Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: TTR_1983 »

cezaras pisze:a wiadomo coś o Imhotep??
Granna miała wydać...
Galakta podobno, ale nie zapowiadali jeszcze.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: KubaP »

bukimi pisze:A ktoś coś więcej słyszał o polskim Broom Service? Kiedyś była jedna krótka wzmianka, że będzie polskie wydanie przez TM Toys, ale oprócz tego wpisu z marca nie widzę żadnych wieści w temacie.
Będzie niedługo, nie wiem dokładnie, kiedy.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: bukimi »

KubaP pisze:
bukimi pisze:A ktoś coś więcej słyszał o polskim Broom Service? Kiedyś była jedna krótka wzmianka, że będzie polskie wydanie przez TM Toys, ale oprócz tego wpisu z marca nie widzę żadnych wieści w temacie.
Będzie niedługo, nie wiem dokładnie, kiedy.
Według newsa z marca, a więc i wpisu na pierwszej stronie tematu ma to być wrzesień. Dziwne, że nie ma żadnych zapowiedzi nigdzie na miesiąc przed premierą. Zastanawia mnie na ile to potwierdzona informacja. Czy znany jest już choćby polski tytuł?
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
mazylek
Posty: 194
Rejestracja: 19 lis 2014, 11:54
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: mazylek »

warlock pisze: Ej, wydawało mi się, że po wakacjach miał wyjść Brass po polsku (a przynajmniej ktoś tak kiedyś pisał). Ktoś coś wie na temat takich planów?
Roxley z Wallace'm pracują nad nową wersją Brass'a ze zmienionymi regułami i przemysłami, opartą na mapie Birmingham. Jak skończą, odpalą kampanię na KS, podobno mają być dwie gry sprzedawane oddzielnie: stara z mapą Lancashire i nowa Birmingham.
Wątek na BGG: https://boardgamegeek.com/thread/149942 ... brass-2016
W Polsce pewnie wyda Phalanx? Wersja polska będzie do kupienia na KS, na wspieram.to, w dystrybucji? Tego chyba nie wie nikt... ;)
mazylek -> kolekcja -> sprzedam
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: dexete »

mazylek pisze:
warlock pisze: Ej, wydawało mi się, że po wakacjach miał wyjść Brass po polsku (a przynajmniej ktoś tak kiedyś pisał). Ktoś coś wie na temat takich planów?
Roxley z Wallace'm pracują nad nową wersją Brass'a ze zmienionymi regułami i przemysłami, opartą na mapie Birmingham. Jak skończą, odpalą kampanię na KS, podobno mają być dwie gry sprzedawane oddzielnie: stara z mapą Lancashire i nowa Birmingham.
Wątek na BGG: https://boardgamegeek.com/thread/149942 ... brass-2016
W Polsce pewnie wyda Phalanx? Wersja polska będzie do kupienia na KS, na wspieram.to, w dystrybucji? Tego chyba nie wie nikt... ;)
Dodatkowo ma być jeszcze sprzedawany zestaw komponentów Deluxe, pasujący do Brassa z nową grafiką oraz do nowego Brassa Birmingham. Pytanie czy wszystkie trzy pozycje będą miały wersje PL. Mam również nadzieję, że odświeżona wersja Brassa będzie miała załączoną mapę 2-osobową, jak jest to zrobione w obecnej edycji Brass Deluxe.

"Roxley will be releasing:
• Original Brass with updated graphics
• A new game in the Brass series called Brass: Birmingham (Working title)
• Deluxe components set, which may be sold separately or part of a deluxe version of either of these games."
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: vcrproszek »

Horror w Arkham Gra karciana.
Oficjalna zapowiedź Galakty :)
http://galakta.pl/horror-w-arkham-gra-karciana/
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: TTR_1983 »

Dodałem ankietę, proszę o opinie :)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: Yavi »

Jestem na tak! Temat pomaga mi śledzić co dzieje się na naszym rynku, polskie gry byłyby miłym dodatkiem, szczególnie przy obecnym czytelnym wyglądzie pierwszego posta :)
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: TTR_1983 »

Wyniki ankiety jak na razie bardzo mnie zaskakują :mrgreen:
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: Kisun »

