51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
toblakai
Posty: 1272
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 223 times
Been thanked: 232 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: toblakai »

Marx pisze:A czy podano jakieś konkrety na temat Ruin? Zawartość? Typ nowych kart? Anything?

51. Stan Master Set jest znakomity. Z wielką przyjemnością go wyciągam, więc news o dodatku to świetna informacja. Ostatnio powróciłem na moment do Osadników: NI i nie było już tego efektu "wow", 51. Stan wysoko postawił poprzeczkę.
I takie opinie sprawiają, że zaczynam się przekonywać do zakupu 51. Stanu :) Osadnicy już mocno ograni więc żalu nie ma - zobaczymy jak będzie po ograniu '3 przyjaciół z boiska'. Za 51. Stanem przemawia sterowalny moment zakończenia rozgrywki.
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: bulaxyz82 »

toblakai pisze:
Marx pisze:A czy podano jakieś konkrety na temat Ruin? Zawartość? Typ nowych kart? Anything?

51. Stan Master Set jest znakomity. Z wielką przyjemnością go wyciągam, więc news o dodatku to świetna informacja. Ostatnio powróciłem na moment do Osadników: NI i nie było już tego efektu "wow", 51. Stan wysoko postawił poprzeczkę.
I takie opinie sprawiają, że zaczynam się przekonywać do zakupu 51. Stanu :) Osadnicy już mocno ograni więc żalu nie ma - zobaczymy jak będzie po ograniu '3 przyjaciół z boiska'. Za 51. Stanem przemawia sterowalny moment zakończenia rozgrywki.
Brać, nie zastanawiać się. Ode mnie w skali szkolnej 5+.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Bary »

toblakai pisze:
Marx pisze:A czy podano jakieś konkrety na temat Ruin? Zawartość? Typ nowych kart? Anything?

51. Stan Master Set jest znakomity. Z wielką przyjemnością go wyciągam, więc news o dodatku to świetna informacja. Ostatnio powróciłem na moment do Osadników: NI i nie było już tego efektu "wow", 51. Stan wysoko postawił poprzeczkę.
I takie opinie sprawiają, że zaczynam się przekonywać do zakupu 51. Stanu :) Osadnicy już mocno ograni więc żalu nie ma - zobaczymy jak będzie po ograniu '3 przyjaciół z boiska'. Za 51. Stanem przemawia sterowalny moment zakończenia rozgrywki.
Też się zaczynam łamać. W 3 Przyjaciołach najbardziej dokucza mi fakt, że muszę odrzucić karty z Każdy potrzebuje przyjaciela. :/
Prośba do osób, które pograły trochę w wariant solo 51. Opiszcie proszę wrażenia. Jeżeli dodatkowo próbowaliście O:NI solo to będą to już bezcenne uwagi.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4044
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: AkitaInu »

Bary pisze:
toblakai pisze:
Marx pisze:A czy podano jakieś konkrety na temat Ruin? Zawartość? Typ nowych kart? Anything?

51. Stan Master Set jest znakomity. Z wielką przyjemnością go wyciągam, więc news o dodatku to świetna informacja. Ostatnio powróciłem na moment do Osadników: NI i nie było już tego efektu "wow", 51. Stan wysoko postawił poprzeczkę.
I takie opinie sprawiają, że zaczynam się przekonywać do zakupu 51. Stanu :) Osadnicy już mocno ograni więc żalu nie ma - zobaczymy jak będzie po ograniu '3 przyjaciół z boiska'. Za 51. Stanem przemawia sterowalny moment zakończenia rozgrywki.
Też się zaczynam łamać. W 3 Przyjaciołach najbardziej dokucza mi fakt, że muszę odrzucić karty z Każdy potrzebuje przyjaciela. :/
Prośba do osób, które pograły trochę w wariant solo 51. Opiszcie proszę wrażenia. Jeżeli dodatkowo próbowaliście O:NI solo to będą to już bezcenne uwagi.
Widzisz, ja ostatnio myślałem czy nie zagrać w osadników ale 51 stan jakoś tak wsunął się w moje myśli i powiedział "wybierz mnie"
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 643 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: pan_satyros »

Przyznam, że po kilku partiach MS podoba mi się nawet bardziej od Osadników. Jakoś uczciwiej mi się gra, gdy wszytko idzie z jednego stosu i nie mam słabego dociągu talii imperialnej ;)
Co do starej edycji 51 - nadal twierdzę, że była świetna i za nic jej nie sprzedam.

