CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Krwawisz »

ZAPOWIEDZI:

FILM, na którym parę słów więcej: https://www.youtube.com/watch?v=NQjDrfjbgKk

Obrazek

1. Tail Feathers (https://boardgamegeek.com/boardgame/179 ... l-feathers)
2. Top a Top Family
3. Psi Psi II Edycja
4. Caravan (https://boardgamegeek.com/boardgame/193043/caravan)
5. Spirits of Rice Paddy (https://boardgamegeek.com/boardgame/149 ... rice-paddy)
6. Wielka Wystawa Dinozaurów (https://boardgamegeek.com/boardgame/179 ... osaur-rush)
7. Smocze Kości (https://boardgamegeek.com/image/2617989/dragon-farkle)
8. Blueprints (https://boardgamegeek.com/boardgame/140933/blueprints)
9. Kupcy z Osaki (https://boardgamegeek.com/boardgame/24827/traders-osaka)
10. Esencja

Zastrzegamy, że nie jest to zamknięta lista :twisted:
Ostatnio zmieniony 07 lis 2016, 10:48 przez Krwawisz, łącznie zmieniany 12 razy.
bolos13
Posty: 42
Rejestracja: 06 lut 2015, 19:36

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: bolos13 »

Kiedy dodateczek do Martwej Zimy? :) Jakis malutki przeciek? :>
adalbert
Posty: 940
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: adalbert »

Jeszcze chyba nie ma daty, ale czy polska i światowa premiera drugich summonerów do frakcji z MS będą jednoczesne?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Krwawisz »

Obiecałem, że plan będzie więc - proszę bardzo :twisted:

http://factorycube.com/aktualnosc/czyta ... niczy-2016
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: AkitaInu »

Krwawisz pisze:Obiecałem, że plan będzie więc - proszę bardzo :twisted:

http://factorycube.com/aktualnosc/czyta ... niczy-2016
Jest szansa że wrzucicie na forum jakiś opis i listę gier do wydania ? ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: pan_satyros »

AkitaInu pisze:
Krwawisz pisze:Obiecałem, że plan będzie więc - proszę bardzo :twisted:

http://factorycube.com/aktualnosc/czyta ... niczy-2016
Jest szansa że wrzucicie na forum jakiś opis i listę gier do wydania ? ;)
Między innymi to:

http://www.polygon.com/2016/2/9/1095199 ... rob-daviau
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Krwawisz »

AkitaInu pisze:
Krwawisz pisze:Obiecałem, że plan będzie więc - proszę bardzo :twisted:

http://factorycube.com/aktualnosc/czyta ... niczy-2016
Jest szansa że wrzucicie na forum jakiś opis i listę gier do wydania ? ;)
grzebie przy tym - pewnie jeszcze dzisiaj sie pojawi. Na razie pozostaje film ;-)
gaciak
Posty: 189
Rejestracja: 16 sie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: gaciak »

Lista na szybko:
* SeaFall
* Caravan
* dodatek do Magii i Myszy
* Tail Feathers
* Ashes: Rise of the Phoenixborn + dwa dodatki
* Abraca...what?
* Dead of Winter: The Long Night
* Top a Top Junior
* drugie talie do Summoner Wars
* 2 edycja Psi Psi (Crowdfunding)
* imprezówka dla dorosłych z czarnym humorem (Crowdfunding)
* Spirits of the Rice Paddy (Crowdfunding ?)
* The Great Dinosaur Rush (Crowdfunding ?)

