Z dziewczyną,bez negatywnej interakcji,z klimatem, nietrudna

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
el banani
Posty: 11
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:18

Z dziewczyną,bez negatywnej interakcji,z klimatem, nietrudna

Post autor: el banani »

Hej,

No więc chcę wkręcić dziewczynę w gry planszowe. Jako, że nie grała nigdy w nic bardziej skomplikowanego jak monopol, to chciałbym zacząć od czegoś o maksymalnie średnim poziomie trudności jeśli chodzi o ilość zasad i reguł. Nie lubię gier suchych, bez klimatu i na tyle ile znam ją (znamy się dość krótko) Ona też ceni klimat. Fantasy lub science fiction również wpada w jej gust. Wskazana kooperacja lub przynajmniej brak negatywnej interakcji. Może być typowo gra dwuosobowa ale również np. 1-5 graczy. Ważne, żeby dobrze działała dla dwojga. Długość rozgrywki od krótkiej do +/- 1,5 h. Liczę na Waszą pomoc :)

Pozdro
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Z dziewczyną,bez negatywnej interakcji,z klimatem, nietr

Post autor: splocki »

Ja bym na start zaproponował Pandemię, skoro kooperacja może być.
edytao3
Posty: 26
Rejestracja: 12 paź 2015, 19:32

Re: Z dziewczyną,bez negatywnej interakcji,z klimatem, nietr

Post autor: edytao3 »

Na początek polecam Patchwork :-)
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Z dziewczyną,bez negatywnej interakcji,z klimatem, nietr

Post autor: Danielf »

Popieram wyżej wymieniony Patchwork. Dorzucę jeszcze klasyk, czyli Wsiąść do Pociągu.
vigdis
Posty: 98
Rejestracja: 15 sty 2016, 20:21

Re: Z dziewczyną,bez negatywnej interakcji,z klimatem, nietr

Post autor: vigdis »

Popieram Wsiąść do pociągu i jeszcze Takenoko :D wbrew pozorom na klimat nikt nie narzekał ;)
el banani
Posty: 11
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:18

Re: Z dziewczyną,bez negatywnej interakcji,z klimatem, nietr

Post autor: el banani »

Wielkie dzięki za pomoc :)

Podane tytuły na pewno rozważę, ale mam jednak kilka wątpliwości - czy Patchwork nie jest przypadkiem całkowicie pozbawiony klimatu? We Wsiąść do pociągu czytałem, że wariant dwuosobowy jest srednio działa. Pandemie rozważam, chociaż tematyka chorób średnio mi leży. Takenoko wygląda ładnie, ale czy nie ma tam przypadkiem zbyt dużo negatywnej interakcji i rywalizacji? :D

Mimo wszystko, dzięki wielkie za sugestie, mam nadzieję na więcej :)
vigdis
Posty: 98
Rejestracja: 15 sty 2016, 20:21

Re: Z dziewczyną,bez negatywnej interakcji,z klimatem, nietr

Post autor: vigdis »

Wsiąść do pociągu rewelacyjnie chodzi na 2 osoby jesli kupisz Nordic Countries (to jest pełna wersja, z pociągami). Fajna, ciasna mapa i moim zdaniem chyba najładniejsza z serii.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2016, 18:14 przez vigdis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Z dziewczyną,bez negatywnej interakcji,z klimatem, nietr

Post autor: donmakaron »

+1 dla Pandemica. Z kooperacji przystępne, przyjemne i śliczne jest jeszcze Big Book of Madness. W sam raz na początek.
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Z dziewczyną,bez negatywnej interakcji,z klimatem, nietr

Post autor: Danielf »

el banani pisze:Podane tytuły na pewno rozważę, ale mam jednak kilka wątpliwości - czy Patchwork nie jest przypadkiem całkowicie pozbawiony klimatu?
W Patchworku czuć, że się coś szyje.
el banani pisze:We Wsiąść do pociągu czytałem, że wariant dwuosobowy jest srednio działa.
WdP ma 3 podstawki Europę, USA i Skandynawię. Europie na 2 osoby są stawiane zarzuty raczej przez tych, którzy chcą negatywną interakcje, że nie ma możliwości przeszkodzić przeciwnikowi.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4666
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1975 times

Re: Z dziewczyną,bez negatywnej interakcji,z klimatem, nietr

Post autor: warlock »

Pandemia będzie świetnym wyborem. Ale pokusiłbym się też o wypróbowanie Istambułu ;). Ślicznie wydana, dość prosta, ale wymuszająca sporo kombinowania ;).
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Z dziewczyną,bez negatywnej interakcji,z klimatem, nietr