Szkoda tylko, że w pudełku sklepowego Master Seta zabrakło 2 frakcji, które w sumie jako jedyne mają nieco inne, ciekawe "zdolności" (hegemonia i texas). Pobawiłem się w proxy z karteczek samoprzylepnych i faktycznie rozgrywka przebiega z nieco innym akcentem - warto poczekać na promkę w sklepiku Portalu i uzupełnić swoje wydanie.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Marx »

Bary pisze: Też się zaczynam łamać. W 3 Przyjaciołach najbardziej dokucza mi fakt, że muszę odrzucić karty z Każdy potrzebuje przyjaciela. :/
Prośba do osób, które pograły trochę w wariant solo 51. Opiszcie proszę wrażenia. Jeżeli dodatkowo próbowaliście O:NI solo to będą to już bezcenne uwagi.
W solo w Osadników grałem całkiem dużo, chociaż nigdy nie ruszyłem kampanii (niestety zawsze coś stawało na przeszkodzie by kupić kostkę k20). Wkrótce postaram się odnieść do trybu solo w 51. Stanie. Ale ciężko mi sobie wyobrazić, że może być źle :wink: Ta gra mechanicznie jest dopracowana i miodna.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Bary »

Marx pisze:
Bary pisze: Też się zaczynam łamać. W 3 Przyjaciołach najbardziej dokucza mi fakt, że muszę odrzucić karty z Każdy potrzebuje przyjaciela. :/
Prośba do osób, które pograły trochę w wariant solo 51. Opiszcie proszę wrażenia. Jeżeli dodatkowo próbowaliście O:NI solo to będą to już bezcenne uwagi.
W solo w Osadników grałem całkiem dużo, chociaż nigdy nie ruszyłem kampanii (niestety zawsze coś stawało na przeszkodzie by kupić kostkę k20). Wkrótce postaram się odnieść do trybu solo w 51. Stanie. Ale ciężko mi sobie wyobrazić, że może być źle :wink: Ta gra mechanicznie jest dopracowana i miodna.
Kampanii tez nie ruszyłem. Pewnie spróbuje, jak wyjdzie obiecana pudełkowa wersja 2.0 kampanii. Co do Twoich testów to czekam z niecierpliwością na feedback. :D
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: bulaxyz82 »

MEGA PLUSY: (egzemplarz z przedsprzedaży)
-przyjemność z płynącej rozgrywki
-szybki setup
-grafiki majstersztyk
-komponenty, aż chce się je macać
-móżdżenie na poziomie, ale nie powodujące bólów głowy
-syndrom jeszcze jednej partii
-nie za krótki i nie za długi czas gry
-na 2 jak i na 4 graczy, frajda z gry taka sama
-towarzyszące napięcie, gdzie do ostatniej zagranej karty nigdy nie wiadomo kto wygra
-interakcja, która 'kąsa' ale nigdy nie boli oponenta

MINUSY:
-nie stwierdzono

Z całego serca polecam.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Wallenstein »

Ile maksymalnie punktów wykręcacie w ostatniej turze?
Czy w magazynach które przechowują: 3 pistolet/kółko/cegła/ itd. można przechowywać kombinację tychże surowców czy tylko 3 pistolet lub kółko lub cegła?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 643 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: pan_satyros »

Wallenstein pisze:Ile maksymalnie punktów wykręcacie w ostatniej turze?
Czy w magazynach które przechowują: 3 pistolet/kółko/cegła/ itd. można przechowywać kombinację tychże surowców czy tylko 3 pistolet lub kółko lub cegła?
też się nad tym zastanawiałem. My trzymaliśmy w sumie do 3 surowców w dowolnej kombinacji wymienionych.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4132
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: tomb »

@pan_satyros - Będzie recka porównawcza 51/NE i MS? Z ładnymi zdjęciami i wypunktowaniem różnic, jak to u was?
pan_satyros pisze:
Wallenstein pisze:Ile maksymalnie punktów wykręcacie w ostatniej turze?
Czy w magazynach które przechowują: 3 pistolet/kółko/cegła/ itd. można przechowywać kombinację tychże surowców czy tylko 3 pistolet lub kółko lub cegła?
też się nad tym zastanawiałem. My trzymaliśmy w sumie do 3 surowców w dowolnej kombinacji wymienionych.
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 25#p798443
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 643 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: pan_satyros »

