Rycerze Pustkowi (Marek Mydel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: sqb1978 »

Niekompletna? Sprzedawca z salonu samochodowego by się uśmiał :)
tr3b0r
Posty: 28
Rejestracja: 13 sty 2015, 17:08
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: tr3b0r »

Można się przyczepić do słowa jakiego użyłem oraz za chwilę pisać niepotrzebne posty o karoserii, wyposażeniu samochodów itp. Mam prawo czuć dyskomfort z powodu brak możliwości kupna wydawanych kart promocyjnych. Bardziej w tym względzie podoba mi się polityka Portalu.
Chciałbym mieć karty, których nie dało się stworzyć, zaproponować w trakcie kampanii na wspieram.to.
Wydawcy mają prawo do marketingu jaki wybrali, mi natomiast nie musi takie podejście odpowiadać.
Co nie oznacza, że żałuję kupna/wsparcia gry. Jak napisałem powyżej - czekam na pudełko z rycerzami z niecierpliwością.
Mam nadzieję, że nie jesteś sprzedawcą samochodowym, klient ma prawo do niefortunnego określenie swoich uczuć, potrzeb itp. Sprzedawca wyśmiewający klienta długo nie popracowałby w salonie.:)
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: arturpe »

Ci z Portalu pewnie chcieliby figurki :) Pewnie promki spokojnie dokupisz, za mniej niż figsy.
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Wszystkie promocyjne karty będę docelowo dostępne albo na zasadzie jakiegoś taniego Print on Demand, albo do ściągnięcia i wydrukowania sobie za darmo w PDF. Rycerze są grą kompletną w naszym mniemaniu, nawet bardzo kompletną biorąc pod uwagę ilość komponentów i 1 czy 2 karty promocyjne chyba aż tak nie wpływają na odbiór gry.

Jeśli chodzi o polityki różnych firm wydawniczych to przede wszystkim przy Rycerzach staraliśmy się, żeby klienci byli zadowoleni z zawartości pudełka w stosunku do ceny oraz regrywalności bez konieczności natychmiastowego dokupywania jakichś drogich dodatków. Karty i materiały promocyjne zamierzamy wypuszczać często, ponieważ mamy w Polsce sporo konwentów postapo i okazji do wzbogacania nowymi misjami uniwersum gry.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
pkajak
Posty: 179
Rejestracja: 26 sie 2014, 13:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: pkajak »

No ale, żeby akurat zabrać wspierającym "Podziwiajcie mnie" :roll: !? Już sobie wyobrażałem okrzyki "Podziw!" w czasie gry :D. Oby szybko można było dokupić!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4047
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: AkitaInu »

middlekilla pisze:Wszystkie promocyjne karty będę docelowo dostępne albo na zasadzie jakiegoś taniego Print on Demand, albo do ściągnięcia i wydrukowania sobie za darmo w PDF. Rycerze są grą kompletną w naszym mniemaniu, nawet bardzo kompletną biorąc pod uwagę ilość komponentów i 1 czy 2 karty promocyjne chyba aż tak nie wpływają na odbiór gry.

Jeśli chodzi o polityki różnych firm wydawniczych to przede wszystkim przy Rycerzach staraliśmy się, żeby klienci byli zadowoleni z zawartości pudełka w stosunku do ceny oraz regrywalności bez konieczności natychmiastowego dokupywania jakichś drogich dodatków. Karty i materiały promocyjne zamierzamy wypuszczać często, ponieważ mamy w Polsce sporo konwentów postapo i okazji do wzbogacania nowymi misjami uniwersum gry.
Ale wiesz o co chodzi:

- po pierwsze - ludzie którzy najbardziej przyczynili się do wydania gry chcieli by mieć wszystkie promosy
- po drugie - aspekt kolekcjonerski - na wspieram.to powinny być właśnie wszystkie promosy dodawane, bo to po prostu jest fajnym krokiem ze strony wydawnictwa

Pamiętaj że na konwenty post-apo jeździ pewnie niewielka część ludzi którzy by chcieli w to zagrać ;)
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Na pewno jeszcze dopieścimy Wspierających i damy im, jak też innym odbiorcom, możliwość zdobycia wszystkich kart promocyjnych. Jednak idea takich promosów czy limitowanych kart jest taka też, że są limitowane. Wystarczy wejść na BGG i spojrzeć na kilka co bardziej rozbudowanych gier - masa drobnych dodatków była dostępna na jakimś tam Essen czy Gen Conie, co zachęca ludzi do uczestnictwa w takich imprezach lub zdobycia promosów w jakiś sprytny sposób po targach, jeśli nie mogli na nie pojechać.

