Legendary Encounters: Alien - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Legendary Encounters: Alien - pytania i wątpliwości

Post autor: wirusman »

Mam kilka pytań o karty:

1. Ripley enraged - mam 3 hity + jeden hit za każdą karte wcześniej zagraną z zieloną ikoną. Zgadza się?
2. Close encounters - Podczas drugiej walki w combat zone, przeciwnik ma 2 punkty życia mniej?
3.Xenomorph swarmer - "add a hive card to the complex" - jak mam zapchany complex, to dodaję kartę? I przez to pierwsza karta ląduje na combat zobne? Czy nie dodaje karty z hive?
smutas123
Posty: 165
Rejestracja: 06 paź 2015, 09:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: smutas123 »

1.Tak. Karta combuje z symbolem pięści i za każdą zagraną wcześniej karte z pięścią Ripley Enraged ma dodatkowe obrażenie.
2. nie pamiętam karty dokładnie.
3. Karta wchodzi do kompleksu, jak jest tam już 5 kart to pierwsza wchodzi do combat zone a nowa karta na koniec w ventilations shafts, - przepycha jak przy normalnym wchodzeniu na początku tury.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: wirusman »

smutas123 pisze:1.Tak. Karta combuje z symbolem pięści i za każdą zagraną wcześniej karte z pięścią Ripley Enraged ma dodatkowe obrażenie.
2. nie pamiętam karty dokładnie.
3. Karta wchodzi do kompleksu, jak jest tam już 5 kart to pierwsza wchodzi do combat zone a nowa karta na koniec w ventilations shafts, - przepycha jak przy normalnym wchodzeniu na początku tury.

ad.2. Tekst na karcie . "During this turn, the next time you fight on enemy in the combat zone it gets -2 (attack points) "

4. karta np. "You want some of this", na karcie znajduje się (symbol): You get +1 (attack point). Dostaje +1 za wcześniej zagraną kartę?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: RUNner »

wirusman pisze: 2. Close encounters - Podczas drugiej walki w combat zone, przeciwnik ma 2 punkty życia mniej?
Zgadza się.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: wirusman »

wirusman pisze:Mam kilka pytań o karty:

3.Xenomorph swarmer - "add a hive card to the complex" - jak mam zapchany complex, to dodaję kartę? I przez to pierwsza karta ląduje na combat zobne? Czy nie dodaje karty z hive?
Jeszcze jedno pytanie, jak nie obrucę tej karty w complexie, tylko zejdzie mi zakryta do kombat zone. To też po obruceniu muszę dodać kartę z hive?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: RUNner »

Jeśli karta wchodzi zakryta do combat zone, to zawsze trzeba ją obrócić i rozpatrzyć efekt po odkryciu.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: wirusman »

A jednak. :(
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 927
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: louiscyphre »

Wiem, że 3 posty wyżej było pytanie o tę kartę ale dalej opis nie jest dla mnie jasny.
"During this turn, the next time you fight on enemy in the combat zone it gets -2 (attack points)"
W sytuacji odpalenia zdolności z karty Close encounters mogę:
a) zabić coś w Kompleksie korzystając z punktów ataku karty a następnie użyć zdolności specjalnej (-2#) na obcym w Combat Zone
b) skanować w kompleksie korzystając z punktów ataku karty a następnie użyć zdolności specjalnej (-2#) na obcym w Combat Zone
c) mogę użyć specjalnej zdolności na obcym w Combat Zone tylko, jeśli zabiłem coś wcześniej w Combat Zone
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: RUNner »

Też się nad tym głowiłem i wg mnie prawidłowo należy grać zgodnie z opcją C.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 927
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: louiscyphre »

RUNner pisze:Też się nad tym głowiłem i wg mnie prawidłowo należy grać zgodnie z opcją C.
Mój angielski nie jest najlepszy ale wtedy na karcie powinno być napisane "second" a nie "next".
Może autorom chodziło o to, żeby nie można było wykorzystać karty na jednym obcym: +2 atak i -2 obrony tworzy ładne combo.
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Dexterus »

Jak dla mnie szukacie Panowie dziury w całym. Nie wiem po co całe to doszukiwanie się "czy mam skanować", czy "mam walczyć", czy może dłubać w nosie. Pada sformułowanie "next time" i już - czyli następnym razem po zagraniu tej karty przeciwnik w CZ dostaje -2. Punkty z karty, jako że zgodnie z zasadami nie muszą być natychmiast wykorzystywane, lecz zbierają się w wirtualnej puli, z której można w swej turze czerpać dowolnie, po prostu gdzieś tam się chomikuje. A tekst wchodzi w życie natychmiast, ergo - pierwszy potwór którego potraktujecie w Combat Zonie dostaje -2.

