Race for the Galaxy (Thomas Lehmann)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 325
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Race for the galaxy

Post autor: AiS »

Są 4 "duże" płytki celów i 6 "małych"
Każda płytka jest inna.
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: esztfke »

Czy warto kupic rftg + the gathering storm pod katem czysto grania solo? Czy to tylko wariant do pogrania od czasu do czasu jako forma treningu jak nie ma z kim zagrac?
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Race for the galaxy

Post autor: Indar »

Raczej to drugie. Wariant "solo" to raczej wariacja, ruchy robota są abstrakcyjne i nie do końca odzwierciedlają prawdziwą grę. Pograć można, ale kupowanie RftG z tGS dla wersji solo - zdecydowanie odradzam. Lepiej zainstaluj sobie "Keldona" - to komputerowa platforma RftG ze wszystkimi dodatkami. Bardzo wymagająca!
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Rafal_Kruczek »

esztfke pisze:Czy warto kupic rftg + the gathering storm pod katem czysto grania solo? Czy to tylko wariant do pogrania od czasu do czasu jako forma treningu jak nie ma z kim zagrac?
Zagrałem w samotnika chyba 5 lub 6 razy - gra sie fajnie ,ale nie zawsze zasady wydają sie sprawiedliwe. :(
Czas grania 15-25 min na gre, obsługe swoich akcji i robota(+ czas na myslenie).
Jesli podobają ci się pasjanse i lubisz przewidywalnego przeciwnika który działa według algorytmu wybierz solo.

Jak odkryłem wersje komputerową to grałem 1-4 parti dziennie kilka dni w tygodniu przez rok. Jako forma treningu lepsza niż solo. czas grania 10min na przeklikanie wszystkich decyzji w grze(+ czas na myslenie)- na jakimkolwiek sensownym komputerze decyzje komputera powinny się liczyć w sekundę lub krócej. Znakomicie symuluje rozgrywkę z dowolną liczbę graczy i daje możliwośc wypróbowania gry przed zakupem.
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: esztfke »

Wlasnie szukam gry tylko do solo, zeby miec cos poza mage knightem (jesli mam wolny czas, ale nie tyle zeby sie zabierac za mk). Granie na PC odpada, wole juz pograc w normalna gre jesli mam siedziec na kompie. Dlatego wlasnie pytalem czy warto kupowac tylko i wylacznie pod katem gry solo. Gralem tak w osadników NI ale zniechecilo mnie zerowe wyzwanie jakie stawial wirtualny gracz
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Rafal_Kruczek »

esztfke pisze:Wlasnie szukam gry tylko do solo, zeby miec cos poza mage knightem (jesli mam wolny czas, ale nie tyle zeby sie zabierac za mk). Granie na PC odpada, wole juz pograc w normalna gre jesli mam siedziec na kompie. Dlatego wlasnie pytalem czy warto kupowac tylko i wylacznie pod katem gry solo. Gralem tak w osadników NI ale zniechecilo mnie zerowe wyzwanie jakie stawial wirtualny gracz
Do gry solo może lepszy od RFTG+TGS moze byc Piętaszek - genialnie prosty - deckbuilder. To znaczy prosty dopóki nie zacznie sie grać jak powinno, ta znaczy na poziomie 4 :). I czas udanej gry to też około 25-35 min, jak sie zginie po drodze to moze byc krócej.
Na pewno przewagą solo RFTG jest to, że gra się własciwie podobnie takby sie grało w pełna grę dwuosobową. Wiec jeśli jednak znajdzie sie ktoś do grania to gra juz jest znana.
norkbes
Posty: 1387
Rejestracja: 17 lut 2014, 15:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: norkbes »

Solo w rftg ma bodaj trzy stopnie trudności. Do AA jest wariant fanowski trybu solo - bardzo profesjonalnie zrobiony. Jak chcesz wyzwania z AI to rftg solo daje rade.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Rafal_Kruczek »

https://www.boardgamegeek.com/thread/1379201/teaser-1
Świeżutki spoiler z Xeno Invasion - 2 karty
Tom Lehmann na BGG pisze:The first shows Military vs Xenos; the second shows a Xeno world.

Adding a new world type is something I could do only by making this expansion a separate expansion arc (with just the base set).

