Władca Areny (Sebastian Grabski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Władca Areny

Post autor: ramar »

Tak na marginesie, uważam, że gdyby bardziej urozmaicić grę, utemperować czas rozgrywki do 30-60min, poprawić grafiki, zwiększyć znacznie ilość ekwipunku i dać parę figurek, to grę można by spokojnie wydać jako reedycję na wspieram.to - a wg mnie Władca Areny jest zdecydowanie lepszy niż Rycerze Pustkowi... :twisted:
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Władca Areny

Post autor: janekbossko »

ale to sa zupelnie inne gry :roll:
Awatar użytkownika
kalay
Posty: 40
Rejestracja: 23 paź 2015, 15:16
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 2 times

Re: Władca Areny

Post autor: kalay »

Widzę, że strona gry padła - czy będzie online za jakiś czas? Jeżeli nie, to czy można liczyć na opisy dodatków (w tym instrukcje), które były na niej dostępne?
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Władca Areny

Post autor: ramar »

janekbossko pisze:ale to sa zupelnie inne gry :roll:
Oczywiście, że są zupełnie inne, a łączy je jedynie przedrostek ameri-, rzuty na zdanie testu, polski autor i wydawca i to, że są projektami niezależnymi (nieczęsto spotykanymi na naszym polskim grajdołku planszówkowym). I w tym kontekście przytoczyłem drugi tytuł, który na wspieraczce osiągnął bardzo dobry wynik.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Władca Areny

Post autor: akahoshi »

kalay pisze:Widzę, że strona gry padła - czy będzie online za jakiś czas? Jeżeli nie, to czy można liczyć na opisy dodatków (w tym instrukcje), które były na niej dostępne?
Rzuć okiem na profil tej gry na BGG.
ramar pisze:(...)I w tym kontekście przytoczyłem drugi tytuł, który na wspieraczce osiągnął bardzo dobry wynik.

Minusem gry jest bardzo ograniczona liczba graczy (tylko 2).
Tak poza tym, to bardzo fajna gra. Nie raz i nie dwa dostałem łupnua od żony. 8)
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
kalay
Posty: 40
Rejestracja: 23 paź 2015, 15:16
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 2 times

Re: Władca Areny

Post autor: kalay »

akahoshi pisze: Rzuć okiem na profil tej gry na BGG.
Karty amuletów są opisane, jednak karty pomocników - już nie (zasady działania etc.).

Czy dodatków na stronie było więcej czy to pamięć mnie zawodzi?
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Władca Areny

Post autor: akahoshi »

kalay pisze:
akahoshi pisze: Rzuć okiem na profil tej gry na BGG.
Karty amuletów są opisane, jednak karty pomocników - już nie (zasady działania etc.).

Czy dodatków na stronie było więcej czy to pamięć mnie zawodzi?
Chyba tylko pomocnicy i amulety były.
Podeślij mi maila przez PW, to Ci wyślę "Instrukcję Mistrza Ceremonii", w którym są opisane zasady używania pomocników itp.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Władca Areny
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Areny

Post autor: Władca Areny »

Zasady do mistrza ceremonii są w tym wątku dwie strony wcześniej.
Zniknięcie strony ma swoje przyczyny i ciekawe jest to, że akurat teraz poruszacie temat reedycji Władcy Areny na wspieraczce. :)

Miło mi ogłosić, że gra faktycznie doczeka się drugiego wydania, w którym pojawią się bardziej dopracowane zasady, figurki, możliwość rozgrywki nie tylko w dwuosobowej wersji. Wszystko to wraz z odnowioną szatą graficzną wystartuje na kickstarterze.

Wydaniem gry nie zajmę się ja, a wydawnictwo które ma już doświadczenie w tej kwestii. Nie zdradzam na razie które, ponieważ pewnie samo wkrótce odezwie się w tym wątku.

Uprzedzając pytanie dlaczego kickstarter, a nie wspieram.to, spieszę dodać, że miałem sporo zapytań o grę z rynku zagranicznego, a polskie wydanie było już dostępne i cały nakład się wyprzedał. Nie wyklucza to oczywiście powstania także polskiej wersji drugiej edycji.