Czyli graliśmy dobrze ;)

Póki co na reckę szansa niewielka z prostego powodu - brak czasu. Niestety pisanie plus zdjęcia zjada go ogromne ilości, a tytułów do opisania mam kilka w kolejce.
Nie wykluczam, że kiedyś tekst się pojawi, może przy premierze dodatku lub gdy zluzują mi się zobowiązania wobec wydawców.
Póki co chętnie odpowiem tutaj, jeśli macie jakieś konkretne pytania.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4132
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: tomb »

Ja tam jakieś wyobrażenie o grze mam, zwłaszcza że przewidywania pokryły się z pierwszymi opiniami (zwłaszcza Veridiany).
Przydałoby się jednak bardziej oficjalne, metodyczne porównanie gier, nawet łącznie z Osadnikami, a nikt lepiej tego nie robi od PełnejPary. Punkt po punkcie różnice i ogólne wrażenie. Ja mimo wszystko z chęcią poczytam i pooglądam.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 643 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: pan_satyros »

tomb pisze:Ja tam jakieś wyobrażenie o grze mam, zwłaszcza że przewidywania pokryły się z pierwszymi opiniami (zwłaszcza Veridiany).
Przydałoby się jednak bardziej oficjalne, metodyczne porównanie gier, nawet łącznie z Osadnikami, a nikt lepiej tego nie robi od PełnejPary. Punkt po punkcie różnice i ogólne wrażenie. Ja mimo wszystko z chęcią poczytam i pooglądam.
Zatem jeśli starczy czasu o motywację nie musimy się martwić ;)
Kal-El83
Posty: 1140
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 123 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Kal-El83 »

Solo póki co odpaliłem raz. Może dziś mi się uda zagrać drugą partię.

Zastanawiam się co napisać i mam mieszane uczucia. Generalnie śmiga całkiem spoko. Ja to widzę tak, że to jest wyścig z "komputerem" do tych 25 pkt. Przy czym przeciwnik zbiera co rundę minimum 5 pkt z czego dwa na tablicę wyników (za kartę połączenia) . udanym plądrowaniem dorabia kolejne dwa na tablicę. Dodatkowe punkciki możemy mu podarować korzystając z otwartych produkcji.
Więc teoretycznie przy udanej rundzie dla "kompa" wpadną minimum cztery punkty na tablicę (karta połączenia + plądrowanie) i trzy punkty na zakończenie (za wyłożone trzy karty). Jeżeli nie korzystamy z otwartej produkcji "kompa" to te cztery punkty na rundę to bardzo słaba presja na graczu. Grając ostrożnie można sztucznie przedłużać grę (takie mam odczucie po pierwszej grze ...).
Brakuje mi trochę większej presji ... Ale trzeba pamiętać że są dodatkowe warianty solo które mogą to zmodyfikować.


Moja partia zakończyła się w piątej rundzie wynikiem 48 - 36, gdzie nie grałem mocno na wynik tylko próbnie, jak to będzie z odczuciem gry. Nie czułem presji i raczej miałem wszystko pod kontrolą, mimo że parę zagrań zrobiłem raczej słabych ...
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Pani Jeziora
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2016, 13:36

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Pani Jeziora »

Słuchajcie poszukuję wersji przed sprzedażowej. Czy jakimś cudem ktoś może chciałby odsprzedać. Oczywiście swoją wersję master set mam, ale strasznie zależy mi na tych dodatkach, które są w wersji przed sprzedażowej :(
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 643 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: pan_satyros »

Pani Jeziora pisze:Słuchajcie poszukuję wersji przed sprzedażowej. Czy jakimś cudem ktoś może chciałby odsprzedać. Oczywiście swoją wersję master set mam, ale strasznie zależy mi na tych dodatkach, które są w wersji przed sprzedażowej :(
Z tego co pamiętam - poza drewienkami - te dodatki będą w sprzedaży portalowego sklepiku. Za jakiś czas.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Bary »

Pani Jeziora pisze:Słuchajcie poszukuję wersji przed sprzedażowej. Czy jakimś cudem ktoś może chciałby odsprzedać. Oczywiście swoją wersję master set mam, ale strasznie zależy mi na tych dodatkach, które są w wersji przed sprzedażowej :(
Część z nich będzie dostępne w sklepiku Portalu.
@pan_satyros- wpis ninja!
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Asfur
Posty: 13
Rejestracja: 12 sty 2016, 18:21

