Czy jest gra, która sprosta moim wymaganiom?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Thaiphoon
Posty: 67
Rejestracja: 14 sty 2014, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 5 times

Czy jest gra, która sprosta moim wymaganiom?

Post autor: Thaiphoon »

Witajcie
Istnieje kilka powodów z jakich nie mogę pozwolić sobie na dużą kolekcję gier dlatego, tą następną wybieram bardzo ostrożnie.
Zazwyczaj gram tylko z żoną, rzadziej z parą przyjaciół. Z tego względu, że chciałbym grać częściej w pojedynkę. Szukam gry, która chodziłaby bardzo dobrze w jedną osobę i to jest najważniejsze, jeśli to możliwe to chcę, aby grało się też jak najlepiej w dwie osoby i ewentualnie w cztery.
Czego jeszcze oczekuję?
Chciałbym, aby gra wciągała i była regrywalna, klimat dowolny. Gra nie może być długa (dla dwóch osób do półtorej godziny). Tryb jednoosobowy może trwać dłużej, ale to pewnie niemożliwe. Losowość musi być na akceptowalnym poziomie choć to zależy pewnie od gracza. Nam przeszkadzała w Horror w Arkham czy Descencie, ale w Agricoli czy w Wsiąść do Pociągu była ok. Karcianki odpadają, gdyż żona nie lubi. Podejrzewam, że kooperacja się nie sprawdzi więc Robinson lub Pandemia odpadają. Wolimy gry typu każdy przeciw każdemu z małą/średnią interakcją. Poziom zaawansowania jest bez znaczenia, poradziliśmy sobie z Horrorem w Arkham czy z Badaczami Głębin więc się nie boimy :)

Możliwe, że mam za dużo wymagań do gry. Dajcie znać czy jest sens takiej gry szukać czy jednak lepiej te oczekiwania podzielić na dwie gry. Jedną dla mnie do zabawy samemu i jedną dla pary, ewentualnie czterech osób, ale wtedy będę musiał pozbyć się czegoś z i tak skromnej kolekcji :(
Do gry w pojedynkę mam tylko HwA i Agricolę. Obie średnio mi się podobają. Horror ma dużą losowość, ale fajny klimat, a Agricola to tylko nabijanie punktów, jest mniej losowości, ale gra nie wciąga.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4666
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1974 times

Re: Czy jest gra, która sprosta moim wymaganiom?

Post autor: warlock »

Wojna Narodów

Bardzo sympatyczny tryb solo. Rozgrywka na dwie osoby może trwać 2 godziny, ale zawsze możecie ustalić, że gracie jedną albo dwie ery mniej niż ustawa przewiduje (to zresztą oficjalny wariant skrócony z instrukcji ;)). Rozgrywka jest na tyle wciągająca, że powinniście zaakceptować dłuższy czas rozgrywki bez większych problemów :)

http://am76.pl/produkt.php?idprodukt=1929
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Czy jest gra, która sprosta moim wymaganiom?

Post autor: Andy »

Niezmiennie do grania solo polecam gry solo (na forum jest kilkanaście wątków na ich temat). Oczywiście zdarzają się dobre warianty solo gier dwu- czy wieloosobowych, ale chyba nie warto iść na takie kompromisy. :wink:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
coldsoul
Posty: 222
Rejestracja: 12 wrz 2011, 17:03
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Re: Czy jest gra, która sprosta moim wymaganiom?

Post autor: coldsoul »

Przekonaj żonę do karcianek i kupcie Race For The Galaxy, do tego dodatek Gathering Storm i masz mega opcję jednoosobową.
Na prawdę warto, ulubiona gra mojej żony, głęboka i regrywalna. Jedna z lepszych w kolekcji, mamy wszystkie dodatki.

Jeśli przebijecie się przez zasady, które nie są w cale takie trudne, jak to się opowiada, to będziecie z pewnością zadowoleni. To jest GRA NA LATA.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2016, 09:15 przez coldsoul, łącznie zmieniany 2 razy.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Czy jest gra, która sprosta moim wymaganiom?

