Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: ozy »

karawanken pisze:Jak by nie było mowy o polskim wydaniu to pewnie bym rozważył. A tak spokojnie czekam.
Ja też. Jest tyle gier, że się nie pali. ;)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Heroes of Normandie

Post autor: kwiatosz »

ozy pisze:
karawanken pisze:Jak by nie było mowy o polskim wydaniu to pewnie bym rozważył. A tak spokojnie czekam.
Ja też. Jest tyle gier, że się nie pali. ;)
Też widzę te czasy, gdy gier zrobi się nagle mniej, że będzie na HoN czas :mrgreen:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: adikom5777 »

janekbossko pisze:Zastanawia mnie czy ta errata ktora jest u nich na stronie to ta sama co jest do kupienia z gazeta? Moglby ktos sprawdzic kto kupil?
Tak, to samo. Tylko w wersji gazetowej dostajesz jeszcze 2 scenariusze i historyjkę do przeczytania.

Ogłoszenie: Prosimy o kontakt mailowy osoby, które kupiły Heroes of Normandie 1st edition w Planszostrefie. Dołączymy Wam gratis erraty do najbliższych zamówień.
McJakub
Posty: 50
Rejestracja: 02 cze 2015, 14:59
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Heroes of Normandie

Post autor: McJakub »

Co do errat. Przesyłka kosztuje 40zł co nie jest tak drogo jakby się wydawało. Ja wole zapłacić więcej i mieć pewność że dojdzie niż mniej i potem żałować. Jak się komuś nie podoba to niech sobie druknie.

Ja mam 1. i 2. edycje i muszę przyznać że 2. jest o wiele lepiej wykonana. Kolory są żywsze a nadruk się nie odkleja za byle pociągnięciem palcem jak w wersji 1.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Maxxx76 »

A teraz coś z zupełnie innej beczki :-) Jaką muzę włączacie do HoN?
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: vojtas »

Melodia z "Jak rozpętałem II wojnę światową" chyba nieźle by pasowała. :)
pendzik
Posty: 81
Rejestracja: 04 kwie 2015, 22:42
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 4 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: pendzik »

[quote="rastula]

ale jest tłumaczenie kart na bgg ...chyba nic więcej nie trzeba?


[/quote]
Mógłbyś podlinkować? Bo nie widzę...
Ostatnio zmieniony 19 sie 2015, 01:44 przez pendzik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: rastula »

hmmm - fakt - nie ma , może mi się coś pomyliło



a , już wiem ....sam sobie przetłumaczyłem :lol: karty amerykanów (bo sam gram Niemcami) ... daj adres mailowy (może być na prw) to ci prześlę pdf
pendzik
Posty: 81
Rejestracja: 04 kwie 2015, 22:42
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 4 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: pendzik »

Pw poszło. I dzięki! :)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: karawanken »

Czy mi się wydaję czy niedługo minie rok (jeśli już nie minął) od zapowiedzi wydania polskiej wersji. Zamki Ludwika mogą się schować ze swoim opóźnieniem.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: mig »

karawanken pisze:Czy mi się wydaję czy niedługo minie rok (jeśli już nie minął) od zapowiedzi wydania polskiej wersji. Zamki Ludwika mogą się schować ze swoim opóźnieniem.
To tylko zapowiedź i to jeszcze od początku bez konkretnych terminów. Zamki nie dość, że zostały już opłacone, to jeszcze miały bardzo konkretne (i nieodległe) terminy realizacji.
Dla mnie nadal 1:0 dla Zamków (choć i Hirołsów wyczekują z rosnącą niecierpliwością;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Hiu »

Heroes to druk od wydawcy. Portal nie ma tu nic do gadania. Niestety.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5205
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 274 times
Been thanked: 893 times
Kontakt:

Re: Heroes of Normandie

Post autor: raj »

Hiu pisze:Heroes to druk od wydawcy. Portal nie ma tu nic do gadania. Niestety.
Niezupełnie. Portal niestety zawalił termin z dostarczeniem plików do wydawcy, przez co nie załapał się na wydruk.
Biorąc pod uwagę konkurs jaki niedawno Portal ogłosił można sądzić, że zdecydowano się na dodruk, co pozwoliło uratować polskie wydanie. Dokładny termin nadal nie znany.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: karawanken »

No właśnie. Zamki mimo swoich opóźnień w końcu płyną do wpierających. Z HoN mamy tylko mgliste zapowiedzi powtarzane od roku, bez konkretnych terminów. Dlatego wspierający Zamki nie mają co narzekać, patrząc na sytuację oczekujących na HoN.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: rastula »

i po to czekać na polską wersję, żeby się potem dowiedzieć że dodatków nie będzie? ( wiem niby dodatki średnio zależne językowo - przynajmniej jeśli chodzi o komponenty - ale nie wierzę że portal będzie nadganiał teraz wszystkie dodatki i sprzedawał je w jakiejś rozsądnej cenie)... ja już sobie odpuściłem PL
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5205
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 274 times
Been thanked: 893 times
Kontakt:

