Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: hutriel »

misioooo pisze:Z tego co kojarzę to "wersja PL" to będą (jeśli będą) same karty przetłumaczone... Więcej tekstu w tej grze (poza instrukcją) chyba nie ma ;P Mi by pasowało, jakby dało się takie PL karty dostać zamiast angielskich lub chociaż zakupić "pakiet polonizacyjny w wersji ekonomicznej" (same karty, bez instrukcji - tę to online bym sobie pobrał i wydrukował).
Tiaa... wydawca powinien wydać same karty. A tym którzy będą mieli grę z KS dawać specjalny rabat. :wink:
unfever
Posty: 18
Rejestracja: 02 wrz 2015, 10:38

Re: Scythe

Post autor: unfever »

misioooo pisze:Ja widzę Scythe jeszcze tutaj: Planszostrefa - Scythe
Niestety ceny są "retailowe" ;P
Może i ceny retailowe ale z troszkę tych Promo elementów jest w tym pudle - za które później mogą sobie kazać słono zapłacić. Mam spory dylemat czy to brać czy nie :/
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

Lokalizacja jest pełna - pudło, wszystkie karty, instrukcja gry, instrukcja Automy, karty pomocy, quickstartu. Sporo tego jest, ponad 21 tys. słów.

Będzie to wersja retailowa, czyli bez płatnych adonów z kampanii. Ale karty promo z akcji KS będą dodawane do gry w przedsprzedaży - również w pełni zlokalizowane.

Zatem jak ktoś się waha, to warto wybrać wersję PL, tym bardziej, że są drukowane w tym samym czasie, a gra trafi do dystrybucji zaraz po rozesłaniu kopii z KS.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: mauserem »

ozy pisze:Lokalizacja jest pełna - pudło, wszystkie karty, instrukcja gry, instrukcja Automy, karty pomocy, quickstartu. Sporo tego jest, ponad 21 tys. słów.

Będzie to wersja retailowa, czyli bez płatnych adonów z kampanii. Ale karty promo z akcji KS będą dodawane do gry w przedsprzedaży - również w pełni zlokalizowane.

Zatem jak ktoś się waha, to warto wybrać wersję PL, tym bardziej, że są drukowane w tym samym czasie, a gra trafi do dystrybucji zaraz po rozesłaniu kopii z KS.

oj, kilka osób poczuje się "wydudkanych" przez ten wcześniejszy brak informacji :mrgreen:
Ale swoją drogą dobrze, że gra trafi dzięki tej lokalizacji do szerszego grona graczy w Polsce.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: pan_satyros »

mauserem pisze:
oj, kilka osób poczuje się "wydudkanych" przez ten wcześniejszy brak informacji :mrgreen:
No ładnie, w sumie tylko dla tego pakietu promo brałem na KS, a nie PL.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: hutriel »

mauserem pisze: oj, kilka osób poczuje się "wydudkanych" przez ten wcześniejszy brak informacji :mrgreen:
Ale swoją drogą dobrze, że gra trafi dzięki tej lokalizacji do szerszego grona graczy w Polsce.
To i tak nic przy tym jak "wydudkany" będzie czuł się mój portfel. A plan był taki żeby o Scythe zapomnieć...
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 429 times
Been thanked: 126 times

Re: Scythe

Post autor: Coen »

mauserem pisze:
ozy pisze: Zatem jak ktoś się waha, to warto wybrać wersję PL, tym bardziej, że są drukowane w tym samym czasie, a gra trafi do dystrybucji zaraz po rozesłaniu kopii z KS.
oj, kilka osób poczuje się "wydudkanych" przez ten wcześniejszy brak informacji :mrgreen:
Ale swoją drogą dobrze, że gra trafi dzięki tej lokalizacji do szerszego grona graczy w Polsce.
Z jednej strony bardzo fajnie, że Scythe trafi do szerszego grona graczy.
Z drugiej faktycznie można czuć się trochę wydudkanym przez Stonemaier Games. Było takie pytanie podczas kampanii:
"Will Scythe be available in languages other than English? (...)
The first print run will just be in English, though we should have the rules available for download in a number of languages."
A tu ozy pisze, że druk idzie wspólny...
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: crsunik »

Możliwe, że wcześniej było zbyt małe zainteresowanie?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

Czy idzie wspólny to moje domniemanie, dlatego daleki byłbym od posadzania Jamiego o manipulację. Po prostu termin złożenia plików mieliśmy na końcówkę lutego, a to okres pokrewny z terminem druku wersji US. No i taniej drukowac razem.
Zreszta on nie mógł napisać ile i jakie wersje językowe będą na starcie kampanii, bo tego nie wiedział. A gdy negocjacje się zakończyły, lista edycji została opublikowana.

Czy ktoś w ogole wątpił, że będzie edycja PL? :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: ChlastBatem »

To teraz bardzo istotne pytanie. Jakiś czas temu wsparłem projekt na KS gry Dale of Merchants. Po długim wyczekiwaniu blisko daty rozsyłania produktu do wspierających wyskoczyło wydawnictwo FullCap Games, że będą wydawać to w ojczystym języku oraz dogadali się, że Polscy ludzie, którzy wsparli wcześniej grę na KS również mają możliwość wybrania rodzimej wersji językowej (czyli de facto produktu FullCap Games wraz z wszystkimi SG). Czy taka strategia również może być przyjęta i w tym przypadku? Wątpię aby autor nie miał się zgodzić... szczególnie, że nie dotrzymał słowa i wprowadził niektórych w błąd co do lokalizacji gry.