Post autor: misioooo »

Dla mnie Darkest Night jest genialne solo. Działa też na więcej (do 5 osób), choć ja uważam, że gorzej niż solo. Grając "multiplayer" jeden z graczy może kierować "złym" - czyli jeden kontra reszta. Klimatu mnóstwo. Losowość jest, ale jak dla mnie da się bardziej nad nią panować niż w Eldritch Horror. Klimatu mnóstwo. Z każdej rozgrywki mozna zgoła inne opowiadanie napisać.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Thaiphoon
Posty: 67
Rejestracja: 14 sty 2014, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 5 times

Re: Czy jest gra, która sprosta moim wymaganiom?

Post autor: Thaiphoon »

Dziękuję za odpowiedzi. Jak wrócę z pracy to zapoznam się z grami, które zaproponowaliście :-)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Czy jest gra, która sprosta moim wymaganiom?

Post autor: detrytusek »

Jak odpuścisz 4 os. to masz właśnie się wspierającą polską edycję Fields of Arle.
Jak nie odpuścisz to Kawerna - świetnie się skaluje na każdą liczbę ludzi.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 480
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 393 times
Been thanked: 332 times

Re: Czy jest gra, która sprosta moim wymaganiom?

Post autor: cactusse »

Może Szklany Szlak ?

- Gra jest zaskakująco krótka (jak na złożoność) nawet przy czterech osobach i zwykle oscyluje w okolicach godziny.
- Ma bardzo sympatyczną interakcję - wybijającą się, trochę stresującą ale nie negatywną.
- Losowości zbytniej nie ma, a to co jest dotyka graczy po równo (ot różne zestawy budynków pojawiają się w grze, czyniąc partie dosyć uniklanymi).
- Tryb solo to co prawda "pobij swój wynik", ale ma dużo pozytywnych opinii wśród solo-graczy.
Awatar użytkownika
b3r53rk3r
Posty: 143
Rejestracja: 12 sie 2014, 00:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: Czy jest gra, która sprosta moim wymaganiom?

Post autor: b3r53rk3r »

Osadnicy: Narodziny Imperium. Wiem, że karciana, ale gra ma feeling trochę jak planszowa - pozyskujesz surowce, wysyłasz robotników, właściwie każdy buduje sobie z tych kart planszę ze swoimi dostępnymi akcjami itd. Gra ma tryb solo, o którym słyszałem dużo dobrego. Bardzo dobrze sprawdza się na 2 osoby. Na więcej też jest spoko tylko trochę zajmuje. Trzeba liczyć tak 25-30min/gracza.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
Zawsze wybieram czerwone.
Moja skromna kolekcja
Thaiphoon
Posty: 67
Rejestracja: 14 sty 2014, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 5 times

Re: Czy jest gra, która sprosta moim wymaganiom?

Post autor: Thaiphoon »

Andy pisze:Niezmiennie do grania solo polecam gry solo (na forum jest kilkanaście wątków na ich tema)t
Wiele takich wątków czytałem i gdybym kupował grę tylko dla siebie decyzja byłaby łatwiejsza :)

Zapomniałem dodać, że gra musi być w polskim wydaniu więc niestety Darkest Night odpada.

Fields of Arle raczej odpada ponieważ jest na 1-2 osoby. Chcę mieć coś nowego do pogrania z przyjaciółmi.
Narodziny Imperium znam i przez chwilę myślałem o tym tytule, ale żona kręciła nosem to odpuściłem.
Kawerna odpada, gdyż mam Agricolę. Te gry są do siebie podobne.

Pozostają Wojna Narodów, Szklany Szlak i ewentualnie Race for Galaxy, pomimo, że karcianka choć wtedy powinienem też wziąć pod uwagę np: LOTR lcg. Zabieram się za wideorecenzje i przykładowe rozgrywki.

