysiek Marcin"?
To zapewne świadoma decyzja. Szkoda, że taką podjęto, ale zapewne dla większości oryginał byłby niezrozumiały i pewnie by szydzono, że Rebel trzech polskich imion nie potrafi wymyślić.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: rattkin »

Może Arthur Charles Clarke?
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: orzeh »

Ok, jestem po rozgrywce na "szybko" w 2 osoby. Myślę że poniżej 1.5 godziny z erą korporacyjną i draftem chyba nie da się zejść. Goniliśmy bardzo, byłem pewny że zmiażdżę żonę, kupowałem karty z dużą ilością punktów, miałem b.dużo zieleni (taka korpo), żona miała korporacje która za dodatkowe kredyty podnosiła WT +1. Odpuściła prawie zupełnie plansze, budowała tylko miasta z kart. Wygrałem ale 5 czy 10 punktami!
ODPOWIEDZ