Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: crsunik »

Ja bym jedynie wnioskował o nie podmienianie niczego w pudełkach, a o dołożenie dodatkowych kafli do przesyłek :) Oczywiście wcześniej je odpowiednio zabezpieczając ;)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: kwiatosz »

ramar pisze:Wszystko się wyjaśniło i jestem dobrej myśli. Zastanawiam się, czy nie byłoby lepszym rozwiązaniem (na pewno tańszym), by zamiast drukować kafle, wydrukować jedynie nalepki na błędne kafle i załączyć je do przesyłki?
Chociaż obawiam się, że część forum byłaby standardowo zniesmaczona;) Natomiast w zastosowanym rozwiązaniu otrzymamy pełnowartościowy produkt, i jeżeli drukarnia się spisze, to osoby postronne nawet nie dowiedzą się o kłopotach.
W perspektywie skończyłoby to się pewnie koniecznością drukowania nowych kafli i rozsyłania ich osobom niezadowolonym z naklejek - więc pewnie szybko naklejki stałyby się nieopłacalne.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

Rozważaliśmy wariant z naklejkami jako plan B. Jednak chciałbym dostarczyć produkt najwyższej jakości i na takie rozwiązanie postawiliśmy.
Awatar użytkownika
reguuu
Posty: 142
Rejestracja: 11 gru 2014, 18:10
Lokalizacja: Chorzów

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: reguuu »

Jakieś nowe wieści? W ostatniej aktualizacji była informacja, że gry powinny płynąć w nastepnym tygodniu. Powoli kończy się już kolejny wiec pytanie czy Zamki znalazły już drogę na statek?
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Trolliszcze »

Podbijam, żeby wydawca wiedział, że wciąż o nim ciepło myślimy. To co z tymi Zamkami?
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Banan2 »

Trolliszcze pisze:Podbijam, żeby wydawca wiedział, że wciąż o nim ciepło myślimy. To co z tymi Zamkami?
:wink: Na każdym pudełku jakiejkolwiek crowfundingowej gry powinien być przyklejony spersonalizowany chip (taki z jakimś GPS-em albo innym cudem) a każdy wspierający powinien mieć zainstalowaną i odpaloną aplikację "Gdzie jest moja gra?" :lol:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

Właśnie napisałem aktualizację.
Dostałem wczoraj informację z Pandy że gry wypływają z Shenzen 30 sierpnia, 12 października mają zaplanowaną dostawę do naszego magazynu.
Jeśli wszystko pójdzie z planem to do 16 października gry powinny już być na waszych stołach :)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Trolliszcze »

Czyli moje rachunki, że jednak jesień, okazały się całkiem słuszne :D
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Andy »

No, jeszcze się nie okazały ;)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Palmer
Posty: 1270
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 193 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Palmer »

Przyjdzie po Essen, to kto będzie grał w taką staroć :P
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: mauserem »

tokage pisze:...gry wypływają z Shenzen ...
ufff jednak Shenzen...
Oglądając masakryczne eksplozje w porcie Tianjin - w duchu myślałem sobie:
niee... tam nie mogą płonąć teraz moje Zamki... :shock:

czyli po Essen zagramy :D
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9469
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1447 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: MichalStajszczak »

tokage pisze:Jeśli wszystko pójdzie z planem
Którym planem? Gdyby stosować standardowe nazewnictwo "plan B" itd., to czy wystarczyłoby liter w alfabecie? :mrgreen:
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

MichalStajszczak pisze:
tokage pisze:Jeśli wszystko pójdzie z planem
Którym planem? Gdyby stosować standardowe nazewnictwo "plan B" itd., to czy wystarczyłoby liter w alfabecie? :mrgreen:
Oj tam, oj tam...
Może jak weźmiemy jakiś inny alfabet? :D Ponoć khemerski ma dużo znaków w alfabecie, pewnie jest jakiś który określa obecny "plan .."
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: mauserem »

