Pandemic Legacy: Sezon 1 / Pandemic Legacy (Rob Daviau, Matt Leacock)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!

Którą wersję okładki wybierzesz

czerwona
116
44%
niebieska
125
47%
obie
25
9%
 
Liczba głosów: 266

Awatar użytkownika
panda_09
Posty: 180
Rejestracja: 27 sty 2014, 11:12
Lokalizacja: b-stok
Been thanked: 3 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: panda_09 »

Wiadomo czy Lacerta udostępni instrukcję w najbliższym czasie?
Grę chciałbym otworzyć wraz z ekipą, która się na nią składała. Instrukcję przydałoby się przewertować wcześniej.

Nadal nie wiem który kolor wybrać, a który zostawić "na później" 8)
3trolle -7.00% (chętnie pomogę ;)
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Toudi »

panda_09 pisze:Wiadomo czy Lacerta udostępni instrukcję w najbliższym czasie?
Grę chciałbym otworzyć wraz z ekipą, która się na nią składała. Instrukcję przydałoby się przewertować wcześniej.

Nadal nie wiem który kolor wybrać, a który zostawić "na później" 8)
Mialem to samo [emoji14] otworzylem niebieski :)
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pandemic Legacy

Post autor: bartek_mi »

Jak ja szczerze nie lubie przesylek kurierskich

Wysłanie przesyłki 2015-10-07 21:35 WER Wrocław
Nadanie przesyłki 2015-10-07 21:44 PP Wrocław D101
Nadejście przesyłki 2015-10-08 04:07 WER Warszawa
Przygotowanie przesyłki do doręczenia 2015-10-08 05:14 WER Warszawa
Przekazanie przesyłki do doręczenia 2015-10-08 08:30 WER Warszawa
Przygotowanie przesyłki do doręczenia 2015-10-08 20:49 WER Warszawa

Czyli nie dotarl? Telefonu uzyc tez nie mogl??
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
piwoslaw
Posty: 194
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic Legacy

Post autor: piwoslaw »

bartek_mi pisze:Jak ja szczerze nie lubie przesylek kurierskich

Wysłanie przesyłki 2015-10-07 21:35 WER Wrocław
Nadanie przesyłki 2015-10-07 21:44 PP Wrocław D101
Nadejście przesyłki 2015-10-08 04:07 WER Warszawa
Przygotowanie przesyłki do doręczenia 2015-10-08 05:14 WER Warszawa
Przekazanie przesyłki do doręczenia 2015-10-08 08:30 WER Warszawa
Przygotowanie przesyłki do doręczenia 2015-10-08 20:49 WER Warszawa

Czyli nie dotarl? Telefonu uzyc tez nie mogl??

Powiedz mu jutro dobitnie co o Nim sadzisz. Teraz zostalo oczekiwanie na Mare Nostrum.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Sekator »

Tak tak, powiedz mu. A on Ci odpowie, że wcale nie ma obowiązku używać telefonu, tylko sprawia Ci w ten sposób wielką przysługę... Tak się dowiedziałem od kuriera pewnego razu :D

Właśnie dlatego wolę paczkomaty. Które nawaliły i nie dowiozły dzisiaj ani Pandemii ani 7 cudów. A takie miałem plany na wieczór...
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Szaweł »

Temat ucichł. Wszyscy grają... A ja muszę czekać aż do przyszłego weekendu :(
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Sekator »

Szaweł pisze:Temat ucichł. Wszyscy grają... A ja muszę czekać aż do przyszłego weekendu :(
Jestem z Tobą, moja paczka "dociera" 2 dzień, bo niby paczkomaty przepełnione, a i obsługa klienta WYBITNIE pomocna, i pewnie dotrze po niedzieli, czyli też na przyszły weekend.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Szaweł »

Sekator pisze: Jestem z Tobą, moja paczka "dociera" 2 dzień, bo niby paczkomaty przepełnione, a i obsługa klienta WYBITNIE pomocna, i pewnie dotrze po niedzieli, czyli też na przyszły weekend.
Ja już swoją mam, ale po drodze jeszcze targi w Niemczech. Niestety nie Essen (to bym jeszcze przebolał), a Anuga. No ale w sumie to tak, jakbym jeszcze nie miał przesyłki. Właściwie to i mam i nie mam, bo mi dosłali tylko połowę zamówionych gier. Tak, czy srak, padaka... czy tam inna pandemia :) Sekator, łącze się z Tobą w "bulu i nadzieji" ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: ernin »

