Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

Witajcie!

Zapraszam wszystkich do korzystania z zasobów prowadzonej przeze mnie strony poświęconej grom planszowym, karcianym i nie tylko :D pod adresem http://www.pudelkozgrami.pl/

W tej chwili najbardziej skupiam się na stworzeniu rzetelnej bazy-wykazu zawartości pudełek starych planszówek wydawanych przez "Sferę", "Encore", "Ertroba" i inne wydawnictwa działające w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Chodzi o to, żeby gdzieś w Internecie była w jednym miejscu dostępna baza, do której można byłoby zajrzeć poszukując informacji na temat tego, czy posiadany/kupowany/sprzedawany przez nas egzemplarz gry jest kompletny, czy nie. Póki co takiego miejsca nie znalazłem, więc postanowiłem je sam stworzyć :) Na razie korzystam ze swojej własnej kolekcji i staram się dodawać kolejne istotne tytuły w miarę możliwości, a docelowy plan minimum jest taki, żeby wykaz obejmował wszystkie wydane tytuły "Sfery", "Encore", "Ertroba" i "Gambita" - zdaję sobie sprawę, że może być ciężko, ale jakiś cel w życiu trzeba przecież mieć :)

Oprócz gier wyżej wspomnianych mainstreamowych w tamtym czasie wydawnictw na stronie znajdziecie też informacje choćby o "Bulwie", "Manewrach Morskich" czy "Detektywie". Zresztą, najlepiej po prostu zajrzyjcie :D

Ponieważ moja kolekcja jest ograniczona (choć staram się ją w miarę możliwości finansowych kompletować), to mam świadomość, że sam nie dam rady wszystkiego uzupełnić. Jeśli więc ktoś z Was ma chęć i znajdzie czas, zawsze można mi podesłać spis zawartości i zdjęcie pudełka z jakimś tytułem jeszcze nie znajdującym się na stronie - ja ze swej strony zapewniam, że wpis opublikuję najpóźniej w ciągu kilku dni od otrzymania info, no i oczywiście jako autora wykazu wskażę daną osobę i podlinkuję do jego/jej profilu na tym forum oraz do strony www, jeśli ktoś takową posiada (no chyba, że ktoś będzie chciał pozostać anonimowy - wtedy nie ma sprawy, ale i tak wspomnę, że wykaz publikuję dzięki uprzejmości anonimowego informatora :D).

Z góry dzięki za wszelką pomoc!

PS. Wiem, że skórka na stronie jest do kitu - już niedługo pojawi się nowa, bardziej przejrzysta i dopasowana do nowoczesnych monitorów (a może nawet i urządzeń mobilnych)

Poniżej lista wydawców i tytułów gier wydanych przez poszczególne wydawnictwa. Linki prowadzą bezpośrednio do podstrony poświęconej danemu tytułowi. Jeśli tytuł nie jest podlinkowany, oznacza to, że danej gry nie mam lub nie mam do niej dostępu - tu mile widziana Wasza pomoc :) Na zielono oznaczyłem gry, które mam, ale jeszcze nie zdążyłem opublikować informacji o nich.




ADMA S.C.:

Mundial
Pacyfik w ogniu
Tour de Pologne


ENCORE:

Aerotech
Battletech
Bitwa na polach Pelennoru
Blokada
Bogowie Wikingów
Czerwona rtęć
Gwiezdny kupiec
Kaczka Dziwaczka
Labirynt Śmierci
Memory
Odkrywcy Nowych Światów
Ratuj swoje miasto
Rok 1920
Step by step
Trans Solar
W imieniu Ziemi
Wojna o Pierścień
Zabawy Ufoludków
Zwierzaki



ERTROB:

Bat-Man
Komandosi
Misja specjalna



GAMBIT:

Obcy
Władca Podziemi


SFERA:

Diabelski Krąg
Łakomczuchy (jako wydawnictwo HAWK)
Magia i Miecz Magiczny Miecz
  • Gród
    Jaskinia
    Krypta upiorów
    Labirynt Magów
    Magia
Magiczny Miecz SE
Moce Albionu
Najeźdźcy
Przekleństwo mumii
Robin Hood
Troll Football
Wampir