tokage pisze:
MichalStajszczak pisze:
tokage pisze:Jeśli wszystko pójdzie z planem
Którym planem? Gdyby stosować standardowe nazewnictwo "plan B" itd., to czy wystarczyłoby liter w alfabecie? :mrgreen:
Oj tam, oj tam...
Może jak weźmiemy jakiś inny alfabet? :D Ponoć khemerski ma dużo znaków w alfabecie, pewnie jest jakiś który określa obecny "plan .."
luzik, tak się kolega tylko droczy :twisted:
wypijemy za tych co na morzu w weekend

a z ciekawostek - od paru tygodniu kursuje połączenie kolejowe cargo z Chinami
- miałem okazję testować - działa nieźle - czas przejazdu tylko 14 dni - no i mniejsze zagrożenie zatonięciem jest :twisted:
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9469
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1447 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: MichalStajszczak »

mauserem pisze:od paru tygodniu kursuje połączenie kolejowe cargo z Chinami
Ale tylko do Łodzi. A z Łodzi do Wrocławia jeszcze kawał drogi :wink:
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

mauserem pisze:
a z ciekawostek - od paru tygodniu kursuje połączenie kolejowe cargo z Chinami
- miałem okazję testować - działa nieźle - czas przejazdu tylko 14 dni - no i mniejsze zagrożenie zatonięciem jest :twisted:
Wiem, widziałem. tylko cena trochę zabójcza. Za kontener z transpotem do magazynu i ubezpieczniem zapłaciliśmy ca 3500$. Za transport koleją wychodzi lekko ponad dwa razy tyle. A jeszcze trzeba dowieźć do Wrocławia...
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Rocy7 »

Równolegle trwa druk poprawianych kafelków. W zeszłym tygodniu spotkaliśmy się z Panem żeby przedyskutować proofa, do końca tygodnia kafle powinny być u mnie na biurku.

Proof (trochę mniej żółty w porównaniu z chińską wersją, Panowie z drukarni zapewniają, że będzie nieodróżnialny w wersji finalnej)

https://goo.gl/photos/CPTX61yMt1r7C7Pc6
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: mauserem »

tokage pisze:
mauserem pisze:
a z ciekawostek - od paru tygodniu kursuje połączenie kolejowe cargo z Chinami
- miałem okazję testować - działa nieźle - czas przejazdu tylko 14 dni - no i mniejsze zagrożenie zatonięciem jest :twisted:
Wiem, widziałem. tylko cena trochę zabójcza. Za kontener z transpotem do magazynu i ubezpieczniem zapłaciliśmy ca 3500$. Za transport koleją wychodzi lekko ponad dwa razy tyle. A jeszcze trzeba dowieźć do Wrocławia...
eee po kraju, to już można ogarnąć, choćby wziąć dwuosiową, podwyższoną przyczepkę, ze statoila ;)

a na przyszłość: jeśli fracht morski to dobra opcją jest Hamburg - spokojnie tydzień krócej, sprawna odprawa, a transport kołowy do Wro spokojnie można nawet w cenie frachtu morskiego zmieścić.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: vojtas »

Rocy7 pisze:
Równolegle trwa druk poprawianych kafelków. W zeszłym tygodniu spotkaliśmy się z Panem żeby przedyskutować proofa, do końca tygodnia kafle powinny być u mnie na biurku.

Proof (trochę mniej żółty w porównaniu z chińską wersją, Panowie z drukarni zapewniają, że będzie nieodróżnialny w wersji finalnej)

https://goo.gl/photos/CPTX61yMt1r7C7Pc6
Oby nie dało się tych kafelków odróżnić. Dla dobra panów z drukarni.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

mauserem pisze:eee po kraju, to już można ogarnąć, choćby wziąć dwuosiową, podwyższoną przyczepkę, ze statoila
i zmieścić na niej naście palet? :D
mauserem pisze: a na przyszłość: jeśli fracht morski to dobra opcją jest Hamburg - spokojnie tydzień krócej, sprawna odprawa, a transport kołowy do Wro spokojnie można nawet w cenie frachtu morskiego zmieścić.
Zdecydowaliśmy się na opcję DDU - jak mielibyśmy rozkmniniać jeszcze fracht po drodze to mogłoby to zająć kolejne pół roku ;)
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: sirkozi »

I tak pewnie będzie, bo ja już wam totalnie nie wierzę. Nawet na takiej pierdole kłamiecie z terminami:
7.08. - w przyszłym tygodniu powinny już płynąć
Podobno mają wypłynąć 30.08. W sumie początkowy termin 4 miesięcy od końca akcji się może zgadzać, skoro u Was tydzień trwa z 15 dni.

