Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
wirusman
Posty: 1975
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 86 times
Been thanked: 28 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: wirusman »

Z powodu okropnego loga :D Nie posiadam przezroczystych koszulek:) I szybciej składa się grę po przegranej walce:)

A problem z kartami hive, jest. Ale tak samo jak w robinsonie nie patrzę jak tasuję decka (przynajmniej, tak mi się wydaje:P).
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Gambit »

wirusman pisze:A problem z kartami hive, jest. Ale tak samo jak w robinsonie nie patrzę jak tasuję decka (przynajmniej, tak mi się wydaje:P).
Nie patrzysz jak tasujesz, ale potem widzisz jak masz dociągać. Czasem informacja o tym jaka dokładnie karta leży na górze talii, jest kluczowa.
wirusman
Posty: 1975
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 86 times
Been thanked: 28 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: wirusman »

Gambit pisze:
wirusman pisze:A problem z kartami hive, jest. Ale tak samo jak w robinsonie nie patrzę jak tasuję decka (przynajmniej, tak mi się wydaje:P).
Nie patrzysz jak tasujesz, ale potem widzisz jak masz dociągać. Czasem informacja o tym jaka dokładnie karta leży na górze talii, jest kluczowa.
Jak w filmie, słyszę gdzieś tego małego kota, że chodzi mi koło nogi. :D
zuberro
Posty: 54
Rejestracja: 28 lip 2015, 10:53

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: zuberro »

Ja właśnie posegregowałem Predatora i zakoszulkowałem wszystkie karty, po poprzednich zmaganiach z Alienem poszło w miarę gładko. Niestety brakuje mi jednej karty... napisałem już do Upper Decka i przyślą mi ją - czas oczekiwania 6 tygodni. Chciałbym jednak w międzyczasie trochę pograć i stąd moja prośba. Czy moglibyście mi opisać/wysłać zdjęcie karty : Flares, Frags, and Claymores - One at a Time (Enemy) ? nie mogę znaleźć jej w necie. Byłbym bardzo wdzięczny.
sadza
Posty: 33
Rejestracja: 15 wrz 2008, 17:33
Has thanked: 6 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: sadza »

Nie tylko kart brakuje..., brak instrukcji w pudełku to już jest żenujące !!! Taka droga gra i takie numery... eh P.S mam zgadywać jak to się gra ? :P ... wiem mam ściągnąć sobie karty i instrukcję z bgg.
blastsoul
Posty: 40
Rejestracja: 25 wrz 2015, 16:00
Has thanked: 3 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: blastsoul »

zuberro pisze:Ja właśnie posegregowałem Predatora i zakoszulkowałem wszystkie karty, po poprzednich zmaganiach z Alienem poszło w miarę gładko. Niestety brakuje mi jednej karty... napisałem już do Upper Decka i przyślą mi ją - czas oczekiwania 6 tygodni. Chciałbym jednak w międzyczasie trochę pograć i stąd moja prośba. Czy moglibyście mi opisać/wysłać zdjęcie karty : Flares, Frags, and Claymores - One at a Time (Enemy) ? nie mogę znaleźć jej w necie. Byłbym bardzo wdzięczny.
to ta?
czy ta ?
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3363
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 116 times
Been thanked: 131 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: maciejo »

Alien spolszczony :D a czy znajdzie się jakaś dobra dusza,która przetłumaczy przynajmiej instrukcję do Predatora.
Na polskie wersje Enkouterów chyba nie ma co liczyć :?: :cry:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
WolekMKB
Posty: 128
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:10

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: WolekMKB »

witam,
gra jest świetna (Gambit moja żona mnie zabiła, bo przez Ciebie w tym miesiąc poszło 500 zł - 2 x Legendary) kilka pytanek..
- sezon 1 obejctive 1 wipe out może być z dowolnego miesjca tam gdzie jest clear czy tylko z wildsów?
- sezon 1 objective 2 czy płacąc jako team 6 gwiazdek odrzucamy te kary na discard czy z gry?
- czy karta typu zamień odsłoniętą kartę na zasłoniętą dotyczy kart tylko the wild czy również w combat zone...czyli te na te
dzięki z góry za odpowiedź
WolekMKB
Posty: 128
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:10

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: WolekMKB »

korekta 1 pytania oczywiście chodziło o hills
olsszak
Posty: 1824
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: olsszak »

drugie pytanie odpowiedź na pewno brzmi discard:) Natomaist ogólnie jest podforum do pytań o zasady.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: orzeh »

Co za cholera ten Predzio, w końcu go wykończyliśmy ale mnie normalnie bezczelnie wybuchł ;) na 2 graczy jest moim zdaniem nieporównywalnie ciężej niż Alien.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

My rozegraliśmy ostatnio partię na 4 (2 Humans, 2 Predators):

Humans Avatars: Synthetic, Mercenary.
Predators Avatars: Gunslinger Hunter, City Hunter.