CUBE ! - super:)
Ostatnio zmieniony 10 lut 2016, 12:24 przez gaciak, łącznie zmieniany 1 raz.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Furia »

Jak tak dalej pójdzie do jesieni wyprztykam się ze wszystkich zaskórniaków. Już teraz wiem, że biorę Ashes z dodatkami (fajnie, że będą od razu dostępne), Seafall i Zimę. :)
Marcosii
Posty: 159
Rejestracja: 11 sty 2015, 12:48
Lokalizacja: Wlkp.
Has thanked: 177 times
Been thanked: 13 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Marcosii »

poproszę bana na wszystkie strony i blogi o grach !!!! :)
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: TTR_1983 »

wszystko super, tylko czemu Seafall jest od 3 graczy? :(
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Krwawisz »

bolos13 pisze:Kiedy dodateczek do Martwej Zimy? :) Jakis malutki przeciek? :>

angielska wersja planowo chyba na Gencon - druk międzynarodowy pewnie niedługo później więc spodziewałbym się w drugiej połowie roku, ale tak jak powiedziałem - żadnych konkretnych dat nie podamy, póki nie będziemy ich w 100% pewni
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: kaszkiet »

Pisałem o tym mimochodem w wątku Games Factory Publishing, ale teraz chciałem już jasno oświadczyć, a także uargumentować, że zupełnie nie podoba mi się trend, mania, moda, wytyczne zachodnich partnerów, zapatrzenie na konkurencję, cokolwiek by to nie było - na nagrywanie filmików, czy robienie prezentacji w jakimś multimedialnym formacie, w których przedstawiane są plany wydawnicze danego wydawnictwa.

Znaczy się nagrywajcie ile chcecie, ale publikujcie też najprostszą na świecie listę czy tabelkę, na którą każdy może spojrzeć i rzutem oka przeanalizować zarówno na komputerze w pracy, który ma zablokowane multimedia, telefonie, jak i dowolnym innym urządzeniu, które nie zawsze musi mieć nielimitowany transfer danych.

Widzę, że napisaliście, że niedługo lista będzie ale zazwyczaj o takim "drobiazgu" nikt zbyt długo nie pamięta i publikacja zalicza poślizg, albo nigdy jej nie ma. Nie musicie pisać wypracowań o każdej z gier na początku - lepiej dać listę od razu (przecież macie tę listę w swoich Excelach, mailach, czymkolwiek - 3 minuty składania, ctrl+c, ctrl+v), a wypasioną z opisami i obrazkami później, jeśli uważacie, że są niezbędne.

Mi się takich filmików oglądać nie chce - jeśli jakiś tytuł mnie nie interesuje, to nie mam ochoty o nim słuchać. Czytając tekst mogę przeskoczyć do następnego akapitu - przewijanie filmiku jest uciążliwe.

Pomyślcie o tym jak o instrukcjach do gier. Nakręcenie filmu z tłumaczeniem zasad jest spoko, ale przecież nie zastąpi instrukcji. Gdy chcę sprawdzić zasadę, która mi umknęła, nie będę przecież od nowa oglądał filmu z instruktażem od początku, czy szukał fragmentu, który mnie interesuje. Tak samo z zapowiedziami - hmm, czy CUBE nie ogłaszało, że wyda ten fajny tytuł? Sprawdzę. A nie, nie sprawdzę, bo muszę przewijać filmik.

Co więcej - treści na youtube nikt nie wygugla. Na tym też powinno Wam zależeć.

Kolejna kwestia - może ja już jestem stary - ale po prostu w informacjach w internecie wolę tekst od multimediów. Wolę konkret od wodotrysków. Nie jestem marketingowcem, nie robiłem badań rynku, na pewno sporo młodych ludzi kupuje Wasze gry, ale wydaje mi się też, że to ci "starzy ramole", którzy zamawiają co trzeciego Kickstartera i co czwarty preorder w Polsce dysponują portfelami, które jakoś (może nie jedzą) im na to pozwalają. Nie chcę tu mówić za wszystkich, ale wydaje mi się, że tacy ludzie też wolą konkretne informacje.

I ostatnia rzecz - z całym szacunkiem - Wasz filmik nie wygląda zbyt profesjonalnie. Kadr i jakość obrazu są dyskusyjne, natomiast dźwięk jest ewidentnie dudniący i niezbyt przyjemnie się tego słucha na dłuższą metę.

