51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Marx »

Piehoo pisze:Po prostu zastanawia mnie stwierdzenie ze komuś coś sie należy za to ze CHCIAŁ kupić grę. Mogli nie doszacowac ilości tych dodatkowych elementów, co nie zmienia faktu ze jedynie pokrzywdzona mogłaby sie czuć osoba która kupiła i nie dostanie tego za co zapłaciła.
Chodzi mi wyłącznie o zadeklarowany czas przedsprzedaży, która została nagle zakończona, wbrew wcześniejszym informacjom ;-) Tylko w tej kwestii mam żal, i uważam, że wyszło niefajnie. Tutaj nie ma płaczących osób, które wylewają żale, bo się zagapiły i np. nie załapały się na early birdsy. Ale cieszę się, że jest pozytywny odzew wydawnictwa, czekajmy spokojnie.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: akahoshi »

A ja się ośmielę tak trochę nie w temacie :wink: zadać pytanie.
Bardzo lubię Osadników. Grywam w nich równie często z żoną, jak i sam. Kiedyś również grywaliśmy w większym gronie, ale grupa się posypał (pojechali do Holandii zarabiać na planszówki :P ).
Boję się też tego, że matce moich dzieci może nie podejść klimat postapo.
Czy biorąc wszystko powyższe opłaca mi się zainwestować w podstawkę 51 stanu?
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Sekator »

Jak wygląda tryb solo w Master Secie? Talia kart tak jak w Osadnikach i wygrywamy/ przegrywamy, czy granie na punkty tak jak w euro?

Edit; chodzi mi o ten z wersji na wypasie, to bedzie cos innego niz ten z instrukcji?
fallenlord
Posty: 7
Rejestracja: 23 sty 2016, 17:33

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: fallenlord »

Jestem ciekaw czy po takiej wtopie wystarczy radosnego cwierkania panu IT podczas kolejnej parodii jednego aktora i usłyszę tym razem "Drogie Dzieci tym razem Pan Prezes zrobił Was w ch... w białych rękawiczkach i jak byście nie wiedzieli to My w Portalu używamy kalendarza Majów, a w nim niektóre miesiące mają 10 dni mniej niż inne..."

Wysłane z mojego XT1072 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Maxxx76 »

Jakiej wtopie? Sprzedali cały extra nakład. Co znaczy kilku niezadowolonych klientów? :-P
fallenlord
Posty: 7
Rejestracja: 23 sty 2016, 17:33

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: fallenlord »

W handlu żeby odnieść sukces jest jedną rzecz której nigdy nie mówi się klientowi - a mianowicie że "Nie ma racji".
Znając sposób prowadzenia tej firmy przez Mistera Chaosa nie dziwię się że skończyło się tak jak się skończyło.
Co do sukcesu finansowego zawsze pozostaje pytanie: Ilu jednorazowych klientów zdobyli teraz a ilu rozczarowany stracili w przyszłości. To przecież nie jest ich ostatnia gra.
A komunikacji z klientami niech się Portal moze nauczy od amatorów jak np. GFP

Wysłane z mojego XT1072 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: evenstar »

Czemu cena w Rebelu, który jest notabene najdroższym sklepem internetowym wynosi 145zł a ja dałam 159 :evil: :?: :!: :?: Za chwile sie okaże, że w sklepach będzie chodzić po 100.. http://www.rebel.pl/product.php/1,1523/ ... r-Set.html
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: bulaxyz82 »

evenstar pisze:Za chwile sie okaże, że w sklepach będzie chodzić po 100.. http://www.rebel.pl/product.php/1,1523/ ... r-Set.html
Możliwe, że tak. Portal nigdy nie ukrywał że nie chce być żadną konkurencją dla sklepów i zawsze ceny w przedsprzedaży czy to w stałej ofercie nie były jakoś wyjątkowo atrakcyjne. Oczywiście małą rekompensatą są dodatkowe elementy, które zazwyczaj po półrocznym okresie wchodzą do oferty sklepiku.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 201 times
Been thanked: 98 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: zioombel »

evenstar pisze:Czemu cena w Rebelu, który jest notabene najdroższym sklepem internetowym wynosi 145zł a ja dałam 159 :evil: :?: :!: :?: Za chwile sie okaże, że w sklepach będzie chodzić po 100.. http://www.rebel.pl/product.php/1,1523/ ... r-Set.html
Bo 159 to SCD. Rebel ma cenę niższą do dnia premiery. Pózniej będzie 159. Jakby Portal jako wydawca sprzedawał taniej niż sklepy to żaden sklep by tego od niego nie kupił. Portal zachęcał do kupna w SCD dodatkowa zawartością, której w sklepie nie będziesz miała.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: evenstar »

