Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4132
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 313 times
Been thanked: 343 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomb »

Wincenty Jan pisze:
tomb pisze:Entuzjazm i dobrą dykcję. Oczywiście.
Fajnie masz, że cieszą Cie takie rzeczy jak duży biust. Ile masz latek?
Czyli twierdzisz, że Persephone nie wykorzystuje swojego wyglądu przy kręceniu filmu (przykład 2). Ile masz latek?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

emson pisze: No i znowu ok. Tylko zarówno sam Gambit jak i jego "fani" muszą liczyć się z tym, że oceny jego recenzji będą niższe niż oceny recenzji ludzi, którzy poświęcają temu więcej czasu i pracy. Nie ma co się obruszać.

Natomiast, moim zdaniem proszenie o konstruktywną krytykę i mówienie o tym, że chce się w czymś cały czas poprawiać i doskonalić, świadczy o tym, że chce przeskoczyć na wyższy poziom.
Jak rozumiem w bardzo wąskim zakresie tzn mimika, machanie łapami czy coś w tym rodzaju. Dla mnie wyższy poziom to coś więcej tzn inwestycje czy to w siebie czy w sprzęt.

Nie sądzę, żeby Gambit się obruszył jak ktoś mu merytorycznie pokaże, że inny recenzent amator robi to profesjonalniej tylko taki argument tutaj nie padł.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
emson
Posty: 79
Rejestracja: 14 maja 2015, 14:22
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: emson »

detrytusek pisze:
emson pisze: No i znowu ok. Tylko zarówno sam Gambit jak i jego "fani" muszą liczyć się z tym, że oceny jego recenzji będą niższe niż oceny recenzji ludzi, którzy poświęcają temu więcej czasu i pracy. Nie ma co się obruszać.

Natomiast, moim zdaniem proszenie o konstruktywną krytykę i mówienie o tym, że chce się w czymś cały czas poprawiać i doskonalić, świadczy o tym, że chce przeskoczyć na wyższy poziom.
Jak rozumiem w bardzo wąskim zakresie tzn mimika, machanie łapami czy coś w tym rodzaju. Dla mnie wyższy poziom to coś więcej tzn inwestycje czy to w siebie czy w sprzęt.

Nie sądzę, żeby Gambit się obruszył jak ktoś mu merytorycznie pokaże, że inny recenzent amator robi to profesjonalniej tylko taki argument tutaj nie padł.
Masz rację.

Także pozostaje przy pierwszym zdaniu. Jeżeli nie chce być "pro", to musi liczyć się z gorszymi ocenami. Ja też będę go oceniał porównując do innych (lepszych).
Wincenty Jan pisze:
tomb pisze:Entuzjazm i dobrą dykcję. Oczywiście.
Fajnie masz, że cieszą Cie takie rzeczy jak duży biust. Ile masz latek?
Mam 30 lat i cieszy mnie duży biust. Wynika coś z tego?
Ostatnio zmieniony 20 cze 2016, 17:01 przez emson, łącznie zmieniany 1 raz.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: misioooo »

Ja tam lubię ładne kobiety na filmach - nawet jak treść mizerna to odrobinę mogą nadrobić ;) Choć zwykle przy treści kiepskiej nie chce mi się oglądać i tak...
Wygląd na ekranie też ma znaczenie!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Wincenty Jan »

tomb pisze:
Wincenty Jan pisze:
tomb pisze:Entuzjazm i dobrą dykcję. Oczywiście.
Fajnie masz, że cieszą Cie takie rzeczy jak duży biust. Ile masz latek?
Czyli twierdzisz, że Persephone nie wykorzystuje swojego wyglądu przy kręceniu filmu (przykład 2). Ile masz latek?
Mam 28 latek.
Nigdzie nie napisałem , że owa Pani nie wykorzystuje wyglądu przy kręceniu filmu.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4132
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 313 times
Been thanked: 343 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomb »

Wincenty Jan pisze:
tomb pisze:
Wincenty Jan pisze:
Fajnie masz, że cieszą Cie takie rzeczy jak duży biust. Ile masz latek?
Czyli twierdzisz, że Persephone nie wykorzystuje swojego wyglądu przy kręceniu filmu (przykład 2). Ile masz latek?
Mam 28 latek.
Nigdzie nie napisałem , że owa Pani nie wykorzystuje wyglądu przy kręceniu filmu.
A ja, że cieszy mnie duży biust. Przeczytaj jeszcze raz, w jakim kontekście podałem przykład jej filmu.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Wincenty Jan »

tomb masz racje, przepraszam. Moja wina.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4107
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2652 times
Been thanked: 2562 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gizmoo »

tomb pisze:Generalnie chodzi o to, by zdając sobie sprawę z własnych możliwości i ograniczeń, starać się maksymalnie wykorzystać swoje mocne strony (przykład).
Weee! Więcej cycków! Jestem absolutnie za tym, żeby planszówki recenzowały roznegliżowane, atrakcyjne babeczki! Nawet jak nic nie będzie słychać, to będzie fajnie! :lol:

A tak będąc bardziej serio - pod warunkiem, jak nie będą grały w Monopoly. :wink:
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1544
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 188 times
Been thanked: 575 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ayaram »

A co jeśli wam powiem, że można oddzielnie obejrzeć film z osobą która dużo lepiej wykorzystuje swoje cycki i osobno film z osobą, która dużo lepiej recenzuje gry? ;)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Wincenty Jan »

Zostawiajac kobiecie piersi na chwile na boku, wracając do tego o czym pisał Leszy2, tak z czystej ciekawości jacy są według Was tacy profesjonalni recenzenci? Pytam całkowicie serio, bez ironii, złości, jestem ciekaw bo znam głownie polskich recenzentów, Dice Tower i Rahdo i jeszcze Watch It Played.
Czy poziom Toma Vasela bardzo odbiega od polskich recenzentów? Mam wrażenie, że nie.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2016, 17:37 przez Wincenty Jan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kwiatosz »

misioooo pisze:Ja tam lubię ładne kobiety na filmach - nawet jak treść mizerna to odrobinę mogą nadrobić ;) Choć zwykle przy treści kiepskiej nie chce mi się oglądać i tak...
Wygląd na ekranie też ma znaczenie!
Ja do tej pory nie wiem czy któraś ekranizacja Prince of Persia (bo chyba były dwie) naprawdę była taka dobra, czy to tylko efekt zjawiskowej pani na ekranie ;)

Natomiast co do pudrowania - tutaj okazuje się, że zabierająca czas rodzina (taki żarcik drobny :P ) w postaci żony wyrażającej proste spostrzeżenie "Patrz jak ci się ryj świeci bez pudru" pozwala przeskoczyć o poziom ku profesjonalizmowi w dosłownie kilka minut. Sprawdzone info. Także tego - warto mieć potrafiącą skrytykować sensownie żonę :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4107
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2652 times
Been thanked: 2562 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gizmoo »

Wincenty Jan pisze:Czy poziom Toma Valesa bardzo odbiega od polskich recenzentów? Mam wrażenie, że nie.
Tom VASEL.

I moim zdaniem bardzo odbiega. Ale to jest facet, który robi to zawodowo od wielu lat. Ja gościa uwielbiam, chociaż dopiero we trójkę są naprawdę porywający! Vasel/Healey/Garcia - razem się świetnie uzupełniają i mają poczucie humoru, które mi osobiście bardzo odpowiada (Przekomarzanie Toma i Zee to mistrzostwo)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Wincenty Jan »

Gizmoo pisze:
Wincenty Jan pisze:Czy poziom Toma Valesa bardzo odbiega od polskich recenzentów? Mam wrażenie, że nie.
Tom VASEL.

