Dead of Winter: A Crossroads Game / Martwa Zima: Gra rozdroży (Jonathan Gilmour, Isaac Vega)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Krwawisz »

Taka możliwość istnieje - prosze wpisac w komentarzu, aczkolwiek trzeba wziac pod uwage, ze terminy dostawy tych dwoch przedsprzedazy moga sie sporo roznic (Summonery pewnie beda wczesniej)
Brodmen
Posty: 26
Rejestracja: 20 kwie 2016, 13:40

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Brodmen »

karawanken pisze:Bardzo nakręciłem się na tę grę i chętnie bym ją kupił ale jest pewien problem. Moja żona bardzo nie lubi zombie. Moje pytanie będzie trochę dziwne ale czy w grze zombie odgrywają dużą rolę? Chodzi o to, czy ważniejsza jest interakcja graczy, zdobywanie sprzętów, wykonywanie misji itp. czy sama walka z zombie (jak np w zombiecide)? Czy może zombie po prostu robią klimat?

Moja narzeczona, tak jak Twoja żona nie przepada za zombie itp. ale w grę gra chętnie :) MY jak gramy nie odczuwamy zombie i nawet pomimo czerwonej kostki nie czujemy, żebyśmy z nimi jakoś nie mieli szans :)

JA zanim dostałem MZ czytałem recenzje, że jest ona mega trudna itp. u nas na kilka gier chyba tylko raz przegraliśmy z grą :) mało tego znajomy, z którym gramy zawsze wygrywa :)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: karawanken »

Gdzie najlepiej obejrzeć zawartość dodatku? Wiem, że nie ma tego dużo, chodzi mi chociaż o poglądowe zdjecia
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Krwawisz »

chyba najwiecej tutaj : http://www.plaidhatgames.com/news/688

ten artykuł plus 3 linki u dołu
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2436
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 529 times
Been thanked: 459 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Jiloo »

karawanken pisze:Gdzie najlepiej obejrzeć zawartość dodatku? Wiem, że nie ma tego dużo, chodzi mi chociaż o poglądowe zdjecia
Przejżyj newsy na www.plaidhatgames.com
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: karawanken »

Krwawisz pisze:chyba najwiecej tutaj : http://www.plaidhatgames.com/news/688

ten artykuł plus 3 linki u dołu
Wielkie dzięki.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 475
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 102 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Zaan84 »

Zamówione :) Mam pytanko, czy ktoś się może orientuje czy istnieją gdzieś plastikowe figurki, które mogłyby zastąpić tekturkowe jakie są w tej grze?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2436
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 529 times
Been thanked: 459 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Jiloo »

Zaan84 pisze:Zamówione :) Mam pytanko, czy ktoś się może orientuje czy istnieją gdzieś plastikowe figurki, które mogłyby zastąpić tekturkowe jakie są w tej grze?
Gruby plan – 60 figurek w Mroźnej ZImie i 99 w Długiej Nocy :D
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: karawanken »

Ech chyba nie uda się przekonać żony :( strach przed zombie (z tego co mówi spowodowany jakimś filmem, który obejrzała kiedy miała 5 lat) jest zbyt silny. Najpierw muszę pozbierać na jakąś terapię dla niej.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: sewhoe »

Zaan84 pisze:Zamówione :) Mam pytanko, czy ktoś się może orientuje czy istnieją gdzieś plastikowe figurki, które mogłyby zastąpić tekturkowe jakie są w tej grze?
Zombiaki można łatwo zastąpić plastikiem z Zombicide, ale postacie bohaterów to grubsze wyzwanie.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: kwiatosz »

No to właśnie niepowtarzalna okazja właśnie poczuć konkret emocje podczas gry :) Rzadko tak bywa.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: karawanken »

kwiatosz pisze:No to właśnie niepowtarzalna okazja właśnie poczuć konkret emocje podczas gry :) Rzadko tak bywa.
Podsunąłem jej ten pomysł, jednak woli nie przeżywać podobnych emocji. No trudno nie każda gra jest dla każdego.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2436
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 529 times
Been thanked: 459 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Jiloo »

karawanken pisze:
kwiatosz pisze:No to właśnie niepowtarzalna okazja właśnie poczuć konkret emocje podczas gry :) Rzadko tak bywa.
Podsunąłem jej ten pomysł, jednak woli nie przeżywać podobnych emocji. No trudno nie każda gra jest dla każdego.
Pozostaje Ci czekać aż Plaid Hat Games wyda Crossroads w świecie Science Fiction.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: karawanken »

Jiloo pisze:
karawanken pisze:
kwiatosz pisze:No to właśnie niepowtarzalna okazja właśnie poczuć konkret emocje podczas gry :) Rzadko tak bywa.
Podsunąłem jej ten pomysł, jednak woli nie przeżywać podobnych emocji. No trudno nie każda gra jest dla każdego.
Pozostaje Ci czekać aż Plaid Hat Games wyda Crossroads w świecie Science Fiction.
Jeśli nie będzie zombie to tym razem nic mnie nie powstrzyma przed zakupem :D
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: lynwith »

karawanken pisze:Jeśli nie będzie zombie to tym razem nic mnie nie powstrzyma przed zakupem :D
Chyba, że w międzyczasie obejrzycie z żoną jakiś psychodeliczny film o kosmitach i też się zrazi :P ;)
Awatar użytkownika
Jasiek22
Posty: 131
Rejestracja: 13 maja 2011, 23:45

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Jasiek22 »

Dodatek zamówiony, przy takiej cenie nawet nie ma się co zastanawiać :)
Chociaż sam moduł Raxxon jakoś do mnie nie przemawia, bo za bardzo odbiega klimatem w sci-fi, ale mam nadzieję że się do niego przekonam.