Bo wszystkim się podoba sposób w jaki to ogarnąłeś. Stąd dużo na tak. Jednak temat dotyczy zagranicznych gier. Jest jasny. Ktoś szuka zapowiedzi gier zagranicznych wchodzi tu. Szukał by tylko polskich to wchodził by na temat dotyczący polskich. Jak byś zadał pytanie czy prowadzić oddzielny temat o zapowiedziach dotyczacych polskich gier pewnie większość by była na tak.
"Errare humanum est"
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: xelos80 »

Może większość ma inne zdanie ale wg mnie niepotrzebne są na liście wszystkie małe dodatki do lcg. One i tak regularnie chyba wychodzą i ci co grają w dany lcg i tak wiedzą kiedy będzie a jak nie śledzą tego to i tak wiadomo że wyjdzie niedługo wersja pl. Dodatkowo aktualizacja tylko pierwszego tematu ma ta wadę że nie wiem jakie gry doszły. Muszę analizować cała listę żeby wiedzieć że coś doszło. To już premiery znad planszy chyba wolę przeglądać. Wcześniej jak temat powstawał ludzie pisali w temacie o nowej grze i odrazu wiedziałem że faktycznie będzie polska wersja. Teraz lista ma kupę gier o których nikt w postach nie wspomniał, więc nawet nie zaglądałem tutaj. Może warto by przed doznaniem nowych gier zrobić przy zbiorczy z listą czego się dodaje.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: BartP »

xelos80 pisze:Może większość ma inne zdanie ale wg mnie niepotrzebne są na liście wszystkie małe dodatki do lcg. One i tak regularnie chyba wychodzą i ci co grają w dany lcg i tak wiedzą kiedy będzie a jak nie śledzą tego to i tak wiadomo że wyjdzie niedługo wersja pl. Dodatkowo aktualizacja tylko pierwszego tematu ma ta wadę że nie wiem jakie gry doszły. Muszę analizować cała listę żeby wiedzieć że coś doszło. To już premiery znad planszy chyba wolę przeglądać. Wcześniej jak temat powstawał ludzie pisali w temacie o nowej grze i odrazu wiedziałem że faktycznie będzie polska wersja. Teraz lista ma kupę gier o których nikt w postach nie wspomniał, więc nawet nie zaglądałem tutaj. Może warto by przed doznaniem nowych gier zrobić przy zbiorczy z listą czego się dodaje.
Pełna zgoda.
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: TTR_1983 »

Z dodatków LCG nie będę rezygnował, bo chcę robić solidnie i wszystko a nie wybiórczo. Co do aktualizacji pierwszego posta to oczywiście super byłoby jakby było wszystko widać, ale to tylko forum które ma swoje ograniczenia. Będę tutaj wrzucał tak jak zaproponowaliście co ostatnio dodałem.

Dochodzi Kingdomino (GFP).
michalw
Posty: 42
Rejestracja: 23 maja 2015, 16:58

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: michalw »

To może zrób osobną kategorię "Dodatki do gier kolekcjonerskich". Wtedy nie trzeba byłoby szukać dużych pudełkowych dodatków pomiędzy dziesiątkami pakietów kart do LCG, albo figurek do X-Winga (akurat w wypadku X-Winga, Armady i Imperium Atakuje, to najlepiej zaznaczać, że wyjdzie kolejna fala, bo na stronie Galakty i tak mają wspólny wpis.) Takie rozwiązanie poprawi przejrzystość.
Posiadam rabat w wysokości 3% do sklepu TropemGier.pl
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 315 times
Been thanked: 344 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: tomb »

Skoro LCG wchodzą na listę to dlaczego nie ma na niej wszystkich zapowiedzianych w nowym DNŻ dodatków do Władcy Pierścieni LCG (nie tylko przygód, ale również talii koszmarnych)?

Zgadzam się jednak, że umieszczanie LCG na liście jest niepotrzebne, bo gracze zwykle wiedzą, co się dzieje na rynku. Co prawda WP jest małym odstępstwem od reguły przez nietypową formę dystrybucji większości nowych produktów - mam wrażenie, że nie każdy wie, że ta gra cały czas ukazuje się po polsku - mimo tego uważam, że drobnica LCG robi na liście niepotrzebny zamęt.