Minigry wydane przez wydawnictwo "Sfera" jako "Seria miniatur":

W cieniu Saturna (nr 1)
Kosmiczna Wojna (nr 2)
Polarna wojna (nr 3)
Potyczka (gra planszowa) (nr 4)
Mag (nr 5)
Śmiertelna Próba (nr 6)


FEDERACJA KONSUMENTÓW:

Gwiezdny Inwestor


SR OTWOCK:

Detektyw


ZTS PLASTYK:

Manewry Morskie-zawartość pudełka
Manewry Morskie-instrukcja i tabela walki


SR ŻOLIBORZ:

Fortuna


HANDLOPOL:

Fortuna


SOW ZSP ALMA PRESS:

Bulwa


NOVINA:

3 Sport Games
Bitwa pod Austerlitz
Bobry
Celtyckie Miecze
Fotograficzne Łowy
Kryptonim Lew Morski
Ostatnia Wojna Cesarzy
Piekło na Pacyfiku
Potop
Srebrna Flota
Szaleńczy Wyścig
Twierdza
Uratuj Ziemię!
Wilk Morski


Wydawnictwa ALFA:

Bitwa na Morzu Wiatrów
Tranzyt


DIADEM:

Najemnicy Kammeonu


DRAGON:

Ardeny 1944
Arnhem 1944
Bagration 1944
Bitwy II wojny światowej 1943-1945
Bzura 1939
Charków 1942
Grunwald 1410
Hannibal
Kasserine 1943
Kircholm 1605
Kreta 1941
Mława 1939
Szczury Pustyni
Tannenberg 1914
Waterloo 1815
Wiedeń 1683
Wojny Napoleońskie


FANO:

Bruce Lee
Monstrum
Puchar Europy


LABO:

Halma
Młyn
Super Salon Gier
Zysk


ELLERT:

Makler giełdowy


ARCUS CLUB:

Moto Masters
Sukces


PRODRYN:

7 gier (Halma, Warcaby, Piłka nożna, Wyścigi konne, Złota szóstka, Gra literowa, TAK-NIE)
Inwazja
Kolorowa kostka
Kostka-niespodzianka
Łatwe czytanie
Młynek + Wyścigi
Perła
Polowanie na myszy
Wyścigi rowerowe
Wyścigi samochodowe


Spółdzielnia Inwalidów PRZEMYSŁOWA:

Jadę ostrożnie
Labirynt
Motylki
Ostrożnie kierowco
Połów
Stolice świata
Wakacyjna wyprawa
Warcaby, Młynek, Warcaby gotyckie (zestaw gier)


Wydawnictwa Oświatowe WSPÓLNA SPRAWA (WOSI Wspólna Sprawa):

Cyrk
Dla każdego coś
Focus
Gonitwa na 102
Gościniec
Izola
Komputer
Loteryjka wyrazowa
Na orbicie
Plus-minus
Rozkosze łamania głowy
Samotnik
Tablut
Tangramy
Wagabunda
Wesoły berek


Spółdzielnia Pracy Przemysłu Artystycznego ŚWIATOWID:

Grzybobranie
Nurek
Podróż po Ameryce Południowej
Wielki terenowy raid motocyklowy
Wielkie łowy


Spółdzielnia Rzemieślnicza CENTRUM:

Bitwa Morska
Wyprawa na Proxima Centauri


Spółdzielnia Pracy UDZIAŁOWA:

Domino
Poczta dziecięca
Poznaj znaki drogowe
Ptaki prawnie chronione
Układanka rozsypanka owoce
Ostatnio zmieniony 19 lip 2016, 11:16 przez Zaberish, łącznie zmieniany 29 razy.
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 7.07.2015:

