Star Trek: Frontiers, czyli Mage Knight SF

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Amenhotep
Posty: 91
Rejestracja: 30 wrz 2012, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Star Trek: Frontiers, czyli Mage Knight SF

Post autor: Amenhotep »

Nieee , no nieeee po prostu. Najpierw ST: Ascendancy a teraz to. Przecież jeśli wyłożę prawie trzy stówki na jedną z nich to żona mnie zabije , nie mówiąc już o dwóch grach. :roll:
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Star Trek: Frontiers, czyli Mage Knight SF

Post autor: crsunik »

A gdzie Ascendancy można dostać?
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Star Trek: Frontiers, czyli Mage Knight SF

Post autor: bukimi »

crsunik pisze:A gdzie Ascendancy można dostać?
O Ascendancy masz osobny wątek: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 3&start=50
I z tego co widzę preordery jeszcze nie ruszyły. Premiera jakoś około wakacji.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Star Trek: Frontiers, czyli Mage Knight SF

Post autor: Tony23 »

chłopaki z Dice Tower juz mają

https://www.youtube.com/watch?v=-FIuHpyBASs
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Star Trek: Frontiers, czyli Mage Knight SF

Post autor: pinata »

Tony23 pisze:chłopaki z Dice Tower juz mają
Przybyłem, zobaczyłem i... w mojej opinii nie wygląda to dobrze.

Od samego początku (tj.: od pierwszych wzmianek o ST:F) ten retheme nie wzbudzał mojego entuzjazmu. Z każdą kolejną informacją (zdjęcia, recenzje) to odczucie się pogłębia.

Wizualnie gra wygląda fatalnie. Wszystko jest jakieś ciemne, a filmowe postaci i sceny na kartach trącą latami 70-tymi. Nawet nomenklatura wydaje się nie mieć sensu - data token/crystal zamiast mana (krystalizacja danych? wtf?), plasma torpedo/plasma pulse zamiast fire/ice (nie można było wymyślić mniej podobnych do siebie wyrażeń niż "plasma torpedo" i "plasma pulse"?).

Z kart podglądniętych w recenzji Dice Tower wynika, że startowe decki są identyczne z podstawowym Mage Knightem. Natomiast karty zaawansowane, czary i jednostki są częściowo inne, nie mające odpowiedników nawet w Lost Legion. Zasady ruchu też wydają się różnić (przez niektóre rodzaje ternów można przejść, ale nie można się zatrzymać).

Nie jest to więc idealna kopia MK, ale mimo tego ja ST:F sobie odpuszczę. Jeżeli jednak ktoś nie przepada za high-fantasy, preferując raczej klimaty sci-fi, to i tak warto spróbować - i mówię to mimo osobistej niechęci do tego retheme - bo gra została stworzona w oparciu o ósmy cud świata, czyli grę Mage Knight: the Board Game.
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Star Trek: Frontiers, czyli Mage Knight SF

Post autor: Tony23 »

Właśnie nie wiedziałem czy jako fan MK patrze nieobiektywnie, ale te grafiki to jakiś żart.
Gra jest po prostu brzydka.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Star Trek: Frontiers, czyli Mage Knight SF

Post autor: misioooo »

Mi też się nie podoba ta wszechobecna ciemność. Rozumiem, że kosmos etc, ale to da się ubrać znacznie ładniej i przyjemniej dla oka.
Klatki z filmów na kartach - a fe...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Star Trek: Frontiers, czyli Mage Knight SF

Post autor: Gambit »

Jestem trochę rozdarty szczerze mówiąc. Z jednej strony uwielbiam MK i Star Treka. Ta gra powinna być spełnieniem moich marzeń. Z drugiej strony mam w domu ST: Fleet Captains, które mizia mnie startrekowo na wystarczająco wysokim poziomie. Nie wiem, czy potrzebuję na zaraz kopii MK w innych szatkach. Kostka Borg chyba nie wystarczy :)
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Star Trek: Frontiers, czyli Mage Knight SF