Post autor: rattkin »

Myślę, że świetnie wpasowuje się Tokaido. W Takenoko jest trochę negatywnej interakcji. Klimat w Pandemic jest dość... umowny. W Patchworku właściwie go nie ma. Obydwie gry są dobrymi tytułami :) Możesz też rozważyć Mały Książę: Zbuduj mi Planetę. Z kooperacji miłe jest Big Book of Madness ale choć jest tam dużo ładnych ilustracji, to klimat też jest stosunkowo umowny. Oczko łatwiejsze - Forbidden Island, choć znów, pytanie czy tam istotnie jest klimat.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2016, 23:06 przez rattkin, łącznie zmieniany 1 raz.
vigdis
Posty: 98
Rejestracja: 15 sty 2016, 20:21

Re: Z dziewczyną,bez negatywnej interakcji,z klimatem, nietr

Post autor: vigdis »

Mały Książę: ZMP to u nas klasyka negatywnej interakcji :twisted: nie ma to jak komuś podrzucić baobaba na koniec. Ukryty kafelek w grze dwuosobowej też może być paskudnie wykorzystany. Ale może my jesteśmy złośliwi ;) generalnie jedna z niewielu gier które mnie naprwdę frustrują :lol:
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Z dziewczyną,bez negatywnej interakcji,z klimatem, nietr

Post autor: rattkin »

Trudno to nazwać do końca negatywną interakcją - gracz sam wybiera kafelek, jeśli wybiera w ciemno, to jego ryzyko. Ale ok, trochę złośliwości może rzeczywiście tam się znaleźć.
vigdis
Posty: 98
Rejestracja: 15 sty 2016, 20:21

Re: Z dziewczyną,bez negatywnej interakcji,z klimatem, nietr

Post autor: vigdis »

Przy większej liczbie osób już jest typowo negatywne, jak dochodzimy do wyznaczania kolejności po rundzie ;) wtedy może nie zostać nic poza baobabem ;)
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Z dziewczyną,bez negatywnej interakcji,z klimatem, nietr

Post autor: Chaaber »

Tokaido jak już ktoś wspomniał wcześniej powinno się świetnie sprawdzić. Idziecie sobie wspólną drogą do celu, jedyne co, to zajmowanie pól może troche wkurzyć drugiego gracza.
Jeśli mocno z klimatem, to może Magia i Myszy, przyjemma lekka historia, do tego kooperacja, więc nie ma problemu z negatywna interakcją. Gra ze świetnymi figurkami, warto się przyjrzeć.
Czerniczka
Posty: 51
Rejestracja: 26 lut 2016, 15:42

Re: Z dziewczyną,bez negatywnej interakcji,z klimatem, nietr

Post autor: Czerniczka »

Patchwork to ciekawa opcja, ale sama stawiałabym raczej na Pandemię. Przynajmniej ja zawsze lepiej się bawię przy tej drugiej grze :)
Alwirin
Posty: 132
Rejestracja: 07 cze 2013, 21:51
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Z dziewczyną,bez negatywnej interakcji,z klimatem, nietr

Post autor: Alwirin »

Jeżeli nie przeszkadza gra po angielsku (ale ze spolszczoną instrukcją) to polecam jedną z moich pierwszych gier: Shadows over Camelot.

Kooperacja (jak chcemy to można wprowadzić zdrajcę) o świetnym klimacie i ładnym wykonaniu. Mechanicznie bardzo prosta i przyjemna (jak po tym spróbowałem pandemica to aż mnie odrzuciło - uboższy mechanicznie, brzydszy i znacznie bardzie losowy) z możliwością gry w nawet 7 osób (z dodatkiem 8 ). Wadą poza językiem angielskim może być liczba graczy - na większość rozgrywek dwuosobowych mogłoby średnio podejść. Znacznie lepiej jest od 3, 4 osób wzwyż.
el banani
Posty: 11
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:18

Re: Z dziewczyną,bez negatywnej interakcji,z klimatem, nietr

Post autor: el banani »

Dzięki ponownie :)
Alwirin pisze:Jeżeli nie przeszkadza gra po angielsku (ale ze spolszczoną instrukcją) to polecam jedną z moich pierwszych gier: Shadows over Camelot.

