Blood Rage (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: Rocy7 »

krecilapka pisze:Jeśli do gry bedą siadać ludzie ograni w planszowkach to po 1 - 2 grach kombosy możliwe do wykręcenia stają się dość czytelne. blood rage to nie jest szczególnie zawiła gra. To co można zrobić ma się na kartach które trzymamy w rękach. Ale faktycznie, osoby mające ten tytuł ograny będą miały łatwiej. Na 3 osoby bym się nie wahał kupić. Na 2 to niekoniecznie, mimo tego że nie grałem w takim zestawieniu ;)
zgodzę się w tej kwestii.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Bary »

tekknoboy pisze:
pan_satyros pisze:Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę.
Gram zazwyczaj w 2 osoby, czasem w 3 i bardzo sporadycznie w 4. Zakładając, że z taką właśnie częstotliwością będę grywał w Blood Rage rozumiem, że tytuł ten raczej się nie sprawdzi, gdyż średnia poznania gry będzie stale działać na niekorzyść osób nowych lub grających sporadycznie (zapominających o działaniu kart), umniejszając ich szanse na wygraną?
Wpadłem w pułapkę pięknych figurek i staram się racjonalnie podeprzeć rezygnację z preordera.
skoro ja wpadłem w te sidła, a miałem dokładnie te same obawy to nie zostawiaj kolegi samego :)
Spoko, ja zamówiłem z podobnych pobudek, ale wytrwam. Nie obawiaj się zatem, że zostaniesz sam, masz mój topór! :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 969
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Jakby co to nie martwcie się. Hype jest teraz taki, że niezadowoleni pewnie dadzą radę odsprzedac bez straty. Skoro już skończyła się w magazynach i jest tylko to co sklepy wzięły na stan, to nakład raczej się wyprzeda. Zwłaszcza po pierwszych entuzjastycznych opiniach jakie się ukażą.
Głosów niezadowolonych będzie mało, i trochę najwyżej pojęczą nieliczni, że Polska wersja planszetek jest gorszej jakości niż eng ;).
Więc jak wam nie podejdzie to może nawet sprzedacie z zyskiem za jakiś czas ;)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage

Post autor: okon »

ciekawe kiedy beda wysyłac mam urlop od 26 czerwca i juz czuje jakie bede miał szczescie
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Bary »

okon pisze:ciekawe kiedy beda wysyłac mam urlop od 26 czerwca i juz czuje jakie bede miał szczescie
Na trollach jest info, że w okolicach 10 czerwca.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1362
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 26 times
Been thanked: 299 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Portal Games »

Bary pisze:
okon pisze:ciekawe kiedy beda wysyłac mam urlop od 26 czerwca i juz czuje jakie bede miał szczescie
Na trollach jest info, że w okolicach 10 czerwca.
Od tygodnia walczymy z urzędem celnym o odbiór oczekiwanej przez wszystkich przesyłki... Gdy towar będzie w magazynie wysyłamy wszystkie egzemplarze zamówione w przedsprzedaży, następnie wysyłka do sklepów. Premiera 10 czerwca jest w tym momencie nierealna, o czym sklepy zostały już poinformowane.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Bary »

Portal Games pisze:
Bary pisze:
okon pisze:ciekawe kiedy beda wysyłac mam urlop od 26 czerwca i juz czuje jakie bede miał szczescie
Na trollach jest info, że w okolicach 10 czerwca.
Od tygodnia walczymy z urzędem celnym o odbiór oczekiwanej przez wszystkich przesyłki... Gdy towar będzie w magazynie wysyłamy wszystkie egzemplarze zamówione w przedsprzedaży, następnie wysyłka do sklepów. Premiera 10 czerwca jest w tym momencie nierealna, o czym sklepy zostały już poinformowane.
No nic, to trzymamy kciuki, że uda się wszystko szybko rozwiązać. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
mgladecki
Posty: 29
Rejestracja: 30 lis 2015, 11:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blood Rage

Post autor: mgladecki »

Portal Games pisze:
Bary pisze:
okon pisze:ciekawe kiedy beda wysyłac mam urlop od 26 czerwca i juz czuje jakie bede miał szczescie
Na trollach jest info, że w okolicach 10 czerwca.
Od tygodnia walczymy z urzędem celnym o odbiór oczekiwanej przez wszystkich przesyłki... Gdy towar będzie w magazynie wysyłamy wszystkie egzemplarze zamówione w przedsprzedaży, następnie wysyłka do sklepów. Premiera 10 czerwca jest w tym momencie nierealna, o czym sklepy zostały już poinformowane.

Dzięki, Portalu, za informację. Dobrze wiedzieć na czym się stoi. Walczcie dzielnie, trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: ramar »

mgladecki pisze:Dzięki, Portalu, za informację. Dobrze wiedzieć na czym się stoi. Walczcie dzielnie, trzymam kciuki.
I zmieńcie Agencję Celną :wink:
Omnibus
Posty: 74
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:21

Re: Blood Rage

Post autor: Omnibus »

No, dzięki Panowie. Trzymamy kciucki za nasze zamówienia po-premierowe :D
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 969
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Celnik to monster gorszy niż troll! Jakkolwiek wieści o poślizgu czasowym są smutne, ale dzięki, że mam wieści :).