Post autor: Piehoo »

Dużo brzydszy MK. Na pierwszy rzut oka połączenie mechaniki z klimatem tez po stronie oryginału. Mimo wszystko fanboye ST kupią. :)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1566
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 198 times
Been thanked: 598 times

Re: Star Trek: Frontiers, czyli Mage Knight SF

Post autor: Ayaram »

Bo ja wiem? Fani MK raczej zostaną przy MK. Dla fanów ST z kolei MK wydaje się zbyt specyficzną grą. To zdecydowanie nie to samo co SW: IA. Takie w sumie dla nikogo to :wink:
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Star Trek: Frontiers, czyli Mage Knight SF

Post autor: sirafin »

Gambit pisze:mam w domu ST: Fleet Captains, które mizia mnie startrekowo na wystarczająco wysokim poziomie. Nie wiem, czy potrzebuję na zaraz kopii MK w innych szatkach. Kostka Borg chyba nie wystarczy :)
Coś w tym jest. Mam wrażenie, że w zestawieniu tych dwóch tytułów Fleet Captains po prostu dużo lepiej oddaje startrekowy klimat. Frontiers zdaje się serwować znacznie większe odchyły dla odczuć fabularnych. Nie wiem, czy to dlatego, że wcześniej grałem w Mage Knight, ale tutaj momentami tematyka sprawia wrażenie boleśnie naciągniętej na szkielet mechaniki. Przy pierwszych zapowiedziach byłem mocno zaintrygowany, ale to, co zobaczyłem w recenzji, skutecznie ostudziło moje zainteresowanie.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Star Trek: Frontiers, czyli Mage Knight SF

Post autor: crsunik »

Rozbawiła mnie ta recenzja: https://www.youtube.com/watch?v=iphhjaAPlLw
Awatar użytkownika
xavier5
Posty: 104
Rejestracja: 08 lut 2014, 22:52
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Star Trek: Frontiers, czyli Mage Knight SF

Post autor: xavier5 »

Skończyłem właśnie pierwszą partię solo. Grało mi się fajnie, bo uwielbiam Mage Knight'a nie mniej jak już zostało to opisane, nie ma tu nic specjalnie innowacyjnego w porównaniu do oryginału. Jest kilka zmian - brak dnia/nocy, dodane "Away Missions", połączenie czarów i artefaktów, nie sprawiają one jednak całościowo wrażenia, że gra się w mechanicznie inną lub ulepszoną grę. Core'owa mechanika jest ta sama i są to raczej drobne wariacje na temat.

Jeśli ktoś jest typem zbieracza jak ja, lubi mechanikę Mage Knight'a i Sci/Fi to można się skusić, natomiast gry są na tyle zbliżone, że przy casualowym graniu nie jestem przekonany do potrzeby posiadania obu naraz - mając Mage Knight'a i grając solo wybrałbym raczej Lost Legion, bo wprowadza nowe scenariusze i nowy wariant gry przeciwko zautomatyzowanemu generałowi, zamiast prawie to samo, inaczej wyglądające :) Wybierając którą kupić jako pierwszą nie ma moim zdaniem jednoznacznego zwycięzcy. Wszystko zależy od waszych potrzeb i oczekiwań :)

Wizualnie plansza faktycznie jest trochę ciemnawa - podział na pola, lasy, bagna w MK faktycznie był bardziej "naturalny", ale opinie że gra jest strasznie brzydka IMO są przesadzone - jakość grafik/kart moim zdaniem jest na tym samym poziomie co MK i która wygląda lepiej zależy od tego czy wolimy sci/fi czy fantasy. Dla mnie obie gry są wizualnie ok (i obie trochę ustępują pod tym względem co lepszym produkcjom FFG, ale atutem MK IMHO zawsze była mechanika).
ODPOWIEDZ