Thrash'n Roll (Aleksander Biela, Krzysztof Matusik)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 766
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: Thrash'n Roll

Post autor: _Berenice_ »

Według mnie tworzenie wielu płyt może mieć sens przy większej liczbie graczy. Przy trzech osobach prowadziło to trochę do bitw przebojów, ale w 2osobowym gronie zawsze jak najwięcej podwyższam sprzęt+doświadczenie, a potem tylko ciągnę profity z jednego singla i albumu(mogę produkować niezły już od trzeciej tury, więc nadganiam stracone punkty), a jak się trafią odpowiednie karty wsparcia to droga do sławy stoi otworem :wink:

Mam wrażenie, że tutaj trochę klimat pożarł mechanikę. Wiadomo, że warto robić skandale, aby dopchać się do sceny, ale mechanicznie powoduje to brak możliwości blokady ruchów graczy.
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
Dzika Mrówka
Posty: 150
Rejestracja: 04 wrz 2008, 20:11

Re: Thrash'n Roll

Post autor: Dzika Mrówka »

No być może przy 4 osobach tworzenie większej ilości singli i płyt ma jakiś głębszy sens, ale tryb 4-osobowy odstrasza mnie dodatkowymi 2 rundami. Nie wiem czemu są one dodane.
Nie cierpię nie grać w gry planszowe!!
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 398
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 55 times
Been thanked: 10 times

Re: Thrash'n Roll

Post autor: hrachubi »

Wysyłka gier do wspierających już się rozpoczęła czy może zacznie się w przyszłym tygodniu?
Ktoś już dostał paczkę lub informację o nadaniu?
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Thrash'n Roll

Post autor: gaseki »

Niestety, wygląda na to, że wydawnictwo nie lubi udzielać informacji ;)
Spodziewam się, że są zajęci Rollem, ale fajnie by było jakby jakieś małe uaktualnienie chociaż było.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Thrash'n Roll

Post autor: hutriel »

gaseki pisze:Niestety, wygląda na to, że wydawnictwo nie lubi udzielać informacji ;)
Spodziewam się, że są zajęci Rollem, ale fajnie by było jakby jakieś małe uaktualnienie chociaż było.
W sensie że Rollem z Thrash'n? [emoji2]
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Thrash'n Roll

Post autor: gaseki »

A to nie oni się zajmują Roll For The Galaxy?
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Thrash'n Roll

Post autor: hutriel »

gaseki pisze:A to nie oni się zajmują Roll For The Galaxy?
No nie do końca. Chociaż faktycznie tu Fabrica tam Factory - można się pomylić. [emoji2]
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Thrash'n Roll

Post autor: gaseki »

No i dałem ciała. Drobne przeoczenie.
Mimo wszystko uważam, że przydałyby się jakieś nowe informacje o wysyłce
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Thrash'n Roll

Post autor: gaseki »

No to mamy uaktualnienie - firma spedycyjna zawaliła. Ciekawe co się wydarzy następne
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Thrash'n Roll

Post autor: crsunik »

Ja się zastanawiam gdzie się podziewa moja nowa plansza obiecana w ramach reklamacji.
Miło by było, gdybyś ktoś odpisał na maile / wiadomość na forum.
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Thrash'n Roll

Post autor: gaseki »

Kontakt z klientem to jest po prostu żart tutaj. Ja wiem, że na kickstarterze dali znać co i jak, ale przydałoby się i tutaj. A jeszcze jak w poprzedniej informacji mówili o wysyłce drugiego, a teraż, że miała być tydzień temu... Coś im chyba kalendarz szwankuje.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3378
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1051 times
Been thanked: 2056 times

Re: Thrash'n Roll

Post autor: Ardel12 »

Dziś o godzinie 18 zapukał do mych drzwi listonosz pocztex z nowiutką planszą. Pancernie zapakowana, doszła do mnie bez żadnych uszczerbków. Pozbawiona jest jakichkolwiek uszkodzeń czy niedoróbek.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Thrash'n Roll

Post autor: crsunik »

Wczoraj i u mnie zjawił się listonosz z nową planszą. Plansza cała, nieuszkodzona, bez defektów :)

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
Ademius
Posty: 63
Rejestracja: 12 sty 2015, 21:37
Lokalizacja: Legnica

Re: Thrash'n Roll

Post autor: Ademius »