Ja mam egzemplarz od wczoraj ale grę zacznę dopiero w styczniu ;)
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: kudlacz135 »

Mam pytanie, jak Legacy działa na dwie osoby? Nigdy nie grałem w Pandemie, chyba nawet niestety nie mam w planach zakupu oryginalnej wersji gry, ale ta wersja mnie całkiem ciekawi :) Możecie powiedzieć jak wygląda tu skalowalność i czy z przyjemnością można zagrać kampanię na dwie osoby?
Awatar użytkownika
michacham
Posty: 129
Rejestracja: 12 sie 2012, 09:07
Lokalizacja: Łódź

Re: Pandemic Legacy

Post autor: michacham »

kudlacz135 pisze:Mam pytanie, jak Legacy działa na dwie osoby? Nigdy nie grałem w Pandemie, chyba nawet niestety nie mam w planach zakupu oryginalnej wersji gry, ale ta wersja mnie całkiem ciekawi :) Możecie powiedzieć jak wygląda tu skalowalność i czy z przyjemnością można zagrać kampanię na dwie osoby?
Ja tak gram i chodzi bardzo dobrze. Na 4 na pewno byłoby lepiej ale jak zagraliśmy pierwszy raz to wciągnęło na tyle, że już było za późno, żeby się ze znajomymi umawiać :D Póki co (~1/3 kampanii) nie miałem możliwości skalowania poziomu trudności - nie wybierasz jak w zwykłym Pandemicu ile epidemii będzie w talii. Nie dostajesz też dodatkowych bonusów jak chciałbyś zrealizować jakiś ponadprogramowy cel bo wykonanie planu minimum automatycznie kończy dany miesiąc wygraną. Są tylko bonusy jak wygrasz pierwszą partię w danym miesiącu i obowiązkowe ulepszenia po każdej grze bez względu na wygraną czy przegraną. Jedno co mnie martwi to poziom trudności, nie jest on jakiś wyśrubowany ale może to się zmieni z upływem kolejnych miesięcy. Co ważne, nie widzę żadnego problemu, żeby rozłożyć planszę i zagrać w zwykłą Pandemię. Legacy ma praktycznie te same komponenty startowe, wystarczy olać naklejki i po skończonej kampanii zapewne dalej będzie można usiąść do podstawowej rozgrywki (albo i nie ;) ).

Na koniec brzydki babol - literówka na tylnej części pudełka "tejne informacje". W instrukcji też widziałem co najmniej jedną, ale na pudełku źle się czyta taki opis.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: TV3 »

A jak tam kwestia "niezużywania" gry? Naklejki na koszulkach, bazgranie ołówkiem, który można potem zmazać itd? :)
Awatar użytkownika
japacyk
Posty: 50
Rejestracja: 12 paź 2012, 15:32

Re: Pandemic Legacy

Post autor: japacyk »

A ja mam pytanie. Czy osoby nie mające wcześniej styczności z grą mogą sobie na początek rozegrać kilka razy pierwszy miesiąc, tak żeby poznać standardowe zasady pandemii a potem przejść do kampanii? I czy do takiego zabiegu wystarczy instrukcja od legacy, czy lepiej załatwić ze standardowej wersji. Kupiłem sobie grę w przedsprzedaży z myślą o odsprzedaniu, jednak teraz się troszkę wkręciłem w temat i zastanawiam się czy doświadczenie z gry standardowej ma tutaj duże znaczenie, czy można do gry podejść z biegu nie znając wcześniejszych edycji?
TTR_1983
Posty: 3939
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy

Post autor: TTR_1983 »

japacyk pisze:A ja mam pytanie. Czy osoby nie mające wcześniej styczności z grą mogą sobie na początek rozegrać kilka razy pierwszy miesiąc, tak żeby poznać standardowe zasady pandemii a potem przejść do kampanii? I czy do takiego zabiegu wystarczy instrukcja od legacy, czy lepiej załatwić ze standardowej wersji. Kupiłem sobie grę w przedsprzedaży z myślą o odsprzedaniu, jednak teraz się troszkę wkręciłem w temat i zastanawiam się czy doświadczenie z gry standardowej ma tutaj duże znaczenie, czy można do gry podejść z biegu nie znając wcześniejszych edycji?
W instrukcji Legacy jest sugestia, żeby najpierw zagrać w normalną Pandemię kilka razy.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Gambit »

mulek18 pisze:W instrukcji Legacy jest sugestia, żeby najpierw zagrać w normalną Pandemię kilka razy.
Dokłądniej, żeby zagrać w Legacy nie używając zasad Legacy, dzięki czemu będzie to normalna Pandemia :)
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: bubu »

