Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Macok
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2011, 22:58
Lokalizacja: NeoGliwice 3
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Star Realms

Post autor: Macok »

baldar pisze:Dzieki! A ktoś grał? Wraźenia?
Tak, na apce. Taki sobie bonusik. Baaardzo losowe i totalnie nie warto brac SR tylko dla trybu solo.
Spoiler:
Owned
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: baldar »

Dzięki. Gram w SR od jakiegoś czasu, o grę w jedną osobę pytałem, bo czasami mam ochotę zagrać, a nie ma z kim. Gra wciąga jak bagno. Swoją drogą w grze w trzy osoby dochodzi element negocjacyjny:)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Bary »

baldar pisze:Dzięki. Gram w SR od jakiegoś czasu, o grę w jedną osobę pytałem, bo czasami mam ochotę zagrać, a nie ma z kim. Gra wciąga jak bagno. Swoją drogą w grze w trzy osoby dochodzi element negocjacyjny:)
Wtedy idealnie sprawadza się wersja cyfrowa.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: pan_satyros »

raphaell7 pisze:Dołączam się do opinii o eventach. Miałem, sprzedałem.
Hmmm, a co Gambitami? Lepsze czy gorsze od Eventów?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Yavi »

Mi tam eventy bardzo podeszly [emoji14]. Wczoraj testowalismy dodatki i wypadaja lepiej niz sie spodziewalem. O gambitach slyszalem troche zlego, ale tez checia wyslucham jeszcze innych opinii.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Star Realms

Post autor: Phate »

Wypróbowałem wersję elektroniczną i jestem zachwycony.
Chciałbym grę kupić od razu z jednym dodatkiem, jaki byście polecili ?
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Realms

Post autor: Flogiston »

Phate pisze:Wypróbowałem wersję elektroniczną i jestem zachwycony.
Chciałbym grę kupić od razu z jednym dodatkiem, jaki byście polecili ?
Z tego co ja się orientowałem w ostatnich paru dniach to najczęściej są wymieniani Herosi jako najlepszy dodatek. Zdania co do eventów i gambitu są podzielone. Natomiast pozostałe 2 dodatki to więcej tego samego bez zmian w mechanice gry.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Star Realms

Post autor: Phate »

Czyli "herosi" są najlepsi bo wprowadzają coś nowego do mechaniki gry, ale pewnie lepiej zacząć od tych dwóch które dodają poprostu nowe karty do deckbuildingu, czy tak ?
Awatar użytkownika
Bogenhafen
Posty: 113
Rejestracja: 02 lut 2013, 10:38
Lokalizacja: Katowice i okolice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Bogenhafen »

Phate pisze:Czyli "herosi" są najlepsi bo wprowadzają coś nowego do mechaniki gry, ale pewnie lepiej zacząć od tych dwóch które dodają poprostu nowe karty do deckbuildingu, czy tak ?
IMO jak już dorzucasz dodatki bo ograłeś podstawkę, to spokojnie można te trzy dodatki wrzucić od razu.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Star Realms

Post autor: Phate »

Podstawki jeszcze nie ograliśmy - ledwo sprawdziliśmy grę sobie w wersji cyfrowej. Skoro jednak muszę płacić za przesyłkę i kosztuje ona połowę dodatku, to zamawiając podstawkę chcemy wziąć od razu w tej samej paczce dodatek.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Yavi »

Jesli chcecie jeszcze wiecej losowosci, to bierzcie eventy. Jesli wolicie ja kontrolowac, to wezcie herosow :)

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Star Realms

Post autor: Phate »

Czyli radzicie od razu wskoczyć w dodatki zmieniające mechanikę ?
Myślałem, żeby na początek zacząć od tych dwóch dodających jedynie nowe statki i stacje kosmiczne.
Star Realms Crisis Bases Battleships / Star Realms Crisis Fleets Fortresses - Z tych dwóch który lepszy ?
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 144 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: raphaell7 »

Phate pisze:Czyli radzicie od razu wskoczyć w dodatki zmieniające mechanikę ?
Myślałem, żeby na początek zacząć od tych dwóch dodających jedynie nowe statki i stacje kosmiczne.
Star Realms Crisis Bases Battleships / Star Realms Crisis Fleets Fortresses - Z tych dwóch który lepszy ?
Obojętnie, dodają po prostu dodatkowe statki i bazy. Jak nie możesz lub nie chcesz kupić dwóch, to rzuć monetą :-)
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Yavi »

