Bang! Gra kościana.

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
qmanmatt
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:42

Bang! Gra kościana.

Post autor: qmanmatt »

Cześć.

Jest to mój pierwszy post, proszę więc o trochę wyrozumiałości. 8)

Czy da się połączyć wersję kościaną Banga z dodatkami do wersji karcianej?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Bang! Gra kościana.

Post autor: kwiatosz »

Ogólnie nie ma takiej możliwości. W szczegółach - jakby bardzo się uprzeć, to część umiejętności postaci zapewne zadziała w wersji kościanej, ale może to wówczas nie mieć nic wspólnego z sensowną rozgrywką.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
lukardo84
Posty: 16
Rejestracja: 20 paź 2014, 10:53

Re: Bang! Gra kościana.

Post autor: lukardo84 »

Witam. Mam następującą wątpliwość. W instrukcji napisane jest, że "kostki z numerami 1 i 2 (czyli strzał do innego gracza) rozpatrywane są jednocześnie", ale co to oznacza? Że sumujemy liczby i jeśli np. wypadnie nam 2 i 2 to strzelamy do gracza, który siedzi 4 miejsca od nas, czy też mamy do dyspozycji dwa strzały do gracza siedzącego 2 miejsca od nas?

Jeśli sumujemy to co się dzieje, jeśli np. podczas gry w trzy osoby po wszystkich przerzutach zostaną nam kości z numerami 2 i 1. Razem daje to 3 i wynika z tego, że musielibyśmy strzelić do siebie... Czy może omijamy siebie w liczeniu kiedy zatoczymy już całe kółko?
Awatar użytkownika
MarekB
Posty: 238
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Bang! Gra kościana.

Post autor: MarekB »

Strzelamy do graczy odległych o jedno bądź dwa miejsca, zadając im tyle obrażeń, ile kostek z odpowiednią dla odległości miejsca im przydzielilismy. Niektóre postaci pozwalają zmodyfikować zasięg strzału. Gdy w grze są 3 osoby każdy strzał można przydzielić do dowolnej osoby.
lukardo84
Posty: 16
Rejestracja: 20 paź 2014, 10:53

Re: Bang! Gra kościana.

Post autor: lukardo84 »

MarekB pisze:Strzelamy do graczy odległych o jedno bądź dwa miejsca, zadając im tyle obrażeń, ile kostek z odpowiednią dla odległości miejsca im przydzielilismy. Niektóre postaci pozwalają zmodyfikować zasięg strzału. Gdy w grze są 3 osoby każdy strzał można przydzielić do dowolnej osoby.
Czyli jeśli np. gram w siedmioosobowym gronie i jestem bandytą a naprzeciwko mnie siedzi szeryf, to nie mam szansy dążyć to swojego celu, bo nie będę mógł strzelać do szeryfa... Mogę tylko obserwować jak moi koledzy bandyci go wykańczają. Czy to na pewno tak ma być?
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Bang! Gra kościana.

Post autor: kolderek »

na pewno tak ma być. cyfr nie sumujemy. najpierw wykańczasz zastępców obok siebie a jak się zbliżysz to wtedy szeryfa :-)
lukardo84
Posty: 16
Rejestracja: 20 paź 2014, 10:53

Re: Bang! Gra kościana.

Post autor: lukardo84 »

kolderek pisze:na pewno tak ma być. cyfr nie sumujemy. najpierw wykańczasz zastępców obok siebie a jak się zbliżysz to wtedy szeryfa :-)
Oki:) Dzięki za odpowiedzi. Teraz wszystko jasne:)
ODPOWIEDZ