Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4045
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: AkitaInu »

warlock pisze:Zagraliśmy wczoraj na 3 osoby (5 godzin grania, prędko powtórki nie będzie ;)). Gra jest masakrycznie dobra, jedyne co boli, to ten czas rozgrywki... Ledwo do pracy wstałem dzisiaj ;).

Pytanie do starych wyjadaczy - naklepałem wczoraj 281 pkt. Nie mam zielonego pojęcia, jaki to jest wynik. Średni? Dobry?
Całkiem sporo :) Ale zależy czy to nowa czy stara civka :) W starej ja miałem max 351 pkt, ale wszystko mi wychodziło, w nowej jednak tyle nie umiem ugrać ;) max to też troche ponad 250 (o ile dobrze pamiętam)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4661
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1964 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: warlock »

Nowa, trzecia edycja. ;)
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 529
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: lukwych »

Wszystko zależy od rywali i poziomu ich agresji. Jak każdy sobie skrobie, nie podbiera kart i nie atakuje, to wyniki powyżej 300 są realne. Za to przy ostrej rywalizacji 200 to sukces:)
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3416
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1162 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: piton »

lukwych pisze:Wszystko zależy od rywali i poziomu ich agresji. Jak każdy sobie skrobie, nie podbiera kart i nie atakuje, to wyniki powyżej 300 są realne. Za to przy ostrej rywalizacji 200 to sukces:)
Dokładnie! ostatnio w grze na 4 osoby miałem 306, żona 305 a pozostali sporo w tyle... punktowo nasz prywatny rekord ;) tylko granie było nazbyt pokojowe i karty podchodziły jak nigdy ;)
jak gramy tylko we dwójkę i się tłuczemy to wyniki oscylują wokół 140 punktów, grając pokojowo spokojnie da się wyrobić 250 i więcej punktów.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Brodmen
Posty: 26
Rejestracja: 20 kwie 2016, 13:40

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Brodmen »

Nie mam za dużego doświadczenia w tę grę (około 7 rozegranych partii), ale coś zaczęło mnie w tej grze martwić. Nie macie wrażenia, że gra krąży tylko wokół "wojny o kulturę". Jak dla mnie ta wojna jest zbyt "silna". Wczoraj zagraliśmy ze znajomymi, którzy na początku się nie zbroili, a potem pod koniec zaczęli trzaskać wojsko i rzucili się na najsłabszego militarnie. Dobrze, że gra jednak się skończyła bo szykowali kolejne wojny..... Nasze rozgrywki zazwyczaj się tak kończą... i najgorsze, że temu najsilniejszemu graczowi nic nie można zrobić;/
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4045
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: AkitaInu »

Brodmen pisze:Nie mam za dużego doświadczenia w tę grę (około 7 rozegranych partii), ale coś zaczęło mnie w tej grze martwić. Nie macie wrażenia, że gra krąży tylko wokół "wojny o kulturę". Jak dla mnie ta wojna jest zbyt "silna". Wczoraj zagraliśmy ze znajomymi, którzy na początku się nie zbroili, a potem pod koniec zaczęli trzaskać wojsko i rzucili się na najsłabszego militarnie. Dobrze, że gra jednak się skończyła bo szykowali kolejne wojny..... Nasze rozgrywki zazwyczaj się tak kończą... i najgorsze, że temu najsilniejszemu graczowi nic nie można zrobić;/
U nas chyba ani razu nie było wojny ;) ale martwi mnie znów rzecz - trzeba, naprawde trzeba iśc w naukę. I nie chodzi mi o to że każdy może sobie iść w nauke, mieć jej mniej lub więcej ale o to, że osoba która tej nauki ma najwięcej przeważnie wygrywa. WNiosek z tego jest prosty - wal w naukę (nie zaniedbując innych dziedzin czyli jedzenie i materiały) a będziesz miał wszystkiego naprawde sporo.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4661
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1964 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: warlock »