To ma być mocne, w końcu "Close encounters" :> Ale nie jest też aż tak jakoś szczególnie, bo już np. na monstra stojące w kolejce w kompleksie nie zadziała. A czasem baaardzo by się chciało je sprzątnąć zanim wejdą do CZ.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 927
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: louiscyphre »

I wszystko jasne. Dzięki
Alwirin
Posty: 132
Rejestracja: 07 cze 2013, 21:51
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Alwirin »

Pytanie odnośnie karty "Quarantine procedure" z 1 filmu (karta Ripley): czy można usunąć tą kartą chestburstera z talii? W opisie karty nie ma wymogu że zabijana musi być "character card"? Co prawda szansa na trafienie tym chestburstera jest mała, ale zawsze :wink:
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: KubaP »

Alwirin pisze:Pytanie odnośnie karty "Quarantine procedure" z 1 filmu (karta Ripley): czy można usunąć tą kartą chestburstera z talii? W opisie karty nie ma wymogu że zabijana musi być "character card"? Co prawda szansa na trafienie tym chestburstera jest mała, ale zawsze :wink:
Tak, po to między innymi jest.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: raiden25 »

Mam pytanko co do poniższej karty. Mówi ona ze moge podejrzeć karte z baraków i jesli jest to "character" to mogą ja zatrzymać jak rozumiem na discard lub dać na spod baraków. Z tym ze wszystkie karty to chyba "character" czy sie mylę?
Obrazek
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Curiosity »

raiden25 pisze:Mam pytanko co do poniższej karty. Mówi ona ze moge podejrzeć karte z baraków i jesli jest to "character" to mogą ja zatrzymać jak rozumiem na discard lub dać na spod baraków. Z tym ze wszystkie karty to chyba "character" czy sie mylę?
W zasadzie się nie mylisz, ale czasem do Baraków mogą trafić np. karty Facehuggerów, które nie są "charakterami". TO jedyny wyjątek, jaki mi przychodzi do głowy.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: raiden25 »

Tak tak to rozumiem, Oki dzieki za info :) mój angielski nie zawsze jest wybitny i czasem musze podpytać :P
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Curiosity »

raiden25 pisze:Tak tak to rozumiem, Oki dzieki za info :) mój angielski nie zawsze jest wybitny i czasem musze podpytać :P
Udanego polowania :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Maxxx76 »

W 3 scenariuszu facehuggery są wtasowywane do decku

10% Planszomania, 6% 3Trolle
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: raiden25 »

A jesli odkryje tym sposobem facehuggera to odkładam go z powrotem czy atakuje mnie on?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Curiosity »

Atakuje.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
WolekMKB
Posty: 128
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:10

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: WolekMKB »

witam jestem świeżo upieczonym posiadaczem tej gry...na razie mam za sobą 3 rozgrywki w 1 scenariusz i niestety 3 porażki...ale nie o tym...mam problem z Objectiv 2 w Nostromo, chodzi o zamknięcie ventilation shaft...cholernie trudne jest zeskanować kartę za 4 ataku a potem usunąć jeszcze tą kartę w tej samej rundzie by zatkać ten szyb wentylacyjny...chyba, że coś mieszam...a potem już jest coraz gorzej bo w perfect organism są już same 7 do 10 :D...
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: raiden25 »

WolekMKB pisze:witam jestem świeżo upieczonym posiadaczem tej gry...na razie mam za sobą 3 rozgrywki w 1 scenariusz i niestety 3 porażki...ale nie o tym...mam problem z Objectiv 2 w Nostromo, chodzi o zamknięcie ventilation shaft...cholernie trudne jest zeskanować kartę za 4 ataku a potem usunąć jeszcze tą kartę w tej samej rundzie by zatkać ten szyb wentylacyjny...chyba, że coś mieszam...a potem już jest coraz gorzej bo w perfect organism są już same 7 do 10 :D...
Mozesz natrafić na karte wydarzenia w tym pokoi i samo sie wyczyści :) Buduj mocniejsza talie z większym atakiem i nie będziesz miał kłopotu :)
Anglik
Posty: 46
Rejestracja: 09 kwie 2014, 09:29

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Anglik »

Witam,

Nie rozumiem przykładową rozrywkę przedstawioną w instrukcji - na stronie 10 w zakresie umiejętności postaci

"If you play two copies of Captain of the
Ship as your first two cards of the turn,
you won’t get to use the Class ability
of the first one, but you will get to use
the Class ability on the second one. So
you would get 6 Attack total from those
two cards."

Dlaczego dostaje 6 ataków. Jeżeli druga karta jest generowana to powinna dostać 4 punkty (2 podstawę + 2 za pierwszą kartę), według powyższego przykładu dostaje 2 podstawy, 2 za pierwszą kartę i 2 za drugą kartę, czyli tą, która generuje wartość.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: raiden25 »

Anglik pisze:Witam,

Nie rozumiem przykładową rozrywkę przedstawioną w instrukcji - na stronie 10 w zakresie umiejętności postaci

"If you play two copies of Captain of the
Ship as your first two cards of the turn,
you won’t get to use the Class ability
of the first one, but you will get to use
the Class ability on the second one. So
you would get 6 Attack total from those
two cards."

Dlaczego dostaje 6 ataków. Jeżeli druga karta jest generowana to powinna dostać 4 punkty (2 podstawę + 2 za pierwszą kartę), według powyższego przykładu dostaje 2 podstawy, 2 za pierwszą kartę i 2 za drugą kartę, czyli tą, która generuje wartość.
No to właśnie tak jest napisane. Łącznie 6pkt z obu kart. Pierwsza nie mam bonusu wiec ma 2 do ataku, druga ma bonus (+2) wiec ma 4 do ataku, obie maja 6 :)
ODPOWIEDZ