Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Mage Knight

Post autor: arqueek »

olsszak pisze:
arqueek pisze:Jeśli kogoś nie razi zdecydowanie wysoką cena to w tym sklepie dostać można ;)

http://www.spellenvariant.nl/mage-knigh ... nsion.html

A tezla mi się podoba. Bohater jest świetny :D
Nie rozumi tego języka, ale czy jaki jest koszt przesyłki ?
W granicach Holandii darmowo, do Polski niestety nie mam pojęcia. Panowie w sklepie znają język angielski, zawsze można do nich napisać, a chętnie odpisza ;)

@up owszem, wydawca wspominał o reprincie bodajże w czerwcu, ale od tamtego czasu niestety cisza.

Za to ja jestem ciekawy czy MK otrzyma jeszcze jakieś dodatki, ale nie character expansion w cenie pełnej gry.
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight

Post autor: pinata »

Tony23 pisze:A czy ktoś się orientuje czy wydawca wspominał o jakims reprincie LL ? oczywiscie mowa o ang wersji
Nie wiem, na ile wiarygodny jest niejaki Rohan G (Gravox) mówiąc: (link)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2825
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Mage Knight

Post autor: Gromb »

A nie bylo tam jakiegoś kwasu o prawa autorskie, pomiędzy wydawcą a Vlaadem?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
radeks
Posty: 13
Rejestracja: 03 kwie 2010, 12:19
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: radeks »

Tony23 pisze:
radeks pisze:
FantasyWelt się nie popisał, bo po rozmowie mailowej zarzekał się że do miesiąca jest w stanie sprowadzić, zatem zrobiłem przelew i po dwóch tygodniach oczekiwania łaskawie dostałem odpowiedź, że niestety zamówienie nie będzie zrealizowane. Ciekawe ile bym czekał gdybym sam się nie przypomniał...
Kiedy była ta sytuacja?

ja wczoraj dostałem odp, że niestety jeszcze paczki nie dostali i pytali czy chcę czekać czy zrezygnować z zamówienia
Dokładnie:
20.X złożyłem zamówienie
6.XI dostałem info że w najbliższym czasie nie ma szans...
Posiadam i lubim:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Mage Knight

Post autor: Błysk »

arqueek pisze: Za to ja jestem ciekawy czy MK otrzyma jeszcze jakieś dodatki, ale nie character expansion w cenie pełnej gry.
Z tego co wiem, to może być problem. Vlaada się pokłócił z WizKids, więc nie wiadomo jaka jest sytuacja z prawami autorskimi itd. :)
Awatar użytkownika
ronin
Posty: 82
Rejestracja: 16 sie 2013, 12:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Mage Knight

Post autor: ronin »

Błysk pisze:
arqueek pisze: Za to ja jestem ciekawy czy MK otrzyma jeszcze jakieś dodatki, ale nie character expansion w cenie pełnej gry.
Z tego co wiem, to może być problem. Vlaada się pokłócił z WizKids, więc nie wiadomo jaka jest sytuacja z prawami autorskimi itd. :)
I to ponoć mocno. Kategorycznie odciął się od tworzenia 'nowości' do MK.
Już mam | Do kupienia
♠ ♥ ♣ ♦ Doomtown ♦ ♣ ♥ ♠
۞ ۞ Summoner Wars ۞ ۞
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: ramar »

A
ronin pisze:
Błysk pisze:
arqueek pisze: Za to ja jestem ciekawy czy MK otrzyma jeszcze jakieś dodatki, ale nie character expansion w cenie pełnej gry.
Z tego co wiem, to może być problem. Vlaada się pokłócił z WizKids, więc nie wiadomo jaka jest sytuacja z prawami autorskimi itd. :)
I to ponoć mocno. Kategorycznie odciął się od tworzenia 'nowości' do MK.
Ta sprawa jest bardzo ciekawa, jednak Mage Knight jako Star Trek jest sygnowane nazwiskiem Chvátila, więc albo ta kłótnia nie jest tak duża, albo po prostu dobrze Czechowi płacą za prawa do mechaniki lub/i możliwość wykorzystania nazwiska.
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Tony23 »

fakt, że Vlaada sie z nimi pokłócił nie blokuje dodruku Lost Legion

oby taki nastąpił jak najszybciej
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