Kooperacja (jak chcemy to można wprowadzić zdrajcę) o świetnym klimacie i ładnym wykonaniu. Mechanicznie bardzo prosta i przyjemna (jak po tym spróbowałem pandemica to aż mnie odrzuciło - uboższy mechanicznie, brzydszy i znacznie bardzie losowy) z możliwością gry w nawet 7 osób (z dodatkiem 8 ). Wadą poza językiem angielskim może być liczba graczy - na większość rozgrywek dwuosobowych mogłoby średnio podejść. Znacznie lepiej jest od 3, 4 osób wzwyż.
W sumie mogłem o tym wspomnieć. Język angielski nie stanowi większego problemu więc jak najbardziej te gry też biorę pod uwagę, w tym jednak przypadku chodzi głównie o rozgrywkę dwuosobową i jest to bardzo ważne kryterium wyboru gry :p

Stwierdziłem ,że chyba lepiej będzie wypożyczyć coś najpierw niż kupić w ciemno, tym bardziej, że żaden tytuł nie leży mi poki co na 100%.

aaaa no i karcianki również wchodzą do puli! :)
Pan QnshT
Posty: 102
Rejestracja: 18 paź 2015, 14:55
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 2 times

Re: Z dziewczyną,bez negatywnej interakcji,z klimatem, nietr

Post autor: Pan QnshT »

A ja polecę z nowości Quadropolis
Hex Map Generator
Zaufani z forum:
Spoiler:
km007tbg12
Posty: 140
Rejestracja: 06 gru 2014, 15:59
Lokalizacja: Sandomierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Z dziewczyną,bez negatywnej interakcji,z klimatem, nietr

Post autor: km007tbg12 »

Mam ten sam dylemat. Narazie zdecydowalem sie na przebiegle wielblady i carassone edycja 2015

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
el banani
Posty: 11
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:18

Re: Z dziewczyną,bez negatywnej interakcji,z klimatem, nietr

Post autor: el banani »

Jutro idę coś wypożyczyć. Narazie skłaniam się ku Patchwork i Tokaido, chyba ze w wypożyczalni skłonią mnie do czegoś innego lub Wy zmienicie moje zdanie :p
km007tbg12 pisze:Mam ten sam dylemat. Narazie zdecydowalem sie na przebiegle wielblady i carassone edycja 2015

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
Nigdy w carcassone nie gralem ale czytalem ,ze tam negatywnej interakcji troche jest, pisze tak tylko w ramach informacji ;d
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Z dziewczyną,bez negatywnej interakcji,z klimatem, nietr

Post autor: Pan_K »

Czy można już off topic, skoro pomoc została udzielona?

Otóż: temat brzmi trochę jak przechwałki, a trochę jak prośba o pomoc... 8)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
htomek
Posty: 131
Rejestracja: 09 sty 2015, 11:20

Re: Z dziewczyną,bez negatywnej interakcji,z klimatem, nietr

Post autor: htomek »

Pandemia nie ma raczej strikte negatywnej interakcji ale wprowadzic moze negatywne emocje tzn. ja mam taki plan na ratwanie a zona np inny i juz glowe zaplanowane 3 ruchy a ja chce cos innego zrobic pojsc w inna strone ... tu nie tyle trzeb kooperowac co dogadywac sie - lekki niuans ;) w druga strone daje tez wiele radosci jak wspolnie zazebiacie :D :D swoj plan np" dobra to ja zrobie teraz to, potem ty to , uzyjemy tej karty, i bedizmey tu i mamy juz to ... i tak bez konca.

Nam Pandemia podoba sie i na pewno spodoba sie i wam bo wiele gier gramy we dwoje.
TTR - bzdurne sa arguent ze na dwoje gracy nie daje rady , daje rade ale jak optymalizujesz ruchy tj nie przeszkadzasz a zdobywasz punkty, tez polecam.
i Carcassonne na dwoje jest OK z jendym dowma dodatkami :)
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Z dziewczyną,bez negatywnej interakcji,z klimatem, nietr

Post autor: Danielf »

milk_lizard pisze:Ticket to Ride spoko, ale raczej moduł prostszy - Afryka - niż bardziej skomplikowany, jak np. USA. Szczególnie, jeśli masz już trochę doświadczenia i umiesz wywnioskować, jakie trasy realizuje Twój konkurent - to może spowodować bardzo silną asymetrię na sam początek i to nie jest dobre na start, szczególnie, jeśli grasz z osobą, która nie trawi porażek.
Nie grałem w Afryką, ale z tego co czytałem, to tam nie ma wagoników. Trzeba kupić jedną z podstawek, jeśli chce się grać we Wsiąść do Pociągu.
ODPOWIEDZ