My promujemy w Polsce postapo i zachęcamy Was do wchodzenia w ten nurt, dlatego w ramach konwentów postapo będziemy tworzyć jakieś drobne dodatki.

Tak czy siak, planujemy udostępnić w przystępnej formie wszystkie karty promocyjne, a Wspierający będą mieli do nich ułatwiony dostęp.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
tr3b0r
Posty: 28
Rejestracja: 13 sty 2015, 17:08
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: tr3b0r »

Pisząc oba wcześniejsze posty podkreślałem, że jestem zadowolony ze wsparcia Rycerzy oraz że nie mogę się doczekać, kiedy paczucha do mnie dotrze. Słowo niekompletna zostało albo źle użyte przeze mnie, albo źle odebrane przez was. Zdaję sobie sprawę co to są promoski oraz z braku możliwości posiadania wszystkiego. Istotne jest to, że wsparłem projekt. Gry jeszcze nie dostałem do rąk. Kart promocyjnych brakowało przez większość projektu na wspieram.to, a tu powstają... i wcześniejszy post middlekilla był w tym zakresie jednoznaczny - promoski dostępne wyłącznie ze związanym zdarzeniem.

Wysłane z mojego LG-D605 przy użyciu Tapatalka
tr3b0r
Posty: 28
Rejestracja: 13 sty 2015, 17:08
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: tr3b0r »

Poczekajmy na grę, co się później wydarzy i nie rozkładajmy zdań na czynniki pierwsze. Życzę wszystkim Miłego Dnia i co złego to nie ja.

Wysłane z mojego LG-D605 przy użyciu Tapatalka

Poprawione, żadnej urazy Szaweł, należało mi się. :) ... "nią" sama się upomniała o wykorzystanie.
Ostatnio zmieniony 12 sie 2015, 19:36 przez tr3b0r, łącznie zmieniany 1 raz.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Szaweł »

tr3b0r pisze:Poczekajmy na grę, co się później wydarzy i nie rozkładajmy zdań na czynniki pierwsze. Życzę wszystkim Miłego Dnia i co złego to nią ja.

Wysłane z mojego LG-D605 przy użyciu Tapatalka
No patrzcie go. Przyszedł, namącił i jeszcze się "nią" wysługuje. Biedna ona. ;)

Przepraszam, musiałem :mrgreen:
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Rocy7 »

W ramach promowania klimatu apokalipsy

Zbuduj idealny schron atomowy! w Fallout Shelter
Obrazek

dziś ma być premiera wersji na androida.
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: arturpe »

A poważnie, czy istnieje szansa na zgłoszenie się osobiście gdzieś we Wro po swój egzemplarz? Wyjeżdżam na wakacje akurat na styku możliwości otrzymania egzemplarza, a jak wiadomo, nie ma lepszej okazji ogrania takiej kobyłki, jak w czasie urlopu. Dajcie proszę znać, chętnie zaoszczędzę Wam kosztów wysyłki :D
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Jest opcja gry pojadą w pon do Wrocławia i pewnie już od wtorku będą opcje. Paweł Szewc ogarnia ten temat będzie event nawet we wrocku w przyszłym tygodniu.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: arturpe »

Ok. Dzięki.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Dabi »

Czy gra będzie a jak będzie to w jakim czasie w innych sklepach niż Rebel ?
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Chaaber »

Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: sqb1978 »

W 3t sporo lepiej ;)
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Gra będzie a właściwie być powinna, bo przedsprzedaże były omawiane w zeszłym tygodniu, tylko kwestia jak szybko sklepy reagują, wprowadzając grę do oferty. Na pewno będzie w Bardzie i w kilku sklepach, które wsparły projekt - Strefa Gry z Bielska Białej, Mgła, Gosu.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1561
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Muad'Dib »

Wiem, że to nie Wasza sprawa (czyli Twórców) w jakiej cenie sprzedają sklepy ale szczerze mówiąc jestem bardzo zawiedziony różnicą w cenach. Tzn mam na myśli, że kupując w sklepach wychodzi sporo taniej niż w trakcie kampanii (i to nie pierwszy raz :( ). Na jednej stronie (po uwzględnieniu rabatów) wychodzi ok 150zł co już robi dużą różnicę. Trochę odechciewa mi się bawić w crowdfunding jak widzę takie rzeczy.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: sqb1978 »

Już nie bądź taki, przecież będziesz mieć figsy i dodatkowe scenariusze.