Jak są jeszcze jakieś propozycje to proszę podawać :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Czy jest gra, która sprosta moim wymaganiom?

Post autor: rastula »

gry dla 1-4 osób z sensownym trybem solo ... nie kooperacje ...


jak taką zrobisz to jest szansa na hit - bo na dzień dzisiejszy to się wzajemnie wyklucza


jakby mogła być karcianka po angielsku to najbliżej jest legendary - gdzie ta kooperacja jest ciekawa ( osłabiony gracz alfa) no ale nie może być z ww. powodów


zgadzam się z przedmówcą, że do gry solo najlepsze są gry projektowane do gry solo.
Thaiphoon
Posty: 67
Rejestracja: 14 sty 2014, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 5 times

Re: Czy jest gra, która sprosta moim wymaganiom?

Post autor: Thaiphoon »

rastula pisze:gry dla 1-4 osób z sensownym trybem solo ... nie kooperacje ...
jak taką zrobisz to jest szansa na hit - bo na dzień dzisiejszy to się wzajemnie wyklucza
Tak wiem, że mam duże wymagania, dlatego proszę Was o pomoc :) Liczę na wyrozumiałość :wink:
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Czy jest gra, która sprosta moim wymaganiom?

Post autor: zakwas »

Five Tribes z ostatnio dodanym trybem solo by się chyba łapał... Tylko ostatni już mi ktoś zwrócił uwagę, że niełatwo dostać, ale nie jest to niemożliwe. ;)
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy jest gra, która sprosta moim wymaganiom?

Post autor: Danielf »

Nie dziwię się, że masz problem ze znalezieniem gry. Sądzę, że moje pomysły cię nie zaciekawią, ale może jednak coś z tego wyjdzie. Oto moje propozycje:

Piętaszek- gra o wysokich recenzjach na 1 os. Nie da się w to zagrać w więcej osób, ale gra jest mała i tania. Więc w to mógłbyś grać sam, a do gry z żoną kupić coś innego.
Story Cubes-rzucasz kośćmi i opowiadasz historyjkę.
Jenga-w wariancie jednoosobowym ciągle masz ruch, aż wieża runie.
Trio-chociaż są tam karty, to jednak nie jest to typowa karcianka. Dużo zależy od konfiguracji na planszy.
pike
Posty: 270
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Czy jest gra, która sprosta moim wymaganiom?

Post autor: pike »

Lewis&Clark. 1-5 graczy i moim zdaniem fajny tryb solo.
PanOddjob
Posty: 181
Rejestracja: 11 sty 2016, 09:49
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Czy jest gra, która sprosta moim wymaganiom?

Post autor: PanOddjob »

Także polecam Lewis & Clark. Gra bardzo dobra i tryb solo faktycznie niezły.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5609
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 797 times
Been thanked: 1243 times
Kontakt:

Re: Czy jest gra, która sprosta moim wymaganiom?

Post autor: mat_eyo »

Dlaczego jeszcze nikt nie polecił Mae Knight? Świetna gra, super działa solo, równie fajnie we dwójkę. Interakcję można skalować, losowość można ograniczać.
Thaiphoon
Posty: 67
Rejestracja: 14 sty 2014, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 5 times

Re: Czy jest gra, która sprosta moim wymaganiom?

Post autor: Thaiphoon »

Mage Knighta nikt nie polecił ponieważ to bardzo długa gra i z tego powodu odpada, ale uważam, że jakbym kupował grę tylko dla siebie to bym ją rozważył :-)
Zapoznałem się ze wszystkimi zaproponowanymi tytułami i jak dotąd najbardziej moją uwagę przykuł Lewis&Clark. Czy drugie wydanie gry różni się wiele od pierwszego? Czytałem, że posiada żetony zmieniające jakoś rzekę.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5609
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 797 times
Been thanked: 1243 times
Kontakt:

Re: Czy jest gra, która sprosta moim wymaganiom?