Dzisiaj dotarła do mnie paczka z Trash'n Roll :)
Po wstępnych oględzinach wszystko w porządku.
Trzeba będzie zagrać wkrótce. Plansza rożni się od prototypowej, ale dla mnie na plus.
Awatar użytkownika
pa5tor
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2015, 10:56
Lokalizacja: Allenstein

Re: Thrash'n Roll

Post autor: pa5tor »

właśnie odebrałem paczkę z nową planszą do "Thrash'n Roll" i teraz to wygląda tak jak powinno być :D
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Thrash'n Roll

Post autor: gaseki »

Niestety do Anglii jeszcze nie dotarło...
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Thrash'n Roll

Post autor: gaseki »

Dzisiaj w końcu doszła przesyłka. Zapakowana w kopertę bąbelkową. Jak tak można wysyłać gry?
Co do samej gry: wygląda świetnie, zasady nie są najgorzej napisane. Jedyne co mnie irytuje to fakt, że plansza tylko wygląda na kwadratową, a naprawdę jest kilka mm różnicy między bokami. Ale to tylko drobiazg
gaciak
Posty: 189
Rejestracja: 16 sie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin

Re: Thrash'n Roll

Post autor: gaciak »

Podzieli się ktoś wrażeniami z rozgrywki ? :)
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Thrash'n Roll

Post autor: gaseki »

Wczoraj grałem pierwszy raz i wszyscy przy stole byli zadowoleni, mimo że zawaliłem kilka zasad. Gra jest dość szybka, ale daje sporo opcji. Każdy z nas miał w sumie trochę inną taktykę na rozwój zespołu, ale mam wrażenie że 8 rund to jednak trochę krótko - prawie żaden z nas nie miał więcej niż 1 aktywny singiel i album.
Awatar użytkownika
matoozik
Posty: 403
Rejestracja: 24 sie 2009, 14:19
Lokalizacja: Małopolska

Re: Thrash'n Roll

Post autor: matoozik »

Pierwsza polskojęzyczna recenzja od Powermilka:
http://powermilk.pl/2016/02/thrashn-roll-recenzja.html

Miłego czytania \m/
Małpa nie żyje. Przedstawienie skończone.
Moja skromna kolekcja: matoozik
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 398
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 55 times
Been thanked: 10 times

Re: Thrash'n Roll

Post autor: hrachubi »

Taki news na FB się pojawił:
Thrash and Roll - Assassin Edition! Nowe wydanie muzyczno-planszowego hitu nadchodzi!

Nakład gry Thrash'n Roll, którą wydaliśmy w zeszłym roku uległ wyczerpaniu. Ale nie porzucamy tego projektu! Nasz niemiecki partner - Spiele-Offensive.de - przygotował poprzez swoją platformę projekt wydania nowej odsłony gry, pod tytułem Thrash and Roll - Assassin Edition. Nowa edycja będzie opierać się tym razem na zespołach niemieckojęzycznych, a kapelą wiodącą będzie zespół Assassin.

Nowe wydanie gry dało nam możliwość wprowadzenia zmian w naszej grze. Wraz z nowa odsłoną rozszerzamy liczbę graczy mogących brać udział w rozgrywce od 1 do 5. Mechanika także przeszła retusz, dzięki czemu gra będzie prostsza w odbiorze. Zrezygnowaliśmy z dwóch rodzajów rozgrywki, stworzyliśmy jedną wersję pośrednią. Dodatkowo, w zależności od liczby wspierających projekt, w grze może pojawić się całkiem pokaźna ilość nowych elementów

Oczywiście nie zapominamy o tych z Was, którzy w swojej kolekcji mają już obecne wydanie gry. Dla nich wraz z premierą Assassin Edition (która wstępnie zaplanowana jest na listopad 2016) będzie wydany specjalny Upgrade Pack, w którym znajdą się potrzebne elementy by móc cieszyć się nowymi zasadami posiadając bazowo grę Thrash'n Roll.

Polecamy wesprzeć projekt - bonusy czekają
https://www.spiele-offensive.de/Spieles ... -and-Roll/
TailorGames
Posty: 132
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:57
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Thrash'n Roll

Post autor: TailorGames »

W dniu wczorajszym na platformie Spiele Schmiede rozpoczął się projekt wydania nowej odsłony gry Thrash'n Roll. Nowe wydanie gry dało nam możliwość wprowadzenia zmian w naszej grze. Najważniejsza informacja dla Was - naszych wspierających - nie pozostawiamy Was! Wraz z wydaniem Assassin Edition przygotowaliśmy specjalnie dla Was zestaw wprowadzający możliwość gry solo, który będzie Wam rozesłany za darmo, oraz otrzymacie od nas bon umożliwiający otrzymanie Upgrade Pack'a w preferencyjnej cenie.