Brodmen pisze:Nie mam za dużego doświadczenia w tę grę (około 7 rozegranych partii), ale coś zaczęło mnie w tej grze martwić. Nie macie wrażenia, że gra krąży tylko wokół "wojny o kulturę". Jak dla mnie ta wojna jest zbyt "silna". Wczoraj zagraliśmy ze znajomymi, którzy na początku się nie zbroili, a potem pod koniec zaczęli trzaskać wojsko i rzucili się na najsłabszego militarnie. Dobrze, że gra jednak się skończyła bo szykowali kolejne wojny..... Nasze rozgrywki zazwyczaj się tak kończą... i najgorsze, że temu najsilniejszemu graczowi nic nie można zrobić;/
Nie wolno odstawać militarnie, to jest gwóźdź do trumny niestety... ostatnio grałem z dwoma kumplami, którzy odpuścili militaria i budowali silniczek punktów kultury. Wywołałem wojnę o kulturę, ukradłem 24 pkt, kumpel stracił tyle samo, i od tego momentu już był na równi pochyłej... Wygrałem o jakieś 80 pkt. A przyrost kultury do połowy drugiej ery miałem na poziomie +1...
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Nataniel »

Po kilkuset rozegranych partiach nie mam takiego wrażenia. W *żadnej* dziedzinie nie można odpaść za mocno, ale dróg do zwycięstwa widziałem już masę...
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Brodmen
Posty: 26
Rejestracja: 20 kwie 2016, 13:40

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Brodmen »

AkitaInu pisze: ale martwi mnie znów rzecz - trzeba, naprawde trzeba iśc w naukę.
Po wczorajszej potyczce niestety, ale nie mogę się z tym zgodzić. Kolega, który po raz kolejny zalał nas wszystkich bardzo ostro, miał przez całą grę przyrostu nauki na poziomie +4 - +5.....

Chyba muszę zmienić ekipę do grania, żeby coś się zmieniło :)
warlock pisze:Nie wolno odstawać militarnie, to jest gwóźdź do trumny niestety...
Wiem o tym, ale wracając po raz kolejny do wczorajszego przykładu, kumpel, w ciągu jednej swojej tury odskoczył dodatkowo jakieś 50 pkt. różnicy w sile militarnej (oczywiście na początku tej tury wywołał wojnę) i przy rozstrzyganiu wojny różnica wynosiła jakieś 60 pkt. .... a jak to się skończyło każdy może się domyślić.... :)



Mam jeszcze jedno pytanie z innej beczki, ponieważ wczoraj graliśmy w jedną partię około 6 godzin (graliśmy w 4-ę + dwoje dzieci w wieku 2 i 4 lata, które były dość "aktywne" do 3 ery :)) i po tym czasie ręce zaczęły się pocić, a karty nie posiadają koszulek. Jaki rozmiar pasuje i gdzie mogę kupić, bo chyba ten wymiar jest słabo dostępny;/
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Pan_K »

Brodmen pisze: Mam jeszcze jedno pytanie z innej beczki, ponieważ wczoraj graliśmy w jedną partię około 6 godzin (graliśmy w 4-ę + dwoje dzieci w wieku 2 i 4 lata, które były dość "aktywne" do 3 ery :)) i po tym czasie ręce zaczęły się pocić, a karty nie posiadają koszulek. Jaki rozmiar pasuje i gdzie mogę kupić, bo chyba ten wymiar jest słabo dostępny;/
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=39299
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: pan_satyros »

Jeśli komuś nadal mało czytania o Cywilizacji, to na naszym blogu dość przekrojowy tekst z gościnnym udziałem forumowiczów i niewielką sondą.

http://pelnapara.znadplanszy.pl/2016/05 ... lanszowce/
Brodmen
Posty: 26
Rejestracja: 20 kwie 2016, 13:40

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Brodmen »

A wiadomo coś o polskim dodatku??
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: yosz »

Na razie wiadomo tylko tyle że Czesi pracują nad dodatkiem (to będzie trochę więcej niż parę kart tak jak było we wcześniejszych dodatkach). Ma być podobno w tym roku i raczej spodziewam się że Rebel będzie robił wersję PL ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Zorak »

Po ok 20-30 grach na BGO mam parę pytań do bardziej doświadczonych graczy.
1) Areny czy świątynie. W I erze areny kosztują 1 punk nauki więcej ale są tańsze o 2 kamyki. zamiast kultury dostajemy siłę no i areny posiadają III erę a świątynie kończą się na II. Jak planujemy iść w Aśkę czy Michała to oczywiście świątynie. Ale pytanie jak przeważnie radzicie sobie z zadowoleniem.