Re: Heroes of Normandie

Post autor: raj »

Biorąc pod uwagę, że za Zamki ludzie zapłacili a później czekali to, jednak Zamki biją HoN.
Zresztą, wiele gier ma wielkie poślizgi - poczytaj na tym forum o Race to Berlin (bodajże prawie 3 lata poślizgu).
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5205
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 274 times
Been thanked: 893 times
Kontakt:

Re: Heroes of Normandie

Post autor: raj »

rastula pisze:i po to czekać na polską wersję, żeby się potem dowiedzieć że dodatków nie będzie? ( wiem niby dodatki średnio zależne językowo - przynajmniej jeśli chodzi o komponenty - ale nie wierzę że portal będzie nadganiał teraz wszystkie dodatki i sprzedawał je w jakiejś rozsądnej cenie)... ja już sobie odpuściłem PL
Teoretycznie Portal może zdążyć z podstawką przed pierwszą falą dodatków, albo może puścić podstawkę razem z dodatkami.
A swoją drogą ciekawe, czy dodatki w językach narodowych będą leciały w takiej kolejności jak były pierwotnie wydawane.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: rastula »

nie rozumiem - teraz na rynku jest chyba druga duża fala dodatków ( nie licząc różnych mniejszych po drodze) - więc jak ma zdążyć przed pierwszą :)? Poza tym by się pochwalił że wyda...a ewidentnie podejście jest rynkowe ... wydamy podstawkę i się zobaczy... portal unikał odp. na temat dodatków...
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: karawanken »

rastula pisze:i po to czekać na polską wersję, żeby się potem dowiedzieć że dodatków nie będzie? ( wiem niby dodatki średnio zależne językowo - przynajmniej jeśli chodzi o komponenty - ale nie wierzę że portal będzie nadganiał teraz wszystkie dodatki i sprzedawał je w jakiejś rozsądnej cenie)... ja już sobie odpuściłem PL


Mi na dodatkach nie zależy, więc czekam na PL. Nie rozumiem podejścia "kupię podstawkę w polskiej wersji jak już wyjdzie dodatek po polsku" Te dodatki naprawdę są wam niezbędne aby grać?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: rastula »

karawanken pisze: Mi na dodatkach nie zależy, więc czekam na PL.

pożyjemy, zobaczymy :)
Awatar użytkownika
Bogus_law
Posty: 106
Rejestracja: 24 mar 2005, 15:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Bogus_law »

karawanken pisze:Te dodatki naprawdę są wam niezbędne aby grać?
a) grasz scenariusze ? Tak nowe kampanię bardzo się przy dadzą, ile można ganiać psa po planszy?
b) grasz w bitewniak ? Tak, nowe jednostki i tereny się bardzo przydają.

Albo gra szybko przemianie albo będzie żyła dzięki dodatkiem, to taki typ gry, serio ;)
1. Mathematics is the language of nature.
2. Everything around us can be represented and understood through numbers.
3. If you graph these numbers, patterns emerge. Therefore: There are patterns everywhere in nature.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: rastula »

gra wojenna w której się wciąż rozgrywa te same scenariusze? trochę nuda ;)...


nie muszę mieć wszystkich, ale żeby podtrzymać żwyotność gry i "nakarmić" pasję militarysty od czasu do cxzasu jakiś nowy czołg się przyda.

akurat HoN, jak pisałem nie jest bardzo zależny językowo (podstawa to podstawka)...ale polskie wydania mogłoby być trochę tańsze...
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: karawanken »

Najwyżej dodatki kupię po angielsku. Zobaczymy może Portal wszystkich zaskoczy i zaraz ogłosi wydanie dodatków.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5205
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 274 times
Been thanked: 893 times
Kontakt:

Re: Heroes of Normandie

Post autor: raj »

rastula pisze:nie rozumiem - teraz na rynku jest chyba druga duża fala dodatków ( nie licząc różnych mniejszych po drodze) - więc jak ma zdążyć przed pierwszą :)? Poza tym by się pochwalił że wyda...a ewidentnie podejście jest rynkowe ... wydamy podstawkę i się zobaczy... portal unikał odp. na temat dodatków...
To są dodatki wydane po angielsku i francusku firmowo przez PiGa.
Chodzi mi o dodatki do wersjach lokalizowanych.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
pendzik
Posty: 81
Rejestracja: 04 kwie 2015, 22:42
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 4 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: pendzik »

Jak każda gra bitewna, ta gra na samej podstawce to dla mnie niekompletny produkt. Choć z drugiej strony - bez bicia mogę się przyznać, że w moich grach jeszcze nie używałem żadnej jednostki z dodatków.
Patrząc na opóźnienie w wydawaniu wersji pl nie wiem co mogło by mnie skłonić do jej zakupu. Chyba, że ekstra tilesy z 1 dywizją pancerną Maczka, czy spadochroniarzami Sosabowskiego. Ale Sosab ma wyjść w którymś z numerów Gazette, więc marne szanse i na taki smaczek...
ODPOWIEDZ