Tabletop Simulator (Steam)

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Tabletop Simulator (Steam)

Post autor: lacki2000 »

Czy ktoś miał styczność z tym symulatorem?
http://store.steampowered.com/app/286160/

15 ojro to kawał kasy za coś jeszcze nie dokończonego, wyglądającego jak wypasiony ZunTzu, tylko nie wiem czy warto płacić za to by można było rzucić stołem :]

http://youtu.be/Li8WWMpHgGg
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Borek224 »

mam wrażenie że to jest bardziej "proof of concept" niż realny program. Dodatkowo Early Access - znaczy nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie w formie używalnej.
Geralt
Posty: 17
Rejestracja: 29 wrz 2013, 14:32

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Geralt »

Program dziala. To wciaz Early access, ale jest to grywalne. Dla mnie tylko niestety przesadzili z efekciarstwem. Np. powinno dac sie jednak wylaczyc fizyke we wszystkich elementach poza koscmi itp. Rzucajac koscmi albo przesuwajac figurke mozna zrobic "zamieszanie" na planszy przerwcajac inne rzeczy ;). Oczywiscie mozna tego nie robic, ale wystarczy jedna pomylka i nagle mozna zepsuc sobie gre;).

Ale poza tym juz teraz ma duzo funkcjonalnosci, ktorych np. nie ma w ZunTzu. Vassala niestety nie licze, bo od tego programu mnie odrzucilo i nie uzywam - choc moze da sie jakos przezyc poczatki i wdrozyc, to jednak znacznie bardziej wole grac na ZunTzu :).

Tak na prawde trzeba sprawdzic w praktyce + ciagle mozna sugerowac pewne rozwiazania tworcom.

Ale nawet jesli nie sprawdzi sie, to polecam ZunTzu :). Nierozwijany, ale fajny program do gry online. Tzn. jesli ktos nie oczekuje skryptowania i chce grac tak jak na planszy, chociaz z grafika 2D:).
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Al_Dente »

Odswieżam, gra ktoś w coś?

Program się rozwija, dostępnych tytułów jest sporo, np.:
Battlestar Galactica
Pandemic
WOW
Space Alert
DOOM
Ghost Stories
Stone Age
Dracula
Dead of Winter
Smash Up
Dixit
Duke
Betrayal at house on the hill
Small World
itd;)
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Patyk »

Przez tydzień Tabletop Simulator jest przeceniony o 30%. Jak na Steama nie jest to jakaś szalona obniżka, ale gra jest względnie świeża, więc można się zainteresować. Jedyna rzecz, która mnie martwi to czy nie dojdzie wkrótce do tego, że wydawcy gier zaczną blokować mody z nimi. Pół biedy jeśli będą one dostępne jako płatne DLC (o ile ceny będą rozsądne), gorzej jak się okaże, że jedyne co zostanie to szachy i zabawa "żołnierzykami".
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Al_Dente »

Też mi to przyszło do głowy, ale co już masz na dysku jest twoje;). Są też stronki na których TS jest oferowany za 25zł, co już jest bardzo przyzwoitą ceną=]
Awatar użytkownika
MarekB
Posty: 236
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: MarekB »

Oglądałem na twitchu TotalBiscuita grającego ze znajomymi w BSG - wyglądało bosko. Aż się zdziwiłem całą tą fizyką przy przesuwaniu viperów, ale efekcik jest.
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Al_Dente »

Właśnie po obejrzeniu tego postanowiłem zakupić i faktycznie jest lepszy niż wszystkie programy, jakich próbowałem wcześniej. Dodatkowo steam workshop robi swoje i modów jest ogromna ilość i coraz więcej.
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Patyk »

Radzę tylko uważać z tymi kopiami za 25zł, większość pochodzi z Rosji, a Steam ostatnio coraz bardziej zwraca uwagę na gry aktywowane przez VPN.
pendzik
Posty: 81
Rejestracja: 04 kwie 2015, 22:42
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 4 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: pendzik »

Odkopię.
To ma jakieś skrypty kontrolujące rozgrywkę(coś w deseń BGA)?
Jest jakaś wyszukiwarka graczy do gier?
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Patyk »

Co do wyszukiwarki graczy to z tego co wiem działa na zasadzie wyszukiwania stworzonych przez innych gier i dołączania do nich. Co do kontrolowania rozgrywki to nie ma żadnych skryptów. Gra jest fizycznym sandboxem, do którego fani dodają tak naprawdę skany gier (z tego powodu uważam, że poza bardzo prostymi grami ma sens tylko z komunikacją głosową pomiędzy graczami).
Geralt
Posty: 17
Rejestracja: 29 wrz 2013, 14:32