Czy są jakieś różnice między podstawową zawartością Legacy a zwykłą Pandemią?
Bo tak sobie racjonalizuję zakup "jednarazówki" tym, że podmienię komponenty- mam pierwsze wydanie lacertowej podstawki z drewnianymi znacznikami i dodatek z plastikowymi. No i karty różnią się odcieniem. Czy Legacy (po przejściu kampanii) mi pozwoli zastąpić podstawkę i dopasować ją do dodatku?
Awatar użytkownika
ciamoslaw
Posty: 16
Rejestracja: 15 wrz 2010, 15:34
Lokalizacja: Kiełczów/Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Pandemic Legacy

Post autor: ciamoslaw »

Brakuje jeszcze komuś jednej karty mieszkańca(mam 3 zamiast 4), czy tylko mi się taki trefny egzemplarz trafił?
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: adman »

ci co już grali powinni się orientować:
czy da się tak grać w legacy, aby nadawała się później do zagrania od nowa?
czyli jakoś nie nalepiać tych naklejek itp...
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Szaweł »

To tak informacyjnie, żeby nie było, że jak jest źle to psioczę a jak jest dobrze, to siedzę cicho. Lacerta odpowiedziała na mojego maila po kilku dniach (zakładam, że to przez Essen) i brakujące egzemplarze dziś dotarły do mnie bez żadnego problemu.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1054
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 147 times
Been thanked: 25 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: uyco »

ad vocem - mój egzemplarz także się odnalazł. zawalił kurier.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: kudlacz135 »

Ok, jestem przekonany i kupię niezależnie od odpowiedzi na następne pytanie do osób, które pograły jakkolwiek :) Instrukcja mówi, żeby najpierw pograć klasycznie w Pandemię i można to zrobić na pudełku Legacy jak rozumiem? Czy po całej kampanii można zagrać jeszcze w klasyczną wersję gry (nie ważne czy na zasadach "stycznia" albo "grudnia")?

EDIT: Gdyby tak się złożyło, że koszulkuję wszystkie gry praktycznie... Ile potrzebowałbym koszulek i jakich, bo nigdzie nie mogę znaleźć info. Wiem, że to z powodu spoilerów i wiem, że to w sumie balansuje na granicy rozsądku z kompulsywnym koszulkowaniem, skoro gra wymaga potencjalnie niszczenia komponentów xD Ale gdyby jednak... to może ktoś pomóc? Wrzucając tekst w "spoiler" najlepiej, w razie gdyby komuś ta informacja miała psuć zabawę :)
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: TV3 »

I jak tam panie i panowie? Dobrze jest grę wziąć? Fajnie się w to gra? Warto spędzić nad nią te parę godzin? :)

...zarówno w kontekście wydania stukilkudziesięciu złociszy jak i bez tego kontekstu.
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Iesthir »

adman pisze:ci co już grali powinni się orientować:
czy da się tak grać w legacy, aby nadawała się później do zagrania od nowa?
czyli jakoś nie nalepiać tych naklejek itp...
Nie wiem, nie grałem, nie orientuję się. ALE Dice Tower zrobiło 2 częściową recenzję Pandemic Legacy i w drugiej części mówili, czy po przejściu całej kampanii jest jeszcze sens w ogóle grać.

Niestety w pracy mam YT zablokowane, więc linka nie rzucę (ale znaleźć prosto :) ).
Niestety filmik zacząłem oglądać, ale musiałem przerwać przed tym fragmentem, więc nie mogę streścić co powiedzieli.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Szaweł »

Nie zarejestrowałem, żeby mówili, czy da radę grać po przejściu, było natomiast pytanie czy zagraliby jeszcze raz z inną ekipą. Ale jednocześnie robiłem kolację i oglądałem TV więc mogłem przegapić :D
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Iesthir »

Szaweł pisze:Nie zarejestrowałem, żeby mówili, czy da radę grać po przejściu, było natomiast pytanie czy zagraliby jeszcze raz z inną ekipą. Ale jednocześnie robiłem kolację i oglądałem TV więc mogłem przegapić :D
Na początku 2giej części (tej kręconej po przejściu całej kampanii), mówili, że odpowiedzą na pytanie, czy jest sens grać dalej.

Ale może nie załapałem i chodziło właśnie o to, czy warto grać jeszcze raz :)
ODPOWIEDZ