Dale of Merchants / Dolina Kupców (Sami Laakso)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Dale of Merchants / Dolina Kupców (Sami Laakso)

Post autor: TTR_1983 »

Obrazek
Z BGG wynika, że w listopadzie nakładem Fullcup Games wyjdzie polska wersja tej gry pod nazwą Dolina Kupców.
Profil gry na BGG http://boardgamegeek.com/boardgame/1761 ... -merchants
Mała karcianka w klimatach fantasy.
Prośba do wydawcy- coś więcej o grze?
Przykładowe karty:
Obrazek
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Dale of Merchants/ Dolina Kupców od Fullcup Games

Post autor: KubaP »

Nie jestem wydawcą, ale miałem okazję zagrać.

Szybki, kombogenny deckbuilding, będący wyścigiem do wsytawienia ośmiu "stoisk". Fajne grafiki, różnorodne zdolności kart i chyba osiem talii, z którym do każdej gry wchodzi tylko cztery, więc jest i spora regrywalność i gigantyczny potencjał na dodatki. Szybkie, niespecjalnie wredne (jest interakcja, ale w tych taliach, w które grałem nie było negatywnej chyba). Raczej gra typu "szybciutko ogarnij silniczek i pokonaj przeciwników w wyścigu". Mnie się bardzo spodobało.
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Dale of Merchants/ Dolina Kupców od Fullcup Games

Post autor: TTR_1983 »

Dzięki za opinię. Jak oceniasz grę jako 2- osobową? ( jeśli grałeś w takim wariancie)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Dale of Merchants/ Dolina Kupców od Fullcup Games

Post autor: KubaP »

Grałem w 3 osoby, ale myślę, że w dwie będzie śmigać równie dobrze, jak nie lepiej.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: ChlastBatem »

Wątek poświęcony grze Dale of Merchants, która z sukcesem zakończyła kampanię na KS.

Fullcap Games planuje wydać wersję PL. Zależność językowa - spora, ponieważ każda karta zawiera opis jak działa.

BGG

Obrazek
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: Gambit »

Miałem nosa, że nie wsparłem...i cholernie się cieszę z polskiej wersji, bo miałem ochotę z dzieciakami w to pyknąć :)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: Bea »

Coś mi to za bardzo Dominiona przypomina... Hmmm...
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: Gambit »

Bea pisze:Coś mi to za bardzo Dominiona przypomina... Hmmm...
Z tego co widziałem to klasyczny Dominionowy deck builder, ale z bardzo fajnym twistem.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: Bea »

Gambit pisze:
Bea pisze:Coś mi to za bardzo Dominiona przypomina... Hmmm...
Z tego co widziałem to klasyczny Dominionowy deck builder, ale z bardzo fajnym twistem.
A mnie się akurat ten twist, czyli tracenie uciułanych kart do budowania swojego straganu, akurat najmniej podoba. Chyba, że chodzi ci o coś innego. Wydaje mi się, że gra jest za mało innowacyjna w stosunku do Dominiona. Ale graficznie fajna, to fakt :)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: KubaP »

Bea pisze:
Gambit pisze:
Bea pisze:Coś mi to za bardzo Dominiona przypomina... Hmmm...
Z tego co widziałem to klasyczny Dominionowy deck builder, ale z bardzo fajnym twistem.
A mnie się akurat ten twist, czyli tracenie uciułanych kart do budowania swojego straganu, akurat najmniej podoba. Chyba, że chodzi ci o coś innego. Wydaje mi się, że gra jest za mało innowacyjna w stosunku do Dominiona. Ale graficznie fajna, to fakt :)
Każdy deckbuilder może być porównany do Dominiona. Ja akurat w Dale of Merchants nie czułem Dominiona. Fajny tytuł, polecam spróbować. Szybki i ciekawy.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: ChlastBatem »

Mamy wiele ras/zwierząt/decków, które są w pudełku, a używamy tylko paru. Każda talia ma inny sposób działania przez co gra może być modyfikowana i za każdym razem inna. Np. mamy karty z dużą interakcją, możemy nimi grać lub nie. Grałem w prototyp i gra jest przyjemna i czuć konkurencje. Ja polecam!
Mechanikę ma z Dominiona bo to w końcu deck building ale nic po za tym nie ma wspólnego. To dwie różne gry.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: Bea »

ChlastBatem pisze: Mechanikę ma z Dominiona bo to w końcu deck building ale nic po za tym nie ma wspólnego. To dwie różne gry.
Ja osobiście nie grałam w nią, tylko ogladałam filmik, ale naprawdę widzę bardzo dużo podobieństw do Dominiona.

- na początku wybieramy które takie biorą udział w rozgrywce - w Dominionie też wybieramy, tyle że 10 zestawów identycznych kart (tu wychodzą one losowo, w Dominionie wszystkie sa dostępne od początku)
- wiadomo, kupujemy nowe karty za tyle kasy co mamy na ręce - w Dominionie identycznie, tyle, że koszt jest stały
- oprócz kupowania możemy uruchomić umiejętność specjalną - w Dominionie akcja karty
- budujemy stragan, czyli pozbywamy się kart z ręki - w Dominionie kupujemy punkty zwycięstwa, których wprawdzie się nie pozbywamy, ale też te karty przestają dla nas pracować.

