Eclipse (Touko Tahkokallio)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: galthran »

U mnie zawsze w puli jest, ale jakoś ludzie rzadko korzystają. Albo zapominają że to mają albo wolą zachomikować jednak ten jeden punkt.
$więcik
Posty: 41
Rejestracja: 27 mar 2015, 12:23
Been thanked: 7 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: $więcik »

Cześć,
możecie wytłumaczyć jak działa cloaking device z dodatku? Odrzucaliśmy go z puli i ignorowaliśmy dotychczas bo nie rozumieliśmy jak działa. Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: REBEL.pl »

$więcik pisze:Cześć,
możecie wytłumaczyć jak działa cloaking device z dodatku? Odrzucaliśmy go z puli i ignorowaliśmy dotychczas bo nie rozumieliśmy jak działa. Dzięki za pomoc.
Według standardowych zasad dowolny statek, który znajdzie się na polu ze statkiem przeciwnika zostaje "związany walką" i nie może się dalej poruszać. Jeśli rasa gracza posiada wynalezioną technologię 'cloaking device' to potrzeba dwóch wrogich statków, aby zablokować możliwość ruchu statków należących do tej rasy.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Tony23 »

primo: polecam subforum z Zasadami

secundo: przeciwnik potrzebuje dwóch statków by spinować Twój statek. Normalnie jest tak, że jak wlatujesz statkiem na heks przeciwnika gdzie ma jeden statek to dalej nie możesz lecieć bo są one związane (spinowane ;) ) i będzie walka. cloaking device pozwala Ci lecieć dalej, bo przeciwnik musiałby mieć na tym heksie dwa statki aby związać Twój
Awatar użytkownika
Orris
Posty: 42
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Orris »

Jeszcze w temacie pinowania: jak gracie, w jaki sposób pinują myśliwce Starożytnych? Jeden do jednego, tj. można związać ich jednym statkiem, a kolejnymi przelecieć ponad nimi?
Awatar użytkownika
dicer
Posty: 755
Rejestracja: 11 sty 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: dicer »

Orris pisze:...można związać ich jednym statkiem, a kolejnymi przelecieć ponad nimi?
Dokładnie tak.
A jak masz Cloaking Device, to muszą być 2, żeby Cię spinować.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Dellas »

Moją jedną opinią jest OMG. Jaram się tym postem na BGG już 2gi dzień.

Bardzo podoba mi się:
- ewolucja - niby takie proste a genialne rozwiązanie, nie tylko dedykowana rasa (która będzie bardzo ewolucyjna) ale każda inna będzie mogła zmieniać swój charakter.
- anomalie
- nowy rodzaj broni - niebieskie i różowe kostki - miodne
- zróżnicowane żetony reputacji, które można zużywać na np. przerzut kością itd...
- inwestycje - poświęcamy dysk akcji aby dostać profity w kolejnych rundach.
- sporo nowego modularnego stafu (nowe rzadkie technologie, developementy, hexy, no i oczywiście 2 nowe rasy, itd)

Generalnie wygląda na kawałek dobrego dodatku i czekam z wypiekami na twarzy.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: rattkin »

Ładne, niby zamówiłem już i odbiore na Essen, ale mam mieszane uczucia. Wygląda jak wpakowane jeszcze więcej tego samego, do i tak już złożonej gry. Już teraz, jak gram ze wszystkimi promkami i cudami z RotA czasami jest przyciężko, nie wspominając już o dramatycznie długim składaniu tej gry (rozkładanie nieco łatwiej idzie). Evolution do tej gry mi jakoś zupełnie nie pasuje - w 9 rundach za mało jest czasu na takie cuda.

Miałem nadzieję na jakieś karty, eventy wpływające na kosmos co rundę, albo może coś co mogą zagrać gracze od czasu do czasu, ale nie było mi dane. Time Distortion troche o to zahacza, ale za mało, a i sama mechanika wygląda na bardzo "fiddly". Ja nie wiem, skad u Touko taka miłość do miliona komponentów. W Enigmie jest to samo :)

W review jest jedno zdanie na którym można zakończyć - "(...) the game still suffers from a Plasma Missle Crisis ".

tl;dr - meh. Bida.
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: galthran »

Dla mnie więcej tego samego w przypadku Eclipse'a to właśnie to czego potrzebuje. Generalnie wszystko mi się praktycznie podoba, oprócz specjali w reputacjach - tutaj nie jestem pewien jak to wyjdzie w praniu, ale bardziej jestem ostrożny niż sceptyczny. Nowe rasy bardzo ciekawe, nowi przeciwnicy NPC, nowe rzadkie technologie, discoveriesy i do tego intrygujące hexy - czyli jeszcze więcej możliwości i kombinacji. Ja jestem ukontentowany. Ogólnie jaram się jak rakiety plazmowe :D Must must must have oczywiście 8)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: AkitaInu »

Dla mnie też must have :)

Pomysł z wysyłaniem w przyszłość, otrzymywałem z przyszłości jest extra, nowe rasy wydają się super, wszystko inne też ale nie do końca wiem jak mają działać te "tarczki" (cholera zapomniałem jak sie nazywają :)) alternatywne. Czy za walke nie dostane punktów tylko właśnie np. przerzut? I gdzie to kłade? Zajmuje mi slota ?
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: galthran »