Compare the second card's artwork to Deserted Alien Outpost in the base game... the Xenos have arrived!
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Andy »

Tom Lehmann na BGG pisze:There may be still be some delays, however, depending on whether foreign partners choose to join the first printing (if so, they need some time to translate the cards and rules).
Na szczęście nie będzie opóźnień z powodu polskiego wydania! :D
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Rafal_Kruczek »

Andy pisze:
Tom Lehmann na BGG pisze:There may be still be some delays, however, depending on whether foreign partners choose to join the first printing (if so, they need some time to translate the cards and rules).
Na szczęście nie będzie opóźnień z powodu polskiego wydania! :D
Akurat z Alien Atrifacts Rebel był sporo przed innymi - polska tylnia okładka to był pierwszy spoiler w ogóle.
Kto wie - może jak w Rebelu zobaczą powyższe obrazki( i resztę) to się zdecyduja...
Z drugiej strony ciekawe czy linia bedzie jeszcze kontynuowana przez Rebel,czy prawa wygasna tak jak z Dominionem. Gdy bedzie miejsce dla innego wydawcy moze ktoś zaryzykuje... Ale to bedzie za późno dla XI.
Jakoś obecność Rio Grande Games ostanimi laty w Europie się znacznie zmiejszyłai widać to po dosteposci ich gier i współpracy z partnerami... :(
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2462
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 567 times
Been thanked: 277 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Markus »

Już lepiej żeby rebel nie kombinował z polski race. :-) znowu im sie nie spodoba i będą tylko problemy
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: esztfke »

Orientuje sie ktos czy jest gdzieś może lista kart podstawki ang?
Albo alternatywne pytanie, czy jest jakakolwiek karta w podstawce (poza swiatami startowymi) ktora jest dla rozgrywki kluczowa? Pytam, bo jeszcze nie gralem, ale mam podstawke bez jednej karty i zastanawiam sie czy to moze miec jakis znaczacy wplyw na rozgrywke
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: misioooo »

esztfke pisze:Orientuje sie ktos czy jest gdzieś może lista kart podstawki ang?
Albo alternatywne pytanie, czy jest jakakolwiek karta w podstawce (poza swiatami startowymi) ktora jest dla rozgrywki kluczowa? Pytam, bo jeszcze nie gralem, ale mam podstawke bez jednej karty i zastanawiam sie czy to moze miec jakis znaczacy wplyw na rozgrywke
Nie, nie ma "kluczowej" karty. Nawet światy startowe nie są kluczowe dla rozgrywki. Na pewno balans ciut się zmienia, ale sądzę, że dla gracza, który nie rozegrał tysięcy partii będzie to całkowicie bez znaczenia.

W tej grze jak dla mnie nie ma kart lepszych czy gorszych. Wszystko zależy od tego, co masz na ręce i co chcesz osiągnąć. W jednej grze np. Nowa Ziemia może być dla ciebie kluczowa, a w drugiej grze wywalisz ją przy pierwszej okazji, bo nie potrzebna wogóle.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
serafin098
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Race for the galaxy

Post autor: serafin098 »

http://www.vassalengine.org/wiki/Module ... the_Galaxy

Jak otworzysz winrarem ten moduł to w folderze ze zdjęciami są wszystkie karty.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Andy »

Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: esztfke »

Dzieki za pomoc :) Szybko udało się znaleźć, brakuje karty 'mining league' ktos cos moze powiedziec czy to moze zrobic duza roznice?
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: maciejo »

esztfke pisze:Wlasnie szukam gry tylko do solo, zeby miec cos poza mage knightem (jesli mam wolny czas, ale nie tyle zeby sie zabierac za mk). Granie na PC odpada, wole juz pograc w normalna gre jesli mam siedziec na kompie. Dlatego wlasnie pytalem czy warto kupowac tylko i wylacznie pod katem gry solo. Gralem tak w osadników NI ale zniechecilo mnie zerowe wyzwanie jakie stawial wirtualny gracz
Dla mnie RftG z robotem to najlepszy wariant solo w jaki grałem i gram cały czas - no może jedynie Ghost Stories może się z nim równać.
Polecam :!:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 cze 2015, 12:20 przez maciejo, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: esztfke »