Ja mam pytanie odnośnie progów: co z tym za 45k? Bo z kwoty wynika, że jest odblokowany, ale nie zostało to oznaczone na stronie projektu.
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

1. Jeśli chodzi o ceny w sklepach to mieliśmy różne głosy w tej sprawie już więc napiszę raz o tym - nie mamy wpływu na politykę cenową sklepów, ani nie mamy wpływu na Wasze zniżki w tych sklepach. Dajemy określone rabaty sklepom nie odbiegające jak sądzę od ogólnie przyjętych norm. Jeśli jakiś sklep jest gotów pracować na bardzo niskim rabacie i zarabiać np. 5 zł na egzemplarzu gry, to my mu tego nie zabronimy. Skoro się to powtarza któryś raz przy okazji crowdfundingu, to znaczy, że podobną sytuację miały inne wydawnictwa.

2. Crowdfunding to nie przedsprzedaż wyłącznie (przynajmniej mnie się tak wydaje) - wspierając dajesz pieniądze na jakąś ideę. Zwrot za to jest w postaci unikatowych rzeczy dla wspierających, fajnych cen (choć patrz punkt 1), ale też uczestniczenia w jakimś projekcie. Nie dziękujemy za pomoc w realizacji projektu ludziom, którzy kupią za 150 zł grę w sklepie internetowym, bo po prostu kupują nasz produkt w dobrej cenie. Dziękujemy tym, którzy pomogli nam realizować projekt, kiedy nie mieliśmy na niego pieniędzy.

3. W ramach kampanii było dostępnych wiele opcji niedostępnych normalnie - nie będzie się dało już kupić figurek łowców dopóki nie wyjdzie gra Łowcy, figurki w ogóle będą droższe, bo komplet 13 nie będzie kosztował 95 zł etc. Ponadto jak już pisałem planujemy dopieszczać Wspierających za późniejszym etapie rozwoju gry.

4. Progi - dziwnie zaznaczone. Osiągnęliśmy próg 45 000 z figurką miejskiego samuraja jak najbardziej. Będzie ona i scenariusz będzie też.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: orzeh »

Pocztówka jest czadowa!!!!
http://boardtime.pl/2015/08/pocztowki-z ... tkowi.html
Można dostać taką jako dodatek do tapet na pulpit?
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Wszyscy wspierający dostaną fizycznie 3 pocztówki wraz z grą - Sandpiercer, New Sydney i Redutę Kościuszki. To będą prawdziwe pocztówki z adresówką z tyłu, gdyby ktoś chciał wysłać z kończących się właśnie wakacji albo do przyjaciół w Australii ;-)
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Rafalm »

MAM!!! Doszła!!! Otworzyłem i banan z twarzy mi nie schodzi :D :D :D

Wszystko już powyjmowane z wyprasek i posegregowane, ledwo domknąłem z powrotem pudło, tyle w środku skarbów. Kilka słów o wykonaniu na gorąco:
- wypraski pierwsza klasa, żetony wychodzą z nich bardzo dobrze, nie ma raczej ryzyka uszkodzenia. Brawo!
- karty dość cienkie, raczej trzeba obłożyć w koszulki - razem z promocyjnymi jest 114 szt CCG, 112 szt mini european
- figurki są rewelacyjne! Niesamowite odwzorowanie szczegółów, a do tego precyzja wykonania - właściwie nie wymagają obróbki. Trzeba tylko uważać na niektóre delikatne elementy (np lufa spluwy Kate)

Mam nadzieję, że uda się skleić ekipę na pierwszą rozgrywką w tym tygodniu!
toblakai
Posty: 1275
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 226 times
Been thanked: 235 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: toblakai »

Jak doszła? W oficjalnym komunikacie napisano, że do Wspierających gry będą rozsyłane gdzieś w połowie obecnego tygodnia. Czyżby jednak coś się przyspieszyło? :)
ODPOWIEDZ