Munchkin-który?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
johna
Posty: 18
Rejestracja: 21 sty 2016, 14:57
Lokalizacja: Łódź

Munchkin-który?

Post autor: johna »

Cześć,
proszę o radę. Przymierzam się do zakupu Munchkina ale ilość wersji podstawki nie mówiąc o dodatkach mnie przerosła. Stąd moje pytanie-którą wersję podstawki polecacie i jakie ew. dodatki do tej wersji?
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: Munchkin-który?

Post autor: vincentblack »

Miałem do czynienia tylko z 3 wersjami: podstawową (fantasy), Karaibskim i Apokalipsą. Osobiście polecam tego pierwszego a odradzam ostatniego. Karaibski jest fajny, ale jeśli lubi się ten klimat. Co do innych to ciekawie wygląda Cthulhu, Conan i Legendy są poniekąd rozwinięciem podstawowego, co do Zombie to to miałem do czynienia. Pojawiła się ostatnio także przedsprzedaż wersji komicznej (Gwiezdny Munchkin), w sam raz dla fanów Sci-Fi, a to tego będzie to wersja deluxe (z planszą do liczenia poziomów). Wariantów jest sporo, ale ja i tak będę polecał tą pierwszą... :)
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Munchkin-który?

Post autor: Zefireq »

Osobiście grałem w Fantasy i Legendy, oba polecam, baardzo są mimo wszystko zbliżone do siebie tematycznie, choć powiedziałbym, że Fantasy jest bardziej uniwersalny. Natomiast zamówiłem Gwiezdnego Munchkina - myślę, że warto, bo do 15 marca kosztuje 80zł w wersji Deluxe jubileuszowej - mniej więcej tyle co 'normalna' podstawka.
johna
Posty: 18
Rejestracja: 21 sty 2016, 14:57
Lokalizacja: Łódź

Re: Munchkin-który?

Post autor: johna »

Dzięki za info. Zdecyduję się więc na Fantasy. To jeszcze tylko jedna kwestia do wyjaśnienia- czym różnią się wersje z poszczególnych lat?
violar
Posty: 25
Rejestracja: 04 mar 2016, 21:18
Lokalizacja: Madryt / Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Munchkin-który?

Post autor: violar »

Podepnę się pod wątek - czym różnią się wersje 2015, 2014, 2013 wersji fantasy? Tylko oprawą graficzną czy są jakieś różnice w rozgrywce?
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Munchkin-który?

Post autor: Zefireq »

violar pisze:Podepnę się pod wątek - czym różnią się wersje 2015, 2014, 2013 wersji fantasy? Tylko oprawą graficzną czy są jakieś różnice w rozgrywce?
Pisałem w tej sprawie maila do wydawnictwa. Odpowiedzieli, że datą druku plus ewentualnie kilkoma przecinkami w instruckji :)
ODPOWIEDZ