Umieszczanie tytułów polskich gier (jak rozumiem, chodziło o gry Polaków wydawane po polsku) też uważam za niepotrzebne. To forum pasjonatów, zwykle dobrze oblatanych w temacie nowości. Po co tworzyć kolejne miejsce z całościowymi zapowiedziami (przecież ZnadPlanszy dobrze to robi). Tutaj można się najwyżej "ostrzegać" przed kupnem obcojęzycznej edycji, jeśli zbliża się premiera rodzimej wersji.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: TTR_1983 »

Widzę, że muszę jednak robić jak uważam, bo i tak wszystkich za i przeciw nie jestem w stanie w życie wprowadzić. Robię to w sumie też dla własnej przyjemności :)
Oczywiście Znad Planszy jest alternatywą i tam jest wszystko w nieco innej formie.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: ChlastBatem »

tomb pisze:Skoro LCG wchodzą na listę to dlaczego nie ma na niej wszystkich zapowiedzianych w nowym DNŻ dodatków do Władcy Pierścieni LCG (nie tylko przygód, ale również talii koszmarnych)?

Zgadzam się jednak, że umieszczanie LCG na liście jest niepotrzebne, bo gracze zwykle wiedzą, co się dzieje na rynku. Co prawda WP jest małym odstępstwem od reguły przez nietypową formę dystrybucji większości nowych produktów - mam wrażenie, że nie każdy wie, że ta gra cały czas ukazuje się po polsku - mimo tego uważam, że drobnica LCG robi na liście niepotrzebny zamęt.

Umieszczanie tytułów polskich gier (jak rozumiem, chodziło o gry Polaków wydawane po polsku) też uważam za niepotrzebne. To forum pasjonatów, zwykle dobrze oblatanych w temacie nowości. Po co tworzyć kolejne miejsce z całościowymi zapowiedziami (przecież ZnadPlanszy dobrze to robi). Tutaj można się najwyżej "ostrzegać" przed kupnem obcojęzycznej edycji, jeśli zbliża się premiera rodzimej wersji.
Popieram. Też stosowałem temat jako ostrzeżenie przed kupnem angielsko-języcznej gry w momencie planowania polskiej.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 315 times
Been thanked: 344 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: tomb »

Ok, tyle że
TTR_1983 pisze:Z dodatków LCG nie będę rezygnował, bo chcę robić solidnie i wszystko a nie wybiórczo.
w przypadku WP zrobiłeś wybiórczo. Chyba że DNŻ nie podpada pod zapowiedź?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: TTR_1983 »

Podpada, po prostu jeszcze do końca wszystkiego nie ogarnąłem.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: xelos80 »

Może wystarczyło by jakbyśmy zostali przy formacie jaki był z bea? Czyli ktoś zauważy news o polskiej wersji ciekawym gry. Daje tutaj a ttr daje do głównego. Wtedy raczej będą tutaj tylko te gry które kogoś mogą zainteresować. Zamiast dawać wszystko co leci. Wg mnie to właśnie wyróżnialo ten temat od znad planszy. Może jestem w mniejszości ale np kolejne doble czy kolejna wersja jakiejś innej gry mnie wogole nie interesuje. Za to wchodzę tutaj bo np ktoś zauważy że wyjdzie polskie legendary albo inna oczekiwana angielska gra.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: Yavi »

Jeśli ankieta wyjdzie na nie, to apeluję o dodatkowy wątek ze wszystkimi grami, jeśli będziesz miał siły i ochotę! :P
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: DarkSide »

Yavi pisze:Jeśli ankieta wyjdzie na nie, to apeluję o dodatkowy wątek ze wszystkimi grami, jeśli będziesz miał siły i ochotę! :P
Ale taki temat już kiedyś był i został przeniesiony TUTAJ
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: Yavi »

DarkSide pisze:
Yavi pisze:Jeśli ankieta wyjdzie na nie, to apeluję o dodatkowy wątek ze wszystkimi grami, jeśli będziesz miał siły i ochotę! :P
Ale taki temat już kiedyś był i został przeniesiony TUTAJ
Jednak w wykonaniu TTR_1983 wszystko jest dużo bardziej czytelne, bez dzikiego systemu aktualizacji i mieszania dat :P
No i ZP to kolejna strona do śledzenia, a tak wszystko byłoby na forum.
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: TTR_1983 »

TTR Dookoła świata zmienione na listopad. Info z Facebooka Rebela.
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: TTR_1983 »

Dochodzi Imhotep: budowniczy Egiptu (Galakta)- jeszcze w tym roku więc pewnie grudzień :)
Zablokowany