Among the Stars / Pośród Gwiazd (Vangelis Bagiartakis)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: misioooo »

Mnie zastanawia jak podstawka działa na dwie osoby, ale z zasadami z dodatku Revival :)
Sama podstawka jak dla mnie, wg zasad "nowszych" - w polskiej instrukcji jest bardzo przyjemna. Interakcja nie jest bezpośrednia, sprowadza się do wyrzucania kart, które potencjalnie oponent chciałby zagrać. Ale jest tej interakcji dużo - co kolejkę :) Da się spokojnie plany przeciwnika pokrzyżować i trzeba widzieć, co on tam sobie buduje i co chciałby zapunktować. Zdecydowanie mniejszy pasjans niż Race for the Galaxy (choć i tam też trzeba zwracać uwagę na oponenta jak dla mnie).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Wspieram.to »

Dzięki, czyli gra nie traci przy 2-os . Obejrzałem też recenzje w Game Troll TV - wygląda to naprawdę przekonującą (przynajmniej dla mnie bo uwielbiam klimaty "kosmosu"). Piotr wspomniał na końcu recenzji, że nowi graczy mogą trochę mieć problem - jak zatem z poziomem wejścia dla nowych? Jestem po Osadnikach NI, Teomachii, Galaxy of Trian. Bariera dla mnie póki co to gry typu PLO.

EDIT: bynajmniej->przynajmniej
Ostatnio zmieniony 11 cze 2015, 11:46 przez Wspieram.to, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: kwiatosz »

Zasady są prościutkie, zobaczenie relacji kart to jedna partia. Gra jest zdecydowanie przyjazna pojmowaniu.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: misioooo »

Wspieram.to pisze:Dzięki, czyli gra nie traci przy 2-os . Obejrzałem też recenzje w Game Troll TV - wygląda to naprawdę przekonującą (bynajmniej dla mnie bo uwielbiam klimaty "kosmosu"). Piotr wspomniał na końcu recenzji, że nowi graczy mogą trochę mieć problem - jak zatem z poziomem wejścia dla nowych? Jestem po Osadnikach NI, Teomachii, Galaxy of Trian. Bariera dla mnie póki co to gry typu PLO.
Problemem może być kilka drobnych zasad i brak znajomości kart - czyli co warto i kiedy budować sobie. jednak jak grałem we 4 osoby, w tym dwóch nowicjuszy - poszło gładko. Oczywiście dostali łupnia, ale się podobało wszystkim i po grze już dyskutowaliśmy o strategiach, co można było zrobić inaczej etc. Po 1-2 grach na pewno nie powinno być problemu dla nowicjuszy jeśli chodzi o samą rozgrywkę. Zasady podstawki do przyswojenia w 10min i 3-4 pierwsze rundy (wg mnie).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 309 times
Been thanked: 526 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: kaszkiet »

Przepraszam za OT, ale uprzejmie proszę o nie mylenie słów bynajmniej i przynajmniej.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: rattkin »

espresso pisze:
Curiosity pisze:"Pośród Gwiazd" to w zasadzie pasjans. Nie odczułem większej różnicy w rozgrywce dla 2 i 3 osób. Jakaś negatywna interakcja jest, ale niewielka. Raczej każdy patrzy na swoje karty.
Nie zgadzam się. Tryb 2-osobowy z polskiej wersji (inny niż w pierwszym wydaniu angielskim!) jest rewelacyjny. W każdej turze wybieramy jedną kartę dla siebie i jedną do odrzucenia - to pozwala pokrzyżować plany przeciwnikowi. Dla mnie jest to najlepszy tryb w grze, bo daje największą kontrolę, a poza tym łatwiej jest ogarnąć wzrokiem dwie stacje kosmiczne niż trzy czy cztery.
Wariant entwife jest bardzo dobry, bo discarduje się karty przeciwnikowi. Sama podstawka ma jednak minimum interakcji i rzeczywiście jest bliska pasjansowi. Jeśli jednak dołoży się do tego jakiś dobry zestaw konfliktów (ogólnie jest ich chyba z 5 po wszystkich dodatkach, nie wiem czy są jakieś i jakie, w polskich edycjach), to nabiera mocnych rumieńców - blokowanie budowania (jak statki w Revivalu), zaraza rozchodząca się po stacji, itd.

Zasady dla dwóch graczy z Revival są ... słabe. Mam wrażenie, że zostały stworzone tylko dla tych, którzy wcześniej mieli jakiś problem z ogarnięciem gry. To właściwie taki tryb "tutorialowy", bo karty są jawne, więc można się nad nimi pochylić i wszystko wyjaśnić.

Podbieranie Ambasadorów to kolejny styk interakcji (choć też niewielki), niemniej jednak ja akurat uważam, że granie z Ambasadorami jest do kitu - za bardzo ingerują w flow gry, za łatwo się o nich zapomina, za często się zmieniają. Ta mechanika to niestety problem Greków, ktorzy pakują ją i do innych gier, z równie miernym skutkiem (vide New Dawn).