Tak jak mówię, sama nie grałam, tylko pobieżnie obejrzałam filmik. Jedyny twist to chyba taki, że tu w pewnym momencie stopniowo zaczynamy się pozbywać kart z naszej talii. Chętnie więc usłyszę co w tej gdzie jest takiego co bije Dominiona.
JackOfRedClubs
Posty: 9
Rejestracja: 10 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Toruń

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: JackOfRedClubs »

Miło nam poinformować, że w listopadzie pojawi się kolejna gra Fullcap Games, czyli Dolina Kupców - oparta na rywalizacji gra karciana z przepięknymi ilustracjami autora gry, Samiego Laakso.

Obrazek

Dolina Kupców to gra, w której każda z kart może zostać użyta na kilka sposobów. Wygra ten, kto najlepiej wyczuje odpowiedni moment, by pozbyć się pieczołowicie budowanej talii! Decyzja o tym, jaki będzie styl rozgrywki zależy tylko od graczy. Jeśli lubicie interakcję – wybierzcie talię Złodziejskich Szopów. Chcecie wprowadzić do gry elementy losowości? Zagrajcie również talią Beztroskich Ocelotów. Elastyczność stylu rozgrywki jest ogromną zaletą Doliny Kupców.

Obrazek

Jesteśmy tego pewni, że przepiękne ilustracje, nieskomplikowane zasady i wyjątkowy klimat gry spowodują, że Dolina Kupców Was zainteresuje.

Ilość osób: 2 – 4
Czas gry: 30 minut
Wiek: 10+

Zawartość pudełka:
- 110 kart,
- plansza,
- unikalna kostka.
Awatar użytkownika
b3r53rk3r
Posty: 143
Rejestracja: 12 sie 2014, 00:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: b3r53rk3r »

Kiedy można spodziewać się (przed)sprzedaży?
Zawsze wybieram czerwone.
Moja skromna kolekcja
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: JAskier »

Jest nadzieja, że gra swoją premierę będzie miała na Festiwalu GRAMY!, jednak nie jest to jeszcze pewna informacja. Przedsprzedaż ruszy w popularnych sklepach internetowych, gdy tylko będziemy w stanie oszacować wszystkie koszty i ustalić SCD gry, a więc de facto wtedy gdy gry przyjadą do nas z drukarni (druga połowa listopada lub w przypadku - odpukać - opóźnień grudzień).
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: Gambit »

JAskier pisze:Jest nadzieja, że gra swoją premierę będzie miała na Festiwalu GRAMY!, jednak nie jest to jeszcze pewna informacja. Przedsprzedaż ruszy w popularnych sklepach internetowych, gdy tylko będziemy w stanie oszacować wszystkie koszty i ustalić SCD gry, a więc de facto wtedy gdy gry przyjadą do nas z drukarni (druga połowa listopada lub w przypadku - odpukać - opóźnień grudzień).
Trzymam kciuki za premierę na Gramy :)
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: JAskier »

To tak jak my :) Ale premiera na GRAMY! wisi na włosku. Póki co informacja jest taka, że mamy otrzymać gry prosto z drukarni w Holandii na dzień przed Festiwalem GRAMY!.
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: JAskier »

Gra zadebiutowała na Festiwalu GRAMY!, akcja powiodła się. Całość wygląda ślicznie, gracze zadowoleni, a my z radością prezentujemy instrukcję na naszej stronie internetowej. Rozsyłamy także pudełka do pierwszych sklepów. Jeszcze w tym tygodniu gra pojawi się w szerszej sprzedaży.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: ChlastBatem »

Co z ludźmi z KSa, którzy wybrali wersję PL? Tzn. nie co, bo wiadomo tylko kiedy?
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: JAskier »

W tym tygodniu gry będą rozsyłane do wspierających.
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: TTR_1983 »

jaka w ogóle jest SCD?
pawelacb
Posty: 231
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:53
Been thanked: 4 times

Re: Dale of Merchants/ Dolina Kupców od Fullcup Games

Post autor: pawelacb »

Szczerze polecam wszystkim Dolinę Kupców. Dla mnie gra jest rewelacyjna a widać jeszcze spore pole do popisu dla wydawcy i projektanta względem nowych frakcji. Gra jest dobrze zbalansowana, nie ma przestojów, jest mnóstwo negatywnej interakcji, świetna mechanika, znakomite efekty kart i przepiękne wykonanie. Sama jakość kart na bardzo wysokim poziomie. Grafiki trochę cukierkowe i dziecięce ale bardzo klimatyczne. Gra generalnie to typowy deck building, taki podrasowany i poprawiony Dominion. Trzeba przyznać że gra tematycznie też się broni, to nie jest suchar, wszystko razem jest bardzo fajnie pomyślane. Jedyny mankament to cena, niestety nie jest ona niska ale w zamian dostajemy bardzo dopracowany produkt, ja nie żałuję wydania 70 zł.
Punryk
Posty: 30
Rejestracja: 05 paź 2013, 23:25

Re: Dale of Merchants/ Dolina Kupców od Fullcup Games

Post autor: Punryk »

Mam ograne sporo partii i gra na 2 osoby chodzi tak samo dobrze jak na 4, polecam wszystkim.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Dale of Merchants/ Dolina Kupców od Fullcup Games

Post autor: ChlastBatem »

Temat/wątek chyba do usunięcia bo już dawno powstał wątek o tej grze. Szukajcie najpierw, a nie bezmyślne powielanie.
ODPOWIEDZ