I moim zdaniem bardzo odbiega. Ale to jest facet, który robi to zawodowo od wielu lat. Ja gościa uwielbiam, chociaż dopiero we trójkę są naprawdę porywający! Vasel/Healey/Garcia - razem się świetnie uzupełniają i mają poczucie humoru, które mi osobiście bardzo odpowiada (Przekomarzanie Toma i Zee to mistrzostwo)
Wybaczcie pomyłkę z nazwiskiem. Tablet podpowiada wyrazy i nie wiem jak tą cholerną pomoc wyłączyć :evil:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1844 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

emson pisze:Natomiast, moim zdaniem proszenie o konstruktywną krytykę i mówienie o tym, że chce się w czymś cały czas poprawiać i doskonalić, świadczy o tym, że chce przeskoczyć na wyższy poziom.
Od razu wyższy poziom. Znam swoje ograniczenia i chcę wiedzieć co w ramach tych ograniczeń mogę jeszcze poprawić. Najlepiej, jeśli uda mi się to zakomunikować moim widzom, żeby oni też wiedzieli czego mogą oczekiwać po moich materiałach.
kwiatosz pisze:Natomiast co do pudrowania - tutaj okazuje się, że zabierająca czas rodzina (taki żarcik drobny :P ) w postaci żony wyrażającej proste spostrzeżenie "Patrz jak ci się ryj świeci bez pudru" pozwala przeskoczyć o poziom ku profesjonalizmowi w dosłownie kilka minut. Sprawdzone info. Także tego - warto mieć potrafiącą skrytykować sensownie żonę :)
Zazdraszczam :)
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mikeyoski »

Ode mnie jedna uwaga. Skróć do minimum ocenę ceny. Powiedz, ile gra kosztuje i ile byłbyś w stanie max zapłacić. I tyle, bez żadnych sformułowań typu, że za tyle i tyle to bym płakał, a za tyle i tyle może, a za tyle i tyle ok, etc. A tak ten fragment przewijam.
Niedawno obejrzałem sobie Twój top i było zwyczajnie za długo, a koledzy byli chyba jako tło :-( Więcej osób jest ok, jeśli tylko mają swoje propozycje i mamy jakąś dyskusję. A tak, mamy monolog i uśmiechy kolegów.
Tak czy inaczej lubię i cenię to, co robisz, bo wiem, że jest to okupione sporym wysiłkiem.



Tapnięte z mojego T800
toblakai
Posty: 1272
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 223 times
Been thanked: 232 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: toblakai »

mikeyoski pisze:Ode mnie jedna uwaga. Skróć do minimum ocenę ceny. Powiedz, ile gra kosztuje i ile byłbyś w stanie max zapłacić. I tyle, bez żadnych sformułowań typu, że za tyle i tyle to bym płakał, a za tyle i tyle może, a za tyle i tyle ok, etc. A tak ten fragment przewijam.
Tylko znowu ten element u Gambita pojawił się po burzliwej dyskusji na forum dotyczącej 'sponsoringu' recenzentów. Może faktycznie warto opisywać to bardziej zwięźle ale nie chciałbym aby Gambit pomyślał, że warto ten element zupełnie zmarginalizować. Jakby nie patrzeć wprowadzenie tego było podyktowane potrzebą odbiorców.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1544
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 188 times
Been thanked: 575 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ayaram »

Tylko, że z tej oceny ceny gry wyszedł trochę kącik "jak powiedzieć "nie żałowałbym w ogóle" na 1000 sposobów" :|

I tak nie do końca kumam sensu tego, bo "nie żałowałbym kasy gdybym kupił" =/= "kupiłbym to na 100%, gdybym nie dostał", a że gra jest warta swojej ceny w zdecydowanej większości przypadków to nie wątpię. W ogóle ja tam wolałem starego Gambita z Gildia.tv ;) Ale pewnie wyjątkiem jestem ;)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1844 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Ayaram pisze:I tak nie do końca kumam sensu tego, bo "nie żałowałbym kasy gdybym kupił" =/= "kupiłbym to na 100%, gdybym nie dostał", a że gra jest warta swojej ceny w zdecydowanej większości przypadków to nie wątpię. W ogóle ja tam wolałem starego Gambita z Gildia.tv ;) Ale pewnie wyjątkiem jestem ;)
Teraz jestem starszy...powinieneś mnie woleć teraz :) A tak ogólnie, to masz rację. Dlatego ostatnio zmieniłem ten fragment z "Czy żałowałbym wydanej kasy?" na "Czy kupiłbym w ogóle/za te pieniądze?".
Ethelbert
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2016, 10:47

