Metropolia vs Budowniczowie: Średniowiecze

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
pingwin1993
Posty: 15
Rejestracja: 01 lut 2015, 19:26

Metropolia vs Budowniczowie: Średniowiecze

Post autor: pingwin1993 »

Witam w planach mam zakupienie jakieś gry ekonomicznej i jak w tytule, która gra jest lepsza pod tym względem ekonomii? A może jakąś inną byście polecili? Przy okazji nie robiąc kolejnego tematu chciałem żebyście podzieli się opinią na temat gry DungeonQuest: Smocze Lochy. Lubie trudną rozgrywkę, elementy RPG, rougelike gry i czy ta gra by mi spasowała?
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Metropolia vs Budowniczowie: Średniowiecze

Post autor: Rafalm »

Z dwóch gier, które wspominasz moim zdaniem lepsza jest Metropolia. Po pierwsze tura idzie znacznie szybciej, w związku z czym masz mniejszy downtime. Po drugie w pudełku masz więcej opcji gry (polska wersja sprzedawana od razu z pierwszym dodatkiem), co znacznie urozmaica rozgrywki. Pytanie tylko, czy akceptujesz bezpośrednią, negatywną interakcje pomiędzy graczami, która w Metropolii występuje a w Budowniczych w ogóle jej nie ma.
kosmos
Posty: 60
Rejestracja: 08 paź 2014, 09:31

Re: Metropolia vs Budowniczowie: Średniowiecze

Post autor: kosmos »

Mam obie gry
Metropolia - prosta, oparta na kościach (duża losowość), szybka, lekka, całkiem przyjemna, ładna (tacy uproszczeni Osadnicy z Catanu)
Budowniczowie - proste zasady, ale wymaga myślenia, szybka, przyjemna, ładna, zerowa interakcja.

Odpowiedz sobie na pytanie czy chcesz gry w której najwięcej zależy od rzutów kością czy gry w której trzeba trochę pomyśleć żeby wygrać.
ODPOWIEDZ