2)Biblioteka I ery ? warto ? czy lepiej sobie darować i ew łapać w II erze.

3) murarstwo ( I era) ostatnio coraz bardziej mnie kusi. tylko 3 nauki a efektywność budowy cudów wzrasta 2krotnie + zaoszczędzone kamyki przy budowie budynków publicznych. Problemem jest to że zwykle w 1 erze kusi spora część kart i ciężko wybrać te najlepsze. Powiedzmy że mam alchemie , arystotelesa , uniwerek - ogólnie mam naukę - warto wydać te 3 na murarstwo ?

Dzięki i pozdrawiam :)
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Bary »

pan_satyros pisze:Jeśli komuś nadal mało czytania o Cywilizacji, to na naszym blogu dość przekrojowy tekst z gościnnym udziałem forumowiczów i niewielką sondą.

http://pelnapara.znadplanszy.pl/2016/05 ... lanszowce/
Świetna recenzja, szczególnie pomysł z podaniem tła muzycznego do lektury. :) Cywilizacja cały czas chodzi mi po głowie i Twoja recenzja zdecydowanie przybliżyła mnie do zakupu (jedynie czas rozgrywki w dalszym ciągu mnie przeraża).
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4661
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1964 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: warlock »

To jest jedyna wada tej gry, ale ona jest dokuczliwa tylko na etapie planowania spotkania planszówkowego: "ojjj, nie mam 5 godzin, wole w 3 inne gry zagrać itd." ;) Jak już zasiądziesz do gry to czas mija niepostrzeżenie, bo rozgrywka jest szalenie angażująca. Naprawdę warto.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5607
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 796 times
Been thanked: 1243 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: mat_eyo »

Potwierdzam. Nie czuć upływu czasu, nic się nie ciągnie. Jedyną możliwą stratą czasu jest gra w inne warianty niż pełny ;)

* wszystko to pisane jest z założeniem, że Cywilizacja to gra dwuosobowa z akceptowalnym wariantem trzyosobowym.
Zgodnie z zasadą:
"Prędzej się doczekasz Felda, który klimat ma
Niż swojej kolejki grając 4osobowe TTA" ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: pan_satyros »

Panowie nie żartujmy - rozmawiamy tu o tysiącleciach historii, a Wam ledwie 3-4h przeszkadzają ;)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Bary »

Mnie nie, ale czy mi żona tyle wysiedzi, to już zupełnie inna historia... :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Nataniel »

Obrazek :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
lerhit
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2014, 07:45
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: lerhit »

All ages admitted?
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: ramar »

Nataniel pisze:
Spoiler:
:)
W tle dorośli rozgryzają Colt Express, a dzieciaki cisną w Cywilizację :D
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Banan2 »

ramar pisze:
Nataniel pisze:
Spoiler:
:)
W tle dorośli rozgryzają Colt Express, a dzieciaki cisną w Cywilizację :D
No, ale to jest chyba syn Nataniela. Wiesz, indoktrynacja :wink: od urodzenia :wink: . Z bardzo pozytywnym skutkiem :)
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Zorak »

Na BGG ktos napisal informacje o kartach z planowanego dodatku
Cud za jedzenie, poswiecanie jednostek do ataku, uzywanie zoltych kart zaraz po ich zgarnieciu, liderzy i cuda pod areny i biblioteki. Wszystko brzmi ciekawie. Wiem ze czesc osob jest w testach dodatku mozecie napisac cos wiecej ?
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Bary »

Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ODPOWIEDZ