A jesli mozesz, to bierz wszystkie [emoji14] z rabatem wychodzi po 18 za sztuke, a pewnie bedziesz chcial w koncu i tak miec cztery [emoji14]

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Star Realms

Post autor: Phate »

Z jakim rabatem jeśli można spytać ??;> Chętnie się na niego załapie :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: pan_satyros »

Phate pisze:Z jakim rabatem jeśli można spytać ??;> Chętnie się na niego załapie :)
Popytaj na forum, sporo osób ma rabat w planszomanii -10%.
Awatar użytkownika
mroz3
Posty: 13
Rejestracja: 30 maja 2015, 18:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Realms

Post autor: mroz3 »

Przetłumaczyłem instrukcję do Star Realms dla dwóch graczy. Jakby mógł to ktoś przeczytać i wskazać błędy a pewnie trochę ich będzie to będę wdzięczny. Również ewentualne sugestie odnośnie tłumaczenia mile widziane.

https://www.dropbox.com/s/tmjoack73pcw2 ... L.pdf?dl=0
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Realms

Post autor: Flogiston »

mroz3 pisze:Przetłumaczyłem instrukcję do Star Realms dla dwóch graczy. Jakby mógł to ktoś przeczytać i wskazać błędy a pewnie trochę ich będzie to będę wdzięczny. Również ewentualne sugestie odnośnie tłumaczenia mile widziane.

https://www.dropbox.com/s/tmjoack73pcw2 ... L.pdf?dl=0
Na pierwszy rzut oka w miarę dobrze, nie wczytywałem się jeszcze. Na pewno nie ma jednak sensu tłumaczenie Viper -> Żmij, Scout -> Zwiadowca, etc. Te karty są inaczej nazwane w grze, więc spolszczenie ponad miarę. Podobnie tłumaczenie na kartach, też nieco na siłę a karty w grze wyglądają inaczej :) Handel, Autorytet są ok, bo tutaj mamy odniesienia do symboli.

PS. Usuń konto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
mroz3
Posty: 13
Rejestracja: 30 maja 2015, 18:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Realms

Post autor: mroz3 »

sugerowałem się też czeską instrukcją z bgg i tam te scouty i vipery były przetłumaczone

nie usunę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
Assaultmarine
Posty: 188
Rejestracja: 30 lis 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Star Realms

Post autor: Assaultmarine »

Tłumaczenie nazw jednostek, nazw własnych itp. jest powodem uciekania przeze mnie na sam widok przerażającego PL w jakiejkolwiek grze (planszowej, konsolowej itp.) Jeśli nazwa jest nazwą funkcji (np. Król w cytadeli) to OK ale taki Żmij i ściągnę grę ze stanów a PL nie kupię.

Gry, które jednak mam w PL zostały przeze mnie ograne na czyjejś kopii przed zakupem lub dostałem w prezencie. Wiem, że nie pracujesz nad polskim wydaniem, a jedynie tłumaczysz instrukcję - co jest super ale jednak błagam odpuść Żmija :)

Dla osób hejtujących bo nie wspieram gier PL przykład - rulebook do Warhammera 40K (ze 160 zł pewnie za książeczkę już nie pamietam miałem zresztą wersję ze startera) oprócz idiotycznych tłumaczeń nazw własnych miał tyle błędów, że grając wg niego grało się w inną grę np:

Po wyjściu z pojazdu można szarżować ale nie strzelać - w oryginale after disembark from a vehicle a Unit can Shoot but cannot Assault - więc odwrotnie.

Nie gram już w 40 więc nie jest to przytoczone słowo w słowo ale nadal sens pozostaje ten sam.