Dodruk będzie, jestem o tym przekonany ;)

Tymczasem sprawiłem sobie matę do gry, wg projektu z BGG, w formacie A3+! Wykonanie powierzyłem firmie playmaty.pl i jestem bardzo zadowolony z zakupionego towaru! Dużo przyjemniej się gra, karty łatwo podnosi z piankowej maty, nic nie lata po stole. Niby jest to zbytek, ale dla jednego gracza przydatna rzecz. Zobaczymy jak będzie wyglądała sprawa z trwałością, ale to się okaże za jakiś czas.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Mage Knight

Post autor: arqueek »

RUNner pisze:Dodruk będzie, jestem o tym przekonany ;)

Tymczasem sprawiłem sobie matę do gry, wg projektu z BGG, w formacie A3+! Wykonanie powierzyłem firmie playmaty.pl i jestem bardzo zadowolony z zakupionego towaru! Dużo przyjemniej się gra, karty łatwo podnosi z piankowej maty, nic nie lata po stole. Niby jest to zbytek, ale dla jednego gracza przydatna rzecz. Zobaczymy jak będzie wyglądała sprawa z trwałością, ale to się okaże za jakiś czas.
To za jakiś czas daj znać :) też jestem zainteresowany, ale jednak taką mata to ponad połowa wartości samej gry...

Ma ktos może zrobione wkłady do MK? Da radę upchac wszystkie dodatki do jednego pudła?

Swoją droga o ile pamiętam to już właśnie Tezla nie była autorstwa Vlaady? Poprawcie mnie, jeśli się myle, bo nie jestem tak na bieżąco z wszystkimi zdarzeniami ;) ale tak mi się coś kojarzy.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Mage Knight

Post autor: c08mk »

arqueek pisze:Ma ktos może zrobione wkłady do MK? Da radę upchac wszystkie dodatki do jednego pudła?

Swoją droga o ile pamiętam to już właśnie Tezla nie była autorstwa Vlaady? Poprawcie mnie, jeśli się myle, bo nie jestem tak na bieżąco z wszystkimi zdarzeniami ;) ale tak mi się coś kojarzy.
MK+LL+Krang wchodzi do jednego pudła. Nie wiem jak z Tezlą.

Tezla faktycznie nie ma wymienionego Vlaady jako designera ale gdzieś czytałem, że nadzorował projekt.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

arqueek pisze:
RUNner pisze:Dodruk będzie, jestem o tym przekonany ;)

Tymczasem sprawiłem sobie matę do gry, wg projektu z BGG, w formacie A3+! Wykonanie powierzyłem firmie playmaty.pl i jestem bardzo zadowolony z zakupionego towaru! Dużo przyjemniej się gra, karty łatwo podnosi z piankowej maty, nic nie lata po stole. Niby jest to zbytek, ale dla jednego gracza przydatna rzecz. Zobaczymy jak będzie wyglądała sprawa z trwałością, ale to się okaże za jakiś czas.
To za jakiś czas daj znać :) też jestem zainteresowany, ale jednak taką mata to ponad połowa wartości samej gry...
Nie no aż tyle nie dałem... wraz z dostawą zapłaciłem 59zł. Normalnie wysyłają kurierem za 20zł, ale poprosiłem pocztą. Przy takim małym zamówieniu koszt dostawy jednak ma znaczenie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 309 times
Been thanked: 526 times

Re: Mage Knight

Post autor: kaszkiet »

Mógłbyś w wolnej chwili wrzucić zdjęcia tej maty?
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Mage Knight

Post autor: Blacksad »