Liczyłem się, że marzec czy 120 dni (120 dni od 13.01 to raczej połowa maja, więc kolejne kłamstwo) są mało realne, ale to jest grube przegięcie. W tym momencie zastanawiam się czy chociaż uda się znaleźć grę pod choinką.
Awatar użytkownika
Trampon
Posty: 359
Rejestracja: 26 mar 2012, 13:44
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Trampon »

Zaczynam się zastanawiać kto był bardziej szalony - tytułowy król Ludwik czy wspierający ten projekt...
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

sirkozi pisze:I tak pewnie będzie, bo ja już wam totalnie nie wierzę. Nawet na takiej pierdole kłamiecie z terminami:
7.08. - w przyszłym tygodniu powinny już płynąć
Podobno mają wypłynąć 30.08. W sumie początkowy termin 4 miesięcy od końca akcji się może zgadzać, skoro u Was tydzień trwa z 15 dni.

Liczyłem się, że marzec czy 120 dni (120 dni od 13.01 to raczej połowa maja, więc kolejne kłamstwo) są mało realne, ale to jest grube przegięcie. W tym momencie zastanawiam się czy chociaż uda się znaleźć grę pod choinką.
Cześć. Przykro mi że tak myślisz. Jeśli jednak wczytasz się dokładnie w moją wypowiedź to zauważysz, że w żadnym momencie nie obiecywałem że gry właśnie wtedy wypłyną, co implikuje że nie mogłem kłamać. Myślę, że pisząc ten komentarz nieco Cię poniosło i zupełnie niepotrzebnie nazywasz mnie kłamcą.

Staram się w miarę na bieżąco zdawać Wam relację z tego co się dzieje i jak wyglądają rozmowy z chińczykami.
Chcesz wersję dłuższą? Proszę bardzo:
7 lipca wysłałem informację, że tak już mogą słać. Razem z wypełnionym drukiem z adresem (mimo że adres do wysyłki podawałem już dwa razy, przy okazji raz zatwierdzając że to już na pewno ostateczny adres)
7 lipca dostałem odpowiedź
Thanks! I will let you know the feedback from our logistics team shortly.
14 lipca dostałem maila
Our logistics team informed me that the below:
Planszoweczka.pl Michał Matłosz ul. Horbaczewskiego 4-6 stoisko 139 +48 792301796
is not detailed enough, and we need to know the zip code
Mimo że to adres który już dwa razy podawałem, i raz wysyłali mi na niego paczkę i raz przy okazji pierwszej wyceny wysyłki całego towaru do Polski.
14 lipca odpisałem z kodem pocztowym
19 lipca dostałem wycenę
19 lipca zaakceptowałem wycenę.
24 lipca zapytałem o postępy i tegoż samego dnia dostałem informację którą od razu podzieliłem się z Wami.

Od tego czasu nasza korespondencja zeszła na temat kolejnego projektu który będziemy również drukować u nich, a który moglibyśmy zrealizować już kilka miesięcy temu gdyby tylko Zamki były zgodnie z terminarzem, a którego również nie mogę wydrukować gdzie indziej tylko w właśnie w Pandzie.

Pamiętajcie proszę, z tej strony też siedzą ludzie :)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Banan2 »

tokage pisze:Od tego czasu nasza korespondencja zeszła na temat kolejnego projektu który będziemy również drukować u nich, a który moglibyśmy zrealizować już kilka miesięcy temu gdyby tylko Zamki były zgodnie z terminarzem, a którego również nie mogę wydrukować gdzie indziej tylko w właśnie w Pandzie.
Nie wiem dlaczego macie taki przymus (może nie macie innego wyjścia), ale ja poruszyłbym niebo i ziemię, żeby kolejny druk robić w innym miejscu.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

Niestety - chcemy drukować gry Beziera to musimy w Pandzie.
ODPOWIEDZ