- lista gier poszczególnych wydawców uzupełniona o kilka brakujących tytułów ("Władcy Podziemi", seria miniatur "Sfery")
- do listy zostało dodane Wydawnictwo Novina
- do kolekcji dzisiaj doszły "W cieniu Saturna" oraz "Kosmiczna wojna" (obie kompletne, w stanie idealnym)
- z listy gier wydawnictwa Encore został usunięty tytuł "Blood Bowl" (polskie wydanie tej gry nosi tytuł "Troll Football")
- do listy gier "Sfery" dodany został "Magiczny Miecz SE"
- formatowanie listy zostało poprawione tak, żeby wyraźniej odróżnić gry od dodatków do nich (głównie jeśli chodzi o "Magię i Miecz" oraz "Magiczny Miecz")
- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka dodatku "Miasto"

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 10.07.2015:

- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka dodatku "Podziemia"
- do kolekcji doszła gra "Najeźdźcy"

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 13.07.2015:

- częściowa aktualizacja listy gier w oparciu o otrzymane materiały (do listy dodany został "Gwiezdny Inwestor" SFERY)
- do kolekcji doszedł "Gwiezdny Inwestor" (egzemplarz fabrycznie nowy)
- zapraszam do lektury tekstu dotyczącego moich pierwszych wrażeń po grze w bieżącą edycję kolekcjonerskiej karcianki "Veto"

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 15.07.2015:

- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka dodatku "W kosmicznej otchłani"

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 16.07.2015:

- lista gier uzupełniona o kolejnych wydawców w oparciu o informacje przesłane przez użytkownika Valdi (doszły wydawnictwa: Alfa, Diadem, Dragon, Fano i Labo)
- w oparciu o te same informacje poprawiona została lista gier Wydawnictwa Novina ("Sport Games" zamienione na "3 Sport Games")
- dzięki informacjom od Michała Stajszczaka do listy gier Wydawnictwa Novina została dodana przeoczona wcześniej gra "Bobry"

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 17.07.2015:

- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka dodatku "Jaskinia"

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 19.07.2015:

- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka gry "Najeźdźcy"

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 23.07.2015:

- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka gry "Czerwona Rtęć"
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 29.07.2015:

- do kolekcji dziś doszedł "Rok 1920" wydawnictwa ENCORE (kompletny i w stanie bardzo dobrym)
- "Gwiezdny Inwestor" ostatecznie został usunięty z listy gier SFERY i trafił na swoją własną listę (główny powód: SFERA jest jedynie producentem tej gry, natomiast oficjalnym wydawcą według instrukcji jest FEDERACJA KONSUMENTÓW)
- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka gry "Gwiezdny Inwestor"
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 2.08.2015:

- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka gry "Wojna o Pierścień"
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 4.08.2015:

- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka gry "Rok 1920"
- w ten sposób osiągnąłem (póki co przynajmniej :D) kres swojej kolekcji jeśli chodzi o tytuły wydane przez ENCORE
- lista gier uzupełniona o wstępną listę tytułów wydanych przez Wydawnictwo PRODRYN z Zabrza (lista stworzona w oparciu o wyniki mojej własnej kwerendy w tym zakresie - jeśli ktoś chciałby tę listę uzupełnić, zapraszam do kontaktu!)
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 12.08.2015:

- na stronie pojawił się kolejny wpis na temat kolekcjonerskiej gry karcianej "Veto"
- do kolekcji doszedł dodatek do gry "Magia i Miecz" zatytułowany "Mistrzowie" (wydany z miesięcznikiem "Magia i Miecz" nr 4/93)
- lista gier została uzupełniona o dodatek "Mistrzowie"
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: elprzybyllo »

Fajna rzecz, dzięki!
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 16.11.2015:

- do kolekcji doszedł dodatek do gry "Magia i Miecz" zatytułowany "Smoki"
- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka dodatku "Smoki"
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 7.12.2015:

- spis zawartości gry "Najeźdźcy" został zaktualizowany do wersji ostatecznej (w oparciu o nadesłane info)
- poprawiłem błędy w spisie zawartości dodatku "Miasto" do "Magii i Miecza"
- na stronie pojawił się spis zawartości dodatku "Mistrzowie" do "Magii i Miecza". W ten sposób udało się zamknąć wszystkie oficjalne dodatki do tego tytułu.
- do kolekcji doszła reedycja gry planszowej "Fortuna", wydana pod takim samym tytułem jak pierwowzór. Czekam na przesyłkę, jak tylko dotrze, podam więcej informacji (zwłaszcza na temat wydawcy). Na chwilę obecną mogę powiedzieć tylko tyle, że ze zdjęć wynika, iż układ planszy jest zasadniczo ten sam co w oryginale, ale nazwy poszczególnych parceli są różne. Mechanika i zasady wydają się też być identyczne.
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: MichalStajszczak »

Zaberish pisze:do kolekcji doszła reedycja gry planszowej "Fortuna", wydana pod takim samym tytułem jak pierwowzór. Czekam na przesyłkę, jak tylko dotrze, podam więcej informacji (zwłaszcza na temat wydawcy)
Z tego, co pamiętam, wydawców było kolejno trzech. Najpierw oficjalnym wydawcą była Spółdzielnia Żoliborz, potem samodzielnie wydawał to jeden z rzemieślników, którzy wcześniej produkowali pod szyldem spółdzielni, a ostatnim wydawcą była hurtownia Handlopol.
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

MichalStajszczak pisze:
Zaberish pisze:do kolekcji doszła reedycja gry planszowej "Fortuna", wydana pod takim samym tytułem jak pierwowzór. Czekam na przesyłkę, jak tylko dotrze, podam więcej informacji (zwłaszcza na temat wydawcy)
Z tego, co pamiętam, wydawców było kolejno trzech. Najpierw oficjalnym wydawcą była Spółdzielnia Żoliborz, potem samodzielnie wydawał to jeden z rzemieślników, którzy wcześniej produkowali pod szyldem spółdzielni, a ostatnim wydawcą była hurtownia Handlopol.
Dziękuję serdecznie za tę informację - to znaczy, że przede mną teraz jeszcze zadanie znalezienia wydania II, bo ta, którą zakupiłem, to właśnie wersja Handlopolu :)
Ostatnio zmieniony 21 gru 2015, 00:50 przez Zaberish, łącznie zmieniany 1 raz.
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 18.12.2015:

- do kolekcji dziś doszła gra "Misja specjalna"
- do kolekcji dziś doszła gra "Bitwa pod Austerlitz"
- z racji braku czasu spis zawartości pudełka "Szaleńczego wyścigu" był przez ostatni tydzień zamrożony, ale jeszcze przed Wigilią postaram się opublikować to, co obecnie uważam za jego ostateczną wersję :D
- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka gry "Fortuna" wydanej przez HANDLOPOL (jest to reedycja znanej wszystkim "Fortuny" wydanej przez SR Żoliborz)
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 30.12.2015:

- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka gry "Misja specjalna" firmy ERTROB. Tym samym zakończyłem 1/3 swojego planu minimum na ten rok, a cały dorobek planszówkowy ERTROBA można już znaleźć na Pudełku z grami :)
- kilka drobnych poprawek w spisie zawartości pudełka gry "Bat-Man" firmy ERTROB
- do kolekcji doszła gra "Makler giełdowy"
- poprawki i ujednolicenia formalne we wszystkich wpisach dotyczących gier planszowych
- spis zawartości "Szaleńczego wyścigu" firmy NOVINA pojawi się dziś wieczorem albo jutro rano (w zależności od tego, kiedy będę miał czas, żeby go ostatecznie dokończyć)
- wstępne oszacowanie ilości żetonów (ponad 1000!) i zawartości kupionej niedawno "Bitwy pod Austerlitz" pozwala mi sądzić, że mam do czynienia z egzemplarzem kompletnym lub niemal kompletnym
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 30.12.2015:

- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka gry "Szaleńczy wyścig" firmy No1 NOVINA.
- do kolekcji doszła gra "Diabelski Krąg" wydawnictwa SFERA (niekompletna - brak planszy i instrukcji, więc jeśli jakieś dobre duszyczki posiadają i chciałyby się pozbyć, zapraszam do kontaktu ze mną :D)
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 7.01.2016:

- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka gry "Makler giełdowy"
- trwają prace nad spisem zawartości gry "Srebrna Flota" Wydawnictwa No1 NOVINA
- na warsztat trafiła także "Bitwa pod Austerlitz" Wydawnictwa No1 NOVINA
- spis zawartości gry "Misja specjalna" został uaktualniony o nadesłane informacje (jeszcze raz dzięki, Hanxor!)
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 16.01.2016:

- poprawki i uzupełnienia do wpisów dotyczących gier "Szaleńczy wyścig" (No1 NOVINA), "Fortuna" (SR ŻOLIBORZ), "Fortuna" (HANDLOPOL), "Bogowie Wikingów" (ENCORE), "Ratuj swoje miasto" (ENCORE) i "Makler giełdowy" (ELLERT)
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 9.03.2016:

- na stronie pojawił się spis zawartości gry "Srebrna flota" wydawnictwa No1 NOVINA
- do kolekcji doszła gra "Moce Albionu" wydawnictwa SFERA
- do kolekcji doszła gra "Moto Masters" wydana przez ARCUS CLUB
- do kolekcji doszła gra "Troll football" wydawnictwa SFERA
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 11.04.2016:

- na stronie pojawił się spis zawartości gry "Diabelski Krąg" wydawnictwa SFERA
- do kolekcji doszła gra "Celtyckie miecze" wydawnictwa No1 NOVINA (egzemplarz delikatnie zdekompletowany)
- do kolekcji doszła gra "Bruce Lee" wydawnictwa FANO (również lekko niekompletna)
- do kolekcji doszła gra "Battletech" wydawnictwa ENCORE (solidnie zdekompletowana - brak m. in. instrukcji, wszystkich figurek BattleMechów)
- do kolekcji doszła gra "Wojny napoleońskie" wydawnictwa DRAGON (najprawdopodobniej niekompletna)
- do kolekcji doszła gra "Imperium" (solidnie zdekompletowana, brak większości elementów, w tym planszy i instrukcji)
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 13.04.2016:

- na stronie pojawił się spis zawartości gry "Moce Albionu" wydawnictwa SFERA
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 1.05.2016:

- na stronie pojawił się spis zawartości gry "Troll football" wydawnictwa SFERA
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 6.05.2016:

- na stronie pojawił się spis zawartości gry "Bruce Lee" wydawnictwa FANO
- lista gier wydawnictwa PRODRYN została zaktualizowana o tytuł "Kostka-niespodzianka"
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 5.07.2016:

- na stronie pojawił się spis zawartości gry "Moto Masters" wydawnictwa ARCUS CLUB
- do kolekcji doszła gra "Podróże Pana Kleksa" wydawnictwa FILMSERVICE (?) (zdekompletowana, brak części kart)
- do kolekcji doszła gra "Wyścigi samochodowe" wydawnictwa PRODRYN (niekompletna, brak dwóch pionków-samochodzików, kostki oraz instrukcji)
- do kolekcji doszła gra "Wojna o Pierścień" wydawnictwa ENCORE w wersji pudełkowej (leciutko zdekompletowana, brak 1 żetonu)
- do kolekcji doszła mini-gra "Śmiertelna próba" wydawnictwa SFERA (kompletna, nieużywana)
- do kolekcji doszła mini-gra "Potyczka" wydawnictwa SFERA (zdekompletowana, brak planszy i wszystkich żetonów)
- do kolekcji doszła gra "Rozkosze łamania głowy" wydana przez WOSI "Wspólna Sprawa" (kompletny, nieużywany egzemplarz)
- do kolekcji doszła gra "Wesoły berek" wydana przez WOSI "Wspólna Sprawa" (lekko zdekompletowana, brak części pionków i kostki)
- do kolekcji doszła gra "Puchar Europy" wydawnictwa FANO (kompletna)
- do kolekcji doszła gra "Na grzyby" wydana przez Poligraficzną Spółdzielnię Pracy DRUKATOR (kompletna)
- lista gier wydawnictwa PRODRYN została zaktualizowana o grę "Wyścigi samochodowe"
Ostatnio zmieniony 18 lip 2016, 23:24 przez Zaberish, łącznie zmieniany 1 raz.
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 16.07.2016:

