The Curse of the Black Dice

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: misioooo »

Ale chodzi mi o inne prace Pawła. Poza czarnymi i exo ;) Tezeusz i Scythe mi się mega podoba...
Jaki tam stały klient, tylko dwie wasze gry wsparłem ;) i obie świetne w swojej klasie.

No i pani Pirat z Klątwy w formacie przynajmniej A2! Choćby rysunkowa, jak na wkładce kartonowej w pudełku...

Wczoraj grałem z nową osobą w klątwę i Exo. Osobnik grał do tej pory głównie w imprezowki, szczytem było takenoko.

1. Zasady obu nie wymagały powtarzania.
2. Gry szły płynnie, kostki turlały się łaskawie.
3. Exoplanety super się podobały (bardzo proste zasady i dużo główkowania oraz interakcji).
4. Kostki były przyjemne, osobnik nie przepada za kościami. Jednak z chęcią jeszcze połupi hiszpańskie galeony.

Oby tak dalej panowie! Czekam na manual dodatków exo, często jest wyciągamy i nie wiemy co robić poza kilkoma oczywistymi. Wiem wiem, pracujecie nad tym :) tak tylko marudzę.

Czekam na muzykę do kości, te dwa utwory Jutuba są świetne!

Jakby ktoś nie zaglądał, to kostki można zapakować tak:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 23 paź 2015, 12:14 przez misioooo, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Andreal »

Przestańcie złe człowieki wrzucać fotki gry...
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8759
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2675 times
Been thanked: 2357 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Curiosity »

A ja mam apel, żeby foty wrzucać w spojlerach.
Spoiler:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: misioooo »

Już nie człowieki... W odmętach oceanu miał być Kraken, a tu niespodziewajka... Szmaragdowy Cthulhu zawitał i nas przygarnął :) teraz to będziemy "Team of the Deep Ones "
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: misioooo »

Curiosity pisze:A ja mam apel, żeby foty wrzucać w spojlerach.
Spoiler:
Nie zadzieraj z Krakenami, Cthulokotkami i innymi bóstwami bo zostaniesz pochłonięty :-) Poprawiłem w drodze wyjątku, ale będzie cię to kosztowało beczkę rumu, która za karę mi pani kapitan zabrała...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
mazylek
Posty: 194
Rejestracja: 19 lis 2014, 11:54
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: mazylek »

misioooo pisze:Jakby ktoś nie zaglądał, to kostki można zapakować tak:
Spoiler:
A gdzie takie fajne pudełka się kupuje?

--
Mazylek
mazylek -> kolekcja -> sprzedam
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: misioooo »

mazylek pisze:
misioooo pisze:Jakby ktoś nie zaglądał, to kostki można zapakować tak:
Spoiler:
A gdzie takie fajne pudełka się kupuje?

--
Mazylek
Kliknij se na obrazku. Podlinkowany do odpowiedniego posta na forum :) te są ze sklepu mepel
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2825
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Gromb »

Świetne rozplanowanie. Z tym zawsze jest problem!
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8759
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2675 times
Been thanked: 2357 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Curiosity »

misioooo pisze:będzie cię to kosztowało beczkę rumu, która za karę mi pani kapitan zabrała...
Jak będziesz przepływał w okolicy mojego portu to daj znać przez papugę pocztową - zobaczymy, co da się zrobić. ;)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: lynwith »

Nvrmd do kasacji ;)
Ostatnio zmieniony 23 paź 2015, 18:16 przez lynwith, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Andreal »

Jeszcze pomęczę was pytaniami, naklejki się drukują, o czym nas poinformowaliście, na pewno znacie przybliżony termin dostawy towaru. B&D, podzielicie się informacją? Chciałbym wiedzieć, kiedy mniej więcej mogę spodziewać się swojego egzemplarza.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

Andreal pisze:Jeszcze pomęczę was pytaniami, naklejki się drukują, o czym nas poinformowaliście, na pewno znacie przybliżony termin dostawy towaru. B&D, podzielicie się informacją? Chciałbym wiedzieć, kiedy mniej więcej mogę spodziewać się swojego egzemplarza.
Cześć,

Naklejki się drukują, a Wasze paczki nawet są już popakowane i czekają tylko na to aby wsadzić do środka naklejkę i zakleić karton... Zapytaliśmy też dzisiaj dostawcę na ile da się przyspieszyć cały proces - niestety dzisiaj bez odpowiedzi :/

Mam nadzieję, że będę w stanie do Was z tym wrócić w poniedziałek z jakimiś konkretniejszym terminem.