AkitaInu pisze:
Pomysł z wysyłaniem w przyszłość, otrzymywałem z przyszłości jest extra, nowe rasy wydają się super, wszystko inne też ale nie do końca wiem jak mają działać te "tarczki" (cholera zapomniałem jak sie nazywają :)) alternatywne. Czy za walke nie dostane punktów tylko właśnie np. przerzut? I gdzie to kłade? Zajmuje mi slota ?
No to jest właśnie reputacja - i mam takie same wątpliwości jak Ty :) Jeśli dobrze rozumiem w skrajnym przypadku możesz wylosować same te specjalne reputacje i z punktów nici, a to na przykład była twoja ostatnia bitwa w ostatniej rundzie, żeby zapełnić slot na reputacje :P Ale jak mówię zobaczy się jak to wyjdzie w praniu.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: AkitaInu »

galthran pisze:
AkitaInu pisze:
Pomysł z wysyłaniem w przyszłość, otrzymywałem z przyszłości jest extra, nowe rasy wydają się super, wszystko inne też ale nie do końca wiem jak mają działać te "tarczki" (cholera zapomniałem jak sie nazywają :)) alternatywne. Czy za walke nie dostane punktów tylko właśnie np. przerzut? I gdzie to kłade? Zajmuje mi slota ?
No to jest właśnie reputacja - i mam takie same wątpliwości jak Ty :) Jeśli dobrze rozumiem w skrajnym przypadku możesz wylosować same te specjalne reputacje i z punktów nici, a to na przykład była twoja ostatnia bitwa w ostatniej rundzie, żeby zapełnić slot na reputacje :P Ale jak mówię zobaczy się jak to wyjdzie w praniu.
Ok, doczytałem - te kafelki są dodatkowo tzn:

losujemy i mozemy zostawić jeden normalny i jeden specjalny - więc spoko ;-)
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Dellas »

Czy może ktoś się orientuje co z datą wydania dodatku `Shadow of the Rift`? Oficjalnie data wydania miała być 7 grudnia, ale na razie w eterze cisza.
Rocket
Posty: 29
Rejestracja: 27 lut 2015, 06:25

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Rocket »

Na stronie producenta od pewnego czasu można zamawiać preorder i gdzieś widziałem informację, że wysyłają od 15 Grudnia, nie mogę tej informacji teraz znaleźć jednak.
Rocket
Posty: 29
Rejestracja: 27 lut 2015, 06:25

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Rocket »

Można już zamawiać na Rebelu, w przyzwoitej cenie (na stronie producenta płacimy 45 euro + 12 za przesyłkę). Premiera druga połowa grudnia.
http://www.rebel.pl/product.php/1,1523/ ... -Rift.html
Ja już zamówiłem :D
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3378
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 2056 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Ardel12 »

Wszyscy szaleją za drugim dodatkiem a ja chciałbym się dowiedzieć czy jest przewidziany reprint Eclipse - Rise of the Ancients ? W tym momencie bardzo ciężko dostać go w sklepach. Jakieś wieści?

Czy warto kupować najnowszy dodatek nie posiadając pierwszego? Z tego co wyczytałem, to Shadow of the Rift rozszerza parę elementów z pierwszego dodatku i wprowadza nowe, więc jak to jest?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: AkitaInu »

Eclipse, razem z najnowszym dodatkiem znów pojawia się w sklepach :)

Rebel stanął na wysokości zadania i wczoraj odebrałem paczkę z Shadow of the Rift. Wygląda zacnie :)

Co do dodatków to napewno nie kupowałbym Shadow of the rift pierwszego. Raczej po kolei.
Rocket
Posty: 29
Rejestracja: 27 lut 2015, 06:25

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Rocket »

Ostatnia sztuka Rise of the Ancient.
http://am76.pl/produkt.php?idprodukt=1103
ribik
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2005, 09:39
Lokalizacja: Jasło
Been thanked: 5 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: ribik »

Czy są jakieś różnice odbiegające wyglądem Rise of the Ancient od pozostałych części.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3378
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 2056 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Ardel12 »

Rocket pisze:Ostatnia sztuka Rise of the Ancient.
http://am76.pl/produkt.php?idprodukt=1103
No i już nie ma, czekam na paczuszkę :D
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: Tony23 »

Gdzie poza lautapelit można zakupić te drobne rozszerzenia: Nebula, Pulsar, Supernova2 etc?

czy ktoś z lautapelit zamawiał? jak z kosztami przesyłki ?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: rattkin »

Raczej głównie w Lautapelit, chociaż czasem coś tam się może pojawić w sklepach. Przesyłka, jak to wszędzie poza Polską: drogo, ale co zrobić. Zamawiałem raz czy dwa, dobrze zapakowane, ale trochę się czeka.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: AkitaInu »

Tony23 pisze:Gdzie poza lautapelit można zakupić te drobne rozszerzenia: Nebula, Pulsar, Supernova2 etc?

czy ktoś z lautapelit zamawiał? jak z kosztami przesyłki ?
na boardgamegeek store, były ale nie wiem czy są nadal, przesyłka 1$ ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Eclipse - kosmiczne 4X w 3h

Post autor: rattkin »

Tylko Nebula.
ODPOWIEDZ