Blue Moon City

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Tylko, czy produkt jest dobry...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Dani pisze:No i Galakta zrobiła nam niespodziankę wydając tym razem świeżutki produkt, na nasz kulawy rynek.
Kulawy rynek? Misiu drogi, dopiero co wydano u nas Warcrafta, wczesniej Osadnikow, Carcassonne, Konfrontacje, zaraz World of Warcraft, jeszcze w tym roku Power Grid, Princes of Florence, Blue Moon City, Przez Pustynie... Ja bym powiedzial, ze rynek zaczynamy miec juz calkiem dojrzaly.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

blue moon city w tym roku? tego w newsie nie doczytalem... od ogloszenia ze planuja przez pustynie minely 3 miesiace, data premiery jak sie pojawi (+ przesuniecia) to patrzac na ich dotychczasowa historie kolejne 3... Tak wiec ja bede mile zaskoczony jesli pod choinke sie wyrobia z Przez Pustynie, i rownie mile gdyby juz na wielkanosc był Blue Moon...
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

Nataniel pisze: jeszcze w tym roku Power Grid, Princes of Florence, Blue Moon City, Przez Pustynie...
Jeszcze nic z tego nie wyszło i nie wiadomo na 100% czy wyjdzie. Jak już będzie do kupienia to wtedy będzie można wpadać w podniosły nastrój i z nadzieją patrzeć w przyszłość..
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

bazik pisze:blue moon city w tym roku? tego w newsie nie doczytalem... od ogloszenia ze planuja przez pustynie minely 3 miesiace, data premiery jak sie pojawi (+ przesuniecia) to patrzac na ich dotychczasowa historie kolejne 3... Tak wiec ja bede mile zaskoczony jesli pod choinke sie wyrobia z Przez Pustynie,
Musisz uwaznie czytac forum Galakty. Juz kilkakrotnie padly tam dekalracje o listopadzie tego roku. I tlumaczenie ze ta data nie jest podana na stronie glownej, bo to wydanie miedzynarodowe i Galakta nie chce brac odpowiedzialnosci za podawanie terminow w duzej czeci niezaleznych od niej. Ja tam jestem spokojny ze to bedzie listopad (najpozniej grudzien), jesli nie bedzie miedzynarodowych obsuw.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

jax pisze:
bazik pisze:blue moon city w tym roku? tego w newsie nie doczytalem... od ogloszenia ze planuja przez pustynie minely 3 miesiace, data premiery jak sie pojawi (+ przesuniecia) to patrzac na ich dotychczasowa historie kolejne 3... Tak wiec ja bede mile zaskoczony jesli pod choinke sie wyrobia z Przez Pustynie,
Musisz uwaznie czytac forum Galakty. Juz kilkakrotnie padly tam dekalracje o listopadzie tego roku. I tlumaczenie ze ta data nie jest podana na stronie glownej, bo to wydanie miedzynarodowe i Galakta nie chce brac odpowiedzialnosci za podawanie terminow w duzej czeci niezaleznych od niej. Ja tam jestem spokojny ze to bedzie listopad (najpozniej grudzien), jesli nie bedzie miedzynarodowych obsuw.
nie czytuje forum galakty wogole, nie rozumiem czemu _musze_ to robic, i to dokladnie...
"jesli nie bedzie miedzynarodowych obsuw" :-) a ktora gra ich nie miala?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

bazik pisze:nie czytuje forum galakty wogole, nie rozumiem czemu _musze_ to robic, i to dokladnie...
:lol:

No to powiem inaczej - czasem warto :)
bazik pisze: "jesli nie bedzie miedzynarodowych obsuw" :-) a ktora gra ich nie miala?
No zdaje sie ze byly takowe (szczegolnie nie miedzynarodowe wydania) bez obsuw typu Konfrontacja, Dungeoneer i pare innych. Miedzynarodowe obsuwy zaliczyly Cytadela i Runebound.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

mowisz ze gry ktore nie byly miedzynarodowymi wydaniami nie mialy miedzynarodowych obsuw :-) zgadzam sie w pelni.
tak naprawde nie pozostaje nam nic jak poczekac te kilka (ja uwazam 6, ty 3) miesiecy i sie przekonac
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

Nataniel pisze:Kulawy rynek? Misiu drogi, dopiero co wydano u nas Warcrafta, wczesniej Osadnikow, Carcassonne, Konfrontacje, zaraz World of Warcraft, jeszcze w tym roku Power Grid, Princes of Florence, Blue Moon City, Przez Pustynie... Ja bym powiedzial, ze rynek zaczynamy miec juz calkiem dojrzaly.
Ja bym jeszcze się tak nie cieszył. Fakt, trafia do nas coraz więcej fajnych i ciekawych gier. Wiadomo, że jest to póki co kropla w morzu, ale jak na nasze warunki całkiem nieźle. Jeśli idzie o kulawy, to bardziej chodziło mi o to, że na tym rynku mało co się dzieje. Nie chodzi tu o ilość wydawanych gier, ale raczej ich promocje, sprzedaż i tak dalej. No, ale może się myle.

