Osadnicy: Narodziny Imperium (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 390
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 146 times
Been thanked: 82 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Backero »

Owszem, nieeleganckie. I po dłuższym czasie użytkowania nie ma pewności, czy to będzie trwale, fajnie wyglądać. Zastanawiam się, dlaczego nie zrobiliby podłużnego pudełka, nie musi być po prostu większe, wystarczyłby inny kształt.
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: jolietjake »

Nie wiem... czy naprawdę myślicie, że inne pudło to nie był PIERWSZY pomysł, na który wpadli i z którego musieli jednak zrezygnować? Tworzycie spekulacje oparte na tym, że są jacyś ciemni, a nie bierzecie pod uwagę, że może z jakiegoś powodu im się to nie opłacało i woleli wydać dodatek w ten sposób.
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 390
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 146 times
Been thanked: 82 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Backero »

No okej racja, to ma sens ;p Liczę tylko, żeby plansza nie straciła na tym za bardzo na jakości :)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bary »

jolietjake pisze:Nie wiem... czy naprawdę myślicie, że inne pudło to nie był PIERWSZY pomysł, na który wpadli i z którego musieli jednak zrezygnować? Tworzycie spekulacje oparte na tym, że są jacyś ciemni, a nie bierzecie pod uwagę, że może z jakiegoś powodu im się to nie opłacało i woleli wydać dodatek w ten sposób.
Dokładnie to miałem na myśli pisząc "ale może nie znam wszystkich faktów, może inne pudełka droższe itp." :) Nie wiem, czy pudełka od dodatków do Dixit-a są droższe od pudełek a'la Netrunner expansion.
Ostatnio zmieniony 08 cze 2015, 13:01 przez Bary, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bea »

Bary pisze:
romeck pisze:
Yavi pisze:A plansza frakcji w Atlantydach będzie dwuczęściowa (puzzle)! :)
Mam nadzieję, że to żart.
Niestety nie. :( Ze względu na wielkość pudełka dodatku muszą tak zrobić. Trzewik informował o tym na live stream.
Czyli wszystkie planszetki nie będą jednakowe? A wspominał dlaczego podjęli taka decyzję? Tzn, dlaczego zdecydowali się na rozmiar pudełka w który gra się nie mieści bez pocięcia na kawałki?
(dobrze, że chociaż karty są w całości :twisted: )
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bary »

Bea pisze:Czyli wszystkie planszetki nie będą jednakowe? A wspominał dlaczego podjęli taka decyzję? Tzn, dlaczego zdecydowali się na rozmiar pudełka w który gra się nie mieści bez pocięcia na kawałki?
(dobrze, że chociaż karty są w całości :twisted: )
Będą jednakowej wielkości. Nie było info, czym podyktowana jest decyzja o takim, a nie innym pudełku.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bary »

Bea pisze:Czyli wszystkie planszetki nie będą jednakowe? A wspominał dlaczego podjęli taka decyzję? Tzn, dlaczego zdecydowali się na rozmiar pudełka w który gra się nie mieści bez pocięcia na kawałki?
(dobrze, że chociaż karty są w całości :twisted: )
Będą jednakowej wielkości. Nie było info, czym podyktowana jest decyzja o takim, a nie innym pudełku.
Bea pisze:(dobrze, że chociaż karty są w całości :twisted: )
Skąd ta pewność? :twisted:
Ostatnio zmieniony 08 cze 2015, 13:06 przez Bary, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Yavi »

Bea pisze:
Bary pisze:
romeck pisze: Mam nadzieję, że to żart.
Niestety nie. :( Ze względu na wielkość pudełka dodatku muszą tak zrobić. Trzewik informował o tym na live stream.
Czyli wszystkie planszetki nie będą jednakowe? A wspominał dlaczego podjęli taka decyzję? Tzn, dlaczego zdecydowali się na rozmiar pudełka w który gra się nie mieści bez pocięcia na kawałki?
(dobrze, że chociaż karty są w całości :twisted: )
Założenie jest chyba takie, że po złożeniu będą jednakowe :P
Nie jestem pewien - więc równie dobrze mogę zmyślać - ale czy Trzewik nie wspominał czasem na jakimś vlogu, że chcą ujednolicać pudełka? W sensie robić 3: duże/normalne, takie do Atlantydów oraz małe (Piksele, Poprzez wieki)?
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bea »

Bary pisze:
Bea pisze:Czyli wszystkie planszetki nie będą jednakowe? A wspominał dlaczego podjęli taka decyzję? Tzn, dlaczego zdecydowali się na rozmiar pudełka w który gra się nie mieści bez pocięcia na kawałki?
(dobrze, że chociaż karty są w całości :twisted: )
Będą jednakowej wielkości. Nie było info, czym podyktowana jest decyzja o takim, a nie innym pudełku.
A ta plansza będzie przecięta równo w połowie, czy będzie się dokładało tylko ten mały kawałeczek, który się nie mieści w pudełku? :roll:
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bary »