To nie jest personalny przytyk do CUBE, to jest moja opinia o ogólnym trendzie jaki obserwuję szczególnie wśród młodszych wydawnictw.

Z życzeniami jak największych sukcesów i serio bez żadnej złośliwości - uczcie się od Rebela jak wrzucać info o zapowiedziach gier.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: misioooo »

kaszkiet pisze:Pisałem o tym mimochodem w wątku Games Factory Publishing, ale teraz chciałem już jasno oświadczyć, a także uargumentować, że zupełnie nie podoba mi się trend, mania, moda, wytyczne zachodnich partnerów, zapatrzenie na konkurencję, cokolwiek by to nie było - na nagrywanie filmików, czy robienie prezentacji w jakimś multimedialnym formacie, w których przedstawiane są plany wydawnicze danego wydawnictwa.

Znaczy się nagrywajcie ile chcecie, ale publikujcie też najprostszą na świecie listę czy tabelkę, na którą każdy może spojrzeć i rzutem oka przeanalizować zarówno na komputerze w pracy, który ma zablokowane multimedia, telefonie, jak i dowolnym innym urządzeniu, które nie zawsze musi mieć nielimitowany transfer danych.

Widzę, że napisaliście, że niedługo lista będzie ale zazwyczaj o takim "drobiazgu" nikt zbyt długo nie pamięta i publikacja zalicza poślizg, albo nigdy jej nie ma. Nie musicie pisać wypracowań o każdej z gier na początku - lepiej dać listę od razu (przecież macie tę listę w swoich Excelach, mailach, czymkolwiek - 3 minuty składania, ctrl+c, ctrl+v), a wypasioną z opisami i obrazkami później, jeśli uważacie, że są niezbędne.

Mi się takich filmików oglądać nie chce - jeśli jakiś tytuł mnie nie interesuje, to nie mam ochoty o nim słuchać. Czytając tekst mogę przeskoczyć do następnego akapitu - przewijanie filmiku jest uciążliwe.

Pomyślcie o tym jak o instrukcjach do gier. Nakręcenie filmu z tłumaczeniem zasad jest spoko, ale przecież nie zastąpi instrukcji. Gdy chcę sprawdzić zasadę, która mi umknęła, nie będę przecież od nowa oglądał filmu z instruktażem od początku, czy szukał fragmentu, który mnie interesuje. Tak samo z zapowiedziami - hmm, czy CUBE nie ogłaszało, że wyda ten fajny tytuł? Sprawdzę. A nie, nie sprawdzę, bo muszę przewijać filmik.

Co więcej - treści na youtube nikt nie wygugla. Na tym też powinno Wam zależeć.

Kolejna kwestia - może ja już jestem stary - ale po prostu w informacjach w internecie wolę tekst od multimediów. Wolę konkret od wodotrysków. Nie jestem marketingowcem, nie robiłem badań rynku, na pewno sporo młodych ludzi kupuje Wasze gry, ale wydaje mi się też, że to ci "starzy ramole", którzy zamawiają co trzeciego Kickstartera i co czwarty preorder w Polsce dysponują portfelami, które jakoś (może nie jedzą) im na to pozwalają. Nie chcę tu mówić za wszystkich, ale wydaje mi się, że tacy ludzie też wolą konkretne informacje.

I ostatnia rzecz - z całym szacunkiem - Wasz filmik nie wygląda zbyt profesjonalnie. Kadr i jakość obrazu są dyskusyjne, natomiast dźwięk jest ewidentnie dudniący i niezbyt przyjemnie się tego słucha na dłuższą metę.

To nie jest personalny przytyk do CUBE, to jest moja opinia o ogólnym trendzie jaki obserwuję szczególnie wśród młodszych wydawnictw.