Też mnie zaciekawiło jak ta mata wygląda, RUNner prosimy o zdjęcia!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

https://boardgamegeek.com/filepage/90035/plansza-gracza

Jak rozłożę grę to wstawię real foto.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 478
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Mage Knight

Post autor: ixi24 »

A mnie ciekawi ta sprawa z tym brakiem polskiego dodruku. Nie jest możliwa jakaś akcja na wspieram to itp;? Teraz coraz więcej się pojawia takich akcji, które kończą się ogromnym sukcesem np; Roll for the galaxy
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Mage Knight

Post autor: c08mk »

ixi24 pisze:A mnie ciekawi ta sprawa z tym brakiem polskiego dodruku. Nie jest możliwa jakaś akcja na wspieram to itp;? Teraz coraz więcej się pojawia takich akcji, które kończą się ogromnym sukcesem np; Roll for the galaxy
Nakład musiałby być większy niż to co wypuściła Lacerta w wersji polskiej. Taka jest polityka Wizzkids i na mniejszy się nie zgodzą.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

Sam jestem ciekaw ile sztuk polskiej podstawki się sprzedało i ile osób skusiłoby się na LL.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Mage Knight

Post autor: c08mk »

Lacerta kiedyś pisała, że mają ostatnie sztuki na magazynie, także nakład pewnie już prawie cały zszedł. Natomiast LL musieliby wydrukować więcej niż wydrukowali podstawek w wersji polskiej.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

Nakład na pewno cały poszedł, bo można kupić pojedyncze sztuki u "koników". Zakładając cenę dodatku na poziomie 200zł, musiałoby pewnie się sprzedać minimum 150 egzemplarzy, żeby wydawca poparł kampanię na wspieram.to. Wątpię żeby akcja mała szansę powodzenia.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4049
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Mage Knight

Post autor: AkitaInu »

Raczej 500 albo i 1000 ;)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

Nawet 150 jest nieosiągalne przecież, więc nie ma co gdybać. Fajną sprawą byłoby wydanie samych kart w trybie DnŻ. Cała reszta jest praktycznie niezależna językowo i polscy gracze kupiliby LL w wersji angielskiej plus taką paczkę kart. To już jest chyba bardziej realne, warto w tym przypadku przytoczyć temat WP lcg, którego Galakta wydaje w takim trybie i nie sądzę żeby doplacała do interesu. Lacerta mogłaby trochę zmolestować Wizzkids, o ile nie ma przeciwskazań natury technicznej.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Sokoov
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2011, 17:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mage Knight

Post autor: Sokoov »

Jam swojego czasu kupiłem beznadziejne wydanie Tezli to jest opcja żeby ktoś mi teraz to wymienił na poprawiona wersje? Gdzie musiałbym się zgłosić?
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Mage Knight

Post autor: c08mk »

Sokoov pisze:Jam swojego czasu kupiłem beznadziejne wydanie Tezli to jest opcja żeby ktoś mi teraz to wymienił na poprawiona wersje? Gdzie musiałbym się zgłosić?
Trzymaj paragon. Gracze na boardgamegeek ciągle piszą w tym temacie, a Wizzkids zrobił sugestię, że kiedyś wydrukuje poprawną Tezlę i będzie można dostać poprawne elementy. Czy i kiedy będą to nie wiadomo ale opór na Tezli jest na tyle duży że jest spora szansa na poprawione elementy w przyszłości.
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: Mage Knight

Post autor: magole »

Podobno są już wysyłane (od kilku dni), trzeba wypełnić formularz na stronie http://wizkidsreplacementsystem.com/
Wysyłają komplet elementów jakie były 'zepsute' w I edycji, więc nie ma konieczności zaznaczenia ich wszystkich(co też jest niemożliwe z uwagi na limit, chyba 15 elementów na jedno zgłoszenie):
Thank you fro contacting us about your issue. Please note that the replacement package for Shades of Tezla already contains all the elements that were miscut.
ODPOWIEDZ