IMO złoty środek.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Szaweł »

A czy będzie gdziekolwiek możliwość dokupienia monet i 'realistycznych znaczników'?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

Byłoby miło, ale raczej się nie wydarzy. Bądźmy szczerzy - na KS "widziały gały, co brały" ;) - poza tym nie wiadomo jak będzie z monetami, większą mapą, surowcami, albumem. KS dawał elastyczniejszą możliwość skomponowanie swojej gry.

Natomiast informacja ile poszło wersji KS do Polski (zapewne kilkaset max) na pewno jest do uzyskania i przygotowanie zbliżonej ilości płatnych, rozsądnie wycenionych pakietów kart PL, byłoby fajnym rozwiązaniem (przynajmniej PR owo ;))...

ja bym pewnie kupił

A czy będzie gdziekolwiek możliwość dokupienia monet i 'realistycznych znaczników'?
teraz można domówić do KS/ kupić osobno w sklepie online wydawnictwa, później zapewne pojawią się w sklepach - ale w ograniczonych ilościach (np. na razie liry do Viticulture są niedostępne), więc trzeba się spieszyć ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: pan_satyros »

ozy pisze: Czy ktoś w ogole wątpił, że będzie edycja PL? :)
Nie, ale myślę że sporo osób wątpiło w możliwość zdobycia pakietu promówek przy PL wydaniu.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

pan_satyros pisze:
ozy pisze: Czy ktoś w ogole wątpił, że będzie edycja PL? :)
Nie, ale myślę że sporo osób wątpiło w możliwość zdobycia pakietu promówek przy PL wydaniu.
One będą dostępne tylko w przedsprzedaży oraz na imprezach, na których będziemy promować grę. Ale będą. :)

Co do reszty pytań na razie nie wiemy. Ale popytam. Rzecz w tym, że wydawcą w EU jest Morning Players a nie Jamey, zatem to nie jest oczywista sprawa. Dam znać.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Scythe

Post autor: Marx »

Na kanale No Pun Included wlasnie leci live stream poświęcony grze Scythe, wśród uczestników m..in. Paul Grogan z Gaming Rules. Link https://www.youtube.com/watch?v=XSuUD1AytzY
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
agulanka
Posty: 137
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Scythe

Post autor: agulanka »

No dobra, to gdzie i kiedy ta przedsprzedaż wersji PL? :)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: mauserem »

Szaweł pisze:A czy będzie gdziekolwiek możliwość dokupienia monet i 'realistycznych znaczników'?
Jak bylo z innymi wypasami od Stonemeier Games - są dostępne na ich stronie albo w lepszych sklepach - realistyczne znaczniki są cześcią ich Treasure Chest. Monety też się pojawią tak jak to było z monetami do Viticulture


Wysłane z taptaka na ciapciaku?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

agulanka pisze:No dobra, to gdzie i kiedy ta przedsprzedaż wersji PL? :)
Po wakacjach. Gry z akcji KS będą rozsyłane do końca sierpnia, a dopiero po nich gra trafi do normalnej dystrybucji.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: hutriel »

ozy pisze:
agulanka pisze:No dobra, to gdzie i kiedy ta przedsprzedaż wersji PL? :)
Po wakacjach. Gry z akcji KS będą rozsyłane do końca sierpnia, a dopiero po nich gra trafi do normalnej dystrybucji.
Czyli będę mógł kupić:

- po polsku
- z kartami promo
- nie na tyle później od wersji KS żeby nerwowo obgryzać paznokcie
- na tyle później od wersji KS żeby przeczytać już jakieś recenzje

Chcecie mnie zachęcić w jeszcze jakiś inny sposób? :D
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Scythe

Post autor: adikom5777 »

To gdzieś jest rozminięcie, bo wg informacji uzyskanej od Jameya pierwszy druk ma być wyłącznie angielski i wersje lokalne powstaną dopiero w drugim druku. Oczywiście wersje lokalne nie będą miały specjalnego pudełka, artbooka, powiększonej planszy, monet, realistycznych surowców i kart promo.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Scythe

Post autor: rattkin »

What he said.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

hutriel pisze:Czyli będę mógł kupić:

- po polsku
- z kartami promo
Dokładnie tak - w przedsprzedaży. :)
adikom5777 pisze:To gdzieś jest rozminięcie, bo wg informacji uzyskanej od Jameya pierwszy druk ma być wyłącznie angielski i wersje lokalne powstaną dopiero w drugim druku. Oczywiście wersje lokalne nie będą miały specjalnego pudełka, artbooka, powiększonej planszy, monet, realistycznych surowców i kart promo.
Oczywiście - do sklepów trafi wersja retailowa, czyli to co w akcji jest oznaczone jako Scythe ($59), ale bez dodatkowych kart promo (dostępne, jak już wiecie, tylko w przedsprzedaży) oraz bez 3 dodatkowych power dials (te akurat nie mają żadnego wpływu na rozgrywkę).

Dla ułatwienia:

Obrazek

A tak jak Adam pisze, wersje droższe z kampanii KS ($79, $99, $119) nie będą dostępne w normalnej sprzedaży.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Szaweł »

No to pozostaje jeszcze dorwać gdzieś monety i realistyczne surowce (może będzie odpowiedni treasure chest) plus bardzo ewentualnie powiększoną mapę i gra trafi jednak na Wishlistę. Czy jest jeszcze możliwość dokupienia powyższych osobno?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

Tak, będą dostępne na stronie Jamiego.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: misioooo »

Ja liczę, że powiększoną mapę będę mógł dokupioć do zamówionej wersji KS jak jakiś pledge manager wystartuje czy coś (zamawiałem przez Planszostrefę)...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