Pozdrawiam,
Irek
Nesmeer

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Nesmeer »

Po pierwszych rozgrywkach muszę przyznać, że warto było czekać.

Zawartość pudełka jest śliczna, wykonanie na najwyższym poziomie, dołączono nawet woreczki strunowe (po odebraniu Exoplanet rad jestem zaznaczyć, że dla B&D jest to standard - drobna rzecz ale warta uwagi), miejsca jest sporo dzięki czemu nic się nie gniecie, ale też nie lata dzięki wkładce,
natomiast - mam nadzieję - jest to planowany zabieg uwzględniający możliwe dodatki.

Gra jest bardzo przyjemna, a przecież o to w tym chodzi! Zasady są klarowne, można zagrać z każdym!
Przy dodaniu do tego dice towerka, skrzynek na monetki (wyjętych z Kupców i Korsarzy), oraz okraszeniu zestawu rumem (przy dociągnięciu każdego żetonu z beczką) i adekwatną muzyką,
gra stanowi idealny produkt, przy którym nie grozi nam efekt zmęczenia.

Muszę przyznać, że w pewnym momencie nastawiłem się negatywnie przez to oczekiwanie i "napięcia" związane z przedwczesną sprzedażą gry w sklepach itp itd,
sam zresztą dołączyłem do grona narzekających...
Pierwsze przygody spowodowały jednak u mnie efekt zaniku pamięci, takie gry warto wspierać, oby zadowolenie nie odpadło przez długi okres.
Awatar użytkownika
Bombloslav
Posty: 57
Rejestracja: 11 cze 2013, 11:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Bombloslav »

Ja swoją paczkę odebrałem dzisiaj, choć dostawałem drgawek, że nie miałem czasu zrobić tego już wczoraj.
Już przy paczkomacie moja gęba wykrzywiła się w uśmiechu, a z każdą kolejną chwilą mięśnie twarzy napinały się coraz bardziej. Kiedy moim oczom ukazały się pudełka z grą, moja paszcza była napięta do granic możliwości. Najpierw sprawdziłem "Dice Brewing" (na którego nie napalałem się zbytnio), ale po przejrzeniu zawartości nie żałuję, że go wziąłem. Do tego maty- wspaniałe.
Dice tower- mały, szybki w montażu i elegancki.
Najważniejsze było jednak to drugie, większe pudełko. Drżącymi rękoma zdarłem folię, bo to zastało mnie w środku "Dice Brewing" zwiastowało, że w "Curse of the black dice" może być tylko lepiej.
I nie pomyliłem się. Kości genialne. Macałem je niczym napalony nastolatek, by później turlać je na stole, na biurku, z i bez dice tower'a. Szybkie wypchnięcie żetonów z wyprasek, posegregowanie w odpowiednie woreczki strunowe (które są widać standardem w grach B&D, super panowie!) i sięgnięcie do instrukcji.
Co prawda pierwszy rejs dopiero przede mną, ale już nie mogę się doczekać kiedy postawimy żagle. Załoga zbiera się w mym porcie już dziś, a rolę grogu pełnić będzie whisky, i liczymy na solidną, morską przygodę!
Póki co, za jakość, cenę i patrząc ile serca w to włożyliście, wielkie brawa panowie. Wielkie brawa!
I patrząc na wypowiedzi niektórych osób wyżej, ja napiszę inaczej. NIE jest to ostatnia gra Board & Dice którą wsparłem. Mam nadzieję, że to dopiero pierwsza z wielu.
Awatar użytkownika
dragon77
Posty: 219
Rejestracja: 08 wrz 2005, 12:20
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: dragon77 »

W dziale Zasady umieściłem temat z kilkoma pytaniami dotyczącymi zasad - pomoże ktoś ?