Location: The Auriga.
Objectives: The S.O.S., You're A Thing, A Construct, Other-World Life-Form.

Barracks: Warrant Officer Ripley, Bishop, Johner, Call.
Armory: Urban.

Graliśmy na niejawne Hidden Agendas, Challenges i Tests oraz trzy Strike decks oraz mix Drones/Young Bloods.

Jeden sygnał S.O.S. namierzył Mercenary, drugi Gunslinger Hunter. Natrafiliśmy na dwa klony Johner'a (Thermos Gun, Sleep When You Die, Man) i jeden Predatora (Medicomp). Gunslinger Hunter zniszczył "tańszego" Johnera i Predatora, rare'kę Johnera załatwił Synthetic.
Przy drugim Objective zostały też odkryte obie Hidden Agendas, obie dobre (Implacable, Aggressive).

W finałowym Objective pierwszy zginął Mercenary zabity przez One Big Ugly Mother..., po nim padł Gunslinger Hunter również zabity przez finałowego bossa. Jako ze uaktywnił autodestrukcję pozostałej dwójce pozostała jedna tura na wykończenie bossa. Jednak City Hunter "przepędził" Predatora dzięki karcie Hunt The Hunter. Jednak na punkty honoru i tak wygrał Gunslinger Hunter.

Rozgrywka była zbalansowana, praktycznie każdy przeżył do finałowego Objective, jednak strasznie namieszał trzeci Hazard They're All Dead i S#!% Happens, które dosyć przetrzebiły nasze decki.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Musze stwierdzic ze w przypadku mojej grupy mix AvP sprawdzil sie fenomenalnie i praktycznie jest to jedyny tryb w jaki chca grac jesli chodzi o serie Legendary Encounters.
Po oklepaniu kilkanascie razy scenariuszy z Aliena nie maja ochoty rozgrywac ich ponownie. To samo sie tyczy dwoch scenariuszy z Predatora. Tryb grania jako Predatorzy tez sie bardzo szybko znudzil, w jego przypadku mimo kilku roznic za bardzo przypomina on serie Marvel, i akurat przy posiadaniu wszystkich dodatkow z serii Marvel wola rozegrac partie w Marvela niz PvP Predatora (wiecej kart, wiecej kombinacji i mozliwosci).
Mix AvP strasznie im sie spodobal, dostarcza wiekszej dawki emocji zamieniajac gre w prawdziwy survival. A gdy w grze pojawi sie zdrajca i Alien Player to dochodzi do tymczasowych koalicji (wszyscy atakuja Alien Playera, albo zdrajce), kazdy probuje przezyc i wyeliminowac gracza ktory jest blizej zwyciestwa.
Dodatkowo zawsze siadamy tak zeby Humans czy Predatorzy nie mieli tur bezposrednio po sobie (1 gracz Human, 2 gracz Predator, 3 gracz Human, 4 gracz Predator), dzieki temu mozna podkladac sobie "swinie" - Human Player nie zabija aliena ktory wejdzie w nastepnej turze do Combat Zone, bo wie ze bedzie musial poradzic sobie z nim Predator a nie "kolega" z teamu.
Naprawde swietna ale rowniez bardziej trudna i wymagajaca rozgrywka, mimo to dostarcza duzo wrazen. Jak narazie to jedyna opcja w jaka chetnie zagra moja ekipa (dopoki nie wyjdzie zapowiedziany dodatek do Aliens).
sadza
Posty: 33
Rejestracja: 15 wrz 2008, 17:33
Has thanked: 6 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: sadza »

Mam Legendary Predator zastanawiam sie nad Legendary Alien, mam jednak wątpliwości czy teksty na kartach ( umiejętności ) się nie powtarzają ?. Bo nie chce wydawać 200zl, żeby mieć prawie takie same karty tylko z innymi grafikami. Jeżeli rozgrywki i kombinacje z kartami maja wyglądać tak samo to podziekuję. ( weż kartę, podgladnij karte itd. ) Bo umiejętności na kartach powtarzają sie nawet miedzy 2 taliami w dzungli i w miescie.
WolekMKB
Posty: 128
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:10

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: WolekMKB »

sadza...ja mam obie i w obie często gram,mechanika gry i karty praktycznie są takie same...drobne niuanse...moim zdaniem alien jest trochę lepszy, bo a)mamy więcej scenariuszy, b)więcej się dzieje nieprzewidywanych rzeczy-facehuggery,fajne objecitvy c)klimat d)motyw zdrajcy i granie p śmierci alienem

decyzja twoja...jeśli z kasą nie ma problemu to polecam, ja nie żałuje
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3363
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Ardel12 »

WolekMKB pisze:sadza...ja mam obie i w obie często gram,mechanika gry i karty praktycznie są takie same...drobne niuanse...moim zdaniem alien jest trochę lepszy, bo a)mamy więcej scenariuszy, b)więcej się dzieje nieprzewidywanych rzeczy-facehuggery,fajne objecitvy c)klimat d)motyw zdrajcy i granie p śmierci alienem

decyzja twoja...jeśli z kasą nie ma problemu to polecam, ja nie żałuje
Popieram każdy argument, ale w obronie Predatora powiem, że jeśli chcemy dostać grę nie tylko kooperacyjną czy też semi, to Predator z trybem grania Łowcami po prostu wymiata. Wybijanie marnych ludzkich istot i przepychanki z innymi Predatorami jest po prostu świetne.