Z życzeniami jak największych sukcesów i serio bez żadnej złośliwości - uczcie się od Rebela jak wrzucać info o zapowiedziach gier.
Podpieram kaszkieta... Lista byłaby znacznie... Fajniejsza. Najlepiej z podlinkowanymi grami na boardgamegeek, aby szybciej sobie sprawdzić co to za cudo :) Film - dźwięk tragiczny... Jakby ktoś do garnka mówił jak dla mnie. Proponuję tańszy Zoom h2n albo coś z wyższej półki Sony za kilka tys pln i będzie git... A na serio - dobry mikrofon pojemnościowy za 200zł czy nawet za stówkę załatwi sprawę ;P

I jak już nagrywacie i publikujecie - to zróbcie t ciekawiej, a nie tylko jedna i ta sama buzia przez kilka minut... Niech ktoś mówi, wrzućcie obrazki z elementami gry czy cokolwiek innego... Dużo fajniej sie ogląda i mniej ogranych może zaciekawić, bo np zobaczą fajne figurki... Jak ja żonie powiem "Tail Feathers" to co? Nic... Nie ma pojęcia o czym mowa ;P Ale jak pokażę słodziutkie figurki choćby na obrazku - to już jakieśtam zainteresowanie się pojawia.

Dla mnie obecna forma tego filmu nie wnosi do przekazu nic - równie dobrze mogliście udostępnić kilka stron tekstu z tym samym, co było powiedziane i zdjęciem aktora ;P Zabrakło przekazu wizualnego...

Czekam z niecierpliwością na SeaFall!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Krwawisz »

Lista u góry - jak zwykle dzięki za konstruktywną krytykę :-)
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Furia »

Ja również jestem za formą tekstową. Irytują mnie te wszechobecne podcasty i gadające głowy. :P
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Krwawisz »

jedni lubią tekst - inni wizję. Pozostaje postarać się dogodzić wszystkim ;-)

ps. dzięki, za miłe słowa, które dostaje na PM, sms'ami itd. Robimy, co możemy, żeby wydawać najlepsze gry na świecie :D
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Banan2 »

Lista jest imponująca :D I oby wszystko udało się wydać :D
Poprę też przedmówców :) Aktualizowana lista jest najlepszym rozwiązaniem. Bierzcie przykład z literki R a nie P :wink: A jeśli chcielibyście cokolwiek kręcić to kręćcie gameplaye. Obejrzenie takiego filmu zawsze bardzo ułatwia podjęcie decyzji o zakupie gry.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1527
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 197 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Furan »

Jeśli SeaFall będzie tym, na co wygląda, to macie mają kasę. (:

EDIT

I też uważam, że lepsza lista z linkami do BGG/producentów. I jeśli już wideło, to niech to będzie COŚ (z linkami, z grafikami), a nie bujaniem na krześle jak na... (i tu, zależnie od regionu można sobie wybrać idiom na czym :) ).
Ostatnio zmieniony 10 lut 2016, 16:24 przez Furan, łącznie zmieniany 1 raz.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum; Mundus Novus, Montana
piogal
Posty: 103
Rejestracja: 20 mar 2013, 10:06
Lokalizacja: Poznań/Bydgoszcz
Been thanked: 1 time

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: piogal »

Ja chyba najbardziej z tej listy jaram sie Tail Feathersami i Spirits of Rice Paddy - juz dawno ostrzylem sobie na nie zeby i szczegolnie w przypadku tej drugiej - nie spodziewalem sie wersji PL- brawo!
Board games are made for FUN, don't you think?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: detrytusek »

Popieram robienie listy zamiast wideła. Albo chociaż obie wersje.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Krwawisz »

Ale przecież lista już wisi od paru godzin :D
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: detrytusek »

Krwawisz pisze:Ale przecież lista już wisi od paru godzin :D
I dobrze! To na przyszłość, żeby widzieli ile jest lobbystów! :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Szaweł »

Ashes, Heart of Gloom, Tail Feathers i Martwa Zima... chyba trzeba powoli szukać drugiego etatu :twisted:
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Dellas »

Mi się fajnie słuchało - zwłaszcza, że mogłem w tym czasie robić coś innego.

Bardzo mnie cieszy dodatek do Myszek.
Zablokowany