Bea pisze:
Bary pisze:
Bea pisze:Czyli wszystkie planszetki nie będą jednakowe? A wspominał dlaczego podjęli taka decyzję? Tzn, dlaczego zdecydowali się na rozmiar pudełka w który gra się nie mieści bez pocięcia na kawałki?
(dobrze, że chociaż karty są w całości :twisted: )
Będą jednakowej wielkości. Nie było info, czym podyktowana jest decyzja o takim, a nie innym pudełku.
A ta plansza będzie przecięta równo w połowie, czy będzie się dokładało tylko ten mały kawałeczek, który się nie mieści w pudełku? :roll:
Planszetka będzie złamana w pół i będzie tam puzelek do połączenia. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: romeck »

A ja się czuję bardzo rozczarowany dwuczęściową planszetką. Nadal liczę na to, że to jakiś żart, bo w głowie mi się to nie mieści. Jeśli Wam to nie przeszkadza - zazdroszczę. Mnie przeszkadza i to BARDZO, gdyż strona wizualna Osadników to jest to, co mnie przyciągnęło do tej gry (nie jestem aż tak oczarowany rozgrywką, gram sporadycznie).
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Rafalm »

romeck pisze:A ja się czuję bardzo rozczarowany dwuczęściową planszetką. Nadal liczę na to, że to jakiś żart, bo w głowie mi się to nie mieści. Jeśli Wam to nie przeszkadza - zazdroszczę. Mnie przeszkadza i to BARDZO, gdyż strona wizualna Osadników to jest to, co mnie przyciągnęło do tej gry (nie jestem aż tak oczarowany rozgrywką, gram sporadycznie).
Mnie też się nie podoba pomysł z podzieloną planszetką. Przede wszystkim dlatego, że nie wynika to z obiektywnych trudności, tylko z bezmyślności na etapie produkcji gry. Przecież nikt im nie kazał robić tych planszetek w takim formacie, sami to wymyślili. Gdyby w podstawce zostało to inaczej pomyślane, to w ogóle nie byłoby dzisiaj dyskusji. Czy naprawdę nikt w wydawnictwie nie był sobie w stanie zadać pytania "no dobra Panowie, a jak będziemy mieli wydać nową frakcję to jak ma to wyglądać?".

Powiem tak - z uwagi na zalew rynku planszówkami w nadchodzących latach wydawnictwa będą musiały zwracać uwagę na takie właśnie detale. Pamiętam czasy, kiedy żetony kleiło się samodzielnie i wycinało nożyczkami, ale te czasy już minęły. Teraz jest to nie do pomyślenia, nie wystarczy już wydać dobrej gry, ludzie chcą mieć także produkt wysokiej jakości. Takie niuanse mogą decydować o powodzeniu albo fiasku sprzedaży.

Mam nadzieję, że Portal to zrozumie, bo gry wydaje świetne, a w kłopoty pakuje się sam na własne życzenie.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Trolliszcze »

Rafalm pisze:Czy naprawdę nikt w wydawnictwie nie był sobie w stanie zadać pytania "no dobra Panowie, a jak będziemy mieli wydać nową frakcję to jak ma to wyglądać?".
Dyskusje na tym forum niejednokrotnie dowiodły, że Portal to banda nieudaczników.
Chociaż w sumie to może nawet zadali sobie to pytanie i ktoś odpowiedział: "Spoko, zrobimy składaną". No ale jakoś sobie tego nie wyobrażam, przecież to takie oczywiste, że składana plansza zepsuje nam wszystkim radość z gry.

In other news, słyszałem, że Portal robi kościankę, w której planszą jest dno pudełko. Yyy, serio?! Znowu nas, kurna, chcą nabić w butelkę? Zdzierają z graczy bajońskie kwoty za swoje gry, a potem jeszcze na nas oszczędzają, zamiast zrobić normalną planszę. Koniec, nigdy więcej nic od nich nie kupię.
A swoją polską edycję Osadników zamienię na angielską!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Yavi »

Na szczęście nie macie obowiązku kupowania Atlantydów, skoro ta planszetka tak Was odrzuca :D