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 42&t=38935
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 429 times
Been thanked: 126 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Coen »

Bombloslav pisze: Najważniejsze było jednak to drugie, większe pudełko.
A propos większego pudełka. Pudło jest większe od standardu jakieś 1.5-2cm - na półkę mi się nie mieści :-\
A tak poza tym gra bardzo fajna, kości rewelacyjne, czekam na soundtrack i wersję solo :-)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

dragon77 pisze:W dziale Zasady umieściłem temat z kilkoma pytaniami dotyczącymi zasad - pomoże ktoś ?

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 42&t=38935
Dziś umieścimy nasze odpowiedzi :)
Coen pisze:
Bombloslav pisze: Najważniejsze było jednak to drugie, większe pudełko.
A propos większego pudełka. Pudło jest większe od standardu jakieś 1.5-2cm - na półkę mi się nie mieści :-\
A tak poza tym gra bardzo fajna, kości rewelacyjne, czekam na soundtrack i wersję solo :-)
Ahoj - musieliśmy zmieścić do pudełka Krakena - ot powód większego pudełka ;)
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: donPedro »

A ja nie dostałem ani przesyłki, ani wiadomości, że jest w drodze :(
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: lynwith »

donPedro pisze:A ja nie dostałem ani przesyłki, ani wiadomości, że jest w drodze :(
Mam to samo... :( Zwłaszcza, że z tego, co pamiętam zaznaczałem w ankiecie opcję z brakiem tatuaży.

Cóż pozostaje cierpliwie czekać z nadzieją, że może jednak dziś albo jutro dotrze... Oby ^^"
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

lynwith pisze:
donPedro pisze:A ja nie dostałem ani przesyłki, ani wiadomości, że jest w drodze :(
Mam to samo... :( Zwłaszcza, że z tego, co pamiętam zaznaczałem w ankiecie opcję z brakiem tatuaży.

Cóż pozostaje cierpliwie czekać z nadzieją, że może jednak dziś albo jutro dotrze... Oby ^^"
donPedro, lynwith - wyślijcie nam na PW swoje imiona i nazwiska i adresy mailowe - sprawdzimy statusy i co z przesyłkami.
Pozdrawiam,
Irek
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

No i nasza papuga Roger wyjaśniła powyższe pytania.

Jeśli są inne na temat statusu paczek, w sensie statusu konkretnej, jednej przesyłki, poprosimy o kontakt PW z podaniem imienia, nazwiska i maila - w ten sposób szybko sprawdzimy co i jak.

Pozdrowienia,
Irek
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Andreal »

Board&Dice pisze:
Cześć,

Naklejki się drukują, a Wasze paczki nawet są już popakowane i czekają tylko na to aby wsadzić do środka naklejkę i zakleić karton... Zapytaliśmy też dzisiaj dostawcę na ile da się przyspieszyć cały proces - niestety dzisiaj bez odpowiedzi :/

Mam nadzieję, że będę w stanie do Was z tym wrócić w poniedziałek z jakimiś konkretniejszym terminem.

Pozdrawiam,
Irek
Coś już wiadomo?
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 974
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Bart Henry »

Zadam pytanie w imieniu osób, które odbierały grę osobiście, jeszcze kiedy nie mieliście na stanie dice towerów. Na kiedy bylibyście w stanie dostarczyć je do Nowych Horyzontów? Napisałbym PW, gdyby nazwa waszego wydawnictwa nie wykrzaczała Tapatalka. [emoji14]
Awatar użytkownika
dragon77
Posty: 219
Rejestracja: 08 wrz 2005, 12:20
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: dragon77 »

Board&Dice pisze:
dragon77 pisze:W dziale Zasady umieściłem temat z kilkoma pytaniami dotyczącymi zasad - pomoże ktoś ?

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 42&t=38935
Dziś umieścimy nasze odpowiedzi :)

Przypominam się z tymi pytaniami ;)
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

Ahoj Kamraci! Przepraszamy za mały downtime w odpowiedziach, ale paczki, przesyłki do USA i pewne negocjacje nieco nas wyłączyły - dzisiaj odpowiem na wszystkie pytania.
Pozdrawiam,
Irek
ODPOWIEDZ