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Geralt »

Zastanawiam sie czy w ogole ktos to gra z Polski? Kupilbym TS, ale jednak o ile angielski pisany mi nie przeszkadza to jednak gra z jezykiem angielskim mowionym, to nie bedzie to samo co po polsku :P
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Al_Dente »

Gier typu open public z Polski raczej nie ma, ale ja bym chętnie w coś zagrał w któryś z wieczorów;)
fuzzyq
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2015, 13:46

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: fuzzyq »

Witam,

Też chętnie z kimś zagram.
Login na steam: ffuzzyq

Chętnie przetestuję też grę od BlackMonk. Pyrkon: Atak Koziołaków Gdyż wymaga conajmniej 8 graczy a tylu ciężko zebrać przy stole :)

Można umówić się na jakiś wieczór.
Kamor
Posty: 1
Rejestracja: 26 gru 2015, 14:14

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Kamor »

:idea:

Witam, jeżeli szukacie polaków do gry w Tabletop Simulator dołączcie do grupy "Tabletop Simulator-Polska-Polacy" którą właśnie założyłem na Steam.
Mam nadzieję, że szybko uzbiera nam się pokaźna grupa :!:
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: ahrian »

dzisiaj dołączyłem do grupy, nick Primitive, może uda nam się jakoś czasowo zgrać i zagrać.
maraglear
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2016, 00:12

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: maraglear »

kilka godzin temu wleciała promocja -50% na pojedynczy klucz i 4-pak, przy kupnie 4-paku wychodzi około 30 zł na osobę
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1638
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 351 times
Kontakt:

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Sir_Yaro »

Chętnie odkupie jedną licencję z tego czteropaka jeśli znajdą się chętni na całą paczkę.
BurnMaster
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2016, 10:26

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: BurnMaster »

Witam, szukam graczy w planszówki / karcianki na komputerze.

Używam programu Tabletop Simulator na steam do którego są setki jeśli nie tysiące darmowych modów gier (praktycznie wszystkie z top 100 gier na gameboardgeek). W grze znajduje się również czat i komunikacja głosowa dla graczy. Poza możliwością gry w gry planszowe i karciane program daje możliwość grania w dziesiątki gier bitewnych jak i fabularnych poprzez komputer.

Jeśli nie znasz Tabletop Simulator to gorąco zachęcam do zapoznania się z programem który ma ogromne możliwości.

Zainteresowanych wspólną grą proszę o dołączcie do grupy "Tabletop Simulator-Polska-Polacy" którą właśnie założyłem na Steam.
Jest to cytat Kamora z tematu forum galakta.pl. Więc, jeśli znajdują się tutaj jakieś jednostki, które chętnie pograłyby w miłym towarzystwie w planszóweczki to zapraszam do grupy na steamie. Sam osobiście szukam ludzi do pogrywania w planszówki w świecie Warhammera, ale o tym już na pogadamy tam :)
Awatar użytkownika
Dasti
Posty: 77
Rejestracja: 12 cze 2005, 18:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Dasti »

Na https://www.chrono.gg/

promocja na Tabletop Simulator --> 8,50 USD (ok. 32 PLN). Promocja do 21.03.2016 g.17.00
DST
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Krionah »

Promocja na 4 pak (na głowę wychodzi niecałe 7€). Promocja trwa 24h.

https://www.bundlestars.com/en/game/tab ... 7df37f8a9d
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 347
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 244 times
Been thanked: 54 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: narandil »

odkopię: obecnie 4-pak kosztuje 27,489E - na osobę wychodzi jakieś 30zł. Ktoś chętny się zrzucić?
Awatar użytkownika
lighting
Posty: 254
Rejestracja: 18 sie 2006, 01:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: lighting »

Nie interesowałem się dostąd Tabletop Simulatorem. Czy to ma jakąś logikę gry (sprawdza czy np ruch nie łamie zasad gry) i czy to jest tylko klient, czy jest też single player + A.I. ?

Dzięki za odpowiedź.
lighting
Kal-El83
Posty: 1136
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 238 times
Been thanked: 120 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Kal-El83 »

O ile się nie mylę, to jest pvp, gracze sami kontrolują zgdność zagrań z zasadami.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 347
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 244 times
Been thanked: 54 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: narandil »

pewien nie jestem ale raczej działa to jak vassal - czyli program nie kontroluje zgodności gry z zasadami i nie opcji gracz vs PC. Ewentualnie jakieś skrypty wykonujące za graczy czarną robotę typu tasowanie kart, podliczanie punktów, itp.

ja się zaciekawiłem, bo chciałem zagrać w hoops on fire :D
ODPOWIEDZ