Dodatek "Ambasadorów" warto mieć dla świetnych kart stacji jakie wprowadza, ale paradoksalnie nie dla samych Ambasadorów.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Wspieram.to »

kaszkiet pisze:Przepraszam za OT, ale uprzejmie proszę o nie mylenie słów bynajmniej i przynajmniej.
Racja, dzięki, tak prosty błąd, a tak często się zdarza.
misioooo pisze:
Wspieram.to pisze:Dzięki, czyli gra nie traci przy 2-os . Obejrzałem też recenzje w Game Troll TV - wygląda to naprawdę przekonującą (bynajmniej dla mnie bo uwielbiam klimaty "kosmosu"). Piotr wspomniał na końcu recenzji, że nowi graczy mogą trochę mieć problem - jak zatem z poziomem wejścia dla nowych? Jestem po Osadnikach NI, Teomachii, Galaxy of Trian. Bariera dla mnie póki co to gry typu PLO.
Problemem może być kilka drobnych zasad i brak znajomości kart - czyli co warto i kiedy budować sobie. jednak jak grałem we 4 osoby, w tym dwóch nowicjuszy - poszło gładko. Oczywiście dostali łupnia, ale się podobało wszystkim i po grze już dyskutowaliśmy o strategiach, co można było zrobić inaczej etc. Po 1-2 grach na pewno nie powinno być problemu dla nowicjuszy jeśli chodzi o samą rozgrywkę. Zasady podstawki do przyswojenia w 10min i 3-4 pierwsze rundy (wg mnie).
No i o to chodzi, z tego co widzę po zdjęciach instrukcja jest podobna do tej z Osadników NI (którą uważam za najprostszą). Nie wiem jak tam dodatek się sprawdzi, ale łącznie z nim jest ponad 320 kart zatem nudzić się chyba nie będziemy, oby tylko dziewczyna się wciągnęła w grę jak tak w osadników ;)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: vojtas »

Wspieram.to pisze:Zastanawiam się nad kupnem, ale w 99% przypadkach gramy w 2 osoby.
A jeszcze tego nie masz!? Dziwne, że Wspieram.to nie wspiera zbiórki na Wspieram.to.
Awatar użytkownika
ignus
Posty: 129
Rejestracja: 20 lis 2008, 15:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: ignus »

a to jakiś obowiązek jest, żeby wspieram.to wspierało każdą zbiórkę na wspieram.to?
"tym gorzej dla faktów"
Mam lub chcę mieć
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: vojtas »

ignus pisze:a to jakiś obowiązek jest, żeby wspieram.to wspierało każdą zbiórkę na wspieram.to?
No wypadałoby, ksywa zobowiązuje. :D I nie ma że boli.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Wspieram.to »

vojtas pisze:
ignus pisze:a to jakiś obowiązek jest, żeby wspieram.to wspierało każdą zbiórkę na wspieram.to?
No wypadałoby, ksywa zobowiązuje. :D I nie ma że boli.
Na początku nie wspierałem żadnej planszówki na wspieram.to. Po prostu mnie nie interesowały - byłem 100% graczem PC. Później to się zmieniło i od tego czasu Teomachia, Zamki Szalonego, Odbudowa Warszawy, Rycerze Pustkowi są na liście wspartych. Obecnie zastanawiam się nad Dominionem i Pośród Gwiazd: obie trafiają w moje kryteria (poziom wejścia, 2 graczy).

Niestety ten miesiąc jest "tragiczny", mamy dwie fajne karcianki na wspieram.to, exo planets i mare nostrum na KS, a sam wiem (ale nie powiem, bo nie mogę), że w najbliższym czasie pojawią się 2-3 naprawdę dobre gry na wspieram.to. Niestety budżet nie wytrzymuje i muszę wybierać :/
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: kwiatosz »

Dogadaj wydawnictwa, żeby do któregoś progu dorzucały "egzemplarz dla opiekuna produktu" ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: misioooo »

kwiatosz pisze:Dogadaj wydawnictwa, żeby do któregoś progu dorzucały "egzemplarz dla opiekuna produktu" ;)
Lepiej dla każdego forumowicza co produkt będzie zachwalał na forum ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: kwiatosz »

Twój pomysł jest zdecydowanie lepszy muszę powiedzieć :mrgreen:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Wspieram.to »

kwiatosz pisze:Dogadaj wydawnictwa, żeby do któregoś progu dorzucały "egzemplarz dla opiekuna produktu" ;)
Robią robią prezenty ;) - Piwne Imperium, Pan Lodowego Ogrodu, Królewski Kucharz - te dostałem. W sumie tylko magnatów przegapiłem, resztę wspierałem. Achai nie zdążyłem. Po za wspieram.to - Osadnicy NI oraz Galaxy of Trian. W ostatnim półroczu więcej kupiłem planszówek niż gier pc.