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ethelbert »

Jeszcze nie słyszałem w Polsce recenzenta z odpowiednią artykulacją i emisją. Rozumiem, że nie wszyscy muszą chodzić do logopedy, ale panie i panowie, to jest recenzowanie za pomocą GŁOSU. Weźcie pracujcie nad dykcją, bo to koszmar Was słuchać. Z całym szacunkiem.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1216
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 371 times
Been thanked: 264 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Deem »

Ethelbert pisze:Jeszcze nie słyszałem w Polsce recenzenta z odpowiednią artykulacją i emisją. Rozumiem, że nie wszyscy muszą chodzić do logopedy, ale panie i panowie, to jest recenzowanie za pomocą GŁOSU. Weźcie pracujcie nad dykcją, bo to koszmar Was słuchać. Z całym szacunkiem.
Na szczęście jest też sporo recenzji dla czytatych - nikt nie zmusza Cię do słuchania. Z całym szacunkiem.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Ethelbert
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2016, 10:47

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ethelbert »

Deem pisze:
Ethelbert pisze:Jeszcze nie słyszałem w Polsce recenzenta z odpowiednią artykulacją i emisją. Rozumiem, że nie wszyscy muszą chodzić do logopedy, ale panie i panowie, to jest recenzowanie za pomocą GŁOSU. Weźcie pracujcie nad dykcją, bo to koszmar Was słuchać. Z całym szacunkiem.
Na szczęście jest też sporo recenzji dla czytatych - nikt nie zmusza Cię do słuchania. Z całym szacunkiem.
Na szczęście takie są, bo byłoby kiepsko. Z całym szacunkiem.
Chociaż i tam ciekawie ze składnią i interpunkcją...;-)

Czyżbym trafił na jakiegoś vloggera? Przepraszam, że prawda boli, ale takie już prawidła tego świata są.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Kisun »

detrytusek pisze: Jak recenzje zaczną robić zawodowcy to pewnie nie wytrzyma konkurencji ale póki co jest jednym z lepszych.
Zgadzam się całkowicie tylko jak recenzje zaczną robić zawodowcy to Gambitowi i jeszcze może kilku tu wymienianym amatorom powinni przelewać procent z dochodów. :) Bo gdyby nie ich pasja to planszówki nie miały by szansy się rozwinąć w coś co przynosi dochód.
I jeszcze drobna uwaga. Krytyka też jest dziedziną w której przeważają
amatorzy i równie mało jest profesjonalistów. Niestety ;)
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 575 times
Been thanked: 1027 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: RUNner »

Preferuję recenzje pisane nad mówionymi, ale czasem zdarza mi się obejrzeć jakieś video. I już kilka razy Pan Gambit sprawił, że kupiłem jakąś grę!
Że technicznie nie jest idealnie? A musi być? To są tylko amatorskie nagrania graczy, którzy robią to z czystej pasji i lubią to robić. Choć jak sądzę, po powyższych wpisach, raczej coraz mniej.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: misioooo »

Swoją drogą - taki Gambit czy jakikolwiek inny video-recenzent... Może wrzućcie kampanię na wspieraczce, na zakup sprzętu lepszego na przykład, a jako nagrody np. recenzja wybranej gry, udział w recenzji jako gość etc :)
Sądzę, że warto spróbować, bo kamera czy światło dobre kosztuje. W szczególności, to czego często brakuje - dźwięk (mikrofon)!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

misioooo pisze:Swoją drogą - taki Gambit czy jakikolwiek inny video-recenzent... Może wrzućcie kampanię na wspieraczce, na zakup sprzętu lepszego na przykład, a jako nagrody np. recenzja wybranej gry, udział w recenzji jako gość etc :)
Sądzę, że warto spróbować, bo kamera czy światło dobre kosztuje. W szczególności, to czego często brakuje - dźwięk (mikrofon)!
Taki Rahdo, któremu bardzo dużo brakuje do twórcy profesjonalnych filmików (raczej wszystko oparte na pasji i spontanie) zebrał blisko 52 tys. dolców tylko na to by mógł kupować gry i je recenzować...
Chciał chyba 30k.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