Powiem szczerze, że zdecydowałam się tylko przez te dodatkowe frakcje.
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Sekator »

evenstar pisze:Czemu cena w Rebelu, który jest notabene najdroższym sklepem internetowym wynosi 145zł a ja dałam 159 :evil: :?: :!: :?: Za chwile sie okaże, że w sklepach będzie chodzić po 100.. http://www.rebel.pl/product.php/1,1523/ ... r-Set.html
Już chodzi (prawie) ;)

A co z tym dodatkowym trybem solo? Też będzie tylko w wersji z przedsprzedaży? Za takie coś powinien być kryminał :evil:
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: bulaxyz82 »

Sekator pisze: A co z tym dodatkowym trybem solo? Też będzie tylko w wersji z przedsprzedaży? Za takie coś powinien być kryminał :evil:
Podobno dodatkowy tryb solo ma być rozsyłany w postaci PDF. Także dla chętnych mogę na maila powysyłać jak tylko takie cuś będzie.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Sekator »

bulaxyz82 pisze:
Sekator pisze: A co z tym dodatkowym trybem solo? Też będzie tylko w wersji z przedsprzedaży? Za takie coś powinien być kryminał :evil:
Podobno dodatkowy tryb solo ma być rozsyłany w postaci PDF. Także dla chętnych mogę na maila powysyłać jak tylko takie cuś będzie.
To świetnie. Będę nękał Cię w takim razie po tym jak już to wyjdzie. Właśnie, kiedy to się stanie? 25 maj gdzieś mi się przewinął. Ale niby sklepy już zaczynają przedsprzedaż, więc może wcześniej? Z 2 strony to Portal, czyli że później?
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: evenstar »

przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: KrzysiekL »

Chodzi o cenę? Zawsze możesz odwołać zamówienie w Portalu -- na pewno znajdą się chętni na Twoje miejsce. ;)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Marx »

Ale to wersja okrojona będzie przecież :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: vojtas »

Naprawdę nie byłaś tego świadoma wcześniej? Wydawca zawsze sprzedaje po SCD, zmieniają się tylko extrasy. :)
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: tassman »

Marx pisze:Ale to wersja okrojona będzie przecież :-)
hmmmm... To ze strony gamiko trochę nie fair. Klient będzie myślał że dostanie wersję z drewnianymi elementami takimi jak preorderze.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Marx »

Drewienka, ale bardziej myślałem o dwóch frakcjach :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
TTR_1983
Posty: 3939
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: TTR_1983 »

Przecież drewienka będą w każdym pudle, tylko "uboższe". Ile razy można to wałkować.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Sekator »

TTR_1983 pisze:Przecież drewienka będą w każdym pudle, tylko "uboższe". Ile razy można to wałkować.
Ze strony Gamiko: A dla tych, którzy zamówią grę w preorderze przewidziane są unikatowe drewniane elementy, których nie będzie w normalnej sprzedaży

Widać trzeba wałkować aż ludzie nauczą się czytać ze zrozumieniem.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: evenstar »

Akurat te drewniane elementy mi nie robią różnicy. Więc 30zł więcej tylko za 2 dodatkowe frakcje (odliczając już koszty wysyłki) to trochę sporo.
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Portal Games »

Opis ze strony sklepu Gamiko pochodzi z bloga planszówkowego (co zresztą jest zaznaczone w tekście). Nie powinien się tam znaleźć, bo faktycznie może wprowadzać w błąd - kontaktujemy się z nimi w tej sprawie.

Co do ceny - nigdy nie ukrywaliśmy faktu, że 159 zł to cena SCD, ale także tego że dodatki odblokowane podczas przedsprzedaży dla Was będą dodawane gratis, a najwcześniej za pół roku pojawią się w normalnej sprzedaży (uprzedając ew. wątpliwości, dodatkowe warianty solo, będą dostępne w postaci pliku pdf do pobrania) - ich łączna cena zdecydowanie przekroczy różnicę między SCD a najniższą ceną sklepową.
nodek
Posty: 5
Rejestracja: 26 gru 2015, 01:34
Lokalizacja: Jaworzno

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: nodek »

A kiedy nastapi wysylka dla Preorderowcow? obilo mi sie o oczy gdzies w tekscie, ze otrzymamy gre wczesniej niz bedzie dostepna w sklepach, jakiego terminu mozna sie spodziewac?
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: bulaxyz82 »

nodek pisze:A kiedy nastapi wysylka dla Preorderowcow? obilo mi sie o oczy gdzies w tekscie, ze otrzymamy gre wczesniej niz bedzie dostepna w sklepach, jakiego terminu mozna sie spodziewac?
Podpinam się pod pytanie.

Chociaż ptaszki gdzieś ćwierkały, że może to być nawet dwa tygodnie przed oficjalną premierą.
ODPOWIEDZ