Też wolałbym ją w jednym kawałku, ale przecież ona tylko leży na stole. Wątpię, że Portal robi to komukolwiek na złość, chociaż nie znam się na procesie produkcji planszówek - może i duże pudło było lepsze oraz tańsze, ale Trzewik jest złośliwy i kazał ciąć planszetki ;)
Zastanawia mnie tylko, czy to narzekanie wynika z poprzeczki, którą Portal postawił wysoko (i teraz wszystko poniżej jest już be), czy z samej chęci ponarzekania.
Ostatnio zmieniony 08 cze 2015, 14:49 przez Yavi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 429 times
Been thanked: 126 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Coen »

Trolliszcze pisze:przecież to takie oczywiste, że składana plansza zepsuje nam wszystkim radość z gry.
Taaaak, psuje nam radość i dlatego w Tzolkina nie gram w ogóle ;)
No chyba, że w Twojej wypowiedzi był :wink: a ja go nie dostrzegłem.
Trolliszcze pisze: In other news, słyszałem, że Portal robi kościankę, w której planszą jest dno pudełko. Yyy, serio?! Znowu nas, kurna, chcą nabić w butelkę? Zdzierają z graczy bajońskie kwoty za swoje gry, a potem jeszcze na nas oszczędzają, zamiast zrobić normalną planszę. Koniec, nigdy więcej nic od nich nie kupię.
Czy tutaj też jest niewidzialny :wink: ??
Przecież tam właśnie chodzi o to, że kostki rzucone na dno pudełka odbijają się od jego ścianek.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Trolliszcze »

Fakt, że nie masz pewności, czy moja wypowiedź jest sarkastyczna, tylko potwierdza, że to forum znów upadło na głowę.
EDIT: Przepraszam, że NIEKTÓRZY ludzie upadli na głowę.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bary »

Trolliszcze pisze:Chociaż w sumie to może nawet zadali sobie to pytanie i ktoś odpowiedział: "Spoko, zrobimy składaną".

Ryzykowane, słyszałem, że jest osobne miejsce w piekle dla tych, co robią puzzle z planszetek... :twisted:
Yavi pisze: Zastanawia mnie tylko, czy to narzekanie wynika z poprzeczki, którą Portal postawił wysoko (i teraz wszystko poniżej jest już be), czy z samej chęci ponarzekania..

Stawiam na to drugie. Taki mamy klimat. ;) Podkreślę jeszcze raz, że można sobie skleić planszetkę i będzie taka jak w podstawce (zostanie jedynie zarys łączenia, ale chyba to przeżyjemy).
Fajnie byłoby jakby była jednolita (i jestem ciekaw, co było powodem decyzji o takim, a nie innym pudełku), ale nie róbmy dramatu.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: vojtas »

Bary pisze:(i jestem ciekaw, co było powodem decyzji o takim, a nie innym pudełku)
Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o... No właśnie. Myślę, że nie zdecydowali się na to z lekkim sercem. Można sobie racjonalizować tę decyzję, można się na nią zżymać, ale to i tak nie zmienia faktu, że gra jest świetna, a ilustracje wciąż bardzo ładne.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: romeck »

Ale ja dalej nie kumam: pudełko zadecydowało? A po chrust mi pudełko? I tak pójdzie do śmieci, bo wszystko będę trzymał w pudełku od podstawki. Jak dla mnie mogli ten dodatek zapakować w najtańszy blister i byłoby cacy. No chyba, że blistery nie są tanie, albo z innego powodu niewygodne...
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 314 times
Been thanked: 344 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: tomb »

A ja lubię pudełka, lubię nowe okładki i nigdy ich nie wyrzucam, więc cieszę się, że nie dostanę dodatku w jakimś worku. A skoro kręcimy się w kółko, to może już pora zakończyć tę kołomyję? Proponuję więcej grać, mniej używać forum - to wyleczy nas z większości tutejszych problemów.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: sqb1978 »

Trzewik specjalnie pociął planszetkę żeby się odgryźć forumowiczom. Dobrze wiedział jaka będzie reakcja, a zagranicą go poklepią za innowację. Poza tym wszyscy widzieli z jaką lubością szatkował lunety.
A teraz przez to wasze narzekanie Portal zaczął gry wydawać najpierw na zachód!
ceville
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2013, 19:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: ceville »

romeck pisze:Ale ja dalej nie kumam: pudełko zadecydowało? A po chrust mi pudełko? I tak pójdzie do śmieci, bo wszystko będę trzymał w pudełku od podstawki. Jak dla mnie mogli ten dodatek zapakować w najtańszy blister i byłoby cacy. No chyba, że blistery nie są tanie, albo z innego powodu niewygodne...
Yhym jasne, jakbyś dostał w takim blisterze to jeszcze większy byłby płacz.