#dramatPCmasterrace ;)

Szkoda też, że tak mało znanych mi gier ma tryb solo (tylko Osadników NI znam)
misioooo pisze:
kwiatosz pisze:Dogadaj wydawnictwa, żeby do któregoś progu dorzucały "egzemplarz dla opiekuna produktu" ;)
Lepiej dla każdego forumowicza co produkt będzie zachwalał na forum ;)
Ja bym wprowadził jeszcze mały rabat lub specjalny pakiet dla forumowiczów, ale to tam taka pieśń przyszłości raczej ;)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: misioooo »

Wspieram.to pisze: Ja bym wprowadził jeszcze mały rabat lub specjalny pakiet dla forumowiczów, ale to tam taka pieśń przyszłości raczej ;)
Przecież to jest bardzo proste... Wystarczy, aby była w kampaniach możliwość wsparcia pakietowego (np 3-5-10 egzemplarzy) z rabatem. Wtedy już forumowicze sami się poorganizują, aby taki pakiet zamówić jeden, a nie każdy po sztuce :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Bary »

Wspieram.to pisze: Szkoda też, że tak mało znanych mi gier ma tryb solo (tylko Osadników NI znam)
Władcę Pierścieni LCG, Robinsona i Eldritch Horror warto wypróbować, mają świetne tryby solo. :)
Tutaj z kolei jest fajny wątek o planszówkach solo: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=36516
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: rattkin »

Wspieram.to pisze:
kwiatosz pisze:Dogadaj wydawnictwa, żeby do któregoś progu dorzucały "egzemplarz dla opiekuna produktu" ;)
Robią robią prezenty ;) - Piwne Imperium, Pan Lodowego Ogrodu, Królewski Kucharz - te dostałem.
Shitstorm incoming in 3...2...1... :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: misioooo »

rattkin pisze:Shitstorm incoming in 3...2...1... :)
Jakaś nowa gra z takim... niepolitycznym tytułem? Kiedy? Gdzie?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Rafalm »

Od kilkunastu postów to nam niezły OT wychodzi.

A tak wracając do "Pośród Gwiazd: Ambasadorzy" to Portal jednak zdecydował się wrzucić temat na platformę Znad Planszy :-) Idę poczytać...
misioooo pisze:Jakaś nowa gra z takim... niepolitycznym tytułem? Kiedy? Gdzie?
To jedna z tych tajemniczych pozycji, o których wspominał kolega, że mają się wkrótce pojawić :-)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 314 times
Been thanked: 344 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: tomb »

Zagrałem w podstawkę z żoną i córką - podobało się i na pewno wesprzemy. Już druga partia trwała w okolicach 30 minut, a grało się wyjątkowo płynnie. Graliśmy w trójkę, ale nie dostrzegam potencjalnego problemu gry na więcej niż trzech, bo nie można tu zbyt wiele kontrolować. Trochę ogarnąć stoły rwali trzeba, ale nie ma chyba większego sensu przesadnie główkować.

Dziewczyny bardzo lubią Osadników i choć PG ma niewiele wspólnego z tym tytułem, to można traktować to jako drobną wskazówkę - rozgrywka jest płynna (i dużo lżejsza), a sama gra polega na budowaniu stołu i drobnym przeszkadzaniu rywalowi, co jest źródłem sukcesu Pośród gwiazd w naszym domu.

Wariant dwuosobowy niestety nie rozegrany, ale o ile umiem ocenić po zasadach, to zapewne działa bardzo dobrze.
rattkin pisze:Shitstorm incoming in 3...2...1... :)
Sam go wywołasz takim pisaniem.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: jolietjake »

Nie chcę oceniać czy Portal zrobił w kwestii marketingu wszystko co mógł czy nie, ale nie rozumiem, czemu niektórzy się z tego powodu jakby... obrażają? :wink: Można reklamę kampanii oceniać negatywnie lub nie, ale fascynuje mnie, że ktoś tak to osobiście odbiera i przeżywa. Przecież to decyzja wydawnictwa jak będzie reklamowało projekt i nam chyba nic do tego.

A jeśli uważasz, że projekt ma za mały rozgłos, a zależy Ci na tym, żeby się ufundował i żebyś mógł dostać to pudło w swoje rączki to polecam, żebyś samemu zasharował informację o kampanii w social mediach, dał znać znajomym, polecał osobiście w różnych miejscach - coś takiego może bardziej pomóc niż reklama wychodząca z Portalu, a na pewno bardziej niż przekrzykiwanie się na forum ;) Nic to Cię nie kosztuje, a pomaga nam wszystkim! Zostało nam ostatnie półtora tygodnia!

(Post niestety NIE opłacony przez Portal :( )
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Alman
Posty: 185
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Alman »

No i coś się w końcu ruszyło przez weekend. Jest już 9,5k złotych - 88% wsparcia i 9 dni do końca. Wygląda na to, że się uda :)
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Peter128 »

Nie ma co, kampania jest emocjonująca :D zostało 773 zł i 3 dni do końca. Kupujcie no jeszcze 5-6 osób brakuje!
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: grabash4u »

Przed chwilą 108 wspierający wypełnił 101% zakładanej kwoty. Elegancko, teraz zostaje zakup koszulek :p i oczekiwanie na paczuchę z dodatkiem.
ODPOWIEDZ