- do kolekcji doszła gra "Na orbicie" wydana przez WOSI "Wspólna Sprawa" (kompletna)
- do kolekcji doszła gra "Ostrożnie kierowco" wydana przez Spółdzielnię Inwalidów "PRZEMYSŁOWA" (kompletna)
- do kolekcji doszła gra "Skarabeusz" (niekompletna; tu ogromna prośba: jeśli ktoś ma jakiekolwiek informacje na temat tej gry albo jej pojedyncze nawet elementy, których chciałby się pozbyć, zapraszam do kontaktu ze mną)
- w oparciu o prowadzone już od jakiegoś czasu poszukiwania lista wydawców została uzupełniona o wstępne wersje wykazów tytułów wydanych przez WOSI "Wspólna Sprawa", Spółdzielnię Inwalidów "Przemysłowa", Spółdzielnię Pracy Przemysłu Artystycznego "Światowid", Spółdzielnię Rzemieślniczą "Centrum" i Spółdzielnię Pracy "Udziałowa"
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 17.07.2016:

- na stronie pojawiły się nowe zakładki: "Wydawcy", "Poszukuję" i "Linki" (wszystkie będą na bieżąco aktualizowane)
- kolejne zmiany w strukturze strony już niebawem - po ich zakończeniu powinno być łatwiej nawigować przez zawartość witryny
- do listy wydawców doszła firma ADMA S.C. (informacje o tym wydawcy i o wypuszczonych przez niego tytułach zawdzięczam Panu Michałowi Stajszczakowi - bardzo, bardzo dziękuję za ich przekazanie!)
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 21.07.2016:

- lista gier wydanych przez Spółdzielnię Inwalidów PRZEMYSŁOWA została uzupełniona o 5 tytułów (Król, Mały gimnastyk, Mix-max, Na zakupy, Strażak)
- lista gier wydanych przez WOSI Wspólna Sprawa została uzupełniona o 11 tytułów (Chińczyk, Go, Go-bang, Gra o kartę rowerową, Halma, Konik Max + Antylopy i szakale (zestaw gier), Mini młynek + Do-guti (zestaw gier), Reversi, Ringo, Tenis, Wędrówki autostopem)
- lista gier wydanych przez Spółdzielnię Pracy Przemysłu Artystycznego ŚWIATOWID została uzupełniona o 2 tytuły (Łebki i łapki, czyli ptaki brodzące, Skaczą kotki przez płotki)
- lista gier wydanych przez Spółdzielnię Rzemieślniczą CENTRUM została uzupełniona o 2 tytuły (Mózg elektryczny, Wzorowy kierowca)
- lista gier wydanych przez Spółdzielnię Pracy UDZIAŁOWA została uzupełniona o 1 tytuł (Mała poczta)
- lista gier wydanych przez Przedsiębiorstwo Papierniczo-Poligraficzne PRODRYN została uzupełniona o 7 tytułów (Barbakan + Barykada (zestaw gier), Dobieranka, Gromadka Misia Uszatka, Pajęczyna, Samotnik, Arabeska, Jasyr (zestaw gier), UFO, Wyścig z przygodami, Złota "6" + Warcaby (zestaw gier))
- nastąpiły zmiany w nazwach niektórych wydawców (PRODRYN został zamieniony na Przedsiębiorstwo Papierniczo-Poligraficzne PRODRYN, SR OTWOCK zamieniono na Spółdzielnia Rzemieślnicza OTWOCK)
- do listy wydawców doszły: Spółdzielnia Pracy im. 1 MAJ, Spółdzielnia Pracy Poligraficzno-Papiernicza DRUKATOR, Spółdzielnia Rzemieślnicza Branży Introligatorskiej, Drzewnej i Różnej INTRODRZEW, PULIS i AS Product
- cały czas trwają poszukiwania, których celem jest uzupełnienie listy wydawców z okresu PRL o kolejne tytuły i podmioty
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
ODPOWIEDZ