Dodam, że posiadam Aliena, Predatora oraz Marvela. Każda z tych gier ląduje co jakiś czas na stole i nie czuję przesytu mechaniką.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Gambit »

Ardel12 pisze:
WolekMKB pisze:sadza...ja mam obie i w obie często gram,mechanika gry i karty praktycznie są takie same...drobne niuanse...moim zdaniem alien jest trochę lepszy, bo a)mamy więcej scenariuszy, b)więcej się dzieje nieprzewidywanych rzeczy-facehuggery,fajne objecitvy c)klimat d)motyw zdrajcy i granie p śmierci alienem

decyzja twoja...jeśli z kasą nie ma problemu to polecam, ja nie żałuje
Popieram każdy argument, ale w obronie Predatora powiem, że jeśli chcemy dostać grę nie tylko kooperacyjną czy też semi, to Predator z trybem grania Łowcami po prostu wymiata. Wybijanie marnych ludzkich istot i przepychanki z innymi Predatorami jest po prostu świetne.

Dodam, że posiadam Aliena, Predatora oraz Marvela. Każda z tych gier ląduje co jakiś czas na stole i nie czuję przesytu mechaniką.
Mogę się tylko podpisać pod powyższym.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8759
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2675 times
Been thanked: 2357 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Curiosity »

Czy są jakieś oficjalne reguły grania kombinacją 2 Predatorów i 2 ludzi? Jakie są wtedy cele gry (warunki zwycięstwa)?
Wstyd się przyznać, ale obie podstawki mam od dawna i tego tematu jeszcze nie zgłębiłem.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: orzeh »

Nie chcę zakładać wątku w zasadach, zapytam tutaj - P2,obj 1, aby go wykonać (albo odrzucić Eventy spod niego) gracze muszą pociągnąć karty z decka, przy dwóch graczach muszą być o tej samej wartości ale przeciwnych symbolach?
1 gwiazdka = 1 pazur ?
Jeśli są różne wartości i/lub takie same symbole to test nieudany?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8759
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2675 times
Been thanked: 2357 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Curiosity »

Ponawiam pytanie o mieszanie Aliena z Predatorem.
W instrukcji do Predatora jest opisany tylko wariant "gracze Predatorzy polują na Alieny". Nie znalazłem niczego o łączeniu graczy Predatorów i graczy Ludzi. Jak to organizacyjnie ogarnąć? Przecież to muszą być 2 rodzaje Baraków... Gra się na dwie maty?

Help!
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Curiosity pisze:Ponawiam pytanie o mieszanie Aliena z Predatorem.
W instrukcji do Predatora jest opisany tylko wariant "gracze Predatorzy polują na Alieny". Nie znalazłem niczego o łączeniu graczy Predatorów i graczy Ludzi. Jak to organizacyjnie ogarnąć? Przecież to muszą być 2 rodzaje Baraków... Gra się na dwie maty?

Help!
Nie ma oficjalnego wariantu na mieszanie Ludzi z Predatorami vs Obcy, tak jak sam juz zauwazyles w instrukcji jest tylko wariant polowania Predatorami na Obcych. Tez mi tego brakowało więc zacząłem kombinowac jakby to połączyć zeby dało się grać, jeśli cię interesuje taki home rules to znajdziesz "zasady" kilka stron wcześniej http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... &start=100
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8759
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2675 times
Been thanked: 2357 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Curiosity »

Dzięki! Może zagramy za tydzień :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: rzaba »

U mnie niestety tez brakuje karty, Role "The Highest Tech". Upper deck odpisal ze mam czekac 2-10 tygodni (!!!). Podesle ktos info co tam jest na tej karcie? Z gory wielkie dzieki
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8759
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2675 times
Been thanked: 2357 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Curiosity »

rzaba pisze:U mnie niestety tez brakuje karty, Role "The Highest Tech". Upper deck odpisal ze mam czekac 2-10 tygodni (!!!). Podesle ktos info co tam jest na tej karcie? Z gory wielkie dzieki
Proszę bardzo :)
Spoiler:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 969
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: krecilapka »

Tłumaczę sobie instrukcję na j. polski i mnie męczy taka jedna sprawa. Póki co nazywam bohatera tej gry per "drapieżca", ale moja żona twierdzi, że powinien on pozostać predatorem. Hm... A wam jak się wydaje?
ODPOWIEDZ