Trochę to już nieaktualne, do gry solo kupilem LOTR lcg i zapowiada się bardzo dobrze. A rftg jednak na 2 osoby, tylko teraz pojawił się jak na złość problem brakującej karty :D
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4137
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 346 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: tomb »

esztfke pisze:Dzieki za pomoc :) Szybko udało się znaleźć, brakuje karty 'mining league' ktos cos moze powiedziec czy to moze zrobic duza roznice?
Nie da rady, karta jest konieczna. Bodaj w dodatku Gathering Storm są puste karty - można zrobić samoróbkę.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: maciejo »

Rafal_Kruczek pisze:
esztfke pisze:Czy warto kupic rftg + the gathering storm pod katem czysto grania solo? Czy to tylko wariant do pogrania od czasu do czasu jako forma treningu jak nie ma z kim zagrac?
Zagrałem w samotnika chyba 5 lub 6 razy - gra sie fajnie ,ale nie zawsze zasady wydają sie sprawiedliwe. :(
Czas grania 15-25 min na gre, obsługe swoich akcji i robota(+ czas na myslenie).
Jesli podobają ci się pasjanse i lubisz przewidywalnego przeciwnika który działa według algorytmu wybierz solo.

Jak odkryłem wersje komputerową to grałem 1-4 parti dziennie kilka dni w tygodniu przez rok. Jako forma treningu lepsza niż solo. czas grania 10min na przeklikanie wszystkich decyzji w grze(+ czas na myslenie)- na jakimkolwiek sensownym komputerze decyzje komputera powinny się liczyć w sekundę lub krócej. Znakomicie symuluje rozgrywkę z dowolną liczbę graczy i daje możliwośc wypróbowania gry przed zakupem.
Przepraszam ale absolutnie się nie zgadzam :x
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: maciejo »

esztfke pisze:Trochę to już nieaktualne, do gry solo kupilem LOTR lcg i zapowiada się bardzo dobrze. A rftg jednak na 2 osoby, tylko teraz pojawił się jak na złość problem brakującej karty :D
Co to za problem z kartą i w jakiej wersji gry występuje :?:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: misioooo »

maciejo pisze:
esztfke pisze:Trochę to już nieaktualne, do gry solo kupilem LOTR lcg i zapowiada się bardzo dobrze. A rftg jednak na 2 osoby, tylko teraz pojawił się jak na złość problem brakującej karty :D
Co to za problem z kartą i w jakiej wersji gry występuje :?:
Występuje pewnie u każdego, kto zgubił/zjadł/wyrzucił jedną kartę ;) I problem taki, że brakuje jednej karty w talii...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: maciejo »

misioooo pisze:
maciejo pisze:
esztfke pisze:Trochę to już nieaktualne, do gry solo kupilem LOTR lcg i zapowiada się bardzo dobrze. A rftg jednak na 2 osoby, tylko teraz pojawił się jak na złość problem brakującej karty :D
Co to za problem z kartą i w jakiej wersji gry występuje :?:
Występuje pewnie u każdego, kto zgubił/zjadł/wyrzucił jedną kartę ;) I problem taki, że brakuje jednej karty w talii...
Dziękuję
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Tygrys69 »

Dzieki za pomoc :) Szybko udało się znaleźć, brakuje karty 'mining league' ktos cos moze powiedziec czy to moze zrobic duza roznice?
Hey!

Mining League jest dość istotny jak ktoś idzie w światy Alienów. Jeśli chcesz to za free (zapłacisz mi tylko za wysyłkę) podeślę Ci pustą kartę. Powinienem takie jeszcze mieć u siebie. Na pustej karcie narysujesz/nakleisz to co brakuje :)

Pozdrawiam
Marcin
Focus!
Bowman
Posty: 112
Rejestracja: 12 gru 2012, 14:05
Been thanked: 1 time

Re: Race for the galaxy

Post autor: Bowman »

Natknąłem się kiedyś na stronę ukazująca wszystkie karty do gry w wersji podstawowej jak i w połączeniu z różnymi dodatkami...niestety w wyniku awarii kompa straciłem adres do tej strony i nie mogę jej znaleźć. Może ktoś wie o czym pisze i mógłby udostępnić.

Z góry dziękuje
ODPOWIEDZ