PS. Ten "misiu drogi" to jakiś dwuznaczny podtekst? :lol:
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gabriel »

Mam maciupcie pytanko odnośnie zasad tej gry: konkretnie o dobór kart. Załóżmy, że na budowę budynku wydam 4 karty, tym samym kończąc fazę budowy. Potem jest faza wymiany - czyli odrzucanie/dobieranie kart. Czy na turę ciągnę maksymalnie 4 karty (jak odrzucam dwie i jeszcze dwie), czy na przykład, skoro użyłem 4, nie odrzucam żadnej, to ciągnę ich 6?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

max 4
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Szept
Posty: 225
Rejestracja: 04 cze 2004, 00:49
Lokalizacja: okolice Warszawy
Has thanked: 1 time

Post autor: Szept »

Ilość kart zużytych na budowę nie ma znaczenia przy dobieraniu kart na koniec tury.
jak pisał Nataniel maksymalnie możesz dobrać 4 karty, jeśli bezpośrednio przez dobraniem odrzuciłeś dwie z ręki.
http://szept.deviantart.com
-I am James Hook, captain of the Jolly Roger.
-If you are Hook, then who am I?
-You are a codfish.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Najprościej rzecz ujmując - odrzucasz od zera do dwóch kart (sam wybierasz). Po czym dobierasz o dwie karty więcej, niż odrzuciłeś.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gabriel »

Dziękuję wszystkim za pomoc :)
badjimi
Posty: 73
Rejestracja: 23 lis 2006, 19:34
Lokalizacja: Świecie

Post autor: badjimi »

Czy jednorazowo (posiadając oczywiście odpowiednie karty) można przemieścić dwa lub trzy smoki? Czy w jednej kolejce możemy ruszyć tylko jednego?
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Możesz ruszyć nawet wszystkimi smokami w jednej kolejce. Jeśli oczywiście masz odpowiednie karty.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
badjimi
Posty: 73
Rejestracja: 23 lis 2006, 19:34
Lokalizacja: Świecie

Post autor: badjimi »

Dzięki.
Jeszcze jedno pytanko: "gracz może przesunąć swój pionek o max. 2 płytki budynków", ale czy jest to jednoznaczne z tym, że musi? Czy mogę w swojej rundzie nie ruszać w ogóle pionka, albo czy mogę przesunąć go w przód, a potem wrócić nim na to samo pole, z którego rozpocząłem ruch?
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Post autor: B »

Ruch jest opcjonalny, wiec mozasz spokojnie zostac na polu na ktorym jestes bez potrzeby 'lazenia w kolko'.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Post autor: Andy »

Czy pozostając na miejscu mogę kontynuować odbudowę?
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Andy pisze:Czy pozostając na miejscu mogę kontynuować odbudowę?
Oczywiście, że tak. Skoro najpierw możesz się ruszyć a potem budujesz, to budowanie nie zależy od tego, czy się ruszyłeś.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Post autor: Andy »

Geko pisze:Oczywiście, że tak.
Dzięki. Przyjemnie się umocnić w swoim przekonaniu. :)
badjimi
Posty: 73
Rejestracja: 23 lis 2006, 19:34
Lokalizacja: Świecie

Post autor: badjimi »

Po kilku partiach nasuwają się kolejne pytania:
Nasze karty są oczywiście tajemnicą dla przeciwnika, ale czy liczba naszych łusek i kryształów również?
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Post autor: dewodaa »

IMO w żadnym wypadku, żadnej notki w instrukcji nie ma.
Moja kolekcja. Sprzedałem/wymieniłem/sprezentowałem
"To będzie jedna z tych okoliczności, którą ludzie bez znajomości prawa wielkich liczb nazwaliby przypadkiem."
Awatar użytkownika
Szept
Posty: 225
Rejestracja: 04 cze 2004, 00:49
Lokalizacja: okolice Warszawy
Has thanked: 1 time

Post autor: Szept »

Ilość łusek tajemnicą nie jest.
Ilość kryształów jest tajna, to znaczy trzymasz swoje sztony koszulkami do góry - wiadomo więc ile masz sztuk, ale nie są znane nominały.
Jest to w instrukcji.
http://szept.deviantart.com
-I am James Hook, captain of the Jolly Roger.
-If you are Hook, then who am I?
-You are a codfish.
badjimi
Posty: 73
Rejestracja: 23 lis 2006, 19:34
Lokalizacja: Świecie

Post autor: badjimi »

Szept pisze:Ilość łusek tajemnicą nie jest.
Ilość kryształów jest tajna, to znaczy trzymasz swoje sztony koszulkami do góry - wiadomo więc ile masz sztuk, ale nie są znane nominały.
Jest to w instrukcji.
Ano faktycznie - jest. Przeoczenie z mojej strony :oops:
ODPOWIEDZ