Będziemy Was informować o wszelkich zmianach w zasadach i oczywiście weźmiemy także pod uwagę Wasze opinie w tej kwestii. 8)
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Władca Areny

Post autor: ramar »

:shock: Świetna wiadomość. Trzymam kciuki, gotuję portfel, czekam na szczegóły.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Władca Areny

Post autor: rastula »

Władca Areny pisze:Zasady do mistrza ceremonii są w tym wątku dwie strony wcześniej.
Zniknięcie strony ma swoje przyczyny i ciekawe jest to, że akurat teraz poruszacie temat reedycji Władcy Areny na wspieraczce. :)

Miło mi ogłosić, że gra faktycznie doczeka się drugiego wydania, w którym pojawią się bardziej dopracowane zasady, figurki, możliwość rozgrywki nie tylko w dwuosobowej wersji. Wszystko to wraz z odnowioną szatą graficzną wystartuje na kickstarterze.

Wydaniem gry nie zajmę się ja, a wydawnictwo które ma już doświadczenie w tej kwestii. Nie zdradzam na razie które, ponieważ pewnie samo wkrótce odezwie się w tym wątku.

Uprzedzając pytanie dlaczego kickstarter, a nie wspieram.to, spieszę dodać, że miałem sporo zapytań o grę z rynku zagranicznego, a polskie wydanie było już dostępne i cały nakład się wyprzedał. Nie wyklucza to oczywiście powstania także polskiej wersji drugiej edycji.

Będziemy Was informować o wszelkich zmianach w zasadach i oczywiście weźmiemy także pod uwagę Wasze opinie w tej kwestii. 8)

To nie będzie koralików? :)
Awatar użytkownika
Dobre Serce
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2014, 15:00
Lokalizacja: Leszno
Has thanked: 11 times
Kontakt:

Re: Władca Areny

Post autor: Dobre Serce »

Miło mi ogłosić, że gra faktycznie doczeka się drugiego wydania, w którym pojawią się bardziej dopracowane zasady, figurki, możliwość rozgrywki nie tylko w dwuosobowej wersji. Wszystko to wraz z odnowioną szatą graficzną wystartuje na kickstarterze.
O jaaaa, kupię na bank :) :)
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Władca Areny

Post autor: ramar »

Są już znane jakieś szczegóły nowego wydania/akcji/ceny/cokolwiek?
Awatar użytkownika
Władca Areny
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Areny

Post autor: Władca Areny »

Niestety to jeszcze bardzo wczesny etap i żadne konkrety nie są znane.
Na pewno będą zmiany w mechanice, więc jeśli jest coś, co wam przeszkadzało lub utrudniało rozgrywkę, to teraz jest dobry moment, żeby to wytknąć. Mechanika musi być dopracowana zanim weźmiemy się za kampanię. :D
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Władca Areny

Post autor: RedImp »

Gra zgodnie z naszymi planami powinna być dostępna w przyszłym roku.
Jak wspomniał wcześniej Sebastian to bardzo dobry moment, aby wypisać w tym wątku największe niedociągnięcia obecnego wydania, swoje oczekiwania do nowej wersji mechaniki oraz wykonania elementów.

P.s. Tak! Gra ukaże się nakładem wydawnictwa REDIMP GAMES. :twisted:
Jarzynek
Posty: 179
Rejestracja: 26 lip 2005, 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Władca Areny

Post autor: Jarzynek »

Proponowałbym inny sposób określania lokalizacji trafienia. Rzut na lokalizację 2K6, rozkład trafień trochę inny, bardziej, moim zdaniem, przystający do fizjonomii człowieka: 5 - głowa, 6,7 - tors, 8 biodra, 9- lewe ramię, 10 - lewa ręka, 11 - lewe udo, 12 - lewa stopa itd..
Dzięki temu prawdopodobieństwo trafienia w głowę będzie dużo większe, niż w stopę :).