Poniżej znajdziecie odpowiedzi na zadawane przez Was pytania.

Czemu wydajecie nową wersję gry?
Nakład pierwszego wydania się wyczerpał, a wciąż mamy wielu chętnych, którzy chcieliby tę grę zakupić. Przez ostatni rok pracowaliśmy nad zmianami w grze, które poprawią naszym zdaniem rozgrywkę.
Musicie też wiedzieć, że w tym roku nasze wydawnictwo przeszło reorganizację. W naszej formie pozostała tylko część zespołu, za to sami ludzie, z którymi warto robić gry planszowe. Zmieniliśmy też nazwę - na Tailor Games. Wszystkie te zmiany mają na celu rozpoczęcie na świeżo tworzenia gier z nową jakością dla Was. I tak właśnie podchodzimy do Assassin Edition.

Czy wasi wierni wspierający mogą liczyć na jakieś bonusy związane z nową odsłona gry?
Oczywiście! Przecież gdyby nie Wy, to nasza gra w ogóle by się nie ukazała. Każdy wspierający otrzyma od nas darmowy zestaw w momencie wydania Assassin Edition, który będzie umożliwiał rozgrywkę dla jednego gracza. To będzie zestaw, który będzie TYLKO dla naszych spierających - nie będziemy go oferować nikomu innemu.
Dodatkowo każdy wspierający otrzyma od nas kod, dzięki któremu będzie mógł
otrzymać Upgrade Pack do podstawowej edycji gry w specjalnej cenie.
Z każdym z Was skontaktujemy się w tej sprawie z osobna.

Co będzie zawierał Upgrade Pack?
Upgrade Pack będzie zawierał:
Zestaw dla 5 gracza
Dodatkowe postacie (+ odblokowane w projekcie)
Poprawiona instrukcja, zawierająca informacje jak grać z nowymi
Talia zdarzeń

Czy Assassin Edition będzie także na Kickstarterze?
Na ten moment nie mamy takich planów. Natomiast walczymy właśnie o to, by projekt na stronie Spiele Smite był dostępny także w języku angielskim - tak byście mogli się tam swobodnie dołączyć.

Kiedy planujecie wydać Assassin Edition?
Planowana data premiery to listopad 2016

Jak zawsze cenimy sobie Waszą opinię. Prosimy o komentarze, postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Thrash'n Roll

Post autor: detrytusek »

Ja odnośnie konkursu. Rozumiem, że polega to na fajnym opisaniu tego czego słuchamy ? A potem i tak wylosujecie zwycięzce?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
TailorGames
Posty: 132
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:57
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Thrash'n Roll

Post autor: TailorGames »

detrytusek pisze:Ja odnośnie konkursu. Rozumiem, że polega to na fajnym opisaniu tego czego słuchamy ? A potem i tak wylosujecie zwycięzce?
Z grubsza - tak. Żebyśmy się dobrze zrozumieli, w losowaniu biorą udział te osoby, które fajnie opiszą czego słuchają. Odpowiedź w stylu: "Słucham rocka bo jest fajny." - nie będzie brał udziału w losowaniu :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Thrash'n Roll

Post autor: detrytusek »

TailorGames pisze:
detrytusek pisze:Ja odnośnie konkursu. Rozumiem, że polega to na fajnym opisaniu tego czego słuchamy ? A potem i tak wylosujecie zwycięzce?
Z grubsza - tak. Żebyśmy się dobrze zrozumieli, w losowaniu biorą udział te osoby, które fajnie opiszą czego słuchają. Odpowiedź w stylu: "Słucham rocka bo jest fajny." - nie będzie brał udziału w losowaniu :)
Jak już zrobiliście kryterium fajności to wg mnie powinniście się tego trzymać do końca i wyłonić po prostu najfajniejszy opis. Losowanie na końcu u mnie przynajmniej powoduje niechcieja by się starać ...ot napiszę tyle, żeby przelazło przez sitko i tyle.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