Post autor: mat_eyo »

Thaiphoon pisze:Mage Knighta nikt nie polecił ponieważ to bardzo długa gra i z tego powodu odpada, ale uważam, że jakbym kupował grę tylko dla siebie to bym ją rozważył :-)
We dwójkę spokojnie można wyrobić się w 2 godziny. We czwórkę faktycznie nie powinno się nawet siadać ;)
pike
Posty: 270
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Czy jest gra, która sprosta moim wymaganiom?

Post autor: pike »

Żetony gór służą regulacji stopnia trudności i urozmaicenia rozgrywki. Obecne w każdym wydaniu.
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Czy jest gra, która sprosta moim wymaganiom?

Post autor: vcrproszek »

Thaiphoon pisze:Witajcie
Istnieje kilka powodów z jakich nie mogę pozwolić sobie na dużą kolekcję gier dlatego, tą następną wybieram bardzo ostrożnie.
Zazwyczaj gram tylko z żoną, rzadziej z parą przyjaciół. Z tego względu, że chciałbym grać częściej w pojedynkę. Szukam gry, która chodziłaby bardzo dobrze w jedną osobę i to jest najważniejsze, jeśli to możliwe to chcę, aby grało się też jak najlepiej w dwie osoby i ewentualnie w cztery.
Witam w klubie, mam bardzo podobnie :)
Tak jak inni użytkownicy zauważyli gier spełniających nasze/Twoje wymaganie jest jak na lekarstwo,a przeryłem już kilkadziesiąt opisów gier w poszukiwaniach.
Znalazłem 2, ale pozwolę innym użytkownikom wypowiedzieć się o nich, ponieważ nie posiadam ich w kolekcji:
Namiestnik - jest po polsku, można grać od 1-4 graczy, czas ok 1h ( do potwierdzenia, tylko powielam info z netu ).
The Exiled: Siege - gry jeszcze nie ma, od 1-5 graczy, gra w stylu Stronghold. Gra dopiero co została ufundowana, jest szansa na polską wersję. Nawet jeśli nie będzie wersji PL, to będą przygotowane pliki do druku i włożenia do koszulek z oryginalnymi kartami.

Według mnie, kupuj gry solo dla siebie, a inne tytuły do grania w towarzystwie :)
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Thaiphoon
Posty: 67
Rejestracja: 14 sty 2014, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 5 times

Re: Czy jest gra, która sprosta moim wymaganiom?

Post autor: Thaiphoon »

pike pisze:Według mnie, kupuj gry solo dla siebie, a inne tytuły do grania w towarzystwie
Chyba Ty i reszta macie rację, ciężko o kompromis. Wystawiłem Descenta 2 PL na wymianę. Stworzyłem listę gier, które by mnie interesowały, a kilka z nich pochodzi z tego tematu. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Dziękuję wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam :-)
b4ry
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2015, 20:04

Re: Czy jest gra, która sprosta moim wymaganiom?

Post autor: b4ry »

Shadows of Malice? Wprawdzie tylko coop, ale smiga swietnie dla pozadanej ilosci graczy.
Thaiphoon
Posty: 67
Rejestracja: 14 sty 2014, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 5 times

Re: Czy jest gra, która sprosta moim wymaganiom?

Post autor: Thaiphoon »

Dzięki Waszym radom kupiłem Robinsona i Lewisa&Clarka :-)
Dziękuję i pozdrawiam
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Czy jest gra, która sprosta moim wymaganiom?

Post autor: vcrproszek »

Thaiphoon pisze:Dzięki Waszym radom kupiłem Robinsona i Lewisa&Clarka :-)
Dziękuję i pozdrawiam
W obydwie zamierzasz grać solo ? Daj znać, jak wrażenia. Ja 2 razy rozegrałem tryb solo w Agricoli i jednak gra bez innej osoby/osób w moim odczuciu dużo straciła.
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
ODPOWIEDZ