Atak mierzony: Nie określamy lokalizacji, tylko "koncentrację" od 1 do 3. Koncentrację odejmujemy od testu na trafienie, ale dodajemy lub odejmujemy od rzutu na określenie celu ataku. Czyli nie mówimy w co celujemy, ale mamy większe prawdopodobieństwo, że trafimy tam, gdzie chcemy.
Pozdrawiam
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Areny

Post autor: okon »

JA się chciałem wypowiedzieć największym zarzutem moim zdaniem jest zbyt duża liczba rzutów . Ciągle rzucamy rzucamy i rzucamy . Nie wiem jak by to zmienić ale ciągłe turlanie kostką jest nudne . Fajnie jak by gra była bardziej taktyczna mniej losowa . Stronicy powinni mieć dużo większe znaczenia jakieś formacie itp
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1649
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 362 times
Kontakt:

Re: Władca Areny

Post autor: Sir_Yaro »

RedImp pisze:Gra zgodnie z naszymi planami powinna być dostępna w przyszłym roku.
Jak wspomniał wcześniej Sebastian to bardzo dobry moment, aby wypisać w tym wątku największe niedociągnięcia obecnego wydania, swoje oczekiwania do nowej wersji mechaniki oraz wykonania elementów.

P.s. Tak! Gra ukaże się nakładem wydawnictwa REDIMP GAMES. :twisted:
Ja bym na Państwa miejscu odrobinę bardziej zadbał o stronę internetową. Brak aktualizacji, choćby planów wydawniczych przez trzy lata nie budzi specjalnie zaufania. A reszta strony też nie jest wiele lepsza. :(
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1649
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 362 times
Kontakt:

Re: Władca Areny

Post autor: Sir_Yaro »

Czy może ktoś, kiedyś opracował jakiś wariant do rozgrywki solo albo na 3-4 graczy ?
Awatar użytkownika
Władca Areny
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Areny

Post autor: Władca Areny »

Zarówno wariant solo jak i rozgrywka 3-4 graczy są opisane w tym wątku.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1649
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 362 times
Kontakt:

Re: Władca Areny

Post autor: Sir_Yaro »

Władca Areny pisze:Zarówno wariant solo jak i rozgrywka 3-4 graczy są opisane w tym wątku.
Dziękuję.
Przeszukam sobie zaraz wątek dokładniej :)

edit
--
Dziękuję. Znalazłem.
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Władca Areny

Post autor: Xfenix »

Koniec roku się zbliża więc może jakiś skrawek informacji od autora o postępach w wydaniu 2 edycji ?
8)
Awatar użytkownika
Władca Areny
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Areny

Post autor: Władca Areny »

Trwają intensywne prace nad poprawą mechaniki. Zmiany dotyczą głównie odmatematyzowania gry, zmniejszenia ilości rzutów i zwiększenia wpływu decyzyjności na rozgrywkę. Myślę, że niedługo będziemy mieć domknięte testy i wtedy, jeśli wydawca pozwoli, podzielę się z wami szczegółami.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1649
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 362 times
Kontakt:

Re: Władca Areny

Post autor: Sir_Yaro »

Podziel się proszę obiecanym wariantem solo. Rozmawialiśmy o tym na PW.
Awatar użytkownika
Władca Areny
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Areny

Post autor: Władca Areny »

Niestety teraz już nie mogę dzielić się czymkolwiek bez zgody wydawnictwa, ponieważ popodpisywałem cyrografy i oddałem duszę redimp'owi. :twisted:
Tak naprawdę, póki nie będzie ostatecznych szlifów na mechanice, to ciężko wrzucać tutaj jakiekolwiek materiały więc muszę Was poprosić o jeszcze chwilę cierpliwości. :wink:
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Władca Areny

Post autor: Krionah »

Władca Areny pisze:Niestety teraz już nie mogę dzielić się czymkolwiek bez zgody wydawnictwa, ponieważ popodpisywałem cyrografy i oddałem duszę redimp'owi. :twisted:
Tak naprawdę, póki nie będzie ostatecznych szlifów na mechanice, to ciężko wrzucać tutaj jakiekolwiek materiały więc muszę Was poprosić o jeszcze chwilę cierpliwości. :wink:
Ale instrukcja jest Twojego autorstwa? W innym przypadku nie wróżę niczego dobrego :roll:
ODPOWIEDZ