Absolutnie nie rozumiem całego tego żalu, to jest produkt, nie podoba się to nie kupuj.
Pomijam fakt, że w wielu grach plansze są np. składane, jakby była tu składana to też by było źle.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: romeck »

ceville pisze:
romeck pisze:Ale ja dalej nie kumam: pudełko zadecydowało? A po chrust mi pudełko? I tak pójdzie do śmieci, bo wszystko będę trzymał w pudełku od podstawki. Jak dla mnie mogli ten dodatek zapakować w najtańszy blister i byłoby cacy. No chyba, że blistery nie są tanie, albo z innego powodu niewygodne...
Yhym jasne, jakbyś dostał w takim blisterze to jeszcze większy byłby płacz.

Absolutnie nie rozumiem całego tego żalu, to jest produkt, nie podoba się to nie kupuj.
Pomijam fakt, że w wielu grach plansze są np. składane, jakby była tu składana to też by było źle.
Yhym, najwyraźniej lepiej wiesz co jest dla mnie ważne.

Gdyby wszystkie planszetki od początku były składane, nie pisnąłbym słówka. To wyjaśnienie dla logicznie mniej uwarunkowanych.

tomb pisze:A ja lubię pudełka, lubię nowe okładki i nigdy ich nie wyrzucam, więc cieszę się, że nie dostanę dodatku w jakimś worku. A skoro kręcimy się w kółko, to może już pora zakończyć tę kołomyję? Proponuję więcej grać, mniej używać forum - to wyleczy nas z większości tutejszych problemów.
Pudełko od "Każdy potrzebuje przyjaciela" też trzymasz? Szacun. Ja w sumie też trzymam. Gdzieś. Nie pamiętam tylko gdzie. ;)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 314 times
Been thanked: 344 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: tomb »

romeck pisze:Pudełko od "Każdy potrzebuje przyjaciela" też trzymasz? Szacun.
Nie, bo jeszcze nie mam. W podstawkę nie zagrałem nawet 50 razy, więc do dodatku mi się nie spieszy, ale gry już go kupię to nie wyrzucę z całą pewnością. Dusza chomika.

Ja też wolałbym planszetki jednakowe, ale skoro nie będą, to trudno. To nie jest problem techniczny, jedynie estetyczny, a na tym polu dużo bardziej przeszkadzają mi koszulki. Niedawno zakoszulkowałem Osadników (do tej pory w ramach akcji "mniej zapobiegania, więcej grania" używałem golasów) ze względu na przybrudzenia na bokach kart - karty się nie niszczą, ale brudzą i niestety w przyszłości będą odróżniać od nowych. Uznałem, że w tej grze zabezpieczenie to konieczność, ale z przykrością stwierdzam, że dość precyzyjne układanie na stole kart w ubrankach jest dla moich rąk mordęgą. Chyba wrócę do golasów.

Innym większym problemem w cyklu wydawniczym Osadników jest zestawianie kart w poszczególnych pudełkach. Jak będzie to wyglądało w trzeciej frakcji, skoro trzeba będzie wyrównać stan do dwóch wcześniejszych frakcji i wszystkich małych dodatków? Toż to będzie pudło na miarę podstawki. Ale może wydadzą w dużym kartonie i wtedy co..?? Wrócą niepodzielone planszetki. Hurrraaaa. W zamian za to klient, który nie kupi wszystkich wcześniejszych rozwinięć, będzie miał połowę kart niepotrzebną. Hurrr...!? A, nie, to już nie hura, to już buuuu....
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Trolliszcze »

tomb pisze:Jak będzie to wyglądało w trzeciej frakcji, skoro trzeba będzie wyrównać stan do dwóch wcześniejszych frakcji i wszystkich małych dodatków?
A dlaczego zakładasz, że TRZEBA będzie? Już był ten temat wałkowany i ja nadal nie rozumiem: dlaczego nowe frakcje koniecznie muszą mieć tyle samo kart, co stare? Z pewnością muszą być w jakimś stopniu zbalansowane, ale balans nie wynika bezpośrednio z puli kart...

EDIT: A przy okazji jeszcze ciekawy fakt, który zwrócił moją uwagę. Trzewik wypowiadał się na streamie, że sprzedano już 25.000 pudeł Osadników. Tymczasem w rubryce "users owning" na BGG widnienie niecałe 6000 - czyli ok. 1/5. Ja wiem, że to tylko pusta statystyka, ale przy założeniu, że trend dotyczy także innych gier (głównie o podobnej ciężkości), można sobie fajnie policzyć, jak popularne - lub niepopularne - są niektóre tytuły... Np. taki Dominion ma wg. BGG ponad 50.000 osób - czyli, przy utrzymaniu trendu, sprzedało się już jakieś ćwierć miliona pudeł. Mind blowing...
ODPOWIEDZ