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Asfur »

Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1542
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 187 times
Been thanked: 574 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Ayaram »

No okej. Więc większość recenzji mówi, że gra bardzo dobra, jednak można z nich wywnioskować, że raczej jedno pudło (tzn albo 51 stan, albo osadnicy) starczą do szczęścia. Szkoda, takich mocno zaawansowanych osadników kupiłbym od razu. Tak, pomimo mojej słabości do postapo, zostanę raczej przy ON:I ze względu na uniwersalną tematykę. Jedynie co może mnie skłonić do zmiany zdania to kwestia dodatków. Jeśli będą wychodzić do 51 stanu (chyba nic o tym jeszcze nie mówiono?) i będą zrobione w dobry sposób to idę po to. W osadnikach niejasności w zasadach, brak oznaczeń zniechęca do zakupu dodatków. W 51MS nie ma już talii frakcji co znacznie ułatwia sprawę, więc może będzie ok? :)
toblakai
Posty: 1272
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 223 times
Been thanked: 232 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: toblakai »

W ostatnim vlogu albo live chatcie trzewik mówił, że do MS jest już w przygotowaniu/gotowy jeden dodatek - chyba to były Ruiny.
Awatar użytkownika
kraken
Posty: 92
Rejestracja: 05 wrz 2011, 11:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

51. stan (51st state)

Post autor: kraken »

Ayaram pisze:No okej. Więc większość recenzji mówi, że gra bardzo dobra, jednak można z nich wywnioskować, że raczej jedno pudło (tzn albo 51 stan, albo osadnicy) starczą do szczęścia. Szkoda, takich mocno zaawansowanych osadników kupiłbym od razu. Tak, pomimo mojej słabości do postapo, zostanę raczej przy ON:I ze względu na uniwersalną tematykę. Jedynie co może mnie skłonić do zmiany zdania to kwestia dodatków. Jeśli będą wychodzić do 51 stanu (chyba nic o tym jeszcze nie mówiono?) i będą zrobione w dobry sposób to idę po to. W osadnikach niejasności w zasadach, brak oznaczeń zniechęca do zakupu dodatków. W 51MS nie ma już talii frakcji co znacznie ułatwia sprawę, więc może będzie ok? :)
będą dodatki do 51 Trzewik potwierdził w relacji na żywo w yt.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Bary »

Ayaram pisze: uniwersalną tematykę. Jedynie co może mnie skłonić do zmiany zdania to kwestia dodatków. Jeśli będą wychodzić do 51 stanu (chyba nic o tym jeszcze nie mówiono?))

Wspominałem o Ruinach kilka postów wyżej. ;)
Ayaram pisze: W osadnikach niejasności w zasadach, brak oznaczeń zniechęca do zakupu dodatków. W 51MS nie ma już talii frakcji co znacznie ułatwia sprawę, więc może będzie ok? :)
Faktycznie, podejście Portalu do sposobu włączania dodatków lepiej będzie funkcjonowało w 51 Stanie, gdzie jest tylko jedna talia. Jednak do grania z mugolami IMO lepiej posłużą Osadnicy. W każdym razie powoli dojrzewam do kupna 51- brakuje tylko ciosu kończącego od kogoś. :P
Ostatnio zmieniony 10 cze 2016, 14:02 przez Bary, łącznie zmieniany 2 razy.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
GeQ
Posty: 283
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:41
Lokalizacja: Tczew
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: GeQ »

toblakai pisze:W ostatnim vlogu albo live chatcie trzewik mówił, że do MS jest już w przygotowaniu/gotowy jeden dodatek - chyba to były Ruiny.
potwierdzam ruiny na pewno wyjdą. poza tym patrząc na zachwyt nad grą - bo jednak oprawa graficzna to mocna strona tego pudła - to przewiduję większy sukces niż osadników. co za tym idzie można założyć dodatki do gry, nowe frakcje itd. ja nie będę się długo wstrzymywał przy 51 Stanie tym bardziej że klimat postapo, jest fajniejszy niż cukierkowaci Osadnicy NI
Mariusz Gekon - Angryboardgamer
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: bulaxyz82 »

Bary pisze:W każdym razie powoli dojrzewam do kupna 51- brakuje tylko ciosu kończącego od kogoś. :P
#dostajeszcioskończącyodemnie# proszę bardzo i nie dziękuj :wink:
ODPOWIEDZ