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
R-bit
Posty: 18
Rejestracja: 13 kwie 2016, 19:14

Re: Blood Rage

Post autor: R-bit »

Ciekawe jak tam walka z celnikami. Temperatura oczekiwania na grę wchodzi w fazę wrzenia.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Blood Rage

Post autor: hutriel »

Wszystkim zainteresowanym przypominam o włoskim strajku celników. :wink:
GeQ
Posty: 283
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:41
Lokalizacja: Tczew
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: GeQ »

hutriel pisze:Wszystkim zainteresowanym przypominam o włoskim strajku celników. :wink:
Portal cały czas przekonuje o I połowie czerwca. Ale mam wątpliwości.
Mariusz Gekon - Angryboardgamer
mgladecki
Posty: 29
Rejestracja: 30 lis 2015, 11:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blood Rage

Post autor: mgladecki »

Kiedy zobaczyłem, że wątek podskoczył, przez krótką chwilę tak bardzo miałem nadzieję, że to Portal wysyła BR na weekend..
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 969
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Nie wysyła i zapowiedzieli, że wysyłać nie będzie w przyszłym tygodniu. Więc ten termin upadł.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
mgladecki
Posty: 29
Rejestracja: 30 lis 2015, 11:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blood Rage

Post autor: mgladecki »

krecilapka pisze:Nie wysyła i zapowiedzieli, że wysyłać nie będzie w przyszłym tygodniu. Więc ten termin upadł.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Gdzie tak zapowiedzieli? Na facebooku utrzymują, że pierwsza połowa czerwca, więc teoretycznie do środy. Portalu, dacie please jakiś update?
kamilpr
Posty: 375
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Blood Rage

Post autor: kamilpr »

Dokladnie, chyba mamy prawo do informacji.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: crsunik »

Może spróbujcie zadawać te pytania w wątku poswieconym wydawnictwu Portal?
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Blood Rage

Post autor: arqueek »

No coz, wielka szkoda, bo na przyszly weekend bede w Polsce, mialem nadzieje wziac ze soba Bloodrage. no nic, zagram za rok ;)
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Blood Rage

Post autor: Flogiston »

Było brać po angielsku wraz z dodatkami, elementów do tłumaczenia niewiele, więc i bez znajomości języka można grać. A co do wydawnia gier na czas... W Mikołaja też wierzycie? ;)
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 969
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

To jest bardzo słuszna uwaga. Polscy wydawcy tylko psują rynek gier planszowych wydając gry po polsku. Gry wychodzą później, bez dodatków, błędy tłumaczenia, bardzo czesto są tańsze! No po prostu dramat.
Najlepiej by sklepy też zlikwidować. Gry kupowałoby się przez kickstartera tylko i starczy. Bo kickstarterowe gry to wzór wydawania. 0 opóźnień. A to że blood rage z kicka też miał poślizg czasowy to przecież ewenement na skalę światową.
No i nie musiałabym czytać zawiedzionych forumowiczów wypatrujących statków z chin. Może i to forum przy okazji by się dało zlikwidować przy okazji?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
olsszak
Posty: 1824
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

Akurat co do jednego się zgodzę. W wątku z grą można by sobie odpuścić lamenty na temat opóźnień portalu i tym podobne. Jest wątek portalu, tam można im "nawrzucać". Tutaj jak już widzę powiadomienie to chętnie bym zajrzał i zobaczył jakiś zaczyn do dyskusji na temat mechaniki, taktyk, wrażeń, a nie od kilku stron przewagę nabijania postów o niczym w stylu:

"Och jak ja bym chciał, aby już był 10 czerwca"
"Ale to nie będzie 10 czerwca"
"A skąd wiesz"
"A Portal coś pisał"


:):):)

I jakby pokazując właściwy kierunek:
Kto z posiadaczy wersji KS już grał z dodatkowymi stworami i jak one wpływają na rozgrywkę? Które z 4 są must have, a które równie dobrze można trzymać w pudełku lub sprzedać na ebay :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 969
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Rozumiem że masz na myśli kickstartet exclusive. To z tych figurek najmniejszy wpływ na rozgrywkę mają chyba te stwory dodawane jako gratisy przy zakupie przedpremierowym ;). U nas często było, że nikt ich nawet nie wziął.
Wilk fenrir miesza najbardziej. Zmienia prowincję w której występuje ragnarok - jednostki które tam stoją dają punkty zwycięstwa. To mocno wykręca strategie w grze.
Jest jeszcze wilkołak. Kosior okrutny, ponieważ w bitwach w których uczestniczy nie liczy się siła wojowników a tylko i wyłącznie potworów. To też mocno zmienia układ sił na planszy.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
olsszak
Posty: 1824
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

Kręciłapka,
dokładnie o to pytam. Czyli moje wrażenie po przeczytaniu kart było podobne. Wilkołak i wilk rządzą, a dwa pozostałe równie dobrze mogłoby ich nie być :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
ODPOWIEDZ