Dla niewtajemniczonych move shoot assault jest jak untap upkeep draw w magicu - gdyby instrukcja do magica powstała w wersji Pl i miała napisane Dobierz kartę, Sprawdź efekty, ODTAPUJ (tak by było w PL bo w końcu można:)) to miałaby podobny błąd w ustawieniu rzeczy w czasie.
Ostatnio zmieniony 09 lip 2015, 08:27 przez Assaultmarine, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mroz3
Posty: 13
Rejestracja: 30 maja 2015, 18:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Realms

Post autor: mroz3 »

ok to zaraz pozmieniam w takim razie, jest to moje pierwsze takie tłumaczenie i zasugerowałem się też tym czeskim za chwile powinno zostać zaktualizowane
Awatar użytkownika
Assaultmarine
Posty: 188
Rejestracja: 30 lis 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Star Realms

Post autor: Assaultmarine »

Nie przejmuj się to TYLKO uwaga, instrukcja pomaga grac osobie, która nie zna angielskiego? Jeśli tak zrobiłeś kawał dobrej roboty - to jest tylko kosmetyka (dla mnie ma ogromne znaczenia ale 90% osób nawet nie zwróci uwagi, a może zagra w doskonałą grę dzięki Tobie).

Sam bym się nie podjął z czystego lenistwa więc podziwiam i doceniam wkład.
Awatar użytkownika
mroz3
Posty: 13
Rejestracja: 30 maja 2015, 18:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Realms

Post autor: mroz3 »

Zrobiłem to dla żony która uczyła się innych języków a i może dzięki tej instrukcji więcej ludzi przekona się w Polsce do Star Realms skoro nikt nie chce tego w naszym języku wydać :)
Awatar użytkownika
Assaultmarine
Posty: 188
Rejestracja: 30 lis 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Star Realms

Post autor: Assaultmarine »

Zmień USTAWIENIE w nagłówku na Przygotowanie do gry (bo tutaj słowo setup oznacza właśnie to) Walka hmm ile masz walki?? Jakoś tak - Atak brzmiałby o niebo lepiej i jest szeroko stosowany.

Jeśli umiejętność dostarcza Walki lub handlu ... Jedyne zdanie które mi się nie podoba - dodaje może (i jakby zmienić walkę na Atak to już orgazm)

Tylko tyle z moich uwag do treści instrukcji nawet bez tych zmian jest super.

edit: A co mi tam wpisałem to - wpisze też tłumaczenie podmień tylko te frazy na dokładnie takie jak występują na kartach.
Niestety z uwagi na tekst na kartach powinieneś dodać od siebie tłumaczenie słów kluczowych:
May - możesz - nie musisz wykonywać akcji, która zawiera ten zwrot
Scrap from hand - zezłomuj kartę z ręki
Scrap from hand or discard pile - zezłomuj kartę z ręki lub stosu kart odrzuconych
Draw a card - dobierz kartę
Draw 2 cards - dobierz 2 karty
Opponent discard a card - Przeciwnik odrzuca kartę z ręki (na początku swojej tury - nie pamietam czy jest to opisane w instrukcji w apce odrzucasz na początku tury)
Place another ship You buy on the top of Your deck - kolejny zakupiony w tej turze statek umieść na górze swojej talii (jeśli wszystkie karty są na stosie kart odrzuconych - po wykonaniu tej akcji ta karta będzie jedyną kartą w talii NIE przetasowuj kart odrzuconych)
Destroy a card in the center row - zniszcz kartę w linii Handlu (o ile pamiętam tak sie nazywa center row w Twojej instrukcji)
Destroy a base of Your choice - zniszcz wybraną baze przeciwnika
Get a ship from center row for free - zakup statek z linni handlu bez opłacania jego kosztu
Copy another ship - skopiuj zagrany już w tej turze statek
All Your ships get attack +1 - wszystkie zagrane statki otrzymuja +1 (i ten symbol czerwony tutaj)
Have every allied symbol - Uruchamia zdolności sprzymierzonych dla wszystkich kart

Nie mam gry ze sobą więc na kartach może być trochę inaczej i może coś pominąłem (ale większość składa się z części np draw a card then scrap a card from Your hand)

Bez tego nie ma minimalnej ilości informacji niezbędnej do gry.
Ostatnio zmieniony 08 lip 2015, 14:22 przez Assaultmarine, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mroz3
Posty: 13
Rejestracja: 30 maja 2015, 18:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Realms

Post autor: mroz3 »

dzięki za uwagi rzeczywiscie atak lepiej brzmi niż walka w tym kontekscie a pomysł z tłumaczeniem kart też dobry także zabiorę się za dodawanie tych treści :)

Cześć poprawek i lista już są naniesione
ODPOWIEDZ