A tak z innej beczki, jeśli ktoś chce przeżyć apokalipsę zombie na żywo, to niebawem będzie okazja w Gliwicach, bo organizują tam wielki escape room właśnie w tym klimacie :) Strona wydarzenia: http://zombieescape.pl/
Taka ciekawostka :)
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: KonradT »

Jiloo pisze:
karawanken pisze:
kwiatosz pisze:No to właśnie niepowtarzalna okazja właśnie poczuć konkret emocje podczas gry :) Rzadko tak bywa.
Podsunąłem jej ten pomysł, jednak woli nie przeżywać podobnych emocji. No trudno nie każda gra jest dla każdego.
Pozostaje Ci czekać aż Plaid Hat Games wyda Crossroads w świecie Science Fiction.
Tyle, że następna Gra Rozdroży wcale nie musi być kooperacją ze zdrajcą. Może to być gra o, np. pracownikach kosmicznej stoczni, którzy dowiedzieli się, że są planowane masowe zwolnienia i teraz chcą jak najlepiej wypaść przed kierownictwem jednocześnie podkładając innym świnie. Może to też być gra w stylu Tower Defense, gdzie będziemy bronić kolonii na odległej planecie przed kosmicznym robactwem. Co będzie to tylko Plaid Hat wie.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Banan2 »

Dwa dni szalonej przedsprzedaży w najniższej cenie za nami :) I jak poszło? Gra się ufundowała? :wink:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: nikczemnik »

A nowa plansza też się będzie świecić jak w dodruku podstawki? Muszę przyznać, że w końcu trzymając w rękach nowiutki egzemplarz dodruku podstawki cieszyłem się jak dziecko a po odpakowaniu mega się rozczarowałem, że faktura planszy jest zupełnie inna niż kart z lokacjami. Źle to wygląda na stole i odbija światło.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Krwawisz »

Hehe, no ufundowała się pięknie :D ;-)

A co do planszy, to szczerze mówiąc nie mam pojęcia. Wiem, że lokacje będą tekturowe, ale nie jestem w stanie powiedzieć jaka będzie faktura planszy. Spodziewałbym się, że taka jak w dodruku, ale równie dobrze może być inna... zobaczymy jak dostaniemy kopie produkcyjną
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Bary »

nikczemnik pisze:A nowa plansza też się będzie świecić jak w dodruku podstawki? Muszę przyznać, że w końcu trzymając w rękach nowiutki egzemplarz dodruku podstawki cieszyłem się jak dziecko a po odpakowaniu mega się rozczarowałem, że faktura planszy jest zupełnie inna niż kart z lokacjami. Źle to wygląda na stole i odbija światło.
Na niespójność planszy i kart lokacji/graczy pomoże zalaminowanie planszetek.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: nikczemnik »

Bary pisze:Na niespójność planszy i kart lokacji/graczy pomoże zalaminowanie planszetek.
Niespójność niespójnością, ale zalaminowanie kart lokacji tylko pogłębi mój problem, gram na stole przy świetle górnym znad planszy i po prostu światło odbija się od planszy i wali po oczach, lampki, kinkiety, zmiana żarówek nie pomaga, musiałbym chyba świetlówki zamontować co w ogóle mija się z celem. Tak jak karty w koszulkach można sobie podnieść i spokojnie przeczytać, tak plansza z taką fakturą to dla mnie dramat.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Krwawisz »

na szczescie na planszy nie ma nic do czytania ;)
Adar
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:03
Lokalizacja: Wałcz

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Adar »

Krwawisz pisze:Hehe, no ufundowała się pięknie :D ;-)

A co do planszy, to szczerze mówiąc nie mam pojęcia. Wiem, że lokacje będą tekturowe, ale nie jestem w stanie powiedzieć jaka będzie faktura planszy. Spodziewałbym się, że taka jak w dodruku, ale równie dobrze może być inna... zobaczymy jak dostaniemy kopie produkcyjną
Myśleliście może, żeby zrobić playmaty do MZ? Plansza + wszystkie lokacje?

Coś takiego jak tu
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 492
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Gothik »

Fajny pomysł, ale w przypadku DZ chyba nie do zrealizowania - nowe karty lokacji mają być dwustronne i odwracane w wyniku róznych wydarzeń w grze.
ODPOWIEDZ